Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
12.09.2020 13:30

Pediatria zniknie ze szpitala przy ul. Królewieckiej. Rodzice apelują: "Chcemy leczyć dzieci w naszym mieście"


Pediatria zniknie ze szpitala przy ul. Królewieckiej. Rodzice apelują: "Chcemy leczyć dzieci w naszym mieście"


Nie wyrażamy zgody na podejmowanie takich decyzji bez konsultacji społecznych. Chcemy leczyć nasze dzieci w naszym mieście - piszą rodzice młodych elblążan w liście, który pojawił się w mediach społecznościowych. To ich reakcja na informację o planowanej likwidacji oddziału pediatrycznego funkcjonującego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym.

Wszystko wskazuje na to, że dwa elbląskie szpitale planują wymianę. Najpierw elblążanki zmroziła, nadal niepotwierdzona, informacja o planowanej likwidacji Oddziału ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II. W ślad za tą wiadomością pojawiła się kolejna - dotycząca likwidacji oddziału pediatrycznego działającego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym.

Rodzice zaniepokojeni planami WSZ zamieścili w mediach społecznościowych apel w tej sprawie. Jak podkreślają likwidacja oddziału przy ul. Królewieckiej oznacza, że dzieci z Elbląga i okolic mają trafiać wyłącznie do szpitala miejskiego przy ul. Żeromskiego lub gdy zabraknie miejsc do Pasłęka, Braniewa i Olsztyna.

Nie wyrażamy zgody na podejmowanie takich decyzji bez konsultacji społecznych. Chcemy leczyć nasze dzieci w naszym mieście. Chcemy, aby miały dostęp do diagnostyki, która chwili obecnej możliwa jest wyłącznie w oparciu o bazę diagnostyczną WSZ. Nic o nas bez nas

- apelują.

O potwierdzenie tych informacji zapytaliśmy rzeczniczkę szpitala przy ul. Królewieckiej. Zapewnia ona, że "nie ma mowy o likwidacji świadczeń pediatrycznych, ani o zmniejszeniu liczby łóżek pediatrycznych w naszym mieście". Nie oznacza to jednak, że w przyszłym roku, tak jak do tej pory, tego typu opiekę młodzi elblążanie uzyskają w dwóch elbląskich szpitalach.

Od lat trwa ogólnopolska debata dotycząca konsolidacji tych samych świadczeń medycznych w szpitalach blisko siebie położonych, dotyczy to również naszego miasta. Całościowa opieka szpitalna nad pacjentem do 18 roku życia bezwzględnie wymaga funkcjonowania w jednym miejscu zarówno pediatrii zachowawczej, jak i pediatrii zabiegowej. Obecnie w Elblągu pediatra zachowawcza mieści się w Szpitalu Miejskim, jak i w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, natomiast chirurgia dziecięca tylko w Szpitalu Miejskim w Elblągu. Dyskusja umiejscowienia pediatrii w jednym szpitalu w Elblągu trwa od ponad 10 lat. Ostatecznie wspólnie ustalono, że docelowo całościowa opieka pediatryczna mieścić się będzie w Szpitalu Miejskim przy ul. Komeńskiego w Elblągu. Szpital Miejski zadbał o to, aby posiadać niezbędny sprzęt do diagnostyki, w tym w tomograf komputerowy i rezonans magnetyczny. Obecnie placówka ta przystępuje do modernizacji infrastruktury, aby sprostać potrzebom oddziałów pediatrycznych (niemowlęcego i dla dzieci starszych)

- wyjaśnia Magdalena Rubczewska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Jeszcze raz chcemy podkreślić, iż usługi pediatryczne w naszym mieście będą utrzymane na dotychczasowym poziomie, przy zachowaniu niezbędnej liczby miejsc - dodaje rzeczniczka WSZ. - Zarówno kadra jednego, jak i drugiego szpitala znajdzie zatrudnienie tak jak dotychczas. Wszelkie działania zmierzające do centralizacji usług pediatrycznych w naszym mieście mają na celu dobro dzieci i młodzieży, przy racjonalnym wykorzystaniu zasobów i środków.

Ta informacja, w połączeniu z doniesieniami o likwidacji oddziału położniczo-ginekologicznego szpitala miejskiego, może oznacza, że elbląskie szpitale zaplanowały wymianę. Od przyszłego roku pediatra będzie funkcjonowała wyłącznie przy ul. Żeromskiego, a ginekologia i położnictwo przy ul. Królewieckiej. Czy tak się stanie? Do tematu jeszcze wrócimy.

Natasza Jatczyńska

Artykuły powiązane

:

Posłanka pyta prezydenta o likwidację oddziału:" Elblążanki nie wiedzą, co je czeka. Jakie są zamiary Miasta"
Posłanka Monika Falej pyta prezydenta Elbląga o likwidację oddziału (17)
Oddział ginekologii i położnictwa zniknie ze Szpitala Miejskiego?
Oddział ginekologii i położnictwa zniknie ze Szpitala Miejskiego? (15)

Komentarze (13):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
12.09.2020, 14:09 wszystkodlawasniewdzięcznicy: Czy ktoś nad tym panuje? Może jest za dużo szpitali w tym mieście? Wystarczy dokonać analizy i powiadomić mieszkańców, że od ... będzie tak i tak, czyli znacznie lepiej. Ewentualne wnioski od ludu i jazda po nowemu. Ktoś ciągle woła, że to Olsztyn winien. Otóż Olsztyn od Elbląga różni się tym, że ma władze i RM. Nasze miasto ma tylko wybranych kasujących na własne konto. Olsztyn nawet przysłał do Elbląga swojego przedstawiciela z psl na funkcję "prezydenta"aby pilnował interesu. Był czas że było ich dwóch pilnujących likwidatorów. nie dość, że z Olsztyna , to jeszcze psl. Do tego "wybrani" z po i sld i do kogo pretensje? Sami "wybraliście" przeciw, bo kto wybiera czerepaka który 3 razy już oszukał. A i na słupach też z zapałem się przejechaliście. Zostali w RM zmiennicy głuchoniemi .
12.09.2020, 14:20 zgodnie z planem: Szpital miejski podlega miastu a wojewódzki województwu. I w mieście i w województwie "rządzi" psl i to zapewne tam podejmuje się decyzje - w psl. Bo co ma Ela do miejskiego bez wiedzy i zgody miasta? Otóż Ela ma Missana w mieście i to jego rola by tych zmian dokonać przed objęciem dyrektorowania w WSzZ do czego zapewne się szykuje. Pozbiera więc Missan to co opłacalne i zgromadzi w wojewódzkim a to co kosztowe da miastu. Robi to po co poszedł z ramienia PO do Miasta. A mieszkaniec czy będzie miał lepiej? Tego nie chcą ujawnić. Być może lepiej, ale na razie nasza ręka zmierza nawet nie do nocnika, a do basenu. Adolfa. W szuwary. Podobno mamy RM i "prezydenta" którzy bardzo dbają o miasto i jego mieszkańców. Czujecie to? A rączki tutaj :):):)
12.09.2020, 16:38 Mowa krotka : Dyrekcja szpitala PRECZ i rządzacy miastem z radnymi precz. Hańba można nazwać co wy wyprawiacie .
12.09.2020, 16:40 I juz: Elbląg zabrać i na wsi kukurydzę posiac .
13.09.2020, 11:59 Tylko koni żal: Ludzie wyjedźcie z Elbląga jak wam tu zle. Jedzcie do Gdańska a nie wieczne smęty... Nikt tak nie biadoli jak elblazanie tylko daj, daj, daj...
13.09.2020, 20:06 Arnold S. : Wieść gminna niesie, że niebawem w naszej wiosce nie będzie też chirurgii dziecięcej. Ciekawe, czy to prawda.
13.09.2020, 21:46 POKO: Dalej głosujcie na Platformę i Gelertową w kapciach to bedziecie mieli leczenie w Olsztynie gdzie rządzi koles tez z PO
14.09.2020, 07:49 babcia: Pani Redaktor , raz w artykule pojawia się info - pediatria będzie w szpitalu przy Komeńskiego , a na koncu Od przyszłego roku pediatra będzie funkcjonowała wyłącznie przy ul. Żeromskiego, a ginekologia i położnictwo przy ul. Królewieckiej. Ocen: 0 % 0 % 0 Komentarze do artykułu (7) Dodaj nowy komentarz babcia E-mail (niewymagany) Pani Redaktor , raz w artykule pojawia się info - pediatria będzie w szpitalu przy Komeńskiego , a na koncu Zostało 692 znaków do w
14.09.2020, 07:54 Elblążanin: A co na to Elżbieta ?
14.09.2020, 08:44 e-g: Panie senatorze z Elblaga prosimy o konferencję w tym temacie !
14.09.2020, 11:19 666: Rozumiem, że sprzęt z WOŚP też zostanie przeniesiony razem z oddziałem?
14.09.2020, 19:39 odiprofanumvulgus: Lepiej niech baba w klapkach zniknie i zabierze ze sobą szlabany.
15.09.2020, 08:44 taaa: zlikwidowac wszystkie szpitale tylko trzeba do nich dokladac a nie wystarczy swiety obrazek i rozaniec oraz odpowiednia taca?i wszyscy beda zdrwi tylko niektorzy trafia do stworcy ale z tego powodu beda szczesliwi zawsze znajdujecie jakies tematy zastepcze aby tylko odwrocic uwage od tego co robia rzadzacy bo im sie nalezy teraz ustawka dotyczaca zwierzat i taka ze animalsi beda mogli wejsc do domu kazdego kowalskiego pod pretekstem sprawdzenia jak zyje sie zwierzakom i ewentualnie nakladac kary ciekawe kiedy ustawa o tym ze kazdy klecha wejdzie do kazdego domu bo mu sie zachcialo pobzykaci nie bedzie odwolania bo to zrobi w imie boze a narod zajety jest zawsze czyms innym i zawsze budzi sie po czasie


Inne artykuły:

Trwa niemoc Olimpii. Związkowi przegrywają w Bytowie 1:0
Trwa niemoc Olimpii. Związkowi przegrywają w Bytowie 1:0 (13)
Spróbuj swoich sił na torze Kalbar!
Spróbuj swoich sił na torze Kalbar! (1)
Nieznaczny spadek zakażeń na COVID-19
Nieznaczny spadek zakażeń na COVID-19 (2)
Koronawirus nie odpuszcza. Wzrost zakażeń w Polsce. Nowe 1 w Elblągu i 1 w powiecie
Wzrost zakażeń w kraju. Nowe 1 zakażenie w Elblągu i 1 w powiecie (5)
Posłanka pyta prezydenta o likwidację oddziału:" Elblążanki nie wiedzą, co je czeka. Jakie są zamiary Miasta"
Posłanka Monika Falej pyta prezydenta Elbląga o likwidację oddziału (17)
Nowoczesne alkomaty usprawnią pracę elbląskiej policji. Sprzęt przekazało Miasto
Nowoczesne alkomaty usprawnią pracę elbląskiej policji. Sprzęt przekazało Miasto (4)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.