Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
02.07.2016 07:00

Bieg na Sześć Łap w Międzynarodowy Dzień Psa - zobacz zdjęcia


Bieg na Sześć Łap w Międzynarodowy Dzień Psa - zobacz zdjęcia


Wczoraj, o godz 16:00, z elbląskiego schroniska wyszło na spacer około 40 czworonogów. W towarzystwie dwunogów, czyli ludzi, rzecz jasna. Trasa, którą sześciołape duety pokonały w dwie godziny wynosiła 10km. 
 
1 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psa. W związku z tą okolicznością, wyjątkowo, spacer odbył się w piątek. Zazwyczaj odbywają się one w sobotę do południa. Dzisiejszy spacer był ostatnim w sezonie, kolejne rozpoczną się po wakacjach. 
 
Od dwóch lat organizujemy tego typu spacery. Pomysłodawczynią i organizatorką Biegu na Sześć Łap jest Katarzyna Bukowska, której pasją, oprócz zwierząt, jest sport i propagowanie zdrowego trybu życia. Spacery te od początku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Rekordową liczbą, którą udało nam się osiągnąć było prawie 80 spacerujących piesków
– mówi Agnieszka Wierzbicka, pracowniczka schroniska.
 
Frekwencja nie była wczoraj rekordowa. Prawdopodobnie ze względu na to, że było piątkowe popołudnie. Zanim wszyscy uczestnicy zdążyli przybyć, przyjechał samochód dostawczy z podarunkiem.
 
- Niedawno w naszym ośrodku wypoczynkowym w Stegnie dokonaliśmy wymiany koców i kołder – mówi Marzena Lipińska z Elbląskiego Stowarzyszenia Organizatorów Pomocy Społecznej. - Te zużyte postanowiliśmy przywieźć tutaj, ponieważ w takim stanie mogą one jeszcze posłużyć zwierzakom w schronisku. 
 
O godz. 16:00 frekwencja wynosiła ok. 40 osób. Przed wyruszeniem na spacer, pracownicy schroniska oraz przybyli miłośnicy zwierząt postanowili  uczcić ofiary męczarni psów zabitych na festiwalu psiego mięsa w Yulin 2016 poprzez zapalenie zniczy przy pamiątkowej tablicy. 
 
 
Festiwal ten odbywa się od wielu lat. Trwa on 10 dni. Co roku w okropny sposób zamęczone zostaje tam ok. 10 tys. psów. To jest bestialstwo. Oni katują zwierzęta w przekonaniu, że im pies więcej wycierpi, tym mięso będzie smaczniejsze. Nie oceniamy i nie mówimy ludziom co mają jeść. Jeden je świnki, drugi pieski. Tu chodzi o sposób, w jaki są te zwierzęta zabijane
 
- opowiada Agnieszka Wierzbicka.
 
Po chwili refleksji, każdy chętny, spośród przybyłych gości, otrzymał z rąk pracowników schroniska uradowanego perspektywą spaceru czworonoga. Pieski, bez wyjątku, sprawiały wrażenie szczęśliwych z możliwości opuszczenia schroniskowych apartamentów.   
 
Psy ochoczo wyruszyły w drogę leśnym szlakiem prowadzącym przez Bażantarnię. Ludzko-psie duety miały za zadanie dotrzeć do muszli koncertowej. Po dotarciu na miejsce, pieski dostały do picia wody, zostały wyczesane i miały możliwość, podobnie jak ich ludzcy towarzysze, posocjalizować się trochę.
 
- Idea tych spacerów bardzo mi się podoba – mówi Wiktoria, która regularnie odwiedza elbląskie schronisko. - Bardzo bym chciała, żeby któregoś dnia udało się zebrać tylu uczestników, aby móc zabrać na spacer wszystkie bezpańskie pieski. Żeby schronisko opustoszało, chociaż na chwilę.
 
Całkowity dystans, jaki uczestnicy przebyli podczas spaceru wynosił ok 10 km. Wyjście trwało prawie dwie godziny. Uczestnicy wrócili do schroniska zmęczeni, ale szczęśliwi. Zarówno psy, jak i ludzie mieli dali sobie coś cennego. Swój czas. A trochę ruchu z pewnością na pewno wszystkim wyjdzie na zdrowie.
 


 

 

Galeria zdjęć: Bieg na 6 Łap
Artykuły powiązane

:

Za nami Bożonarodzeniowy Bieg na Sześć Łap - zobacz zdjęcia
Za nami Bożonarodzeniowy Bieg na Sześć Łap - zobacz zdjęcia
 „Chcemy, aby ludzie poznawali psy ze schroniska. Widzieli na własne oczy, jak bardzo są one wspaniałe”
„Chcemy, aby ludzie poznawali psy ze schroniska". Za nami "Bieg na 6 łap" (2)
"Wiem, że się robi ciepło i ludzie mają inne zajęcia, ale trzeba też myśleć o innych". Za nami Bieg na 6 Łap
Za nami kolejny, dziewiąty już Bieg na 6 Łap (2)
"Najmłodszy uczestnik miał 3 miesiące". Za nami VIII edycja "Biegu na 6 łap"
Za nami VIII edycja "Biegu na 6 łap" (6)

Komentarze (3):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
02.07.2016, 21:56 janos: proszę podać dokładnie trasę. Muszę wiedzieć, gdzie chodzić, żeby nie wdepnąć.
03.07.2016, 15:11 Machupichcę: Janos, psy były wszędzie i opanowały całe miasto. Lepiej zostań w domu i z niego nie wychodź
03.07.2016, 22:33 alex: Lepiej podaj trasę,którą ty chodzisz.To będziemy uważać,żeby nie wdepnąć.


Inne artykuły:

Na alkoholizm jest sposób - cz. 3
Na alkoholizm jest sposób - cz. 3 (3)
Sobotnie spacery z przewodnikiem sposobem na podróż w czasie i przestrzeni
Sobotnie spacery z przewodnikiem sposobem na podróż w czasie i przestrzeni (5)
Zarejestrowało się ponad 300 dawców szpiku. „Liczymy na to, że w niedzielę będzie ich jeszcze więcej”
Zarejestrowało się ponad 300 dawców szpiku (5)
Od dziś jazda po Bulwarze tylko w jednym kierunku. Kierowcy mimo to jeżdżą pod prąd i na pamięć
Po Bulwarze ruch tylko w jednym kierunku. Kierowcy mimo to jeżdżą na pamięć (15)
W niedzielę Festiwal Sportów Wodnych
W niedzielę Festiwal Sportów Wodnych (1)
Redakcja INFO kibicowała Polsce w Marsylii. Zobacz zdjęcia przed, w trakcie i po meczu z Portugalią
Redakcja INFO na meczu Polska - Portugalia. Zobacz zdjęcia! (1)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.