Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
24.01.2018 13:50

Skończyło się parkowanie za darmo. Na teren przy Bednarskiej weszli archeolodzy


Skończyło się parkowanie za darmo. Na teren przy Bednarskiej weszli archeolodzy


Skończyło się bezpłatne parkowanie na placu przy ul. Bednarskiej i Studziennej. W ubiegłym roku miasto sprzedało ten teren developerowi z Mławy. Kiedy ruszą prace budowane w tym miejscu? Jeszcze nie wiadomo. W tej chwili działki zostały oddane w ręce archeologów.

Teren położony między ulicami: Bednarską, Studzienną i Wodną to jedna z ostatnich tak dużych działek na Starym Mieście. Przez lata goły, zaniedbany plac służył kierowcom za bezpłatny parking. Jednak pomysł miasta, aby w tym miejscu stanął garażowiec spotkał się ze sprzeciwem większości mieszkańców starówki i nie doczekał realizacji.

Jednak w ubiegłym roku miasto, za 1 mln 917 tys. zł, sprzedało działkę spółce TJM Development z Mławy. Transakcja jest obecnie finalizowana.

Do końca tego kwartału podpisany zostanie akt notarialny sprzedaży. To jednak nie przeszkadza temu, aby w tym miejscu trwały prace. Nabywca ma zgodę na dysponowanie terenem

- informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego UM w Elblągu.

Teren został już ogrodzony. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się tam prace archeologiczne.

Na tym terenie wcześniej nie przeprowadzano badań. My, na razie odkrywamy piwnice przedwojennych kamienic do poziomu posadzki. To pomoże inwestorowi stworzyć projekt nowej zabudowy tego terenu. Te prace potrwają pewnie jeszcze do końca lutego. Poważniejsze badania archeologiczne rozpoczną się później, w tej chwili nie znamy jeszcze pełnego ich zakresu

- mówi Mirosław Marcinkowski, kierownik działu archeologii miasta i regionu Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.

Nie znamy jeszcze projektu zabudowy terenu w centrum Starego Miasta. Zgodnie z przeznaczeniem działki mają powstać tam kamienice mieszkalne z lokalami usługowymi i podziemnym parkingiem.
 

NJ

Galeria zdjęć: Archeolodzy na starówce
Artykuły powiązane

:

Teren przy Bednarskiej wystawiony na sprzedaż. Prezydent Wróblewski: Mamy inwestora, który chce wybudować parking
Teren przy Bednarskiej wystawiony na sprzedaż. Wróblewski: Mamy inwestora (20)
„Wybudowanie wielkiego garażowca przy ul. Bednarskiej to barbarzyństwo”. Radni przeciw budowie?
„Wybudowanie wielkiego garażowca przy ul. Bednarskiej to barbarzyństwo” (27)

Komentarze (11):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
24.01.2018, 14:08 jan: Kto ponosi koszty odkrywania fundamentów przedwojennych kamnienic?? Mam nadzieje,ze developer nie miasto.
24.01.2018, 14:14 Kat Na Idiotów: Wydaje mi się, że w końcu powinny powstać społeczne komitety kontroli przy tych pracach archeologicznych bo co dla jednych nie jest skarbem dla innych jest....
24.01.2018, 14:46 Mieszkaniec: Do Dewelopera. Bardzo bym Pana prosil aby ogrodzil Pan to bagno bo to co sie tam dzieje to wola o pomste do nieba! A te elblaskie buraki nawet jak tam bedzie metr blota beda tam parkowac.
24.01.2018, 14:51 klik: A hotel jak był bez parkingu, tak i pozostanie. A co na to przepisy kategoryzacyjne? Hotel bez parkingu?
24.01.2018, 15:28 jan: Kto ponosi koszty odkrywania fundamentów przedwojennych kamnienic?? Mam nadzieje,ze developer nie miasto.
24.01.2018, 16:35 Zauważmy : Jeśli coś jest cennego w tej ziemi to miasto ma pierwszeństwo i do muzeum a nikt inny. A buraki zawsze się znajdą by parkować. Ciekawego czy do wyra jadą i parkują.
24.01.2018, 16:37 Ludzie : Starówka bez aut tu przychodzimy odpocząć nad wodę, są koncerty i imprezy. A smród spalin w tym miejscu to pomyłka.
24.01.2018, 17:17 Apokalipsa Truso: Poziom merytoryczny dyskusji odzwierciedla poziom głębokiej studni tutejszej elity i jego lud Trusou.
24.01.2018, 21:06 Realista: Mowa o archeologach, a zdjecie koparki ryjacej ziemie. Na boga, troche profesjonaluzmu!
25.01.2018, 10:48 Zdziwiony: Niecałe 2 mln za olbrzymią działkę w wyśmienitej lokalizacji, na której można postawić około 20-tu kamienic TO ZATRWAŻAJĄCO MAŁO !!! 20 kamienic razy 10 mieszkań = 200, czyli 10 TYŚ. PLN NA MIESZKANIE- CZYLI WARTOŚĆ GRUNTU ODPOWIADA CENIE DWÓCH METRÓW KWADRATOWYCH ZBYWANEGO, ŚREDNIO 60- CIO METROWEGO MIESZKANIA !!! To ewenement na skalę światową !!! Rynkowa cena takiej działki jest około dziesięcio-piętnastokrotnie wyższa. Aż się prosi, żeby takiej "niestandardowej" wycenie przyjrzało się np CBA. Urzędnik, który to przyklepał powinien wyjaśnić właściwym organom swą dziwaczną decyzję, narażającą MIASTO- CZYLI NAS na wielomilionowe straty. Jeśli okaże się, że oszukał miasto - powinien z całą surowością odpowiedzieć karnie i własnym majątkiem.
25.01.2018, 11:12 jan-49: jaka archeologia przypomnijcie sobie wykopki pani archeolog na calej starowce jak odkopywali stare mury i fundamenty i co ?przeciez bylo wiadomo ze na tych zmurszalych murach nic nie moze stanac przeszly firmy budowlane rozwalily to i na nowych fundamentach postawiono dzisiejsze kamienice i tak bedzie teraz co moga odkopac ?nic tylko smrod poniemiecki to jest takie wyrzucanie pieniedzy w bloto ale co tam obciazy sie za te roboty przyszlych wlascicieli i tak wzrastaja koszty budowy od koparki w strone kanalu jeszcze a latach piecdziesiatych wystawal z ziemi wrak amerykanskiego bombowca zestrzelonego przez niemcow ktory wracal po zrzuceniu pomocy powstancom moze cos tam jeszcze znajda wrak wbil sie w ziemie wystawal tylko ogon


Inne artykuły:

Zmiany w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Elblągu. "To już kolejny etap ograniczania rangi elbląskiego oddziału"
Zmiany w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Elblągu (19)
Azoty Puławy za mocne dla Wójcika. Fatalna seria meczów bez wygranej trwa
Azoty Puławy za mocne dla Wójcika. Fatalna seria meczów bez wygranej trwa (2)
Świetliki i Kat koncertują w Mjazzdze!
Świetliki i Kat koncertują w Mjazzdze! (1)
Wybierz Najpiękniejszą Parę Studniówki ZST!
Wybierz Najpiękniejszą Parę Studniówki ZST! (239)
Elblążanin zawalczy o olimpijski medal. Sebastian Kłosiński jest w reprezentacji Polski na igrzyska w PyeongChang
Elblążanin zawalczy o olimpijski medal. Sebastian Kłosiński jest w reprezentacji (7)
Witamy w Elblągu: Stasia, Marię i Lenę!
Witamy w Elblągu: Stasia, Marię i Lenę! (1)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.