Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
18.09.2020 18:30

Rowerowe odwiedziny domu podcieniowego. Ruszamy w niedzielę o 10.00


Rowerowe odwiedziny domu podcieniowego. Ruszamy w niedzielę o 10.00


Kolejna odsłona Miejskiej Wycieczki Rowerowej będzie prowadziła do wsi Marynowy pod Nowym Dworem Gdańskim, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać zabytkowy dom podcieniowy i zwiedzić jego wnętrze.

Stan zagrożenia epidemicznego sprawia, że nasza jazda musi się odbywać w podwyższonym reżimie sanitarnym. Zatem podczas jazdy będziemy musieli zachować następujące zasady bezpieczeństwa: witamy się bezkontaktowo, typu „łokietek” lub „żółwik”, na postojach zachowujemy dystans 2 metrów, każdy zabiera własny płyn dezynfekcyjny, w peletonie jedziemy jeden za drugim (nie parami obok siebie), na ewentualność wejścia do pomieszczeń zamkniętych miejmy osłony ust i nosa.

Wycieczka wystartuje z Elbląga, następnie udamy się przez Jazową, Lubstowo i Myszewo do Marynowych. Droga powrotna będzie wiodła przez Nowy Dwór Gdański, Kmiecin, Solnicę i Kazimierzowo do Elbląga. Zobacz mapę - 59 km. Na trasie będzie dominował asfalt dobrej jakości, ale nie zabraknie także betonowych płyt oraz odcinka bruku.

Tym razem celem naszej jazdy będzie zabytkowy dom podcieniowy w miejscowości Marynowy, do którego dzięki uprzejmości jego właścicielki będziemy mogli wejść i napić się herbaty, kawy oraz skosztować domowego ciasta. Nasza wycieczka wpisuje się także w trwającą cały wrzesień akcję ,,Rowerowa Stolica Polski”, w której bierze udział elbląski samorząd. Każdego z uczestników prosimy zatem o zainstalowanie aplikacji o tak samo brzmiącej nazwie, żeby mógł przejechanymi kilometrami wesprzeć Elbląg

– informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki.

Również w 2020 roku trwa konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2020). Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

Tempo jazdy będzie spokojne, dopasowane do możliwości grupy i nawierzchni drogi. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Główna przerwa, około godzinna, będzie w domu podcieniowym. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie także słodkiego wsparcia energetycznego. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Do Elbląga wrócimy około godziny 16.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Biuro Podróży Variustur i Urząd Gminy w Elblągu.

Ruszamy w niedzielę, 20 września 2020 roku o godzinie 10:00 z placu pod katedrą św. Mikołaja.

MOSiR

 


Artykuły powiązane

:

Ruszają Biegi na Orientację
Ruszają Biegi na Orientację (1)
Streetball na Kalbarze
Streetball na Kalbarze

Komentarze (3):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
18.09.2020, 19:11 asd: Ok, ale pomyslcie, zdobedziemy tytuł STOLICA ROWEROWA POLSKI i co pokazemy wtedy drogę rowerową na Dabka albo na Grunwaldzkiej? :P Nie, pewnie lans bedzie na Fromborskiej :P i tylko na odcinku powyżej Bielan.
18.09.2020, 20:06 Qwerty: Spokojnie, nie zdobędziemy. Nowa Sól na tronie.
19.09.2020, 10:34 I mozna: Mowa o woj pomorskim ścieżka rowerowa wzdłuż rzeki a w Elblągu WALA. Tak rządzicie radni i prezydent.


Inne artykuły:

Elblążanie odznaczeni za opozycyjną działalność antykomunistyczną
Elblążanie odznaczeni za opozycyjną działalność antykomunistyczną (8)
Rekord zakażeń na COVID-19 w Polsce. Potwierdzono 1002 nowe przypadki
Rekord zakażeń na COVID-19 w Polsce. Potwierdzono 1002 nowe przypadki (6)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 64)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 64) (9)
"Jesteśmy na finiszu modernizacji oddziału położniczo-ginekologicznego. Myślimy o wznowieniu porodów rodzinnych"
Dyrektor WSZ: Myślimy o wznowieniu porodów rodzinnych (13)
Zatrzymać wicelidera. W sobotę Concordia zagra na Krakusa z Sokołem Aleksandrów Łódzki
Zatrzymać wicelidera. W sobotę Concordia zagra na Krakusa z Sokołem (1)
Bezpiecznie przejdziesz bez telefonu. Akcja policji i młodzieży na przejściach dla pieszych
Bezpiecznie przejdziesz bez telefonu. Akcja policji i młodzieży na przejściach (12)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.