Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
28.09.2020 07:00

Elbląg: Radni pytają o fundusz nagród dla nauczycieli. W tym roku o gratyfikację będzie trudniej


Elbląg: Radni pytają o fundusz nagród dla nauczycieli. W tym roku o gratyfikację będzie trudniej


Radni Prawa i Sprawiedliwości zapytali o tegoroczny fundusz nagród dla elbląskich nauczycieli. Pieniądze na ten cel zaplanowano w budżecie miasta na 2020 rok. Okazuje się jednak, że pedagodzy mogą mieć problem z otrzymaniem takiej gratyfikacji.

W czwartek, 24 września, odbyła się XIII Sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Na wniosek radnych PiS w programie obrad znalazła się informacja na temat funduszu nagród dla nauczycieli w elbląskich szkołach i placówkach oświatowych w roku szkolnym 2020/2021. Radni chcieli wiedzieć, czy w tym roku jest on zawieszony.

Nauczyciele elbląskich szkół występują do nas z pytaniami w sprawie zawieszenia funduszu nagród w tym roku szkolnym. Są oburzeni tym faktem, zwłaszcza że wielu nauczycieli ma wybitne osiągnięcia w tej sprawie

- mówiła radna Jolanta Lisewska.

- Zgodnie z art. 49 ustawy Karta nauczyciela tworzy się specjalny fundusz na nagrody dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, w budżetach organów prowadzących szkoły w wysokości co najmniej 1 proc. planowanych rocznych wynagrodzeń osobowych, z przeznaczeniem na wypłaty nagród organów prowadzących szkoły i dyrektorów szkół. Zapis w ustawie jest precyzyjny i obligatoryjny - przekonywała radna PiS. - Proszę w imieniu klubu i nauczycieli o wyjaśnienie, czy faktycznie ten fundusz został zawieszony.

Okazuje się, że pieniądze na fundusz nagród dla nauczycieli zostały zaplanowane w tegorocznym budżecie Elbląga. Na razie jednak znajdują się one na papierze, faktycznie Miasto nie ma środków na gratyfikacje dla pedagogów.

Faktycznie w prawie oświatowym jest zapis, który mówi, że tworzy się fundusz nagród w wysokości jednego procenta i taki fundusz został na początku roku wpisany do ustawy budżetowej. Te nagrody są za wybitne osiągnięcia. Do tej pory ten zapis był traktowany dosyć liberalnie, bo nie było problemu z nagrodami. Dziś mamy taką sytuację, że rząd podniósł wynagrodzenie nauczycielom o 6 proc. Za tym nie poszły dodatkowe pieniądze z subwencji, a ta podwyżka niesie konsekwencje w wysokości 3 mln zł. Te fundusz jest naliczony tylko, że my fizycznie nie mamy pieniędzy

- mówił Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga, podczas zwolnienia lekarskiego Witolda Wróblewskiego pełniący obowiązki prezydenta Elbląga.

Wiceprezydent przekonywał, że fundusz zostanie uruchomiony niezwłocznie, jak tylko miasto będzie dysponowało dodatkowymi środkami, np. z wyrównania do subwencji oświatowej. Jednocześnie dodał, że nauczyciele, którzy rzeczywiście będą mogli się poszczycić szczególnymi i wybitnymi osiągnięciami, takie nagrody otrzymają.

NJ

Artykuły powiązane

:

Zobacz, co się działo podczas wrześniowej sesji RM (film)
Zobacz, co się działo podczas wrześniowej sesji RM (film)
Darmowe przejazdy również 31 października. To pozwoli uniknąć tłoku w autobusach kursujących na cmentarze?
Bezpłatne dojazdy na cmentarze również 31 października

Komentarze (21):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
28.09.2020, 07:26 APel: jakie nagrody?!za co?!DO ROBOTY!!!!!!!!!!!!!!!
28.09.2020, 07:47 Marek: Czy radna Lisewska wie o czym mówi ? Cytat - "Nauczyciele elbląskich szkół występują do nas z pytaniami w sprawie zawieszenia funduszu nagród w tym roku szkolnym. Są oburzeni tym faktem, zwłaszcza że wielu nauczycieli ma wybitne osiągnięcia w tej sprawie" W sprawie oburzenia mają tak wybitne osiągnięcia !!!!
28.09.2020, 07:59 bez wstydu: Nagrody??? Za co????
28.09.2020, 08:28 wstydu nie mają: A za co te nagrody??Pół roku siedzenia na doopie i nic nierobienia. Ani nagród ani podwyżek. Zwłaszcza że te pierwsze dostają ci sami - lizusy dyra.
28.09.2020, 08:40 EPBP bis: Ale jaja ! Obcina ilość pedagogów, logopedów, psychologów , obsługi administracyjno - technicznej. Wszystko dotyczy oświaty. Jednocześnie info ukazuje komunikat o bieda pensjach dworu zwanego UM i spółki miejskie. Czy ktoś przynajmniej okupacyjnie panuje nad tym bizancjum kolesi? Nie uważam, że nauczyciel musi dostać nagrodę finansową, ale skoro taki fundusz istnieje, to nauczyciel ma prawo do tego grosza, a Nowak nie może tej forsy użyć do innych celów. Co na to słupowato- wpłatomatowa RM? Znowu dacie absolutorium ? A nagrody dla nauczycieli za laureata konkursu, olimpiady, nadal są? Cóż belfrzy, pozostaje wam dyplom w czerwonych okładkach. Tego nie było nawet za komuny. Nowaka komuny. Wydawało się, że to wróblewski jest autorem autorytaryzmu w UM, ale okazał się autorytarystą Nowak.
28.09.2020, 09:07 mąż nauczycielki: do "wstydu nie mają" gdybyś baranie był nauczycielem albo miał nauczyciela w najbliższej rodzinie wiedziałbyś jak ciężko pracowali nauczyciele w domu
28.09.2020, 09:43 Ewa: O poziomie waszej hmmmmmm.......pracy?...świadczą komentarze ,bardzo liczne pod dowolnymi artykułami,które są w znakomitej większości na pograniczu analfabetyzmu!No dalej!w kolejki po nagrody-poloniści!
28.09.2020, 09:44 kolo: Panie i panowie radni z PiS-u, zamiast utyskiwać, wystąpcie do swojego rządu by ten zaczął się wywiązywać z subwencji oświatowej. Nie uchodzi tak się "przymilać" do nauczycieli oj nie uchodzi ...
28.09.2020, 09:50 Nikt: Ale nie oburza was fakt wypłaconych nagród w UM za ponoć rzekome oszczędności w edukacji? Nauczycielom nic tym nierobom się nie należy? Im należy się tylko pracować za miskę ryżu, pilnować wasze dzieci. Skoro nie są potrzebni, skoro tak narzekacie, to dlaczego płacz był ze lekcje zdalne a nie facet tu face, bo nie miał kto przypilnować i zająć się waszym dzieckiem? I jeszcze jedno to wasze dzieci powinny uczyć się a nie wy za nie odrabiać lekcje!
28.09.2020, 10:22 Jez tax: To chyba jakieś żarty za co te nagrody
28.09.2020, 11:20 nauczyciel: i znowu kij w mrowisko, a posty same się nabijają. Drodzy nauczyciele, nie komentujcie frustratów małolatów, niech sobie piszą, sami się zapętlą w tych swoich ograniczonych komentarzach, powtarzają się do znudzenia
28.09.2020, 11:40 zuzu: Nagrody dla dobrych nauczycieli jak najbardziej,ale śmieszy fakt,że nagrodę dostaje psycholog w przedszkolu( pracuje kilka godzin w tygodniu) ,..a na koncie żadnych sukcesów,bo kto to sprawdzi! Żenada .
28.09.2020, 12:26 Też Nauczyciel: Proszę Szanownych Nauczycieli już tak nie przesadzajcie, że mamy tak źle. Owszem jest sporo pracy w domu,ale już bez przesady. Tak jak w każdej innej pracy trzeba umieć sobie zorganizować czas . A pensje chciałbym żeby były wyższe,ale i tak za te godziny co pracujemy nie mamy źle. Pozdrawiam
28.09.2020, 13:36 nauczyciel: do zuzu - czy Ty w ogóle rozumiesz to co napisałeś / łaś?
28.09.2020, 14:09 zuzu: do nauczyciel: znam ten ,,przypadek"" i rozumiem... nagroda dla psycholog wałęsajacej sie po grupach ...
28.09.2020, 15:08 Gość : Służba zdrowia pracuje cały czss i nagród nie mają. Nieroby chcą wszystko. Za brak pracy
28.09.2020, 15:21 pohamujcie sie pisopsy: Pis zachowuje sie tak jakby zjadł keksa i pytał zdziwiony gdzie jest keks.Ich cynizm i obłuda nie zna granic.Dojna zmiana nic innego.
28.09.2020, 23:09 Solder: Gdzie jest ZNP, oj nie ma ich bo ratusz to PO-PSL-ZSL-SLD i tęczowi. A to kolesie.
28.09.2020, 23:17 Malgos: Panie wice od edukacji jest pan najlepszy, jest pan lepszy od pana prezydenta. Takiego jeszcze w Elblągu nie było co tak dbał o oświatę w mieście. Taki dobry pan ! Nikt do tej pory nie zrobił dla edukacji tyle dobrego. Choć myślano ze jest ktoś, to nie wiedziano ze zajmie się prawdziwy pasjonata miasta. O panie, dziękujemy ci!
29.09.2020, 06:52 Obserwator: Nauczycielki są też w przedszkolach i traktuje się je trochę po macoszemu wrzucając do jednego worka ze szkolami. One nie mają tyle wolnego co w szkołach i nauczanie zdalne też się dużo szybciej skończyo.
29.09.2020, 08:12 Werty: Nie szczekac mi tutaj. Nagrody powinny byc i tyle, a wy to sobie mozecie


Inne artykuły:

Dziewięć medali przywieźli z Olsztyna młodzi wychowankowie MKS Truso
Dziewięć medali przywieźli z Olsztyna młodzi wychowankowie MKS Truso (7)
Telefoniczny dyżur ekspertów ZUS w Olsztynie. Temat - zasilłek opiekuńczy i emerytury
Telefoniczny dyżur ekspertów ZUS w Olsztynie. Temat - zasilłek opiekuńczy i emer (3)
Koronawirus na Warmii i Mazurach: Ponad 1,5 tysiąca chorych, dzisiejszy bilans to 15 nowych przypadków zakażenia
Koronawirus na Warmii i Mazurach. 15 nowych przypadków zakażenia (4)
Radny: Przebudowanie tego skrzyżowania spowoduje zmniejszenie korków
Radny: Przebudowanie tego skrzyżowania spowoduje zmniejszenie korków (29)
Ponownie duża liczba zakażeń w regionie-82 osoby. W kraju lekki spadek 1350 zakażeń
Duża liczba zakażeń COVID-19 w regionie-82 osoby. W kraju lekki spadek 1350 osób (3)
 KOMUNIKAT POLICJI – ZAGINĄŁ KAZIMIERZ RENGEL
KOMUNIKAT POLICJI – ZAGINĄŁ KAZIMIERZ RENGEL
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.