Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
27.08.2019 14:30

Rusza modernizacja dworca w Suszu


Rusza modernizacja dworca w Suszu


Polskie Koleje Państwowe rozpoczynają przebudowę dworca kolejowego w Suszu w województwie warmińsko-mazurskim, w ramach realizowanego przez spółkę ogólnopolskiego Programu Inwestycji Dworcowych. Zmodernizowany przez PKP S.A. budynek dworca zostanie dostosowany do potrzeb pasażerów o ograniczonej mobilności, w tym osób z niepełnosprawnościami.
 
Zabytkowy obiekt zostanie wyposażony w rozwiązania mające zapewnić nowoczesne standardy obsługi podróżnych, przy jednoczesnej dbałości o jego niepowtarzalny, historyczny wygląd. Inwestycja obejmuje przebudowę całego budynku dworca. Gruntownie zmodernizowane zostanie wnętrze wraz z poczekalnią. Na pierwszym piętrze budynku zorganizowane zostaną pomieszczenia dla najemców. Przestrzeń zyska nową aranżację.
 
– Cieszę się, że zabytkowy dworzec kolejowy w Suszu, położony na ważnym szlaku Warszawa – Gdańsk, odzyska swój dawny blask, a dodatkowo zostanie gruntownie zmodernizowany. To gwarantuje wysoki standard obsługi zarówno mieszkańców Susza, jak i turystów odwiedzających to piękne, o bogatej historii miasto. Dziękuję Polskim Kolejom Państwowym S.A. za uwzględnienie w planach tej inwestycji, bardzo oczekiwanej przez lokalną społeczność. Zyska miasto, zyskają ludzie, a wizerunkowo województwo warmińsko-mazurskie, gdyż przebudowa ma na celu ochronę i estetyzację zabytkowego budynku dworcowego o dużej wartości historycznej i kulturowej – mówi Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski.
 
– Głównym celem realizowanego przez PKP S.A. Programu Inwestycji Dworcowych jest podniesienie jakości obsługi podróżnych w naszych obiektach, w tym sprostanie oczekiwaniom wszystkich grup pasażerów, na przykład osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Modernizujemy zarówno duże dworce, czego przykładem w województwie warmińsko-mazurskim jest Olsztyn Główny, ale także bardzo dużą wagę przykładamy do mniejszych ośrodków. Dlatego właśnie na mapie naszych inwestycji znalazł się chociażby piękny, zabytkowy dworzec w Suszu – mówi Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP S.A.
 
Zmieni się również teren wokół dworca. Planowane jest wyburzenie ścian dobudówki przy zachowaniu jej dachu i zabytkowej konstrukcji. W ten sposób powstanie wiata rowerowa. Przy dworcu powstaną także miejsca czasowego postoju.
 
Dworzec w nowej odsłonie będzie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, co jest jednym z kluczowych założeń Programu Inwestycji Dworcowych.
 
Podczas prac budowlanych obsługa podróżnych będzie odbywała się w kontenerowym dworcu tymczasowym, gdzie znajdą się automaty biletowe.
 
Modernizacja dworca kolejowego w Suszu zostanie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Planowany koszt prac to ponad 8 mln złotych. Zakończenie przebudowy budynku dworca planowane jest w pierwszej połowie 2021 roku.
 
Polskie Koleje Państwowe S.A.


Komentarze (3):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
27.08.2019, 17:01 Przypominamy: A dworzec PKP zdrój Elblągu nie odnowiony . Ruina.
27.08.2019, 22:55 Red: Jeśli w planie są dwa stanowiska kasowe ....to o 100 % więcej niż w Elblągu...gratulacje dla Susza:) bez cienia ironii.
02.09.2019, 12:03 Elbinger: Jeden z nielicznych historycznych czynnych dworców wzdłuż szybkiej magistrali Warszawa - Gdańsk, ale chyba niestety dalej wyłącznie (choć może się mylę, bo w artykule o tym ani słowa...) dla ruchu lokalnego, regionalnego. Miesiąc temu tam byłem przejazdem - dworzec był akurat zamknięty na głucho, zaś przez peron bez zatrzymania przemknęło z ogromną prędkością szaroniebieskie PENDOLINO... Ubolewam tylko, że doprowadzono do upadku inne lokalne linie wraz z ich cenną historycznie infrastrukturą - jak nasz elbląski nadzalewowy HUB, na którego odtworzenie podobna kwota dotacji mogłaby wystarczyć.


Inne artykuły:

Rząd wycofuje się z finansowania? Przyszłość elbląskiego portu, mimo przekopu, utknie na mieliźnie?
Przyszłość elbląskiego portu, mimo przekopu Mierzei, utknie na mieliźnie? (43)
Zapisz swoje dziecko na Aquathlon
Zapisz swoje dziecko na Aquathlon
 Pożar na terenie Szkoły Podstawowej nr 9. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia
Pożar na terenie SP nr 9. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia (2)
18-latka uderzyła oplem w drzewo. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku
18-latka uderzyła oplem w drzewo. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku (1)
Jedno z ważniejszych przeżyć dla kobiety. Narodziny!
Jedno z ważniejszych przeżyć dla kobiety. Narodziny! (3)
W piątek rusza XIV Elbląskie Święto Chleba. Zobacz program imprezy
W piątek rusza XIV Elbląskie Święto Chleba. Zobacz program imprezy (17)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.