Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
03.07.2016 12:00

Skrzyżowanie Konopnickiej - Niepodległości wciąż przejezdne. Budowa ronda ruszy w połowie lipca


Skrzyżowanie Konopnickiej - Niepodległości wciąż przejezdne. Budowa ronda ruszy w połowie lipca


O dwa tygodnie przesunięto termin całkowitego zamknięcia dla ruchu skrzyżowania ulic Konopnickiej i Niepodległości. Pierwotnie skrzyżowanie miało zostać wyłączone już 27 czerwca. Z powodu różnych okoliczności kierowcy będą mogli po nim poruszać się jeszcze do 11 lipca. Wówczas zostanie ono zamknięte i rozpoczną się właściwe prace drogowe związane z budową pierwszego w Elblągu ronda ósemkowego.

Inwestycja związana z przebudową odcinka ul. Konopnickiej oraz budową na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Niepodległości ronda, rozpoczęła się pod koniec maja. 1 czerwca w obrębie skrzyżowania Konopnickiej i Niepodległości na kierowców czekały pierwsze poważne ograniczenia w ruchu. Wówczas zamknięto dwa z czterech jego wlotów i wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Pierwszy etap prac miał zakończyć się 27 czerwca. Tego też dnia planowano wprowadzić kolejne zmiany w organizacji ruchu, polegające na całkowitym zamknięciu skrzyżowania. Takie rozwiązanie miało umożliwić szybsze zakończenie prac w obszarze skrzyżowania i udostępnienie do ruchu wybudowanego ronda (ruch na skrzyżowaniu planowano przywrócić do 31 lipca).

Plan jednak nie wypalił. W miniony poniedziałek Departament Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego poinformował, że termin zamknięcia skrzyżowania ul. Niepodległości i Konopnickiej uległ zmianie.

Nowy termin zamknięcia skrzyżowania to 11 lipca br. (poniedziałek). Powyższe nie ma wpływu na harmonogram robót oraz terminy zakończenia inwestycji

- zaznacza Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Mimo przesunięcia terminu zamknięcia skrzyżowania, ZKM zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wprowadził objazdy w kursowaniu autobusów na liniach nr 7, 16, 30 i utrzymał dotychczasowy objazd na linii nr 31.

Na jakim etapie są w tej chwili prace drogowe?

Obecnie w obrębie przyszłego ronda prowadzone są m.in. roboty teletechniczne, wodno-kanalizacyjne oraz elektroenergetyczne. Na pozostałej części ul. Konopnickiej nadal trwają prace prowadzone przez EPWiK oraz rozpoczęły się prace brukarskie, związane m.in. z budową zatok autobusowych oraz układaniem krawężników

- przekazał nam jeden z kierowników robót.

W najbliższych tygodniach rozpocząć się mają kolejne prace związane m.in. z przebudową jezdni ul. Konopnickiej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Niepodległości do Piłsudskiego), przebudową i budową ścieżek rowerowych i chodników, budową azylu na przejściu dla pieszych na wysokości ulicy Pawiej oraz przebudową wyspy na wlocie ulicy Konopnickiej w obszarze skrzyżowania z Aleją Piłsudskiego.

Przebudowa ul. Konopnickiej i budowa ronda zakończyć się ma najdalej do 21 listopada 2016 r. Wykonawcą robót jest firma Skanska. Wartość inwestycji to 1 mln 183 tys. zł. Połowa tej kwoty pochodzić będzie z rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

RK

Galeria zdjęć: Budowa ronda na Konopnickiej
Artykuły powiązane

:

Utrudnienia na Konopnickiej. Połowa skrzyżowania z Niepodległości zamknięta. Ruszyła budowa ronda
Utrudnienia na Konopnickiej. Połowa skrzyżowania z Niepodległości zamknięta (2)
Rusza budowa ronda na Konopnickiej. Od czerwca kierowców czekają objazdy
Rusza budowa ronda na Konopnickiej. Od czerwca kierowców czekają objazdy (18)
W maju Miasto rozpocznie dwie duże inwestycje. Umowy z wykonawcami już podpisane
W maju Miasto rozpocznie dwie duże inwestycje. Umowy z wykonawcami podpisane (10)
Firma z Olsztyna będzie nadzorować budowę pierwszego w Elblągu ronda ósemkowego. Kiedy ruszą prace?
Firma z Olsztyna będzie nadzorować budowę ronda ósemkowego na Konopnickiej (24)

Komentarze (8):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
03.07.2016, 13:39 joe: ok, "Plan jednak nie wypalił" ale dlaczego? odkopali bursztynową komnatę? natrafili na indiański cmentarz? majster ma chorobowe czy czeka na koniec Euro? ;)
03.07.2016, 14:15 patrząc: Tu pracują podobnie jak na torze wrotkarskim -pracowników i maszyn prawie nie widać a jak są to pojedyncze osoby i maszyny.CIEKAWE czy będzie przekroczony czas wykonania bo w Elblągu to norma.
03.07.2016, 17:00 luksfer: Za tzw. Komuny roboty wykonywano przed terminem albo po terminie. Nigdy w terminie. A teraz jaka jest procedura ?
03.07.2016, 18:34 kumaty: To tak ja w znanym dowcipie. Dlaczego 2 robotników niesie 1 deskę - pyta obcokrajowiec. Ano dlatego, ze 3 jest na chorobowym.
04.07.2016, 08:28 realista: Co to za zwrot plan nie wypalil? To zabawa w piaskownicy, czy profesjonalna firma budowalana. Przede wszystkim podaje sie przyczyne opoznienia, jesli jest z winy "profesjonalnej firmy" budowlanej to firma placi kare, jak urzedasa, to urzedasa sie zwalnia.
04.07.2016, 08:31 gosc: I tak do us...ej smierci. Przetargi wygrywa firma, ktora zlozy najnisza oferte, a pozniej opoznienia, poprawki, gwarancje, suma sumarum zawsze w plecy. Ale co zrobic taki w Polsce mamy klimat.
04.07.2016, 12:08 oj: Chcieliście nowego z PSL w UM to macie cyrk.
04.07.2016, 15:55 Jamaleg: Czekam na komentarz lokalnego idioty o pseudonimie ,, koko"


Inne artykuły:

Choroba 2-letniej Bianki poruszyła serca elblążan. Chętnych, by jej pomóc jest ponad 800 osób
Choroba 2-letniej Bianki poruszyła serca elblążan. Pomóc jej chce ponad 800 osób (4)
Przypominamy! Od 1 lipca br. wprowadzono zmiany w stałej organizacji ruchu
Przypominamy! Od 1 lipca br. wprowadzono zmiany w stałej organizacji ruchu
Autobusowa pętla na Zatorzu będzie jak nowa. Zobacz, jak się zmieni
Autobusowa pętla na Zatorzu będzie jak nowa. Zobacz, jak się zmieni (7)
Trójkąt ostrzegawczy jest obowiązkowy. Za jego brak dostaniesz mandat
Trójkąt ostrzegawczy jest obowiązkowy. Za jego brak dostaniesz mandat (6)
Zarejestrowało się ponad 300 dawców szpiku. „Liczymy na to, że w niedzielę będzie ich jeszcze więcej”
Zarejestrowało się ponad 300 dawców szpiku (5)
Sobotnie spacery z przewodnikiem sposobem na podróż w czasie i przestrzeni
Sobotnie spacery z przewodnikiem sposobem na podróż w czasie i przestrzeni (5)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.