Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
26.06.2020 09:30

Rowerowa jazda ku krzywej wieży. Zapraszamy na wycieczkę rowerowa do Królewa


Rowerowa jazda ku krzywej wieży. Zapraszamy na wycieczkę rowerowa do Królewa


Podczas drugiej Miejskiej Wycieczki Rowerowej zobaczymy krzywą wieżę. Nie, nie będzie to wycieczka do włoskiej Pizy, a znacznie bliżej – do Królewa Malborskiego.


Stan zagrożenia epidemicznego sprawia, że nasza jazda musi się odbywać w podwyższonym reżimie sanitarnym. Zatem podczas jazdy będziemy musieli zachować następujące zasady bezpieczeństwa: witamy się bezkontaktowo, typu „łokietek” lub „żółwik”, na postojach zachowujemy dystans 2 metrów, każdy zabiera własny płyn dezynfekcyjny, w peletonie jedziemy jeden za drugim (nie parami obok siebie), na ewentualność wejścia do pomieszczeń zamkniętych miejmy osłony ust i nosa.


Wycieczka wystartuje z Elbląga, następnie udamy się przez Jegłownik i Ząbrowo do Królewa. Droga powrotna będzie prowadziła przez Klecie, Stare Pole i Gronowo Elbląskie do Elbląga. Zobacz mapę - 56 km. Na trasie będzie dominował asfalt, ale momentami czeka nas krótka jazda po wszelkich innych możliwych nawierzchniach od betonowych płyt i trylinki, przez bruk i drogę gruntową.


- Wieża przy kościele św. Mikołaja w Królewie jest naprawdę odchylona od pionu. Do jej krzywizny przyczyniły się niestabilne żuławskie grunty i błędy przy wykonaniu fundamentów – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – Będąc przy niej sprawdzimy, czy grozi jej przewrócenie i jak bardzo jest pochylona.
Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki.


Również w 2020 roku będzie trwał konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2020). Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w/w książeczce.
Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, nie przekraczające 15 km/h. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 15 jest bezpłatny.


Miejskie wycieczki rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu oraz Salon Rowerowy Wadecki.


Ruszamy w niedzielę, 28 czerwca, o godzinie 10.00 z placu pod katedrą św. Mikołaja.


Tekst i fot. MOSiR


Artykuły powiązane

:

Rowerzyści nawigowali według latarni lotniczych
Rowerzyści nawigowali według latarni lotniczych (2)
Długi aktywny weekend
Długi aktywny weekend (1)

Komentarze (4):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
26.06.2020, 09:46 piechur: Niebezpieczne są te wycieczki rowerowe.
26.06.2020, 11:10 mariia: Piechur rozwiniesz swoją wypowiedź? Niebezpieczna bo jesteś pieszym? Nie sądzę by te wycieczki były dla ciebie niebezpieczne bo chodzisz chodnikiem jako piechur a te wycieczki jestem przekonana po chodnikach nie jeżdżą. Jeśli brałeś udział w poprzedniej to napisz dlaczego niebezpieczne uchronisz mnie i innych przed skorzystaniem. Natomiast bez argumentu t obieram cię jako hejtera krytykanta i olewam co piszesz.
26.06.2020, 13:04 Tomek1985: Rowerzyści to najgorszy z możliwych uczestnik ruchu drogowego,nie zna przepisów wszędzie się wpycha i wogóle rowery na tory.
27.06.2020, 04:17 fur@allmelbet.com: Актуальное зеркало букмекерских контор, переходи по ссылке и получай бонус за первый депозитhttps://1xbet-zerkalo-na-segodnya.ru


Inne artykuły:

Przy ul. Drzewnej powstaną kamienice. Miasto znalazło nabywcę tej działki
Przy ul. Drzewnej powstaną kamienice. Miasto znalazło nabywcę tej działki (5)
TECHNIK ENERGETYK  - pewny zawód, pewna praca TYLKO w ZSIŚiU
TECHNIK ENERGETYK - pewny zawód, pewna praca TYLKO w ZSIŚiU
Walne Zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze w elbląskim oddziale PZITB
Walne Zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze w elbląskim oddziale PZITB
Catering dietetyczny – kilka praktycznych rad pomagających ograniczyć spożywanie słodyczy
Catering dietetyczny – kilka praktycznych rad pomagających ograniczyć spożywanie
Poznaj ofertę III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Elblągu
Poznaj ofertę III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Elblągu
Rafał Trzaskowski zwycięzcą ankiety wyborczej info.elblag.pl
Rafał Trzaskowski zwycięzcą ankiety wyborczej info.elblag.pl (21)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.