Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
19.12.2019 10:00

Za nami ostatnie spotkanie jesiennej edycji "Kierunku: Zdrowie". Seniorzy już pytają o kolejne


Za nami ostatnie spotkanie jesiennej edycji "Kierunku: Zdrowie". Seniorzy już pytają o kolejne


Blisko 1200 osób wzięło udział w jesiennej edycji "Kierunku: Zdrowie". W środę, 18 grudnia, odbyło się ostatnie z cyklu sześciu spotkań. - Oby jak najwięcej organizowano takich wydarzeń. Jeśli tylko będzie kolejna edycja kampanii, to polecam ją tym seniorom, którzy jeszcze nie zdecydowali się wyjść z domu - mówi Maria Puchalska, uczestniczka wydarzenia.

Przez ostatnie sześć tygodni, w każdą środę, w Ratuszu Staromiejskim odbywały się spotkania w ramach jesiennej edycji kampanii prozdrowotnej dla seniorów "Kierunek: Zdrowie". Ostatnie z nich zorganizowano pod hasłem "5 kroków do piękna". Zajęcia poprowadziła Janina Adrian - Podgórska, kosmetolog, wizażysta, promotor zdrowia, nauczyciel Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu. Seniorom podpowiadała jak zadbać o piękno wewnętrzne i zewnętrzne. Jej wykładowi towarzyszył pokaz makijażu. Chętni seniorzy mogli dodatkowo skorzystać z masaż dłoni, wykonywanego przez uczennice "Medyka".

Podczas spotkania odbyło się również losowanie nagród wśród tych uczestników, którzy regularnie uczestniczyli w zajęciach. Upominki wręczył seniorom Mikołaj.

Jesienną edycję kampanii "Kierunek:Zdrowia" zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy spotkań, zaliczają do udanych.

Nie opuściłam ani jedno spotkania. Bardzo mi się podobały. Myślę, że takim najciekawszymi zajęciami były te dotyczące odżywiania. Doktor Sadkiewicz wspaniale poprowadził te spotkania, myślę, że dużo nas nauczył. Ciekawe były również zajęcia dotyczące ziołolecznictwa z Jerzym Ruczyńskim. Dowiedziałyśmy się jak stosować zioła, a także tego, że nie wszystkie nasz organizm przyjmuje. Na pewno przyda mi się również instrukcja dotycząca masażu rąk. Staram się przynajmniej raz dziennie zadbać o swoje dłonie. To wiedza, która ze mną zostanie

- mówi Krystyna Szwarc, uczestniczka spotkań.

- Zajęcia były bardzo różnorodne. Seniorzy mogli i poznać dietę śródziemnomorską, tajniki urody. Aktywność fizyczna, zdrowe stawy, jelita, ziołolecznictwo to inne tematu, które się tu przewijały. Ten cykl był bardzo udany. Świadczyć może o tym, chociażby bardzo duża frekwencja na każdym z sześciu spotkań. To pokazuje, po raz kolejny, że seniorzy chcą uczestniczyć w różnego rodzaju ciekawych zajęciach, chcą się uczyć, chcą wychodzić z domu. Wartością dodaną tych spotkań są przyjaźnie, które się tu nawiązują. To też cieszy - dodaje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Organizatorem kampanii jest Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, a współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów. Podczas tej edycji "Kierunku: Zdrowie" w organizacji spotkań pomagali nowi partnerzy: Szkoła Sportowa nr 3, która przygotowywała degustacje dla uczestników oraz Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej.

Przez sześć tygodni nauczyciele i uczniowie Szkoły im. Jadwigi Romanowskiej zachęcali seniorów do aktywności, pokazywali jak wykonywać podstawowe zabiegi, badali cukier, masowali ręce, udzielali porad dietetycznych. Ta wiedza była bardzo użyteczna

- mówi Joanna Urbaniak.

Nic dziwnego, że pytanie, które w tę środę pojawiało się najczęściej, było: czy spotkania doczekają się kontynuacji.

Kontynuacja pewnie będzie. Nie chcę jeszcze deklarować na sto procent, zobaczymy, co nowy rok przyniesie. Sądzę jednak, że te zajęcia tak się przyjęły, że szkoda by było ich zaprzestać

- dodaje rzeczniczka prezydenta.

 

Niebawem opublikujemy galerie zdjęć z tego wydarzenia.
 

Natasza Jatczyńska

Galeria zdjęć: Kierunek Zdrowie
Artykuły powiązane

:

Jeść jak Włosi... O diecie śródziemnomorskiej podczas "Kierunku: Zdrowie"
Jeść jak Włosi... O diecie śródziemnomorskiej podczas "Kierunku: Zdrowie" (5)
Co tym razem zaproponowano seniorom? Dietę zgodną z porami roku i gimnastykę... pamięci
"Kierunek: Zdrowie" tym razem o diecie zgodnej z porami roku (6)

Komentarze (3):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
19.12.2019, 10:46 Jejku: Ciągle ta same osoby widac że nie mają rodzin,dzieci,wnuków. A w domu damo się wszystko robi i sprząta.
19.12.2019, 20:55 seniorka: Wróblewski daje kasę na Uniwersytet III Wieku, pisze projekt, organizuje im zajęcia angażując w to pracowników czy to się mieści w zadaniach prezydenta; 1200 osób - haha te same osoby na każdych zajęciach z Uniwersytetu
19.12.2019, 21:49 Haniahenio: To dla seniorów było to przeca jasne że dzieci małych nie mają. Autorka komentarza nick "jejku" ewidentnie ma problem z zarządzaniem czasem.


Inne artykuły:

Zobacz, jakie oferty pracy przygotował Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu
Zobacz, jakie oferty pracy przygotował Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu
Mieszkańcy ocenią bezpieczeństwo i policję w Elblągu
Mieszkańcy ocenią bezpieczeństwo i policję w Elblągu (4)
Minął rok z e-zwolnieniami
Minął rok z e-zwolnieniami
"Projektowane zmiany niszczą niezależność sędziowską". Protest w Elblągu w obronie wolnych sądów
"Projektowane zmiany niszczą niezależność sędziowską". Protest w Elblągu (52)
Ojciec brutalnie pobitego niemowlaka odpowie za usiłowanie zabójstwa. Jest akt oskarżenia
Ojciec pobitego niemowlaka odpowie za usiłowanie zabójstwa. Jest akt oskarżenia (6)
Elbląg został wyróżniony tytułem „Piłkarski Samorząd Roku 2019”
Elbląg został wyróżniony tytułem „Piłkarski Samorząd Roku 2019” (14)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.