Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
27.06.2016 07:00

2-letnia Bianka pilnie potrzebuje dawcy szpiku. 2 i 3 lipca możesz Jej pomóc!


2-letnia Bianka pilnie potrzebuje dawcy szpiku. 2 i 3 lipca możesz Jej pomóc!


Bianka pochodzi z Elbląga, ma dwa latka, czarujący uśmiech i niezwykłą siłę. W tak młodym wieku musiała zmierzyć się z białaczką limfoblastyczną! To nierówna walka. Mała elblążanka potrzebuje naszej pomocy, by wygrać! Dziewczynka pilnie poszukuje dawcy szpiku!

W maju br. informacja o chorobie dziewczynki była dla jej rodziców jak grom z jasnego nieba. Natychmiast rozpoczęto leczenie Bianki. Niestety okazało się, że jedynym ratunkiem dla dzielnej elblążanki jest przeszczep.

 

Aby żyć potrzebuje przeszczepu szpiku... Pomóżmy małej księżniczce pokonać potwora! Jeśli ktoś chciałby pomóc wystarczy zarejestrować się w bazie DKMS. Odpowiedź na 5 pytań, wyślą patyczek do pobrania śliny z policzka, wszystko na ich koszt! Może to właśnie Tobie uda się uratować ŻYCIE !

- mówi nasza czytelniczka.

W tym momencie Bianka znajduje się w gdańskim szpitalu, gdzie poddawana jest chemioterapii i leczona sterydami. Mimo, że większość czasu spędza z rodzicami, tęskni za domem i swoimi psami, do których jest bardzo przywiązana. Aby Bianka mogła wyzdrowieć, wrócić do domu i cieszyć się dzieciństwem potrzebuje przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego.

„Dla Ciebie to 5 minut między codziennymi sprawami, a dla Innych to jest szansa na życie” - apelują rodzice małej dziewczynki. Być może to Ty jesteś szansą na życie dla Bianki i Innych potrzebujących przeszczepienia szpiku. Przyjdź i zarejestruj się.

REJESTRACJA

02 - 03.07.2016
12:00 - 18:00
Kryte Lodowisko
(ul. Karowa 1, Elbląg)

Fundacja DKMS
ul. Altowa 6 lok. 9, 02-386 Warszawa
T +48 22 882 94 00
F +48 22 882 94 02
kontakt@dkms.pl
dkms.pl

DAROWIZNA:
PEKAO SA 62 1240 6292 1111 0010 6197 7890
Z DOPISKIEM:
BWE 001
ZOSTAĆ POTENCJALNYM DAWCĄ KRWIOTWÓRCZYCH KOMÓREK MACIERZYSTYCH

1.  Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit i jest największym ośrodkiem Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych w kraju. Misją fundacji jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie, potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Wypełniamy ją każdego dnia poprzez rejestrowanie nowych potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych oraz utrzymywanie ich gotowości do pomocy Pacjentom cierpiącym na nowotwory krwi.

2. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego niespokrewnionego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie i wynosi od 1: 20 000 do 1: kilku milionów. Im więcej potencjalnych Dawców się zarejestruje, tym więcej szans na uratowanie życia dla chorych cierpiących na nowotwory krwi.

3. Dawcą może zostać ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50 kg i nie ma dużej nadwagi. Medyczne kryteria wykluczające możliwość rejestracji zawarte są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dn. 12.03.2010r. w sprawie ośrodków Dawców szpiku. Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy przyjść na organizowany w okolicy Dzień Dawcy, przejść pozytywnie wstępny wywiad medyczny, wypełnić formularz z danymi osobowymi oraz oddać 4 ml krwi lub pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Po przebadniu materiału genetycznego i wprowadzeniu danych do bazy, każdy Dawca otrzymuje potwierdzenie rejestracji oraz kartę Dawcy. Cały proces rejestracji trwa około 3-4 miesięcy. O poszczególnych etapach procesu Dawca jest informowany za pośrednictwem SMS i e-maila.

4.  Faktycznym Dawcą zostaniesz, gdy okaże się, że posiadasz takie same cechy tkankowe jak Pacjent chorujący na nowotwór krwi. Wtedy dochodzi do pobrania komórek od zgodnego Dawcy i ich przeszczepienia Pacjentowi. Istnieją dwie metody pobrania komórek macierzystych: Przed pobraniem, przez 4 dni Dawca przyjmuje czynnik wzrostu G-CSF, aby zwiększyć ilość komórek macierzystych w krwi obwodowej. Jest to substancja produkowana również naturalnie w organizmie człowieka w momencie przechodzenia infekcji. Podczas przyjmowania czynnika mogą wystąpić objawy grypopodobne. Komórki pobiera się metodą zwaną aferezą. W dniu pobrania na obu przedramionach Dawcy zakładane są dojścia dożylne. Krew przepływa z jednego ramienia poprzez tzw. separator komórek i wraca drugim dojściem dożylnym do organizmu. Zabieg nie wymaga hospitalizacji i trwa około 3-4 godzin. Od znajdującego się pod narkozą Dawcy pobiera się z talerza kości biodrowej (nie jest to rdzeń kręgowy) ok. 1 litra mieszaniny szpiku kostnego i krwi. Mieszanina zawiera ok. 5% szpiku kostnego, regenerującego się całkowicie w organizmie w ciągu ok. 2 tygodni. Dawca przyjmowany jest na oddział zwykle dzień przed pobraniem szpiku. W szpitalu pozostaje 2-3 dni, a jedyne zagrożenie ogranicza się do powszechnego ryzyka związanego z podaniem narkozy. Po pobraniu szpiku istnieje możliwość wystąpienia miejscowego bólu, podobnego do stłuczenia, który po kilku dniach mija. Decyzja o wyborze jednej z powyższych metod pobrania komórek macierzystych uzależniona jest od stanu zdrowia Pacjenta oraz od decyzji jego lekarza prowadzącego. W miarę możliwości brane są pod uwagę preferencje Dawcy.

5.  Rejestracja w bazie jest BEZPŁATNA, ale będziemy niezmiernie wdzięczni, jeżeli pokryjesz choćby nawet częściowo koszt rejestracji i badań, przekazując darowiznę. Wszystkie koszty rejestracji i przebadania jednego Dawcy, które wynoszą 180 PLN, pokrywa fundacja DKMS, m.in. dzięki darowiznom od osób indywidualnych i fi nansowemu wsparciu fi rm. Każda, nawet najmniejsza darowizna, pozwoli nam pozyskać więcej potencjalnych Dawców.

6.  Każdemu Dawcy, w zależności od liczby pobrań, przysługuje odznaka „Dawcy Przeszczepu“ lub „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu“.

7.  Dodatkowe informacje znajdują się na www.dkms.pl
 

Redakcja

Komentarze (0):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:


Inne artykuły:

Kalwi i Remi: Elbląg kojarzy nam się mega pozytywnie. Jechaliśmy tu już na pamięć
Kalwi i Remi:Elbląg kojarzy nam się mega pozytywnie. Jechaliśmy tu już na pamięć (3)
Marketing inaczej – otwórz się na przyszłość
Marketing inaczej – otwórz się na przyszłość
Tradycyjnie przedstawienie schodzące z afisza rządzi się swoimi prawami
Tradycyjnie przedstawienie schodzące z afisza rządzi się swoimi prawami (1)
Mimo deszczu koncert się odbył. Melomani zachwyceni Krainą Barona Cygańskiego
Mimo deszczu koncert się odbył. Melomani zachwyceni Krainą Barona Cygańskiego (1)
Kenijczyk najszybszy w Elbląskim Biegu Piekarczyka. Rekordowa frekwencja na trasie
Kenijczyk najszybszy w Elbląskim Biegu Piekarczyka. Rekordowa frekwencja na tras (10)
Zmiany w KS Meble Wójcik. "Priorytetem jest sprowadzenie bramkarza i obrotowego"
Zmiany w KS Meble Wójcik. "Priorytetem jest sprowadzenie bramkarza i obrotowego"
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.