Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
30.11.2015 12:23

Państwowi urzędnicy będą zarabiać więcej. Od 2016 r. czeka ich podwyżka


Państwowi urzędnicy będą zarabiać więcej. Od 2016 r. czeka ich podwyżka


Od nowego roku urzędnicy administracji centralnej mogą liczyć na pierwszy od 8 lat wzrost wynagrodzeń. - W 2016 roku fundusz płac dla tej grupy, w zależności od urzędu, wzrośnie o 5-6 %, co daje średnio 298 zł na osobę - informuje Gazeta Prawna.

O tym, ile dokładnie wzrosną pensje decydować będą szefowie urzędów. Może więc ona nie objąć wszystkich urzędników. Jak zaznacza Gazeta Prawna - Przy podziale środków będą brane pod uwagę średnie wynagrodzenia w danej grupie pracowników. Uwzględniona ma zostać także ocena pracowników, w tym poziom kompetencji i efekty ich pracy.

Decyzję o wzroście wynagrodzeń w służbie cywilnej podjął jeszcze gabinet Ewy Kopacz. Była szefowa rządu tłumaczyła, że takie podwyżki pracownikom administracji się należą, bo od 2008 r. średnie wynagrodzenie w gospodarce narodowej wzrosło o mniej więcej jedną trzecią (według danych GUS), a przeciętnie zatrudniony dostał dodatkowo 840 zł w ciągu ostatnich sześciu lat.

Łącznie więc na podwyżki dla całej sfery budżetowej poprzedni rząd zamierzał przeznaczyć 2 mld zł. Na wzrost płac urzędników miało pójść 430 mln zł. Obecna premier Beata Szydło z pomysłu swojej poprzedniczki nie zamierza się wycofywać. Pierwsze od 8 lat podwyżki z początkiem roku staną się więc faktem.

źródło: gazetaprawna.pl

oprac.

RK

Komentarze (7):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
30.11.2015, 14:31 ulus: Podwyżka nawet nie pokryje inflacji której urzędnicy nie mieli regulowanej przez 8 lat!!! 298 zl brutto!!!!a ile to na rękę 130 zł. Normalnie rozpusta!!!!
30.11.2015, 14:41 nonsens: Z jakiej racji, kiedyś w Urzędzie było zatrudnionych 250 pracowników bez komputeryzacji i wszystko funkcjonowało należycie, a teraz 450 pracowników i jeszcze podwyżki. Ciekawa jestem czym takim zasłużyli sobie Ci pracownicy Urzędu?
30.11.2015, 15:23 ccc: Pisowskie mendy. Tym z administracji centralnej zawsze dzieje się krzywda, wie o tym cała Polska. Przypominam że kwota wolna od podatku nadal wynosi 3tys z groszem i jakoś w tym temacie wam sie nie śpieszy
30.11.2015, 16:57 asf: Szkoda że w urzędach centralnych :(
30.11.2015, 23:36 kluseczka: Nie znam się, więc się wypowiem (do: nonsens). Proszę nie mylić urzędników państwowych z urzędnikami samorządowymi. W UM pracują samorządowcy. Oni nadal nie dostana podwyżki.
01.12.2015, 10:01 urzędnik: do ~ nonsens urząd miejski to samorządówka więc podwyżek nie dostanie nie musisz się martwić
01.12.2015, 11:30 ?: Przecież aktualnie nie ma inflacji, a nawet była deflacja, więc za co podwyżki?


Inne artykuły:

Cztery mosty na terenie Elbląga zostaną rozebrane i postawione od podstaw. Przebudowa pochłonie miliony
Cztery mosty na terenie Elbląga zostaną rozebrane i postawione od podstaw (18)
Jechał skuterem, był pijany i pod wpływem narkotyku
Jechał skuterem, był pijany i pod wpływem narkotyku (1)
Ile osób nie będzie głodnych w te święta? Sprawdzą to Banki Żywności już za dwa tygodnie
Ile osób nie będzie głodnych w te święta? Sprawdzą to Banki Żywności (2)
Przed nami dziesiąta edycja MotoMikołajów w Elblągu
Przed nami dziesiąta edycja MotoMikołajów w Elblągu
Z SOR-u odchodzą lekarze. Wojewódzki Szpital Zespolony wydał oświadczenie, z którego nic nie wynika
Z SOR-u odchodzą lekarze. WSZ wydał oświadczenie, z którego nic nie wynika (11)
Czy Witold Wróblewski wywiązuje się ze swoich wyborczych obietnic? Cz.2 - Zmiany w Straży Miejskiej
Czy Wróblewski wywiązuje się z wyborczych obietnic? Zmiany w Straży Miejskiej (18)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.