Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
18.12.2019 16:00

Ojciec brutalnie pobitego niemowlaka odpowie za usiłowanie zabójstwa. Jest akt oskarżenia


Ojciec brutalnie pobitego niemowlaka odpowie za usiłowanie zabójstwa. Jest akt oskarżenia


3-miesięczny chłopczyk znosił niewyobrażalny ból. Miał połamane kości nóg, rąk, żebra i żuchwę. Do sądu skierowano właśnie akt oskarżenia przeciwko jego ojcu. 29-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa dziecka.

Dramat Kajetana wyszedł na jaw przypadkowo. W styczniu tego roku chłopczyk trafił do Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu, skierowany przez lekarza rodzinnego z obrzękiem stawu łokciowego. Zgłosił się tam z nim jego ojciec. Diagnoza była wstrząsająca. Okazało się, że niemowlę nie doznało jednego, ale wielu obrażeń i to w różnym odstępie czasu. Szpital powiadomił o tym policję. Śledztwo w tej sprawie rozpoczęła elbląska prokuratura. Podejrzenie od razu padło na 29-letniego Dawida S., ojca Kajetana. Wczoraj, 17 grudnia, do Sądu Okręgowego w Elblągu trafił akt oskarżenia.

29-letniemu ojcu dziecka, któremu zarzucono popełnienie przestępstwa usiłowania pozbawienia życia dziecka poprzez wielokrotne używanie wobec niego przemocy fizycznej skutkującej licznymi różnoczasowymi załamaniami kończyn, żuchwy, żeber, stłuczeniem okolicy nerki, czym naraził dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Sprawca zamierzonego celu zabójstwa dziecka nie osiągnął z uwagi na udzielaną pokrzywdzonemu pomoc medyczną. Oskarżony działał ze szczególnym okrucieństwem z uwagi na wiek pokrzywdzonego i wynikającą z tego jego nieporadność, doznawany ból i cierpienie

- informuje prokurator Iwona Piotrowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Za usiłowanie zabójstwa człowieka ze szczególnym okrucieństwem przewidziana jest kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Mężczyźnie zarzucono również popełnienie przestępstwa znęcania się nad matką dziecka, znęcanie się nad posiadanym psem oraz popełnienie przestępstwa udzielania innej osobie substancji psychotropowych w postaci amfetaminy. Za te czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W toku śledztwa sprawca nie przyznał się do popełnienia przestępstwa usiłowania zabójstwa dziecka, znęcania się nad jego matką i psem

- dodaje prokurator Piotrowska.

NJ

Artykuły powiązane

:

Ta sprawa wstrząsnęła Elblągiem. Kiedy podejrzany o brutalne pobicie 3-miesięcznego syna stanie przed sądem?
Kiedy podejrzany o brutalne pobicie 3-miesięcznego syna stanie przed sądem?
Trzymiesięczny chłopiec trafił do szpitala z pękniętą żuchwą, czaszką, połamanymi rękami i nogami -zobacz reportaż UWAGI
Zobacz reportaż UWAGI o trzymiesięcznym chłopcu z licznymi obrażeniami (8)

Komentarze (6):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
18.12.2019, 18:52 Tuska: Ten facet i matka tego dziecka powinni zostac wykastrowani by wiecej nie mogli krzywdzic dzieci.
18.12.2019, 19:57 Jaja se robicie ?!: 5 lat paki za morderstwo dziecka. A 25 lat za podrobienie biletów płatniczych NBP. Plska to jednak chory kraj a w sądach debile
18.12.2019, 21:51 lac: @ Jaja se robicie ?! : A czytania ze zrozumieniem to nie uczyli w szkole ? Raczej nie 5 lat....
19.12.2019, 10:05 min: jaj mu uciąć od razu!
19.12.2019, 12:02 Ona: Matka Kajetanka tak samo winna jak ojciec! Co z jej sprawą? Zamierzają coś zrobić w tym kierunku? Nie uwierzę, że nie widziała, że ojciec katuje maleństwo - przyzwalała na to. Mogła się bać, ale są odpowiednie instytucje, które pomagają kobietom i dzieciom w takich sytuacjach. Dla mnie i ona powinna odpowiedzieć przed sądem za to, że nie pomogła własnemu dziecku!
21.12.2019, 08:29 Andy: Kara śmierci to za mało!!!!!


Inne artykuły:

"Projektowane zmiany niszczą niezależność sędziowską". Protest w Elblągu w obronie wolnych sądów
"Projektowane zmiany niszczą niezależność sędziowską". Protest w Elblągu (52)
Za nami ostatnie spotkanie jesiennej edycji "Kierunku: Zdrowie". Seniorzy już pytają o kolejne
Za nami ostatnie spotkanie jesiennej edycji "Kierunku: Zdrowie" (3)
Zobacz, jakie oferty pracy przygotował Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu
Zobacz, jakie oferty pracy przygotował Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu
Elbląg został wyróżniony tytułem „Piłkarski Samorząd Roku 2019”
Elbląg został wyróżniony tytułem „Piłkarski Samorząd Roku 2019” (14)
Fryderyk złapany! „Trzeba było użyć broni z usypiaczem”
Fryderyk złapany! „Trzeba było użyć broni z usypiaczem” (12)
 Betlejemskie Światło Pokoju w Elblągu
Betlejemskie Światło Pokoju w Elblągu
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.