Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
21.09.2020 09:00

Elbląg: Pandemia uderzyła w turystykę. Liczba odwiedzających miasto spadła o 20 proc. 


Elbląg: Pandemia uderzyła w turystykę. Liczba odwiedzających miasto spadła o 20 proc. 


Elbląg co rok walczy praktycznie o każdego dodatkowego turystę. W ubiegłym roku padł rekord, nasze miasto w sezonie letnim odwiedziło 40 tysięcy gości. Tym razem za sprawą pandemii nie ma powodów do zadowolenia. Liczba turystów spadła o ponad 20 proc. 

Koronawirus uderzyła w branżę turystyczną. W Elblągu, na mniejszą skalę, ale również jest to widoczne. Obostrzenia wprowadzone z powodu pandemii, dotyczące przemieszczania się a obowiązujące w kraju i za granicą sprawiły, że sezon rozpoczął się z dużym opóźnieniem. Punkty Informacji Turystycznej otworzono dopiero w połowie czerwca, a wieżę katedralną - wejście na nią to jedna z większych atrakcji dla odwiedzających Stare Miasto - dopiero w lipcu. W tym roku ze względów bezpieczeństwa zrezygnowano również z dwóch największych imprez organizowanych w wakacje: Dni Elbląga i Elbląskiego Święta Chleba. Ze względu na trudną sytuację finansową miasta i dodatkowe wydatki związane z COVID-19 znacznie ograniczono fundusze na promocję miasta. Po wakacjach przyszedł czas na podsumowanie. Jak się okazuje w tym roku zdecydowanie mniej osób wybrało kierunek Elbląg.

W porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku mamy wyraźny spadek. W tym sezonie wakacyjnym odwiedziło nas ponad 20 proc. mniej turystów

- mówił Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu podczas Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w miniony czwartek (17 września).

Z danych punktów Informacji Turystycznych wynika, że od czerwca do sierpnia Elbląg odwiedziło 21 760 turystów (w tym samym okresie w 2019 roku było ich 33 116).

W przypadku obcokrajowców spadek jest drastyczny. Tym razem odwiedziło nas 971 osób, w porównaniu do 4,5 tys. turystów z zagranicy w ubiegłym roku zmiana jest bardzo widoczna

- dodał Adam Jocz.

NJ

Artykuły powiązane

:

"Elbląg jest najbardziej poszkodowanym miastem przez reformę administracyjną". Radni dyskutowali, jak to zmienić
"Elbląg jest najbardziej poszkodowanym miastem przez reformę administracyjną" (36)
Paulla spod Warszawy przeprowadziła się do Elbląga. "To miasto ma bardzo duży potencjał"
Paulla spod Warszawy przeprowadziła się do Elbląga (49)

Komentarze (15):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
21.09.2020, 09:36 Tomasz85: A po co mieli odwiedzać Elbląg skoro tu nic się nie działo. Zapewne turyści wybierali, Frombork, Pasłęk, Kadyny, Tolkmicko. Tu nawet fontanny nie włączyli. I nie pandemia uderzyła w turystykę, tylko władze miasta uderzyły w turystkę nie robiąc nic.
21.09.2020, 09:39 Tomasz85: Ciekawe jak oni tak dokładnie co do sztuki policzyli obcokrajowców 971 osób. Stoją na rogatkach i kontrolują?? Obcokrajowcy nie tylko w hotelach się meldują.
21.09.2020, 09:56 Do Tomasz85: Dokładnie co władza robi by przyciągnąć tu turystów, nic!!!!! Pandemia się zasłaniają haha ha dno
21.09.2020, 10:17 No to wygrane : Nie ms kasy ,trudna sytuacja miasta a na tylu wice pieniądze są. Co oni robi a oprócz siedzenia na krześle Spi,,,, cie wreszcie nieroby.
21.09.2020, 10:20 A kto winny : Radni i PREZYDENT a dlatego że w innych miastach działało wszystko ograniczone ale było. Wasza wina że nie było dni Elbląga,święta chleba. W Gdańsku jarmark był. ZROZUMCIE że takich nieudaczników nie chcemy w Elblągu.
21.09.2020, 10:23 Turysta: A co.macie do zaoferowania dla turystów w Elblągu. W Polsce mało kto wie co się dzieje w Elblągu. Brak jest folderów turystycznych O Elblągu i by były dostępne w polskich miastach . Turystyka i foldery nastawione są na reklamę olsztyna i mazur a Elbląg . PTZRDTANCIE CZAROWAC.
21.09.2020, 10:25 Um ratusz : Dechami zabijcie bo bez nich miasto funkcjonuje i jeszcze podwyżki plac chca. NIGDY.
21.09.2020, 10:55 yataman: To nie wina pandemi a raczej rzadzacych tym miastem. beznadziejny nieudolny prezydent i jego klika sa strachem na wroble jesli chodzi o turystyke.
21.09.2020, 11:16 Kat Na Idiotów: No i co z tego? Gdzie tu sensacja? Kiedy we Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji itd spadła turystyka o 80% ?! Takie są realia, taki czas i taka pandemia kogoś coś dziwi?
21.09.2020, 11:58 Ja: Byłam wczoraj na starówce- niby wizytówka miasta - a takiego brudu to nigdzie nie widziałam. Brudne chodniki , stojące wszędzie butelki i puszki, fruwające papierki i tłuste opakowania po kebabach. Już nie mówię o wszechobecnych petach. Z racji pandemii odwiedziłam inne miasta w Polsce i nie ma porównania. Czy tym miastem ktoś rządzi, czy nie widzi co tam się dzieje w weekendy?
21.09.2020, 12:15 mieszkaniec starówki: Tak dbają o turystów że pod ratuszem zrobili se prywatny parking który stoi pusty i zamknięty w piątek,sobota i niedziela .Pogratulować !!!
21.09.2020, 12:35 Qwertz: Aby przyjeżdżali turyści trzeba się promować. Wchodzę np. na Youtube i na pierwszym miejscu wg oglądalności Stonoga w elblaskim sadzie, potem filmik Elblag to stan umysłu, dopiero na trzecim Maciej je o lokalach gastronomicznych. Szkoda ze miasto nie zacheca vlogerow do przyjazdu do Elblaga i okolic.
21.09.2020, 16:41 Kronikarz Truso: Nie ma żadnych wiarygodnych statystyk w Elblągu. Pan Jocz liczby ssie z palca , który go karmi.
21.09.2020, 20:49 mertyh: No nie ma się czym chwalić wydział promocji miasta. To żaden spadek w porównaniu do miast rzeczywiście "turystycznych". :) Nie potraficie przyciągnąć turystów i tyle. Ten ruch, mniejszy o 20%, to tak naprawdę biznes i osoby zatrzymujące się w hotelach elbląskich, którzy niekoniecznie docierają tu w celach turystycznych. :)
21.09.2020, 21:16 obserwatorka: Zadziwiające, paradoksalnie mam wrażenie, że turystów jest znacznie więcej niż w ubiegłych latach. Hmmm


Inne artykuły:

Wybierz wyjątkowy prezent na 18 urodziny - zobacz nasze rady!
Wybierz wyjątkowy prezent na 18 urodziny - zobacz nasze rady!
Poranne zajęcia Aqua Fitness
Poranne zajęcia Aqua Fitness (2)
Tajemnica osady Truso. Szukając cmentarzyska wikingów
Tajemnica osady Truso. Szukając cmentarzyska wikingów (2)
RUSZYŁA BUDOWA VARSOVIA RESIDENCE
RUSZYŁA BUDOWA VARSOVIA RESIDENCE
Miejski pakiet pomocowy dla przedsiębiorców: ilu elblążan z niego skorzystało i jaką pomoc otrzymali?
Miejski pakiet pomocowy dla przedsiębiorców: ilu elblążan z niego skorzystało? (3)
 Elbląg po raz kolejny był gospodarzem Narodowego Dnia Sportu - zobacz zdjęcia
Elbląg po raz kolejny był gospodarzem Narodowego Dnia Sportu - zobacz zdjęcia (8)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.