Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
12.12.2019 11:30

Rowerami do elektrowni wodnej. Relacja z wycieczki


Rowerami do elektrowni wodnej. Relacja z wycieczki


Ostatnia w tym roku edycja Miejskich Wycieczek Rowerowych prowadziła do elektrowni wodnej na rzece Wąskiej w miejscowości Węzina.

 

Na urozmaiconej, prowadzącej po płaskich Żuławach Elbląskich, jak i zawierającej podjazd na Wysoczyznę Elbląską trasie kręciły rowerowymi korbami 34 osoby nie tylko z Elbląga, ale także z Gdyni czy też nieco bliższych Karczowisk Górnych, Kamionka Wielkiego i Gronowa Górnego. W organizację wycieczki do elektrowni zaangażowany był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu i Salon Rowerowy Wadecki.

 

- Ruszyliśmy z ronda Kaliningrad i jadąc starą drogą krajową nr 7 szybko dotarliśmy do Komorowa Żuławskiego, gdzie wykonaliśmy skręt w kierunku Węziny. Na tym odcinku południowy wiatr dał się nam we znaki, mocno spowalniając naszą jazdę. Mimo wszystko na pogodę ciężko było narzekać, bo deszcz nie spotkał nas ani razu, a momentami nawet przebijało się przez chmury słońce

– relacjonuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Pierwszy postój nastąpił pod wiatą w Węzinie i ta przerwa została wykorzystana na zrobienie grupowej fotografii uczestników.

- Dwa kilometry dalej pojechałem w kierunku domu, którego właściciele posiadali klucz do elektrowni wodnej i od nich się dowiedziałem, że w elektrowni jest akurat właściciel. I takim to sposobem grupa miała okazję zajrzeć do niedostępnego na co dzień obiektu

– opowiada Marek Kamm.

 

Elektrownia akurat pracowała, wykorzystując wysoki stan rzeki Wąskiej po sobotnich opadach deszczu. Tutaj nastąpił dłuższy postój i wykorzystując obecność fachowca padło wiele pytań związanych z tym obiektem i samą rzeką.

- Po obejrzeniu elektrowni ruszyliśmy w dalszą drogę. Zaplanowany postój we wsi Lisów przy sklepie nie doszedł do skutku, bo sklep – mimo wcześniejszej zapowiedzi – był jednak nieczynny. Zajrzymy tam innym razem – sprawozdaje z uśmiechem Marek Kamm.

 

Tymczasem zmienił się kierunek naszej wycieczki i mogliśmy w końcu skorzystać z mocy  południowego wiatru, który teraz zaczął sprzyjać. Przez Rzeczną i Bogaczewo dotarliśmy do Weklic, wsi godnej oddzielnej wycieczki, w których tym razem zatrzymaliśmy się tylko na postój. Uczestnicy otrzymali tu słodkie wsparcie energetyczne przed czekającym podjazdem na Wysoczyznę Elbląską. Podjazd poprowadzony został nową drogą z Janowa do Przezmarka, wybudowanej w tym roku staraniem Gminy Elbląg. Równa nawierzchni asfaltowego dywanika ułatwiła prawie 3 km podjazd i pod kościołem w Przezmarku grupa zameldowała się w całości. Czekało nas jeszcze kilka pagórków w Sierpinie i w Wilkowie, aż w końcu zaczęliśmy zjazd do miasta ulicą Łęczycką. Teraz pozostało dotrzeć na lodowisko Helena, gdzie zaplanowane zostało rozstrzygnięcie konkursu dla najbardziej aktywnych uczestników Miejskich Wycieczek Rowerowych. Przez cały rok podczas 10 wycieczek rowerzystki i rowerzyści pracowicie zbierali pieczątki w książeczkach turystki kolarskiej PTTK, które teraz miały rozstrzygnąć, kto otrzyma nagrody.  Nagrodzone zostały osoby, które miały tych pieczątek minimum 7.  Przy wręczaniu nagród byli z nami obecni sponsorzy: Pan Jerzy Jarzyło – przedstawiciel Wójta Gminy Elbląg oraz Pan Leszek Marcinkowski, Prezes Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej. Sponsorami nagród byli także: Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Salon Rowerowy Wadecki, Biuro Podróży Variustur oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.


Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom za wsparcie, elbląskim mediom za skuteczne nagłaśnianie imprez, a przede wszystkim rowerzystkom i rowerzystom za wspólnie spędzony czas i spokojną oraz bezpieczną jazdę. Cieszymy się, że jesteście.

 

Była to ostatnia w 2019 rok  Miejska Wycieczka Rowerowa, ale w sen zimowy nie zapadamy i już 12 stycznia zaczynamy kręcenie w sezonie 2020.  Razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy będziemy kwestować na rowerach podczas wycieczki śladem latarni lotniczych w Nowakowie i Łęczu. Serdecznie zapraszamy!

 

Tekst i fot. MOSiR


Komentarze (2):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
12.12.2019, 20:58 ...: Zdjęcie dobrze oddaje beztroskę ekipy rowerowej , której chyba wydaje się , że na czas jej przejazdu jest czymś w rodzaju peletonu na Tour De Pologne i zasuwa sobie całą szerokością pasa jezdni . Mijałem podobną ekipę (tą samą?) w okolicach Tolkmicka , jeżdżąc w taki sposób , powodują zagrożenie na drodze .
13.12.2019, 05:50 Tomek232323: Zgadzam sie,to nie do pomyslenia zeby uczrstnik ruchu drogowego nie płacił ubezpieczenia OC,jadac w ten sposób powoduja zagrożenie na drodze.Miejmy nadzieje ze tych bezm..ów nie zobaczymy na drodze az do samej wiosny,moze chociaz.chwila.spokoju bedzie przez okres zimowy.


Inne artykuły:

Już 15 grudnia Święto Kina w Multikinie!
Już 15 grudnia Święto Kina w Multikinie!
Do prokuratury trafiło zawiadomienie w sprawie kontrowersyjnego filmu Zbigniewa Stonogi
Do prokuratury trafiło zawiadomienie w sprawie filmu Zbigniewa Stonogi (34)
Wybieramy najlepszego piłkarza Concordii w rundzie jesiennej [GŁOSOWANIE]
Wybieramy najlepszego piłkarza Concordii w rundzie jesiennej [GŁOSOWANIE]
Wyrównana stawka w siatkarskiej lidze MOSiR
Wyrównana stawka w siatkarskiej lidze MOSiR
Ruszyły licytacje WOŚP w Elblagu
Ruszyły licytacje WOŚP w Elblagu
Jeść jak Włosi... O diecie śródziemnomorskiej podczas "Kierunku: Zdrowie"
Jeść jak Włosi... O diecie śródziemnomorskiej podczas "Kierunku: Zdrowie" (5)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.