Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
22.09.2020 19:00

"Korzenie drzew deformują płyty chodnikowe na wysokości nawet 20 cm. Chodnik może nie spełniać norm bezpieczeństwa"


"Korzenie drzew deformują płyty chodnikowe na wysokości nawet 20 cm. Chodnik może nie spełniać norm bezpieczeństwa"


- Obecnie chodnik w ciągu ul. Grunwaldzkiej jest w złym stanie. W imieniu mieszkańców jak i pozostałych osób korzystających z tego ciągu komunikacyjnego, od dworca do hali sportowej, szkoły wyższej PWSZ, jak i osiedla za Politechniką, proszę o podjęcie działań, które doprowadzą do remontu chodnika - apelował radny PiS Rafał Traks. Czy modernizacja tego miejsca zostanie przeprowadzona?
 
Radny zaznaczył, że chodnik uległ deformacji. - Odstępy między płytami chodnikowymi wynoszą 20 cm i więcej, a wypukłości spowodowane korzeniami drzew również deformują płyty chodnikowe na wysokości nawet 20 cm. Chodnik, w moim przekonaniu może nie spełniać norm bezpieczeństwa, a przede wszystkim bardzo utrudnia korzystanie przez pieszych, z wózkami dziecięcymi, walizkami, czy przez rowerzystów, doprowadzając do niebezpiecznych przypadków wjeżdżania w szczeliny pomiędzy płytami - zaznaczył Rafał Traks.
 
Jak zauważył radny wspomniany ciąg pieszy uczęszczany jest nie tylko przez mieszkańców, ale także studentów, turystów korzystających z wynajmowanych lokali na osiedlu oraz osób odwiedzających miasto w czasie trwających różnych wydarzeń organizowanych na Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR.
 
 
Mieszkańcy Elbląga w tej sprawie zwracali się do Urzędu Miejskiego w Elblągu kilkukrotnie, ostatnio 2015 i 2018 r. W tym roku również telefonicznie. Niestety żadne zgłoszenia nie przyniosły rezultatu
 
- dodał radny.
 
Stanowisko tej sprawie zajął Janusz Nowak, Wiceprezydent Elbląga. - W 2017 r. opracowana została kompleksowa dokumentacja projektowa przebudowy istniejącego chodnika i budowy dwukierunkowej ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej w ciągu al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Jana Amosa Komeńskiego do ul. Rawskiej w Elblągu wraz z przebudową oświetlenia i przebudową sygnalizacji świetlnej - wyjaśnia.
 
 
 
Na podstawie kosztorysów inwestorskich opracowany na etapie przedmiotowej dokumentacji wartość tej inwestycji szacuje się na ok. 2,2 mln zł. Z przyczyn technicznych zadanie te musi zostać wykonane kompleksowo w całym zaprojektowanym zakresie
 
- podał Janusz Nowak.
 
 
Wiceprezydent Elbląga zapewniał, że w budżecie oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej zabezpieczone są środki na rozbudowę ścieżek rowerowych w Elblągu. - Z uwagi na ograniczona wysokość tych środki oraz duże potrzeby w tym zakresie, uwzględniając przedmiotowy odcinek wzdłuż al. Grunwaldzkiej, realizacja zadań i ich kolejność w dużej mierze jest uzależniona od możliwości pozyskania środków zewnętrznych - mówił. - Aktualnie trwa weryfikacja złożonego przeze mnie wniosku o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej budowy ścieżek rowerowych w ciągu ul. Kościuszki i ul. Agrykola. Realizacja tej inwestycji, w przypadku uzyskania dofinansowania planowana jest do realizacji w latach 2021-2022 r.
 
- Na etapie prac nad budżetem rok 2021 analizowana będzie możliwość ujęcia zadania związanego z przebudową chodnika w ciągu al. Grunwaldzkiej w możliwie najszybszym terminie. Podejmę także starania w celu pozyskania środków zewnętrznych na dofinansowanie tego zadania, w przypadku gdy pojawią się takie możliwości - zapewnił Janusz Nowak.
 
Czy planowane są jakiekolwiek wcześniejsze roboty zanim chodnik przejdzie kompleksową modernizację? - Do czasie realizacji przebudowy w ramach bieżącego utrzymania dróg wykonywane będą pilniejsze remonty cząstkowe tego chodnika, tj. naprawy nawierzchni w miejscach o najgorszym stanie technicznym i zagrażających bezpieczeństwu uczestników ruchu - dodał Wiceprezydent Elbląga.
 

 

KJ

GALERIA ARTYKUŁU
Artykuły powiązane

:

TVN Turbo: chodnik w Elblągu został wyposażony w tor przeszkód!
TVN Turbo: chodnik w Elblągu został wyposażony w tor przeszkód! (18)
Ul. Teatralna: Chodnik przy banku nadal nie dla pieszych. "To powinno być rozwiązanie tymczasowe"
Chodnik przy banku nadal nie dla pieszych. To powinno być rozwiązanie tymczasowe (10)
Rusza przebudowa. Będą utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Robotniczej z ul. Pionierską
Rusza przebudowa. Będą utrudnienia na skrzyżowaniu Robotniczej z Pionierską (8)
Zmiany na Grochowskiej. "Zakres prac uzależniony jest od możliwości zabezpieczenia środków"
Zmiany na Grochowskiej."Zakres prac zależy od możliwości zabezpieczenia środków" (10)

Komentarze (17):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
22.09.2020, 19:49 Radek: Ten chodnik to wygląda rodem jak z opuszczonego i zapomnianego miasta
22.09.2020, 21:28 Zenon: To jest super chodnik.Niech radny przejedzie sie wozkiem po chodniku ul.Skrzydlatej na odcinku od Idzikowskiego do Łódzkiej.Tam,to dopiero jest kongo.Nie dosc,ze plytki nierowne,rozwarstwione,to jeszcze pelno w nich dziur.Wystajace studzienki,treblinka na podjazdach i wyzarte,połamane plytki.A przeciez chodzi tamtedy tysiace ludzi do WORDu z calego powiatu i okolic.Piękna wizytówka miasta.Jak spadnie snieg,to juz calkiem masakra jest.
23.09.2020, 06:05 Elblągazal: ten chodnik wyglada tak od zawsze. W normalnym mieście temat bylby zalatwiony w Elblągu pseudo radny bedzie pozornie interpelowal zamiast zabrac sie do ważniejszych tematów.
23.09.2020, 07:18 aleksandra: ALE RADNY NA PENSJE DLA SIEBIE MA !!!!!!!!!!!!!I TO DWÓCH JESZCZE ZASTĘPCÓW !!! A NA BILBORDACH NIBY REKLAMUJĄ ŻE STARTUJĄ NA RADNYCH BY POMAGAC!!!! POMAGAĆ CHYBA SOBIE FINNSOWO.A CZEMU NIE MOŻNA ZMNIEJSZYĆ RADNYCH I REZTE PENSJI PRZEKAZAC NA ELBLAG I REMONTY
23.09.2020, 07:33 Pieszochod.: A dlaczego jak dotąd w Elblągu bez żadnych konsekwencji po chodnikach jeżdżą rowerzyści. Kiedy ten przypadek jawnego lekceważenia prawa zostanie ukrócony przynajmniej w naszym mieście.
23.09.2020, 08:08 żart: A ul. 13 PPL urząd remontuje mimo, że była w bardzo dobrym stanie.
23.09.2020, 08:12 Pieszochod: Podciągnąć pod Budżet Obywatelski i sprawa załatwiona ( ZA ROK).
23.09.2020, 08:47 Kat Na Idiotów: Rozumiem, że za prezydenta Wilka Traks jako radny nie widział problemu bo znany on jest od dwóch dekad?!
23.09.2020, 08:57 Janusz: Nieudolność tego wice jest porażająca Od 5 lat wiedza i co teraz szuka środków zewnętrzych i o proszę geniusz złożył wniosek, i tylko do składania chyba nadaje się bo myślenie to raczej wyłączone
23.09.2020, 09:21 pan_jan: Nie dla wycinki drzew, one były tam pierwsze. A tak na poważnie to może płyty podwyższenie gruntu i płyty ażurowe.
23.09.2020, 09:46 F1: Najlepiej to wyciąć drzewa i zrobić po dwa pasy ruchu od ronda do Żeromskiego.
23.09.2020, 10:03 zwyczajny wstyd: W "przedmiotowym" bełkocie i na fotkach, z tych płyt wyzierają twarze wybrańców miasta z potencjałem (potencji już nie ma - zwis na wszystko). Powrót do pytań, a może należy zrobić dwa dni w miesiącu w których Nowak z dyrektorem od dróg przemierzą pieszo główne arterie i zakamarki miasta. czekanie na emeryturę lub pobieranie emerytury i kasy za wytwarzanie H2S nie daje miastu nic w przedmiotowych sprawach codzienności. zwykły bełkot, niczym kopacze Olimpii - my chcemy, tylko oni nie chcą zrobić tego za nas. Nowak siedzi w przedmiotowym fotelu już kilkadziesiąt lat i dopiero Traks pokazał mu główny chodnik miasta? Tak jest wszędzie, na każdej uliczce. Potrzeba zmiany pokoleniowej aby przyzwoity młodzian miał honor zarabiać na emeryturę w UM a nie kasował obie kwoty i miasto miał w sztolni.
23.09.2020, 10:06 mieszkanka: a chodnik na daszynskiego to dopiero petarda
23.09.2020, 11:37 fgdgdf: To samo dzieje się na chodniku przy Al. Tysiąclecia. Wyremontowano tam tylko ścieżki rowerowe. Pomimo tego rowerzyści w dalszym ciągu jeżdżą po chodniku. Czyżby znalezienie ścieżki rowerowej przekracza ich rozumowanie. W dalszym ciągu jeżdżą po chodniku, pomimo ścieżek rowerowych.
23.09.2020, 16:57 Zapraszamy : Chodnik koło słodkiego zakładu Wo,,, w Elblągu . JEST zniszczony przez zaparkowane samochody. Nawet przejść nie można każdego dnia. Był znak zakaz postoju w godzinach i zniknął wylamany został.
23.09.2020, 20:05 Abbb: Ten chodnik to od ponad 10 lat jest w stanie niespełniającym żadnych norm bezpieczeństwa.
24.09.2020, 11:44 tatianka: takich chodników jest pełno i to w centrum, Bażyńskiego, Nowowiejska, Królewiecka itd, i nic się nie robi, ale dla Wójcika to się robi i Rybacką i chodniczek do willi na Bema


Inne artykuły:

Spal tkankę tłuszczową i wzmocnij mięśnie w ramach programu Aktywuj się z MOSiR-em
Spal tkankę tłuszczową i wzmocnij mięśnie w ramach programu Aktywuj się z MOSiR (1)
Trwa naprawa nawierzchni drogowej przejazdu tramwajowego na skrzyżowaniu ulic Bema i Żeromskiego
Trwa naprawa nawierzchni drogowej przejazdu tramwajowego na Bema i Żeromskiego (4)
"Nie zgub się w lesie" - wspólna akcja nadleśnictwa i elbląskiej policji
Nie zgub się w lesie" - wspólna akcja nadleśnictwa i elbląskiej policji (2)
Nowy pojazd dla elbląskich strażaków. Zastąpi auto, które służyło im od wielu lat
Nowy pojazd dla elbląskich strażaków. Zastąpi auto, które służyło im od wielu la (10)
Młody elblążanin zdobył brązowy medal na strefowych Mistrzostwach Polski w strzelectwie
Młody elblążanin zdobył brązowy medal na strefowych Mistrzostwach Polski w strze (3)
Czy Fado szczeka za głośno? O tym po raz drugi zdecyduje elbląski sąd
Czy Fado szczeka za głośno? O tym po raz drugi zdecyduje elbląski sąd (28)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.