Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
27.09.2020 16:00

Radny: Przebudowanie tego skrzyżowania spowoduje zmniejszenie korków


Radny: Przebudowanie tego skrzyżowania spowoduje zmniejszenie korków


Zdaniem radnego Andrzeja Tomczyńskiego należy przebudować część skrzyżowania przy zjeździe z mostu w kierunku Malborka. Na czym miałaby polegać przebudowa?
 
- Przebudowa miałaby polegać na przesunięciu krawężnika na łuku ok. 15 m bieżących w prawo Warszawska- Nowodworska, usunięciu części wysepki ze znakiem nakazu, ominięcia wysepki po prawej stronie, wymalowanie znaków poziomych - strzałek określających kierunek jazdy. Strzałka Warszawska - Malborska i strzałka w prawo, kierunek Warszawska- Nowodworska - tłumaczy Andrzej Tomczyński.
 
Zdaniem radnego wpłynie to na przepustowość w tym miejscu. - Nie trzema tłumaczyć, że miasto stołeczne Elbląg "korkuje" się na głównych, ale nie tylko, ciągach komunikacyjnych. Jestem przekonany, że przebudowa części tego skrzyżowania spowoduje duże udrożnienie i zmniejszenie "korków" w kierunku Malborka - zaznaczył.
 
 
Argumentem do przebudowy jest zamknięcie dla ruchu kołowego Niskiego Mostu przy Żegludze
 
- dodał radny.
 
 
Jak zapewnia Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak obecne rozwiązanie geometryczne skrzyżowania al. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z ul. Warszawską, a w szczególności wlot al. Kardynała Wyszyńskiego zdeterminowane jest szerokością mostu na rzece Elbląg oraz jego odległością od tego skrzyżowania.
 
 
Na proponowane przez pana radnego wydzielenie pasa do skrętu w prawo w ulicę Warszawską, brakuje miejsca. Aby spełniał on swoje zadanie musi mieć odpowiednią odległość. Taką, aby pojazdy skręcające w kierunku Malborka nie blokowały możliwości jego wykorzystania
 
- zaznaczył Janusz Nowak.
 
 
Co ciekawe w przeszłości był tam wydzielony pas do skrętu w prawo. - Dodatkowo pas ten ograniczał promienie łuków wyokrąglających krawężniki i były one, jak również słupy oświetleniowe nagminnie uszkadzane przez pojazdy - podkreślił Janusz Nowak. - Trzeba było więc z tego pasa zrezygnować i wykonać korektę geometrii skrzyżowania od stanu obecnego.
 
- Skrzyżowanie to pokonuje wiele pojazdów nienormatywnych, dla których muszą być zachowane odpowiednie promienie łuków. Przyczyną ograniczenia przepustowości na głównym kierunku tego skrzyżowania w godzinach szczytu porannego i popołudniowego jest sygnalizacja świetlna. Nie jest możliwe jej wyłączenie przy obecnej geometrii skrzyżowania, bo odbyłoby się to kosztem pogorszenia bezpieczeństwa - podkreślił Janusz Nowak.
 
Wiceprezydent Elbląga stwierdził, że optymalnym rozwiązaniem byłaby całkowita przebudowa skrzyżowania w celu prowadzenia ruchu okrężnego. - Zaplanowanie realizacji takiej przebudowy będzie m.in. rozważane na etapie przygotowania projektu na rok 2021 i uzależnione jest od możliwości finansowych Miasta - dodał.
 

 

 

KJ

GALERIA ARTYKUŁU
Artykuły powiązane

:

Kolejne elbląskie ulice już po remoncie. Kochanowskiego i Piechoty z nową nawierzchnią
Kolejne ulice już po remoncie. Kochanowskiego i Piechoty z nową nawierzchnią
Skrzyżowanie ul. Królewieckiej i Kopernika. Stara sygnalizacja sprawia spore problemy
Sygnalizacja na skrzyżowaniu Królewieckiej i Kopernika sprawia problemy

Komentarze (29):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
27.09.2020, 16:09 zez: Skrzyżowanie bezwzglednie trzeba ,jak najszybciej przebudować , bo jest felerne w wielu elementach i o tym wiedzą kierowcy i wcale nie musi się to podobać panu nowakowi , bo nie jest on dla nas żadną wyrocznią w tych tematach .
27.09.2020, 16:10 BEZ ŚCIEM proszę : Oczywiscie radny ma rację ale jak może, jak śmie ją mieć. To przecież tylko radny a jego rolą nie jest manie racji tylko podnoszenie ręki na tak lub na nie gdy chce tego pan prezydent. Brawo panie wiceprezydencie Januszu Nowaku za danie słusznego odporu anarchiscie. Nie będą nam tu jakieś obce elementy burzyć ustalony porządek rzeczy i wychylac się ze swoimi racjami!
27.09.2020, 16:48 miasto stołeczne Elbląg: brzmi dumnie :D
27.09.2020, 17:15 Brawo: Tyle lat potrzebowal zeby wpasc na ten genialny pomysl?
27.09.2020, 17:16 BEZ ŚCIEM proszę : No nie mogłem się powstrzymać. Musiałem jeszcze coś dopisać. To jak to? Na powiększenie łuku zjazdu z mostu miejsca nie ma ale na rondo jest? Na rondo duże, bo przecież tam jeżdżą pojazdy wiekogabarytowe czyli rondo przynajmniej takie jak dwa następne na Warszawskiej. I w ogóle rondo na rondzie powstaje, pod tym względem staje się Elbląg najbardziej urondowionym miastem w kraju. Pod wieloma względami odstajemy ale pod względem ilości rond na 1ha, na głowę mieszkańca i wgl jesteśmy the Best!
27.09.2020, 17:44 Bzdury: Tu powinien być wybudowany drugi most szeroki lub obok tego . Na dodatek ulice powinny być poszerzone. Jadąc do ul. Tysiąclecia miejsce po lewej stronie JEST, wystarczy jeden dom rozebrać.
27.09.2020, 18:06 Kierowca : Tam to trzeba zrobić światła bez kolizyjne z każdej strony a nie wypadki są albo kolizje skandal i zmniejszyć górę bo samochody. Bo masakra jakaś jest
27.09.2020, 18:08 mieszkaniec: Pan radny Tomczyński przez wiele kadencji nie wniósł żadnych wyjątkowych pomysłów dla rozwoju miasta. Ostatnim pomysłem było obniżenie diet. Pomysł całkiem rozsądny tyle że zgłoszony chyba w tak przemyślanym terminie aby zaistniał ale nie zdążył wejść pod obrady rady. Jeśli chodzi o skrzyżowanie to ekspertem od rozwiązań drogowych Pan Tomczyński raczej nie jest. Aby rozwiązać problem trzeba znaleźć źródło finansowania i prawdziwego eksperta a nie domorosłych geniuszy.
27.09.2020, 18:13 Chodnik dla pieszych.: A kiedy wreszcie ktoś z radnych czy innych osób zobowiązanych do usprawniania i dbania o ruch uliczny w mieście zajmie się i to skutecznie bezprawiem na naszych chodnikach i ciągach pieszych. Aktualnie samowola kierowców prakujących z jawnym pogardzaniem pieszych oraz bezczelność rowerzystów i użytkowników hulajnog sprawia, że jedyny i właściwy ich użytkownik jest stale narażony na urazy bądź nawet poważną utratę zdrowia. Czas też na analizę elbląskich ścieżek rowerowych, bo praktycznie w obrębie miasta żadna z nic nie spełnia wymogów ustawowych w zakresie bezpieczeństwa.
27.09.2020, 18:54 kiki: A kiedy to się pan panie radny "obniżka" wywiąże się z zapowiedzi o obniżeniu diet radnych?
27.09.2020, 19:40 Popieram: Popieram w 100 % zawsze przejeżdżając tamtędy myślę o tym samym !!! Działa Pan !!!
27.09.2020, 20:18 Xxx: Nie tylko to skrzyżowanie do przebudowy. O 15.00 jadąc ulicą Grunwaldzką i skręcając w Hetmańską trwa to bardzo długo. Zróbcie coś.
27.09.2020, 20:24 mój podpis: RONDO :) !!!!!!!
28.09.2020, 06:35 Bang: To jest upośledzona decyzja. Tu jest potrzebny drugi most i poszerzyć ulice na wszystkich wjazdach do Elbląga z 1 do 2 pasów w obu kierunkach GENIUSZE.
28.09.2020, 07:29 Kat Na Idiotów: Spokojnie pomysłami można sypać z rękawa ile się chce teraz najważniejsze czy będzie na to kasa, co na to prezydent oraz sens?! Radny z diety już się zrzekł?!
28.09.2020, 07:56 Elblazanin: Tu nalezy wybudowac po prostu drugi most, jezdnia ulicy Wyszyńskiego powinna mieć 4 pasy od ulicy Rycerskiej, most powinien mieć 4 pasy, i dalej Warszawska do Węzła Południe również 4 pasy ruchu.
28.09.2020, 08:09 loligo: radny Tomczyński to ten kłamczuch co obiecywał obniżenie diet radnych nieporadnych a później już ucichł bo dostał się do koryta, wstyd
28.09.2020, 08:28 Jeżyk: A co myślicie o skrzyżowaniu wielopoziomowym to by było coś.
28.09.2020, 08:45 mis: do wszystkich geniuszy po pierwsze kasa kasa i kasa macie ja zeby budowac nowe mosty?
28.09.2020, 08:58 bolące myślenie: Jak ja uwielbiam zrozumiały bełkot Nowaka - brzmi to jak pogadanka towarzysza w Taplarach. On wszystko wie, ale nic nie zrobi, bo wirus i kasa. Słyszę to od lat. Potrzebny był most na Zatorze, ale czy nie ma potrzeby myślenia "miastem" a nie pozyskiwaniem elektoratu? Każda prowizorka jest wieczna i pociąga kolosalne skutki i nakłady. Kto w mieście myśli rozwojowo, skoro RM ćwiczy wymachy ramion a UM nie ma samodzielności bo rządzą wróblewscy, Nowakowie, ... . dobrze, że Niemiec zbudował solidny most a sowiet go nie wysadził, bo pozostał by kajak.
28.09.2020, 09:50 jurekogórekjedyn: jedynym rozwiązaniem jest zakaz poruszania dla sam.ciężarowych i budowa odpowiednio małego ronda
28.09.2020, 10:10 BODZIO: Castorama,.S7 i ruch duży,Potrzeba zmian,Rondo nowe jest OK.
28.09.2020, 10:24 Ola gar: Zacznijcie dziury latać ronda robić bo w Elblągu jest fatalnie
28.09.2020, 10:38 dd: Tu tylk drugi most ratuje sprawe, a takze 4 pasmowa droga od Węzła Południe.
28.09.2020, 11:01 reverendum 2020: Zeby zrobić prawosktręt wystarczy wylać 20 m asfaltu na Ostrołęckiej i nie trzeba tam stawiać żadnych świateł.
28.09.2020, 12:09 mm: Pan Tomczynski ma pomysly ,ktore szkodza nam mieszkancom,pare lat temu wpadl na pomysl,zlikwidowania ogrzewania budynkow gazem i zastapil je ,razem z Prezydentem Slonima ogrzewaniem na kopciuch na wegiel,kazdemu mieszkancowi zalozono taki kopciuch,a miasto odbieralo nagrody z UE.za ekologie miasta.Niech on lepiej jedzie na Syberie,tam jest duzo mozliwosci do wykazania sie bzdetnymi ppmyslami
28.09.2020, 18:21 stefan: mieszkaniec - akurat nie macie widać wiedzy na temat dzialalności radnego w okręgu V . więc się nie wypowiadajcie , Akurat do jego aktywności daleko jest radnym PiS z tego okręgu . Zyczę powodzenia w szukaniu źródła finansowania i prawdziwego eksperta a nie domorosłych geniuszy.
29.09.2020, 09:28 Olek: To miasto to syf, obojętnie od której strony się wjeżdża, są korki, wąskie gardła. Niski poziom wykształcenia mieszkańców (patologia, trepy, nieroby i garstka "normalnych"), brak porządnej infrastruktury drogowej, odstrasza wszystkich poważnych inwestorów. Z S7 powinna iść osobna nitka czteropasmowa do "drogi donikąd", a tak tzw gospodarcza część Elbląga to kawał. TiR-y korkują się wszędzie, wąsko, ...parodia.
29.09.2020, 12:52 mieszkaniec: do Stefana: Panie Stefanie chyba jest logiczne, że bez zabezpieczenia środków finansowych i fachowych analiz i projektów wykonanych przez fachowców a nie amatorów którzy może i mają dobre pomysły ale nie posiadają niezbędnej wiedzy w zakresie projektowania i budowy dróg i mostów. Radny Tomczyński o ile wiem takiej wiedzy nie posiada. Zdobywanie środków finansowych i wybór projektanta oraz pozyskanie wymaganych zezwoleń to działka władz miasta no chyba że radny posiada w tym zakresie nieznane mi możliwości.


Inne artykuły:

Elbląg: Radni pytają o fundusz nagród dla nauczycieli. W tym roku o gratyfikację będzie trudniej
Elbląg: Radni pytają o fundusz nagród dla nauczycieli (21)
Dziewięć medali przywieźli z Olsztyna młodzi wychowankowie MKS Truso
Dziewięć medali przywieźli z Olsztyna młodzi wychowankowie MKS Truso (7)
Telefoniczny dyżur ekspertów ZUS w Olsztynie. Temat - zasilłek opiekuńczy i emerytury
Telefoniczny dyżur ekspertów ZUS w Olsztynie. Temat - zasilłek opiekuńczy i emer (3)
Ponownie duża liczba zakażeń w regionie-82 osoby. W kraju lekki spadek 1350 zakażeń
Duża liczba zakażeń COVID-19 w regionie-82 osoby. W kraju lekki spadek 1350 osób (3)
 KOMUNIKAT POLICJI – ZAGINĄŁ KAZIMIERZ RENGEL
KOMUNIKAT POLICJI – ZAGINĄŁ KAZIMIERZ RENGEL
Concordia wywiozła punkt z Białej Piskiej. To pierwszy remis w sezonie. Film [GOLE Z MECZU]
Concordia wywiozła punkt z Białej Piskiej. To pierwszy remis w sezonie [FILM] (3)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.