Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
21.09.2020 14:00

Wody Polskie do końca września skończą prace przy czerwonym szlaku w Bażantarni?


Wody Polskie do końca września skończą prace przy czerwonym szlaku w Bażantarni?


We wrześniu 2017 r. powódź zniszczyła część czerwonego szlaku w Bażantarni, który biegnie wzdłuż Srebrnego Potoku. Naprawą koryta rzeki zajęły się Wody Polskie. Kiedy prace zostaną zakończone?
 
Podczas dzisiejszej Komisji Gospodarki Miasta radny KO Cezary Balbuza zainteresował się tym, na jakim etapie obecnie są prace wykonywane w Bażantarni przez Wody Polskie. - Przebudowa czerwonego szlaku i odtworzenie go po zniszczeniach z września 2017 r. to zadanie podzielone między Wody Polskie a Gminę Miasto Elbląg - zaznaczyła Elżbieta Gieda, dyrektor Departamentu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Część związaną z robotami hydrotechnicznymi wykonują Wody Polskie. Natomiast my wchodzimy już po zakończeniu ich zadania.
 
Zadanie było podzielone na dwa etapy. - Pierwsza część , długość ok. 900 m została już zrealizowana. W tej chwili Wody Polskie prowadzą roboty, które zamierzają skończyć do końca września br. Nawet udaje im się zrobić je w terminie krótszym niż mieli to w umowie z wykonawcą - dodała Elżbieta Gieda.
 
Jak przyznała dyrektor Departamentu Inwestycji pogoda miała wpływ na wykonywanie prac. - Jak nie padało, to zapowiadało się, że jeśli chodzi o nasz zakres nie będzie wiele roboty. Teraz wiemy, że ich wykonawca będzie musiał trochę popoprawiać zanim my wejdziemy - dodała.
 
 
Istotne jest to, że Wody Polskie skończą swoje roboty do końca września. My, w trybie in-house z udziałem Elbląskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, wchodzimy na dalszy odcinek. Tak, żeby do Mostu Elewów udostępnić tę drogę mieszkańcom
 
- zaznaczyła Elżbieta Gieda.
 
 
Radny korzystając z okazji podpytał też o to, na jakim etapie jest budowa przez Wody Polskie zbiornika retencyjnego między Bażantarnią a ul. Kościuszki. - To jest dla Elbląga bardzo ważna inwestycja - podkreślił Cezary Balbuza.
 
- Na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć - przyznała Elżbieta Gieda. - Wiem, że Wody Polskie  w tym zakresie porozumiewały się z Energą. Wiem, że nie wycofały się z tego zamiary, ale terminów nie znam.
 
Członkowie Komisji Gospodarki Miasta wystąpili podczas dzisiejszego posiedzenia do Władz Miasta z wnioskiem o informację na temat stanu przygotowań Wód Polskich do realizacji zbiornika retencyjnego.
 
W posiedzeniu Komisji uczestniczył Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga, który od razu zabrał głos w tej sprawie.
 
My możemy wystąpić z takim wnioskiem do Wód Polskich i przekazań Państwu to, co od nich otrzymamy
 
- wyjaśnił Janusz Nowak.
 
 

 

KJ

Artykuły powiązane

:

Kolejne prace w Bażantarni. EPGK zajmie się częściową naprawą czerwonego szlaku
Kolejne prace w Bażantarni. EPGK zajmie się częściową naprawą czerwonego szlaku (5)
 Wody Polskie zabezpieczą Elbląg przed powodzią. Na początek regulacja Srebrnego Potoku
Regulacja Srebrnego Potoku rozpocznie się niebawem. W planach są kolejne prace (18)
Prezydent Witold Wróblewski: W wyniku propozycji Rządu w 2020 r. 40 mln zł uszczupli możliwości Elbląga
Prezydent: W wyniku propozycji Rządu w 2020r. 40 mln zł uszczupli budżet Elbląga (10)
Dwa lata po powodzi w Bażantarni ruszą naprawy. "Naprawa wszystkich szkód została oszacowana na ok. 10 mln zł"
Dwa lata po powodzi w Bażantarni ruszą naprawy (8)

Komentarze (6):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
21.09.2020, 14:23 CZY mozna : Dlaczego nie ma barierek na takich zakrętach.
21.09.2020, 14:25 Zdjęcia : Takie siatki widoczne na zdjęciu szybko zatdzewieja i po takim zakręcie pozostanie kupa kamieni. Przecież można cienkim betonem oblac i więcej to wytrzyma.
21.09.2020, 14:26 Robert Koliński: Najpierw przez 3 lata nic nie robiono w tej sprawie, teraz zaś po kampanijnym bombardowaniu publicznym szmalem wyrzuca się pieniądze na zbędne i wręcz szkodliwe pomysły oraz zbędną gigantomanię. Brzeg potoku wymagał wzmocnienia w 4-5 strategicznych miejscach, a nie betonowania w ponad 20-tu, co nam zafundowała władzunia za kampanijny hajs. Do tego kto normalny próbuje spowalniać napór wód górskiego potoku (ciekawostka, Srebrny Potok ma taką właśnie charakterystykę i kategorię) w jego górnym, wąskim a wysokim biegu, wbijając w jego dno kilkadziesiąt betonowych "progów zwalniających" na odcinku 10 km? Przecież to nie osiedlowa alejka jest. Takie bezmyślne działania zniszczą tylko jeden z ostatnich cennych przyrodniczo, niezmienionych przez człowieka potoków w Polsce. Jaki będzie z tego zysk?
21.09.2020, 15:16 kumiela: @zdjęcia: To nie są siatki z metalu. To nierdzewne tworzywo sztuczne.
22.09.2020, 13:54 Dr hause: Ty jesteś tworzywo sztuczne. To kosze z ocynkowanego drutu. Elbląg teraz wkracza metodą hehe ,,in hause,,. W już dawno powinniście mostek postawić i to skuteczną metoda drwala a nie in hause.
22.09.2020, 19:21 Obserwator: Na fotkach widzę, że robota wykonana jest solidnie. Powinna wytrzymać przepływ dużej wody i wytrzymać wiele lat.


Inne artykuły:

Policyjne podsumowanie weekendu
Policyjne podsumowanie weekendu (2)
Jest nowy plan na Wyspę Spichrzów. Będą 7-kondygnacyjne Spichlerze i galeria handlowa?
Jest plan na Wyspę Spichrzów. Będą 7-kondygnacyjne Spichlerze i galeria handlowa (18)
Elbląski zamek przestanie być tajemnicą? Dokonano pierwszego odkrycia
Elbląski zamek przestanie być tajemnicą? Naukowcy dokonali pierwszego odkrycia (5)
Zaginął 48-letni mężczyzna. "Ostatni raz zaginiony był widziany 15 sierpnia"
Zaginął 48-letni mężczyzna. "Ostatni raz zaginiony był widziany 15 sierpnia"
Nielegalna fabryka papierosów na byłej fermie drobiu
Nielegalna fabryka papierosów na byłej fermie drobiu (5)
Koronawirus: Zmarła pacjentka elbląskiego szpitala. Na Warmii i Mazurach 2 kolejne zgony i 11 zakażeń
Zmarła pacjentka elbląskiego szpitala. Na Warmii i Mazurach 2 zgony i 11 zakażeń
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.