Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
20.11.2019 17:00

Jak troszczyć się o zdrowie? Elbląscy seniorzy wiedzą na ten temat coraz więcej


Jak troszczyć się o zdrowie? Elbląscy seniorzy wiedzą na ten temat coraz więcej


Kierunek zdrowie to świadomość. Musimy zwracać uwagę na to, że nie jesteśmy samonapędzającymi się maszynami, potrzebujemy regeneracji. Jeśli o to nie zadbamy to prędzej czy później pomarańczowe światło, które zaczyna nam się świecić, zamienia się w czerwone i to jest problem - podkreśla fizjoterapeuta Bogdan Wiktorski. Elbląskich seniorów nie trzeba o tym przekonywać. Oni wiedzą coraz więcej o tym, jak troszczyć się o zdrowie, również dzięki kampanii "Kierunek: Zdrowie". Za nami drugie spotkanie tej edycji.

Seniorzy po raz kolejny udowodnili, że spotkania z cyklu "Kierunek: Zdrowie" są jednym z najpopularniejszych wydarzeń w Elblągu. W środowe popołudnie szczelnie wypełnili salę w Ratuszu Staromiejskim, aby wysłuchać wykładu fizjoterapeuty i rehabilitanta Bogdana Wiktorskiego.

Seniorzy są bardzo uważnymi i dociekliwymi słuchaczami. To są problemy, które ich dotyczą i oni są bardzo zainteresowani tymi spotkaniami. Słuchają i mają wiele pytań. To moje drugie spotkanie w ramach kampanii "Kierunek: Zdrowie"

- chwali uczestników kampanii fizjoterapeuta.

Tym razem tematem spotkania były stawy. Jak o nie dbać, jakie ćwiczenia wykonywać, aby zachować ich sprawność, jak radzić sobie z bolącymi o tym między innymi mówił wykładowca.

Reumatoidalne zapalenie stawów, zmiany zwyrodnieniowe i inne promemy ze stawami prędzej czy później dotkną każdego. Jak temu przeciwdziałać? Na najlepiej byłoby nie starzeć się, ale tak na poważnie to jestem zwolennikiem zdrowego trybu życia. Praca nad własnym ciałem, dużo ćwiczeń plus w miarę racjonalne odżywianie się powinno pomóc

- dodaje Bogdan Wiktorski.

Na seniorów czekała również niespodzianka - masaż dłoni. To za sprawą Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej "Medyk", która jest partnerem kampanii.

Weźmiemy również udział we wszystkich kolejnych spotkaniach tej edycji "Kierunku: Zdrowie". Tym razem był masaż dłoni, za tydzień będą informacje na temat ziół i podstawowe badania - pomiar ciśnienia, badanie BMI. W każdym spotkaniu wezmą słuchacza innego kierunku. Dla naszych uczniów to rodzaj praktyki, tutaj mogą wykorzystać wiedzę, którą zdobyli, podzielić się swoim doświadczeniem, wykonywać wiele ćwiczeń. Szkoła od lat wspiera miasto w działaniach prozdrowotnych. Lubimy to robić. Jesteśmy szkołą przyjazną człowiekowi, promujemy zdrowie. W związku z tym nasz tu obecność

- mówi Monika Kata-Lewicka ze Szkoły Policealnej "Medyk".

Jesienna, czwarta edycja kampanii "Kierunek: Zdrowie" potrwa do 18 grudnia. Spotkania odbywają się w każdą środę, w godzinach od 13.30 do 15.30, w Ratuszu Staromiejskim, ul. Stary Rynek 25. Trzecie spotkanie, 27 listopada, zaplanowano pod hasłem "7 metrów zdrowia - tajemnice jelita".

Organizatorem kampanii jest Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów, a partnerem Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu.
 

NJ

Galeria zdjęć: Kierunek Zdrowie
Artykuły powiązane

:

Jesteśmy w wojewódzkiej czołówce zachorowań na cukrzycę. W elbląskich urzędach ruszył program profilaktyczny
Elbląg w czołówce zachorowań na cukrzycę. Ruszył program profilaktyczny (2)
Seniorzy chętnie wybierają "Kierunek: Zdrowie". Rozpoczęła się jesienna edycja popularnego cyklu
Seniorzy wybrali "Kierunek: Zdrowie". Rozpoczęła się jesienna edycja cyklu (13)

Komentarze (6):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
20.11.2019, 17:32 Pracującą seniorka: Jestem pracującą seniorką, niestety nie skorzystam, bo pracuję.Szkoda,że nie pomyślano o seniorach czynnych zawodowo, a tacy też są.
20.11.2019, 20:24 rambo 11: Leczyć to się powinno na głowę te stare pud.o z tymi wieśniackimi dziarami, co za wiocha-Pyrzowski czeka na takie jak ona.
21.11.2019, 09:11 Ciagle to samo : Szukanie audytorium dla siebie czyli gadka i pokazywanie że się jest mądrym i zjadło wszystkie rozumu. Czy nie ma innego sposobu by seniorzy spędzili swój wolny czas.
21.11.2019, 10:46 antyStarzec: dobra alternatywa dla staruchów,zeby w przychodni kolejki nie blokowali
21.11.2019, 11:40 J-23: Nie obrażajmy seniorów. Wiele z tych osób jest samotna i wyjście na takie spotkania, to dla nich jakaś rozrywka a jeżeli chodzi o poziom tych usług, to jakie miasto taka i rozrywka. My też będziemy za kilka lat seniorami.
21.11.2019, 14:46 Senior: Mam gdzieś ślady by słuchać wywodów czyjś , jaką to rozrywką. Śmierdzi P R L em.


Inne artykuły:

Szlabany zmorą karetek i wozów strażackich. „Większość mieszkańców nie ma pojęcia, że służby nie podjadą pod ich klatkę"
Szlabany zmorą karetek i wozów strażackich. „Temat ciągnie się od 2013 r." (21)
 Czy w Elblągu jest problem z drogami pożarowymi?
Czy w Elblągu jest problem z drogami pożarowymi? (12)
Bony za zakupy w Ogrodach
Bony za zakupy w Ogrodach
W mieszkaniu podejrzanego policjanci znaleźli 3 kg narkotyków
W mieszkaniu podejrzanego policjanci znaleźli 3 kg narkotyków (3)
Do urzędu na... badania. W elbląskim ratuszu trwa akcja profilaktyczna
Do urzędu na... badania. W elbląskim ratuszu trwa akcja profilaktyczna (4)
Duże zainteresowanie świadczeniem dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji
Świadczenie dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji (6)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.