Piątek, 26.04.2024, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl

Pierwsza porażka w sezonie. Start przegrał z Metraco w karnych

26.09.2020, 20:19:32 Rozmiar tekstu: A A A

EKS Start Elbląg doznał pierwszej porażki w tym sezonie rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet. Nasze szczypiornistki dopiero po rzutach karnych uległy Metraco Zagłębiu Lubin. Spotkanie było bardzo emocjonujące, a obydwie ekipy zagrały z dużą determinacją. Zobacz zdjęcia

Na boisku od pierwszych minut można było dostrzec, że forma elblążanek nie jest przypadkowa. Gospodynie znów znakomicie ustawiły się w obronie i stawiały opór rywalkom. Pojedynek był wyrównany, natomiast żadna drużyna nie potrafiła wypracować większej przewagi. W 21 minucie nastąpił przełomowy moment tej części rywalizacji. Celne rzuty Pauliny Stapurewicz i Joanny Wagi dały przewagę dwóch goli.

Druga część była ciekawsza. Start w kolejnych minutach wchodził na coraz większe obroty. W 34 minucie kolejną bramkę rzuciła Paulina Stapurewicz i było 14:11 dla EKS. Metraco popełniało dużo błędów, co przekładało się korzystnie dla miejscowej drużyny. W 37 minucie Zagłębie faulowało w ataku, a potem kontrę na gola zamieniła Aleksandra Dronzikowska. Start prowadził 16:12, ale wtedy przyjezdne wrzuciły kolejny bieg. Cztery gole z rzędu dały remis jednak gospodynie potrafiły znów odskoczyć. Pomogła w tym Jovana Milojević, która otrzymała czerwoną kartkę. W 52 minucie po przechwycie Joanny Wagi, składną akcję elblążanek wykorzystała Hanna Yashchuk, trafiając na 22:20. Chwilę potem Zagłębie znów odrobiło przewagę miejscowej ekipy.

W końcówce spotkania emocje wzrastały z każdą minutą. Paulina Stapurewicz trafiła na kilka sekund przed syreną, ale najskuteczniejsza w składzie gości Adrianna Górna zmieściła piłkę w bramce na 25:25. Start miał jeszcze szansę z rzutu wolnego, ale Paulina Stapurewicz zamiast w bramkę rzuciła w twarz rywalki i również otrzymała czerwony kartonik.

Rzuty karne lepiej rzucały przyjezdne. W czwartej serii rzut Justyny Świerczek obroniła miedziowa bramkarka. Rzut na wagę trzech punktów dała Adrianna Górna i to Metraco cieszyło się z wygranej.

Start Elbląg – Metraco Zagłębie Lubin 25:25 (12:10) k. 4:5

Start Elbląg: Pająk, Kepesidou, Markava – Stapurewicz 7, Świerczek 6, Waga 5, Dronzikowska 2, Yashchuk 2, Shupyk 1, Bojicić 1, Rancić 1, Pękala, Choromańska, Cygan, Gędłek, Szczepanik

Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Wąż – Górna 10, Matieli 4, Drabik 3, Grzyb 3, Kochniak 2, Belmas 2, Świerżewska 1, Kurdzielewicz, Zawistowska, Galińska, Milojević, Stanisławczyk, Hartman, Noga