Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
05.09.2018 10:00

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym zmieni się nie do poznania. "Umowa podpisana, ruszamy z pracami!"


Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym zmieni się nie do poznania. "Umowa podpisana, ruszamy z pracami!"


3 września 2018r. podpisano umowę na rozbudowę budynku artystycznego Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.
 
W ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Infrastruktura szkolnictwa artystycznego, zadanie pt.: Rozbudowa pracowni artystycznych, liceum otrzymało dofinasowanie w kwocie 820 tys. złotych. Całkowity koszt realizacji zadania wyniesie 4 168 tys .zł. Różnicę w kosztach rozbudowy pokryje Samorząd Powiatu Elbląskiego. Wykonawcą wyłonionym w postępowaniu przetargowym został Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz z Elbląga. Przewidywany termin zakończenia inwestycji 31 sierpnia 2019roku.
 
Rozbudowa budynku pracowni stanowi kontynuację działań prowadzących do zapewniania odpowiednich warunków kształcenia artystycznego i wysokiej jakości nauczania wraz z działaniami na rzecz środowiska lokalnego w dziedzinie kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego. W ramach zadania nastąpi rozbudowa dotychczasowego budynku pracowni artystycznych o następujące parametry techniczno - użytkowe: zwiększenie powierzchni zabudowy o 469m2, powierzchni użytkowej - 789,8 m2.

Na parterze powstanie wielofunkcyjna powierzchnia wystawienniczo - edukacyjna wraz z ciągiem komunikacyjnym i sanitariami, pomieszczenie dla pieca ceramicznego oraz pomieszczenia gospodarcze. Na piętrze: pracownia rysunku i malarstwa, historii sztuki, pracownia fotografii i multimediów, pokój nauczycielski oraz niezbędne pomieszczenia magazynowe i ciągi komunikacyjne w ramach której wyodrębniono strefę relaksacyjno - gastronomiczną. Nastąpi przyłączenie budynku do gminnej sieci kanalizacyjnej oraz odprowadzenie wód deszczowych.

Poprzez realizację zadania nastąpi znaczna poprawa warunków kształcenia artystycznego oraz możliwe będzie podejmowanie działań edukacyjnych i twórczych dotychczas niemożliwych lub w znacznym stopniu ograniczonych. Przemyślane, konsekwentne działania rozbudowy szkoły idą w parze z nabieraniem doświadczenia nauczycieli i posiadaniem coraz bogatszego warsztatu pracy umożliwiającego kompleksowy, intensywny rozwój młodzieży, ich talentów i pasji. Usprawnią działanie szkoły i pozwolą na podejmowanie wielu cennych inicjatyw, które chcielibyśmy realizować, co z powodu braku pracowni było niemożliwe.

Powstanie sali wystawienniczej z możliwością działań artystycznych i edukacyjnych będzie kolejnym krokiem milowym w rozwoju placówki. Wykorzystywana będzie do przeprowadzania egzaminu dyplomowego i ekspozycji prac, w tym prac dyplomowych, przeprowadzania uroczystości szkolnych, spotkań z artystami, wykładów i prezentacji, przeprowadzania ogólnopolskich konkursów plastycznych - których szkoła jest organizatorem, jak również działań o charakterze edukacyjnym i kulturalnym. Stworzy również możliwości do działań z zakresu edukacji filmowej, w tym działań proponowanych np. przez Filmotekę Szkolną i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Przestrzenie zapewnią również miejsce do działań performatywnych, tworzenia instalacji intermedialnych z wykorzystaniem mieszanych mediów czy zajęć teatralnych lub klubu dyskusyjnego oraz okolicznościowych eventów. Powstanie drugiej pracowni rysunku i malarstwa wpłynie znacząco na poprawę warunków pracy i korzystniejszy układ planu zajęć dla uczniów.

Na pierwszym piętrze zaplanowano powstanie pracowni do realizacji przedmiotów: podstawy fotografii i filmu oraz specjalizacji realizacje intermedialne. Bliskie położenie sali wystawienniczej i pracowni multimediów sprzyjać będzie realizacji wielu nowych zamierzeń znacząco wpływających na jakość kształcenia artystycznego oraz wachlarz technik i ćwiczeń.
 
Rozbudowa budynku zakłada również poprawę warunków socjalnych uczniów. W planowanej rozbudowie zaplanowano pomieszczenia uwzględniające strefy odpoczynku podczas przerw i spożywania posiłków. Ponadto, realizacja rozbudowy pracowni artystycznych pozwoli na uregulowanie gospodarki wodnej i ściekowej.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury”.
 
Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
 

Artykuły powiązane

:

10 lat minęło jak jeden dzień – zobacz fotorelację z jubileuszu Liceum Plastycznego
10 lat minęło jak jeden dzień – zobacz zdjęcia z jubileuszu Liceum Plastycznego (3)
„Będziemy celebrować wejście w dorosłe życie”. Zobacz, fotorelację ze Studniówki maturzystów Liceum Plastycznego
Zobacz, fotorelację ze Studniówki maturzystów Liceum Plastycznego (2)

Komentarze (3):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
06.09.2018, 06:48 zofia: Gratulacje dla szefostwa szkoły . Myślę ,że po wyborach wladze Elbląga powinny przystapić do starań o zmianę wschodnich granic miasta aż do Przezmarka włącznie .
06.09.2018, 08:49 j23: przypomnę że ktoś z tego liceum jest ; zasłużonym " dla Starostwa Powiatowego w Elblągu......
06.09.2018, 17:35 zofija: do zofia a gdzie tam tylko do Przezmarka wnioskuję do Pasłęka!!! a z drugiej strony do Malborka a co ? nie należy się? jak wybory to wybory!!!


Inne artykuły:

Witamy w Elblągu: Maję, Jagodę, Kornelię, Marcela, Witolda, Szymona i Antoniego
Witamy w Elblągu: Maję, Jagodę, Kornelię, Marcela, Witolda, Szymona i Antoniego (1)
Przy Stawidłowej 3 rośnie Dom pod Cisem. Buduj z nami, zachęca ESWIP
Przy Stawidłowej 3 rośnie Dom pod Cisem. Buduj z nami, zachęca ESWIP (6)
Na rzece Elbląg powstanie baza sportów wodnych. Będzie promowała... krainę ślimaka
Na rzece Elbląg powstanie baza sportów wodnych (26)
Rondo Obrońców Birczy zgodne z ustawą dekomunizacyjną? IPN zaopiniuje, wojewoda zdecyduje
Rondo Obrońców Birczy zgodne z ustawą dekomunizacyjną? (15)
Coraz większy skandal ze skażoną uranem wodą. Urzędnicy zataili informację?
Coraz większy skandal ze skażoną uranem wodą. Urzędnicy zataili informację?
Adrian Zandberg w Elblągu. Lider Razem przedstawił elbląską "jedynkę" do sejmiku województwa
Adrian Zandberg w Elblągu. Lider Razem przedstawił elbląską "jedynkę" do sejmiku (29)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.