Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
11.12.2019 16:00

Radny zgłosił do Prezydenta... brak skrzynki na zwrotną korespondencję!


Radny zgłosił do Prezydenta... brak skrzynki na zwrotną korespondencję!


Radny Marek Pruszak zgłosił do Prezydenta Elbląga interpelację, w której zwraca uwagę na  brak skrzynki pocztowej na zwrotną korespondencję w budynku przy ul. Jaśminowej 11.
 

Z tym problemem do radnego Marka Pruszaka zgłosiła się elblążanka. - Z uzyskanych informacji telefonicznej z Warszawy dowiedziałam się, że  zakup dodatkowej skrzynki pocztowej „na zwroty stanowi minimalne koszta, a zamontowanie takiej skrzynki świadczy o pozytywnym kierunku działania w celu ochrony korespondencji zwrotnej, o ochronie danych osobowych i nie stanowi wygórowanych żądań, lecz zgodnych z prawem lokatorów – stwierdziła.
 

W piśmie, jakie elblążanka otrzymała od Macieja Świtkowskiego, dyrektora Departamentu Poczty Ministerstwa Infrastruktury, czytamy: „obowiązek instalacji oddawczych skrzynek pocztowych w budynkach wielorodzinnych, w których wyodrębnione są co najmniej 3 lokale, powinien być realizowany poprzez umieszczenie w ogólnie dostępnej części nieruchomości zestawu oddawczych skrzynek pocztowych w liczbie odpowiadającej liczbie samodzielnych lokali mieszkalnych raz i innym przeznaczeniu, jeżeli posiadają osobny adres”.

 

W budynku wielorodzinnym z kilkoma wejściami przy każdym z nich może być zainstalowany zestaw skrzynek z liczbą skrzynek odpowiadającą liczbie lokali znajdujących się w danej części budynku. Dodatkowo jedna skrzynka może być przeznaczona na zwroty przesyłek listowych. Skrzynkę tę oznacza się napisem „ZWROTY”. Montaż dodatkowej skrzyni „ZWROTY” jest dobrowolny

– informował Maciej Świtkowski.
 

Radny prośbę mieszkanki ul. Jaśminowej skierował do Prezydenta Elbląga. - W związku z interwencją mieszkanki proszę o ustosunkowanie się do sprawy i podjęcie stosownych działań w celu zamontowania skrzynki pocztowej na zwrotną korespondencję w budynku przy ul. Jaśminowej 11 – zaznaczył  w swojej interpelacji Marek Pruszak.
 

Do sprawy doniósł się wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak. - W 2018 r. Zarządu Budynków Komunalnych wymienił wszystkie dotychczasowe skrzynki indywidualne w budynku przy ul. Jaśminowej 11 ponosząc znaczne nakłady finansowe z uwagi na ich zły stan techniczny spowodowany dewastacją przez mieszkańców – zaznaczył.
 

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom jednego z mieszkańców budynku montaż dodatkowej skrzynki na tzw. „ZWROTY” nastąpi w terminie do 31 grudnia 2019 r.

- zapewnił Janusz Nowak.

 

 

 

 

KJ

Artykuły powiązane

:

Nic dodać, nic ująć? Za nami debata nad projektem budżetu Elbląga na 2020 rok
Nic dodać, nic ująć? Za nami debata nad projektem budżetu Elbląga na 2020 rok (29)
"Dwa przejścia dla pieszych są zalane wodą i nie można ich normalnie pokonać"
"Dwa przejścia dla pieszych są zalane wodą i nie można ich normalnie pokonać" (13)

Komentarze (30):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
11.12.2019, 16:05 Hegemonka: radni - skąd oni się urwali ? ze słupa ?
11.12.2019, 16:28 Ręce opadają: Kpina p. Pruszak.Czym Pan się zajmuje?? Może nie długo będzie Pan interpelowal że ludzie do Urzędu wchodzą w brudnych butach i Wróblewski ma się tym zajać. Kpina człowieku kpina!!!!
11.12.2019, 16:35 były MO: Pewnie Wilk mu podpowiedział taki temat
11.12.2019, 16:35 bym się spalił ze wstydu: Albo już wam (wybranym) solidnie odbiło, albo celowo ośmieszacie nie apodyktycznego, konsyliacyjnedo, pracowitego, dbającego o miasto i mieszkańców, administratora z głosowania obejmującego urząd prezydenta miasta, niejakiego Witolda Wróblewskiego. Ten chłop ma fobię - boi się usamodzielnić dyrektorów i urzędników departamentów. To ważna funkcja za taką pensję i jakże odpowiedzialna - kałuże, zebry na jezdni, "z uwagi na ..., - nie"..... Nosorożec ma łaskotliwą skórę i sprawny mózg wobec pytania o skrzynkę na list i kałużę. Nie sądzę aby "radny" Pruszak był tak "inteligentny". Zwalcza administratora jego bronią - satrapa sam o wszystkim decyduje, więc interpelujący pokazują mu do czego się nadaje. A on jest dumny i ważny, że go pytają.
11.12.2019, 16:36 Dreptak: cóż za niezłomna odwaga pana radnego - proponuje wystąpić z wnioskiem o Krzyż Walecznych dla niego - on mu się po prostu należy...
11.12.2019, 16:36 !!!!!: Ale jaja !!! Dobrze że punktujecie taką głupotę
11.12.2019, 17:21 DDr: To niech idzie zgłosić na pocztę polską, to do nich należą skrzynki. Niezły Idiota.
11.12.2019, 17:25 Wr12: Ludzka głupota niezna granic. Sprawa skrzyki urosła do rangi problemu na miarę p. Pruszaka.
11.12.2019, 18:02 hi, hi.: No w końcu, wszystkie problemy Elbląga zostały rozwiązane i przyszedł czas na skrzynki. Brawo.
11.12.2019, 18:05 BEZ ŚCIEM proszę : Chwała, że takie sprawy dzieją się na forum publicznym. Oddala to wszelkie podejrzenia o kumoterstwo albo nawet korupcję, które na pewno pojawilyby się gdyby tę skrzynkę ktoś tam po prostu powiesił. Nikt też nie może powiedzieć że rada działa w oderwaniu od zywotnych, nawet najmniejszych problemów trapiacych zwykłych mieszkańców. No a poza tym, musimy się przyzwyczaić do takiej wagi spraw poruszanych przez radę w toku dyskusji, polemik a nawet ostrej walki. Są na miarę budżetu, o którym mówi pan prezydent, że ledwo odbiega od budżetu przeciętnie zarabiających mieszkańców miasta.
11.12.2019, 18:54 Głos Ludu: Opowiem Wam historię o panu radnym. Byłem świadkiem jak włączał się do ruchu stojąc swoim autem na parkingu. Podczas wyjeżdżania uderzył w stojący za nim samochód zaparkowany prawidłowo.( wprawdzie go zastawił, ale stał na głównej a kierowca był w środku ) Radny nie zauważył go w lusterku. Sytuacja jakich wiele, każdy może się zagapić. Wiecie jaki jest hit - radny nie rozumiał dlaczego to jego wina, początkowo nie chciał przyjąć mandatu, dopiero po sakramentalnym pytaniu policjanta” Czy przyjmuje pan mandat czy sprawę kierujemy do...” przyjął. Zadam zatem pytanie - jak człowiek, który nie zna podstaw kodeksu drogowego może sprawnie kierować miastem.. Pytanie retoryczne oczywiście. No ale jak nie ma skrzynki ;)))
11.12.2019, 20:04 Wyborca: Co ten gość wyprawia .Czy u niego wszysko ok??
11.12.2019, 20:17 pytanie: temat jak najbardziej do załatwienia ale czy do tego potrzebny jest prezydent
11.12.2019, 20:24 Machupichcę: A teraz wzorem Szwajcarii powinno się odbyć referendum dające odpowiedź na pytanie "czy w jaśminowych slamsach" powinna być skrzynka na zwroty ?" A na poważnie : po przeczytaniu tego "artykułu" spojrzałem w kalendarz czy przypadkiem nie mamy dzisiaj 1 kwietnia.
11.12.2019, 20:45 Obserwator: Pruszak... i wszystko jasne.
11.12.2019, 20:54 ff11: Radny Pruszak swój chłop, załatwi nawet taką banalną sprawę. Proponuję przesyłać do niego wszelkie, nawet błahe problemy, np. zdjęcia psich kupek z prośbą o rozwiązanie problemu.
11.12.2019, 21:30 Kat Na Idiotów: Tragedia! Tylko Elbląga żal! Co jeszcze?!
11.12.2019, 21:39 mieszkanka: Ręce opadają .Bezsilni i słabi.PIS słabnie z każdym dniem.
11.12.2019, 22:15 słowo_wyjaśnienia: wbrew pozorom to ważny temat, panie Radny takich skrzynek w dzisiejszych czasach nie ma nigdzie, albo prawie nigdzie. Dlaczego one są ważne? Dlatego, że listonosz to też człowiek i się myli, często nawet, wrzuca listy, rachunki, korespondencje do złych skrzynek, co wtedy robić, gdy znajdziemy w swojej skrzynce taką przesyłkę nieadresowaną do nas? Może jest to ważna dla kogoś przesyłka, z urzędu itp. W innych krajach sa właśnie na takie pomyłkowe wrzuty skrzynki zwrotne dla listonosza, który powinien, ma obowiązek do nich zaglądać i ewentualnie naprawić swoje błędy, tak to funkcjonuje w innych krajach, u nas niestety uważa się taką skrzynkę za powód hejtu, nieważne, czy temat podjął radny X czy Y, czy zwykły Pan K. Temat jest ważny.
11.12.2019, 23:33 konkurs pytań inteligentnych: ~Słowo wyjaśnienia - ale nigdzie sprawą skrzynki na list nie zajmuje się prezydent (mer) 130 000 miasta. Nigdzie poza Elblągiem w którym administrator zajmuje się psią kupą, kałużą na jezdni, skrzynką... Miasto pełnej szczęśliwości? Nie, to miasto o szczególnym stanie umysłu i poczucia ważności osób "wybranych" przez taki sam elektorat. Jest coś w mikroklimacie elbląskim, że tak niszcząco wpływa ma mózg. Smutne, że mamy tylu emigrantów z miasta, ale oni uratowali się przed umysłową i ekonomiczną degradacją. Jakie będzie następne pytanie "wybranych" do "wybranego"? Tego nie ma w gminie wiejskiej z 2-3 tysiącami mieszkańców bo się znają i wstydzą głupoty. Członki opadają. Wszystkie opadają.
12.12.2019, 06:38 elailai: Artykuł broniący nieudolność prezydenta i jego ekipy z gatunku "piaskownicy dla dzieci", tj. Narzekacie na ekipę KWW? To zobaczcie, opozycja jest jeszcze słabsza. Ale, czy jesteśmy zmuszeni na jednych, bądź na drugich? Nie, ponieważ mądrych ludzi nie brakuje. Musi w końcu powstać silna miejscowa, lokalna grupa polityczna z zupełnie nowymi ludźmi. Dość PiS, PO, PSL, SLD i frakcji kryjących się pod niektórymi z nich.
12.12.2019, 08:07 felicjan: i tym zajmują się nasi radni nieporadni, a gdzie Tomczyński z obniżoną dietą?
12.12.2019, 08:32 woda sodowa do głowy: Chyba śnię . T0 jakiś cyrk
12.12.2019, 08:34 A ja na pana głosowałam: Proponuje poświęcić temu najbliższą sesję panie radny
12.12.2019, 08:35 widz: Po co do Elbląga przyjeżdżają kabarety. Tu kabaret trwa w najlepsze
12.12.2019, 08:51 zakaz myślenia i przyzwoitości: Nic mnie już nie zaskoczy w tym tyglu Babel skoro czerepaki miastem rządzą i bez wstydu kandydują do parlamentu. coraz młodsi demonstrują, odczuwają demencję resztek umysłu.To miasto od 5 lat sprawia wrażenie farmy sekty nierobów mało inteligentnych z nieomylnym guru. Ta sekta się nazywa UM + RM + dwór.
12.12.2019, 08:58 kolo: Nie tylko na Jaśminowej, ale na wszystkich budynkach trzeba zainstalować.
12.12.2019, 11:08 granice poniżenia: ~Kolo - zapytaj wybranego czy ci się należy. On wie i jako jedyny zdecyduje, bo tu chodzi o skrzynkę a nie o kilometr drogi. On, administrator, rozpisze przetarg na projekt a następnie przetarg na wykonanie . Przetargów będzie kilka aż zostanie jedyny oferent który spełni wymogi formalne, czyli nasz. I będzie skrzynka. Kiedyś brano bat (taki długi pejcz) i tłumaczono kto i za co odpowiada, wykonuje, kto i kogo oraz o co może pytać i czy honorem dla "prezydenta" jest udzielanie odpowiedzi osobiście na "godne i mądre" pytania osób dorosłych, po studiach lub nawet emerytowanych oberpolicmajstrów miejskich. Się dobrali i mamią mieszkańców. Metody czerepaka i kozła.
12.12.2019, 12:48 Dede: Sami go wybraliście! Widziały gały co brały.
12.12.2019, 14:46 ertey: Aktualnie skrzynki pocztowe należą do wspólnoty. W związku z tym nie prezydent miasta wiesza skrzynki a wspólnota. Więc nich zarządca tego budynku powiesi skrzynkę. Paniusia tam się powinna się zgłosić a nie do radnego.


Inne artykuły:

Jeść jak Włosi... O diecie śródziemnomorskiej podczas "Kierunku: Zdrowie"
Jeść jak Włosi... O diecie śródziemnomorskiej podczas "Kierunku: Zdrowie" (5)
Ruszyły licytacje WOŚP w Elblagu
Ruszyły licytacje WOŚP w Elblagu
Wyrównana stawka w siatkarskiej lidze MOSiR
Wyrównana stawka w siatkarskiej lidze MOSiR
Działania "Alkohol i narkotyki" na drogach
Działania "Alkohol i narkotyki" na drogach
Drugi przetarg na modernizację oczyszczalni niewiele zmienił. Ceny znów powalają
Drugi przetarg na modernizację oczyszczalni niewiele zmienił. Ceny znów powalają (18)
Jak często uczniowie jeżdzą pociągiem i czy lubią nim podróżować?
Jak często uczniowie jeżdzą pociągiem i czy lubią nim podróżować? (6)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.