Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
24.11.2019 12:00

Mieszkańcy powiedzieli „nie” termomodernizacji. Spółdzielnia zaakceptowała ich decyzję


Mieszkańcy powiedzieli „nie” termomodernizacji. Spółdzielnia zaakceptowała ich decyzję


Termomodernizacja na osiedlu Zawada trwa od ośmiu lat. Sukcesywnie kolejne budynki pozbawiane są dotychczasowej elewacji, a ściany ocieplane są m.in styropianem i pokrywane farbą. Zdaniem Spółdzielni osiedle ma dzięki tym zabiegom wyglądać ładniej, a lokatorzy płacić mniejsze rachunki za ogrzewanie mieszkań. Skąd zatem veto mieszkańców bloku przy ulicy Kasprzaka 1-6?
 
Podczas pierwszego spotkania w sprawie „Termomodernizacji ścian i remontu loggii budynków mieszkalnych w zasobach SM Zakrzewo”, na które Zarząd Spółdzielni zaprosił mieszkańców nieruchomości przy ul. Kasprzaka 1-6, pojawiło się wiele emocji. Mieszkańcy mieli duże zastrzeżenia do zaciągania ogromnego kredytu na sam remont, a jeszcze większe wobec montażu podzielników ciepła oraz wzrostu funduszu remontowego.
 
Następnego dnia po spotkaniu mieszkańcy otrzymali do podpisania oświadczenia, w których mieli do wyboru jeden z dwóch wariantów remontu. Pierwszy to pełna termomodernizacja budynku z zamontowaniem podzielników ciepła oraz wymianą balustrad balkonowych i wzrostem funduszu remontowego o 1,50 zł za metr kwadratowy mieszkania, w drugim wariancie fundusz miał wrosnąć o 0,50 zł za metr kwadratowy mieszkania, a remontem nie byłyby objęte balkony.
 
Wcześniej mieszkańcy znaleźli w skrzynkach pocztowych informację o podwyżkach czynszu, które wejdą w życie od 01 stycznia 2020 r. – za sprzątanie klatek schodowych (o 0,07 zł za metr kwadratowy mieszkania) oraz konserwację mienia (o 3,07 zł za lokal). Przy średniej powierzchni mieszkania 60 m.kw. tylko z tego powodu od stycznia czynsz wzrasta o 7,27 zł. To przelało czarę goryczy i zjednoczyło właścicieli mieszkań. Zebrali podpisy przeciwników termomodernizacji oraz wzrostu kosztów i przekazali je do Spółdzielni.
 
Zapytani o powody decyzji mieszkańcy Kasprzaka 1-6 rzeczowo argumentują swoją decyzję.
 
- Badanie termiczne wykazuje, że nasz blok spełnia normy nie tylko polskie, ale i Unii Europejskiej –mówi pan Janusz.- Czyli ta blacha i to co się pod nią znajduje, to nie jest jakieś byle co, spełniają warunki termicznej izolacji. Rozumiem, że blok wizualnie nie wygląda najlepiej, ale i nie najgorzej. Można zrobić elewację, przybudówki, ale to z czasem i nie z kredytu. Jest zbyt wysoki koszt kredytu, który Spółdzielnia chce wziąć na ten cel. Odsetki od kredytu, prowizja banku, są zbyt wysokie. Kredyt jest oprocentowany 2%, ale jest to oprocentowanie zmienne. Wiadomo, że w Polsce inflacja idzie teraz do góry, czyli odsetki na pewno pójdą do góry, nie będzie to cały czas 2%. Spółdzielnia za to nie zapłaci, tylko my. Mieszkam na parterze, mam dwa balkony, a cały rok mam zakręcone kaloryfery, bo mieszkanie jest ciepłe. Wydawanie pieniędzy tylko po to, żeby blok ładniej wyglądał… Ja pracuję w holenderskim banku, często jeżdżę do Holandii – tam się nie stosuje takiego ocieplenia.
 
- Uważam, że izolacja naszego bloku jest bardzo dobra, budynek dobrze wygląda w stosunku do tych, które są niedawno wyremontowane. – mówi pani Urszula. – Nową izolację mają 6 lat, a ściany mają już zaglonione, zagrzybione, a nasza wygląda bardzo dobrze. Jest ciepło w mieszkaniach, nie mamy podzielników i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Mamy taki komfort życiowy, że nie musimy myśleć o tym, że musimy wyłączyć kaloryfer, ostudzić go, żeby otworzyć okno czy wyjść na balkon. Mam żeliwne kaloryfery, ich studzenie trwa dość długo. Nie chcę być terroryzowana we własnym domu przez kaloryfery. Nie dziwię się, że ludzie, którzy mają podzielniki mają całkowicie zakręcone kaloryfery przez cały rok mimo, że płacą za ogrzewanie.
 
 
- Spółdzielnia Zakrzewo ma to do siebie, że budynki, którymi zarządza mają kiepską infrastrukturę, natomiast bardzo wysokie czynsze – dodaje pani Elżbieta. – My mamy jeszcze płacić dodatkowo bardzo dużo pieniędzy na ten remont. Nie stać mnie na to. Poza tym zasięgnęłam języka i w blokach, gdzie przeprowadzono termomodernizację ona się nie sprawdziła. Elewacja wilgotnieje, podzielniki ciepła przysparzają wiele problemów lokatorom. Nie chcę tego.
 
W ostatni wtorek (19.11) odbyło się drugie spotkanie informacyjne w sprawie termomodernizacji, podczas którego Prezes Spółdzielni poinformowała o przyjęciu decyzji 84 procent lokatorów i odstąpieniu od ocieplenia budynku przy Kasprzaka 1-6.
 
- Cieszymy się, że Zarząd Spółdzielni nie zignorował naszej decyzji, która nie jest wynikiem przekory tylko rozsądku – mówi pani Maria. – W naszym budynku, jak w wielu na Zawadzie, większość stanowią osoby, które zasiedlały je, gdy powstały. To prawie 50 lat. Dziś są na emeryturze, a osiągane z tego tytułu kwoty zmuszeni są w dużej mierze przeznaczać na leki. Dla nich taki kredyt to zachwianie poczucia bezpieczeństwa. Uważam, że nie zasłużyli na to. Nasz blok trzyma się nieźle, mieszkania mamy ciepłe, nawet mamy zwroty nadpłaty za ogrzewanie. Myślę, że dzisiaj, gdy w najbliższej przyszłości wstrząsną nami podwyżki wszystkiego spowodowane m.in. wzrostem płacy minimalnej, to mądra decyzja mieszkańców.
KS

Artykuły powiązane

:

Termomodernizacja bloków na Zawadzie. Hit czy kit?
Termomodernizacja bloków na Zawadzie (33)
Dzicy lokatorzy elbląskich osiedli
Dzicy lokatorzy wielkiej płyty (6)

Komentarze (72):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
24.11.2019, 12:47 somsiad28: ale głupi, masakra...
24.11.2019, 12:51 Też tam byłem : Trochę mało profesjonalizmu dziennikarskiego . Dwóch zajadliwych lokatorów, w tym jeden, ktory nie dostał sie do rady nadzorczej, zakłamują rzeczywistości i wysyłają do ludzi kłamliwe pisma. Po drugim spotkaniu ludzie otworzyli oczy i chcą zmiany decyJi. Poczekamy, zobaczymy.
24.11.2019, 13:06 sąsiad : Będziecie pasować do tego budynku MEKSYK w sam raz wbijecie sie w wygląd od reszty wyremontowanych bloków a te balkony co nie które jak kurniki jak Wam po, spadają lecąc jak gilotyna na sąsiada to wtedy bedziecie płakać , nic nie jest za darmo i trzeba isc z duchem czasu ale jak widać na Kasprzaka zatrzymał sie PRL z widokiem na Ukraine
24.11.2019, 13:43 Do -Janusza z parteru: Janusz zawsze będzie Januszem .Panie Januszu spółdzielnia to wy lokatorzy a w Holandii jest trochę inny klimat
24.11.2019, 14:49 Adam: Powyżej 25 metrów wysokości ściana powinna być ocieplana tylko wełną mineralną z powodu jej całkowitej niepalności. Ale już dach, nawet powyżej tej wysokości można ocieplać i styropianem i wełną. Firmy, które ocieplają budynki przy pomocy spienionego polistyrenu, występującego w Polsce pod nazwą styropian, piszą o 5, góra 10-letniej gwarancji na wykonanie ocieplenia. Tymczasem domy buduje się w Polsce co najmniej na kilkadziesiąt lat.
24.11.2019, 15:23 Radek: NO debile. Chcą im ocieplić mieszkania a im nie pasuje to. NO De. Bi. Le!!!
24.11.2019, 16:37 Nie wiecie: Przecież na zawadzie mieszka zbieranina najwięcej tych ci im słoma z butów wystaje. Dlaczego budynki nie da pomalowane ladnymi muralami, bo da smutne.
24.11.2019, 16:46 Mieszkaniec: Do autora artykułu: znowu zakłamywanie rzeczywistości. Podwyżki wynikają z wyższch stawek za śmieci, wodę i inne rzeczy niezależne od spółdzielni. A od Pan Janusz niech przedstawi ekspertyzy które mówią że blok spełnia normy termiczne. Powiedzieć łatwo ale teraz trzeba podeprzeć to argumentami. Zmanipulowaliście cynicznie biednych ludzi a oni wam uwierzyli. Jeśli czynsze mają być wyższe to chociaż opłaty za ogrzewanie mogłyby niższe. Ciekawe kto teraz odda pieniądze tym ludziom którzy mogliby płacić niższe rachunki za ogrzewanie a przez dwójkę ludzi będą musieli płacić więcej.
24.11.2019, 17:14 ff11: Fajnie, a za ocieplenie swojego budynku sami zapłacili?
24.11.2019, 17:17 z Zawady: Zawado najpierw upomnijcie się o ceny ciepła.Co z tego ze wy docieplicie jeżeli miasto zaraz podniesie ceny ciepła. Co Pan na to panie Prezydencie . Co na temat cen ciepła mówi zarząd spółdzielni dotąd jakoś nie protestował tylko podpisywał umowy z EPEC.
24.11.2019, 17:45 Grzegorz: Panie Januszu nie wiem czy pan orentujesz się , ale za 2-3 kwartały bedzie kryzys i PiS z pewnością obniży stopy procentowe i wie pan co wtedy nastąpi? a no to ,że ci znający się na żeczy powinni zjeść pana za bycie "mózgiem" ekonomicznym zawady. Ot prawdziwy Jaśko wam się trafił....
24.11.2019, 17:53 Jako: Ja tu czegoś nie rozumiem dlaczego na WYBICKIEGO chcą 3 ZŁ A nie 1,50 gdzie tu sprawiedliwość pytam sm Zakrzewo
24.11.2019, 18:35 Zawadowiec: Osoba pisząca ten artykuł powinna się podpisać z imienia i nazwiska no chyba że nie ma odwagi bo napisała takie bzdury że aż głowa boli. No i gdzie jest jakaś opinia spółdzielni - brak rzetelnosci i obiektywizmu.
24.11.2019, 18:50 Lokator: Słoma z butów wystaje najbardziej tym co to wytykają innym A Zakrzewo słynie z dbania o interesy mieszkańców 😁😉
24.11.2019, 18:54 Mieszkanka ul. Kasprzaka: Byłam na obu zebraniach. Spółdzielnia zastrasza i nie udziela rzetelnych odpowiedzi na nasze pytania. Pozdrawiam sąsiadów za tak liczne uczestnictwo w zebraniach! Dobrze że tym razem nie daliśmy się zakrzyczeć i sprawdziliśmy w przepisach. TO MY MAMY RACJĘ!!!!!!
24.11.2019, 19:00 Ryszard: Tylko zmiana zarządu. Jak dlugo siedzą wydaje się im że wszystko wiedzą .
24.11.2019, 19:01 nowa: chcesz mieszkać w towarzystwie glonów i grzybów pleśniowych , potrzebujesz elewacji ze styropianu , pozwiedzaj osiedle Zawada ul. Kalenkiewicza , ul. Podgórną , zanim zdecydujesz się na termomodernizację
24.11.2019, 19:11 nowa: Zarząd Zakrzewa zwłaszcza członkowe Rady Nadzorczej wykonują polecenia Pani Prezes , to wielki wstyd , że mamy takich przedstawicieli , brakuje im zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Dziękuję Pani za artykuł , który odsłania odrobinę prawdy o spółdzielni Zakrzewo
24.11.2019, 19:14 Banan: Na Zawadzie mieszka sama patologia 500 plus co oni mogą wiedzieć do dziesięciu nie mogą policzyć ale tacy mądrzy masakra na te bloki na Zawadzie to mówią stojące baraki
24.11.2019, 19:30 aaa: Fajnie ,że mieszkam w bloku już po termomodernizacji.Estetycznie , cieplutko ,balkony bez slamsowej amerykanki. A inni jak nie chcą ,nie muszą,ale pod tymi blachami niestety już ocieplenia to specjalnie nie było,a balkony w ruinie.
24.11.2019, 19:36 Ehhhhh: Ale dziady... Czy 7,27 miesięcznie to aż tak odczuwalny wydatek ?
24.11.2019, 19:52 Sadiad: Cale osiedle się ociepli, cały Elbląg i cała Polska tylko Kasprzaka zostanie bez modernizacji. Czyli wszyscy są gamoniami tylko mieszkańcy tego bloku mają racje. Co za paranoja.
24.11.2019, 19:52 Abc: Wystarczyło zobaczyć jaki grzyb był pod tymi cudownymi blachami na Szarych czy Okulickiego aż czarno było a nie było widać. A ci krzykacze czemu tak nie krzyczeli jak Walne uchwalalo o termo parę lat temu
24.11.2019, 20:03 Sadiad: Cale osiedle się ociepli, cały Elbląg i cała Polska tylko Kasprzaka zostanie bez modernizacji. Czyli wszyscy są gamoniami tylko mieszkańcy tego bloku mają racje. Co za paranoja.
24.11.2019, 20:12 Superhero: Czerpak im doradzał, a zarządowi Big WW
24.11.2019, 20:35 typ: 7,27 chyba za m2, szkoda ze mieszkańcy bloku Okulickiego 4-9, nie potrafili się przeciwstawić. A raczej sM nie pytała o zdanie mieszkańców, przed realizacją, a poinformowała, że budynek zostanie ocieplony, a mieszkańcy za to zapłacą. To jest złodziejska spółdzielnia, jakikolwiek ich ruch to kolejny, przekręt. Dali wybór Kasprzaka bo mieli problemy z realizacją i tyle.
24.11.2019, 20:35 Lokator: Propaganda działa na masy , przeczytaj sobie raport NIK o efektach termomodernizacji. Teraz mieszkasz milutko , ale to nie potrwa długo , szykuj się na grzyby pleśniowe , albo szykuj kasę na alpinistów , którzy podgrzybka twój budynek co 5 lat.
24.11.2019, 21:43 prokuratorpiotrowicz: Jeśli mieszkańcy stracili znaczną kwotę dotacji na skutek wprowadzenia w błąd, to prokurator na podstawie art. 286 Kodeksu karnego powinien zażądać dla sprawców do 8 lat pozbawienia wolności. Nie wyklucza to żądania zadośćuczynienia w tej kwocie. Sprawcom życzę spokojnej starości w zakładzie karnym i konfiskaty majątku na poczet roszczeń.
24.11.2019, 21:49 Aaa: Jaja to będą ją cofną cała dotacje ciekawe czy wtedy ci niepokorni zapłacą reszcie za kredyty.
24.11.2019, 22:55 Machupichcę: Co za ciemnogród, czytam i nie wierzę ...
25.11.2019, 06:27 100% elblążanin: Elbląski ciemnogród/na wszystkim się znają/...... biedni ludzie
25.11.2019, 06:47 Gru: Co to balkonów się zgodzę niektóre są w opłakanym stanie. I te płyty betonowe pozwoli to odciążyć blok.
25.11.2019, 08:03 JOLANTA: BRAWO w końcu ktoś mądry się znalazł wśród mieszkańców , a nie jak barany na rzeź .Co powie spółdzielnia to przytakują. Na Okulickiego powinniśmy zrobić to samo bo czynsze będziemy płacić po 1000 zł i siedzieć w zimnych mieszkaniach póki czas.
25.11.2019, 09:01 nie dla podzielników: W Spółdzielni pełna mobilizacja Rady Nadzorczej - hejtują aż świszcze. Anonimowo oczywiście. Tak samo grożą, kłamią i zastraszają.
25.11.2019, 09:03 art: Masz podzielniki ciepła? Dajesz się kantować na rachunkach! https://www.fakt.pl/pieniadze/nieruchomosci/rachunki-za-ogrzewanie-podzielniki-ciepla-sa-niesprawiedliwe/e1m0b4b
25.11.2019, 09:09 poczytajcie zanim zhejtujecie : Standardy budowlane w inwestycjach z epoki komunizmu pozostawiały wiele do życzenia. Oprócz krzywych ścian i wiecznie brudnych klatek schodowych standardem była instalacja grzewcza prowadzona według pionów, a nie według mieszkań. Rury z gorącą wodą przechodzą przez wnętrza pokojów na wszystkich kondygnacjach aż do ostatniego piętra. Nikt nawet nie pomyślał o opomiarowaniu i indywidualnym rozliczaniu mieszkańców. https://www.polska2041.pl/infrastruktura/news-oszukuja-na-kaloryfer-by-ominac-podzielniki-ciepla,nId,2800025
25.11.2019, 09:10 przeczytaj zanim zhejtujesc.d.: Wyniki podawane przez podzielniki to kiepska podstawa do wyciągnięcia wniosków w kwestii rozliczeń. Ilość ciepła oddawana przez grzejnik zależy od przysłowiowego tysiąca rzeczy, w tym od temperatury w pomieszczeniu, przepływu powietrza, a nawet montażu grzejnika. Wystarczy skierować na niego wiatrak, aby uzyskać więcej ciepła bez zmiany wskazań podzielnika. Tak samo zasłonięcie kaloryfera np. fotelem zmniejszy efekt grzania, choć miernik ciągle wskazuje wysoką temperaturę. Podzielniki ciepła nie przechodzą weryfikacji i wzorcowania, w przeciwieństwie do liczników prądu czy wody. Nie mierzą rzeczywistego zużycia energii w GJ, tylko mogą pomocniczo posłużyć w podziale kosztów zakupu ciepła dla danego budynku.
25.11.2019, 09:12 przeczytaj zanim zhejtujeszc.d: Obliczają temperaturę grzejnika i otoczenia w określonych odstępach czasu, lub odparowanie cieczy, które jest pochodną tychże. Poza nieprecyzyjnym pomiarem konsekwencje mogą być jednak znacznie większe. Jeśli bowiem część mieszkańców zacznie oszukiwać, wyższe opłaty spadną na pozostałych. Czytaj więcej na https://www.polska2041.pl/infrastruktura/news-oszukuja-na-kaloryfer-by-ominac-podzielniki-ciepla,nId,2800025#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
25.11.2019, 09:33 Do: nie dla podzielników: Przeczytaj najpierw definicje słowa hejt a później obrażaj innych. Rada Nadzorcza nie musi odpisywać. Sami mieszkańcy przejrzeli na oczy i widzą jak zostali zmanipulowani i chcą zmienić swoją decyzję. A jeśli chodzi o anonimowość to mogę pod imieniem i nazwiskiem spierać się na argumenty. Ale to muszą być ARGUMENTY i DOWODY a nie jakieś bzdury wyssane z palca.
25.11.2019, 10:02 mis: co za glupie porownania bo ja czest jezdze do holandii a tam.............. czyba madralo nie zauwazyles jaki jest klimat w holandii a jaki w polsce w polsce nieraz bywa - 20 to w holandii jest + 6-7 a gdy temperatura spada do 0 to juz jest placzi lament wiec nie pieprz jak polamany
25.11.2019, 10:33 Mayk: Termo izolacja to powinno się mniej płacić za ciepło a jest odwrotnie.
25.11.2019, 10:35 pacyfista: "nie mamy podzielników i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni" - ależ egoizm. Matka Ziemia wam wkrótce podziękuje.
25.11.2019, 10:37 Mieszkaniec: Może warto się zainteresować wynagrodzeniem jakie pobierają miesięcznie członkowie rady nadzorczej. Pamiętajmy,że to my wybieramy członków ,a dla nich to dobry biznes , a pieniądze ciągle lecą z naszych kieszeni.
25.11.2019, 11:09 kkk: A ***o jak powiedział Dyzma. Mieszkam w bloku na Kalenkiewicza, tym pierwszym ocieplonym. Wzrost ceny czynszu o 100 zł, na spłatę kredytu. To jeszcze bym przebolał, ale idźcie, zobaczcie to zielone paskudztwo na bloku. A już raz, dwa lata temu niby w ramach gwarancji czyścili tę ścianę. Wiecie, jak czyścili? Przyjechała firma, podłączyli się do blokowego węzła wodnego i pod ciśnieniem myli ściany. Kto zapłacił za tysiące litrów wody? Mieszkańcy bloku. Co dało takie mycie? ***o. Teraz jest to samo, ale po gwarancji i zapewne nasz przezajebisty prezes, weźmie znajomą sobie prywatną firmę do usunięcia tego grzyba. Kto za to zapłaci? Lokatorzy bloku.
25.11.2019, 11:10 kkk: A ***o jak powiedział Dyzma. Mieszkam w bloku na Kalenkiewicza, tym pierwszym ocieplonym. Wzrost ceny czynszu o 100 zł, na spłatę kredytu. To jeszcze bym przebolał, ale idźcie, zobaczcie to zielone paskudztwo na bloku. A już raz, dwa lata temu niby w ramach gwarancji czyścili tę ścianę. Wiecie, jak czyścili? Przyjechała firma, podłączyli się do blokowego węzła wodnego i pod ciśnieniem myli ściany. Kto zapłacił za tysiące litrów wody? Mieszkańcy bloku. Co dało takie mycie? ***o. Teraz jest to samo, ale po gwarancji i zapewne nasz przezajebisty prezes, weźmie znajomą sobie prywatną firmę do usunięcia tego grzyba. Kto za to zapłaci? Lokatorzy bloku.
25.11.2019, 12:03 DO: nie dla podzielników: najpierw przeczytaj definicje słowa: hejt a potem pisz czy ktoś hejtuje czy nie, a tak w ogóle to Rada Nadzorcza nie musi się tutaj udzielać - to mieszkańcy przejrzeli na oczy i zrozumieli że zostali przez kilka osób wprowadzeni w błąd. Jeśli chodzi o anonimowość to ja mogę pod nazwiskiem podyskutować na ten tema ale Ci pseudo znawcy tematu niech przedstawią RZECZOWE ARGUMENTY I DOWODY na swoje twierdzenia a nie wywołują tylko zamieszanie wygadując kompletne bzdury i populistyczne hasła
25.11.2019, 12:40 lokator: Narost z glonów szpeci ściany i może doprowadzić do zniszczenia warstw wykończeniowych elewacji. Same glony nie są wprawdzie groźne dla ludzi, ale są pożywką dla grzybów pleśniowych. Kiedy pojawią się na ścianach, najlepiej czym prędzej się ich pozbyć. Do komentarz czy badania zostały przeprowadzone - już dawno !!!
25.11.2019, 12:45 Życzliwy: Sz.P. Rada Nadzorcza jak i Zarząd Spółdzielni, zgodnie ze "Statutem SM Zakrzewo w Elblągu", powinna działać w interesie swoich członków... Zwłaszcza Rada Nadzorcza, która wybierana jest przez swoich mieszkańców nie powinna podważać i komentować woli mieszkańców, prawda - chyba, że to nie o ten "interes" chodzi... Wola jest jasno sprecyzowana: "ODNOWIĆ ELEWACJĘ BUDYNKU I PRZEPROWADZĆ REMONT BALKONÓW" bez kredytu, bez podwyżek, bez "wątpliwego, w jakości" ocieplania po raz trzeci. Tym razem potrafiliśmy solidarnie powiedzieć "NIE" oszustwu i niegospodarności. Zwłaszcza, że rozchodzi się o kolejne wyprowadzenie pieniędzy z naszych kieszeni! Niech biorą z nas przykład mieszkańcy innych budynków, za nim nie wyjdą na tym ocieplaniu… „Jak Zabłocki na mydle”… Myślenie nie boli... Drodzy Państwo..
25.11.2019, 13:35 Erwin: Nad Jarem już dwa razy myto ściany.Ale my nie mieliśmy docieplonych budynków.te podzielniki to też wielkie nieporozumienie.
25.11.2019, 15:14 lokator: szanowni komentatorzy krytykujecie mieszkańców , że nie chcą płacic 7zl więcej , ale tu chodzi o kredyt na 16 lat , 4 lata podwójny fundusz remontowy , od roku 2023 do 2035 spłata kredytu , może być tylko premia termomodernizacyjna w wysokości 15% przy zmiennej stopie procentowej , praktycznie pokrywają termomodernizację lokatorzy , a jak nie zdążą spłacić płacą ich spadkobiercy. Nie ma tu żadnej dotacji i proszę nie straszyć mieszkańców prokuratorem bo nie ma takiego prawa żeby zmusić lokatorów do zadłużenia.
25.11.2019, 16:18 hvK: Jak sa rozliczani mieszkancy Zakrzewa za cieplo. Czy kazdy budynek osobno? Jezeli nie to powwinni byc wyłaczeni ze wspolnego rozliczania sie za energie cieplna.
25.11.2019, 18:42 lokator: Efektem tego procesu jest korozja biologiczna lub biodegradacja materiałów budowlanych i systemów budowlanych i wykończeniowych oraz emisja do atmosfery wytwarzanych przez glony metabolitów (mikotoksyn i związków lotnych), a także fragmentów glonów i zarodników. Stanowi to zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, a w szczególności dla zdrowia osób mieszkających w pobliżu powrastanych elewacji budynków. Skutki tych zagrożeń dla zdrowia nie zawsze są natychmiast widoczne. Wiele skutków i powikłań zdrowotnych odczuwalnych jest w odległym czasie, nawet po kilkunastu latach. Prosze przeczytać o skutkach skażeń microbiologicznych elewacji jaka występuje na budynkach ul. Kalenkiewicza, ul, Podgórna.
25.11.2019, 18:46 Ktoś: Nie chcemy ocieplenia budynku przy ulicy Kasprzaka 1-6 ponieważ , nasz blok będzie musiał dodatkowo zapłacić za wymianę balkonów, ponieważ na nasz blok nie starczyło już pieniędzy .Inne bloki płacą tylko kredyt a my będziemy musieli mieć dodatkowy koszt remontowy. Natomiast te bloki ocieplone to nie jest rewelacja wychodzi grzyb i wcale nie jest ciepło. A ten kto pisze że jesteśmy debilami to sam nim jest . nasza spółdzielnia Zakrzewo jest najdroższą i najgorszą spółdzielnią mieszkaniową.
25.11.2019, 18:50 nowa: Efektem tego procesu jest korozja biologiczna lub biodegradacja materiałów budowlanych i systemów budowlanych i wykończeniowych oraz emisja do atmosfery wytwarzanych przez glony metabolitów (mikotoksyn i związków lotnych), a także fragmentów glonów i zarodników. Stanowi to zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, a w szczególności dla zdrowia osób mieszkających w pobliżu powrastanych elewacji budynków. Skutki tych zagrożeń dla zdrowia nie zawsze są natychmiast widoczne. Wiele skutków i powikłań zdrowotnych odczuwalnych jest w odległym czasie, nawet po kilkunastu latach. Prosze przeczytać o skutkach skażeń microbiologicznych elewacji jaka występuje na budynkach ul. Kalenkiewicza, ul, Podgórna.
25.11.2019, 18:53 Ktoś: Nie chcemy ocieplenia bloków przy ulicy kasprzaka 1-6 ponieważ musimy dodatkowo zapłacić za zrobienie balkonów po za kredytem będziemy płacić jeszcze większą remontówke
25.11.2019, 19:06 nowa: Efektem tego procesu jest korozja biologiczna lub biodegradacja materiałów budowlanych i systemów budowlanych i wykończeniowych oraz emisja do atmosfery wytwarzanych przez glony metabolitów (mikotoksyn i związków lotnych), a także fragmentów glonów i zarodników. Stanowi to zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, a w szczególności dla zdrowia osób mieszkających w pobliżu powrastanych elewacji budynków. Skutki tych zagrożeń dla zdrowia nie zawsze są natychmiast widoczne. Wiele skutków i powikłań zdrowotnych odczuwalnych jest w odległym czasie, nawet po kilkunastu latach prosze przeczytać o skutkach skażeń microbiologicznych na elewacji na ul.Podgórnej i ul. Kalenkiewicz
25.11.2019, 19:38 Do: nowa: Tobie to już chyba te glony zaszkodziły. Co za bzdury wypisujesz. Pewnie wycięte z internetu i nie mające nic wspólnego z prawdą. Jak można tak manipulować ludźmi.
25.11.2019, 19:40 NIE Słup .: Co na to nowo wybrana Rada Nadzorcza ?? Przecież tez są mieszkańcami osiedla . Pewnie jacyś fachowcy po budownictwie .
25.11.2019, 19:50 Mieszkaniec K1-6: Panie "Życzliwy" niech Pan przestanie pisać populistyczne dyrdymały. Właśnie od RN i Zarządu oczekuje dbania o mój interes więc chciałbym w przyszłości płacić mniej za centralne ogrzewanie. Wiadomo przecież że nic nie ma za darmo i najpierw trzeba coś włożyć ( dopłacić, kredyt ) żeby w przyszłości mieć lepiej i oszczędzać pieniądze. Jakie "ocieplenie po raz trzeci", jakie oszustwo, jakie wątpliwe jakościowo wykonanie? Taki z Pana znawca? Chyba zgłoszę się o rekompensatę od Pana za straty jakie będę ponosił za większe opłat za CO w porównaniu z ocieplonymi blokami.
25.11.2019, 20:07 Coś jest na rzeczy . : Sam Naczelnik Polski Wielki Jarosław K. z PIsu zapowiada spowolnienie gospodarcze , więc nie ma co się pchać w długoterminowe kredyty , czas na ich zaciąganie już minął . Nie ma co się dziwić mieszkańcom , zwłaszcza rencistom , emerytom . Zaciągniecie ..to już musicie płacić i nie będzie odwrotu .
26.11.2019, 10:17 lokator: do DO : zaklinanie rzeczywistości nic tu nie pomoże , tylko uświadomi ludziom ten problem , który mają na budynkach i jakie są zagrożenia,
26.11.2019, 10:52 Lokator: Powiedzcie Państwo, kto kupuje "kota w worku". Kto? Myśleli, że będą tak „ściemniać” przez cały czas i będzie się nadal udawać… Ale całe szczęście, że nie lokatorzy Kasprzaka 1-6 są na tyle MĄDRZY, potrafią liczyć swoje pieniążki. Nie pozwolili się tym razem dać „naciągnąć” na potężny kredyt przez Zarząd SM „Zakrzewo” łącznie z Radą Nadzorczą tzw.: "Fachowców", Hihi…(proszę sprawdzić ich zbieżność wykształcenia, z tym, czym się teraz powinni się zajmować, zgodnie ze Statutem… "Znawcy" od wszystkiego). Strasznie im zależało, abyśmy z tego nie zrezygnowali… Prawda… Powinno dać to wiele nam do zrozumienia na przyszłość…
26.11.2019, 13:20 Zainteresowana : Modernizacja OK, ale jakim kosztem ?
26.11.2019, 13:24 Zainteresowana: Emeryci, którzy żyją za 1200 zł miesięcznie mają dodatkowo płacić 200 zł , żeby było ładnie ? To nie tak, że nie chcemy, po prostu nas na to nie stać.
26.11.2019, 13:52 Abc: Nie dziwie się skoro pierwszy strzał wybranej Rady to podwyżka czynszu i funduszu remontowego jest to przenoszenie kosztów na mieszkańców droga Rado i Zarządzie waszym zadaniem jest szukanie środków a nie obciążanie mieszkańców. Ostatnie parę lat był w miarę spokój z podwyżkami ale widać znowu coś się złego dzieje na Zawadzie. A mieszkańcy mają rację, że się buntują.
26.11.2019, 14:07 zdziwiony: Dajcie ludziom spokój.Dokonali wyboru i już. Opcje były dwie .Ocieplić budynek i zmniejszyć zapotrzebowanie na ciepło przy prawdopodobnej podwyżce za tą usługę wyjść może w opłacie na 0 lub nie ocieplać budynku przy podwyżce więcej za ogrzanie mieszkania.,czyli czynsz do góry. Wynik jest taki .W pierwszej opcji budynek estetyczny ,docieplony ale wzrost opłaty remontowej.W drugiej opcji budynek nieocieplony mało estetyczny. Efekt w płaceniu czynszu ten sam. Wybór należał do właścicieli lokali w tym bloku.
26.11.2019, 15:46 Mieszkanka : Mieszkania przy ulicy Kasprzaka są rzeczywiście bardzo cieple. Klatki w większości szczycą się schludnością i za to, szacunek dla mieszkańców. Jesli Spoldzielni zalezy na wyglądzie budynków powinna postarać sie o finanse. Czynsze są wysokie, ceny idą w górę każdego dnia a mieszkańcy sa najczęściej emerytami i każda podwyżka jest dla nich najzwyczajniej obciążeniem a wręcz zachwianiem poczucia bezpieczeństwa. Nikt nie liczy sie ze zwyklymi ludźmi a to, w moim odczuciu powinno byc najistotniejsze. Pozwólmy podejmować decyzje TYM, KTORYCH TO BEZPOŚREDNIO DOTYCZY. Zwykla ludzka przyzwoitość tego wymaga.
27.11.2019, 07:28 lokator: Mieszkańcy Zawady , a może należy sprawdzić stan finansów spółdzielni , bo może okazać się że to piramida finansowa , bo informacje o budżecie spłódzielni są ściśle tajne, nie otrzymujecie sprawozdań finansowych, Proszę się zastanowić!!!
29.11.2019, 12:44 Dobry lokator: Osoba występująca w imieniu wszystkich mająca dwa balkony ma 4 pokoje. Boji się że jak założą podzielniki ciepła to z butów ja poderwie ale najlepiej wystąpić w imieniu wszystkich bo ludzie nie chcą. Hahahaha
30.11.2019, 14:12 lokator: do Dobry lokator - to nie osoba , która ma 2 balkony i cztery pokoje , występuje w imieniu lokatorów , to lokatorzy , którzy potrafią myśleć i liczyć swoje pieniądze , a nie inblanco podpisać kredyt na kilka milionów bez przedstawienia kosztorysów tej pseudo termomodernizacji . Lokatorzy bloków po termomodernizacji nawet nie wiedzą jak długą będą spłacać kredyt , na wszystko brakuje pieniędzy , a wysokość opłat w przyszłym roku będzie wzrastać, Proszę sie zastanowić zanim wystawi się komuś opinię !!!!!
03.12.2019, 09:18 Lokator: Żaden mieszkaniec z Kasprzaka 1-6 nie zgadza się na to by ktokolwiek go oszukiwał zwłaszcza w kwestii finansowej i przez tych, którym zaufał, że będą działać w jego interesie… Porażka… Prosimy o wsparcie prawne, aby przewrócić tego SM „konia trojańskiego”….
03.12.2019, 09:27 Mieszkaniec: „Hejt” uprawiał na zebraniu, „Hejt” uprawia i tutaj. To nie Janusz z Rady, to JONASZ! Także dostał 13 srebrników.


Inne artykuły:

"Choć to sztuka napisana w latach 70-tych, to dziś jest chyba nawet bardziej aktualna"
"Choć to sztuka napisana w latach 70-tych, to dziś jest nawet bardziej aktualna" (2)
Concordia przegrała w Tomaszowie i kończy rok w środku tabeli [GOLE Z MECZU]
Concordia przegrała w Tomaszowie i kończy rok w środku tabeli [GOLE Z MECZU] (1)
Podzielniki ciepła dzielą mieszkańców.„Ten podzielnik to jest niewypał”
Podzielniki ciepła dzielą mieszkańców.„Ten podzielnik to jest niewypał” (50)
 Jazda „na pamięć”? Jak oznakowany jest Elbląg?
Jazda „na pamięć”? Jak oznakowany jest Elbląg? (7)
Kolejny wyjazdowy punkt Olimpii Elbląg w II lidze
Kolejny wyjazdowy punkt Olimpii Elbląg w II lidze
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 34)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 34) (12)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.