Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
28.09.2020 13:00

Problem z rowerzystami na ul. 12 Lutego. Zakaz niewiele dał, pomogą mandaty?


Problem z rowerzystami na ul. 12 Lutego. Zakaz niewiele dał, pomogą mandaty?


Zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez mieszkańców miasta w dniu dzisiejszym nasz patrol rowerowy rozliczył się z rowerzystami nie przestrzegającymi zakazu poruszania się rowerów po chodniku, przy ul. 12 Lutego.
 

Strażnicy podjęli szereg interwencji wobec osób łamiących zakaz, nałożone zostały mandaty karne, które miejmy nadzieję następnym razem zmuszą rowerzystów, którzy pędzili wąskim chodnikiem przy "Świecie Dziecka" do przemyślenia swoich czynów.
 

Według art. 26 ust. 3 pkt. 3 Ustawy prawo o ruchu drogowym kierującemu pojazdem zabrania się:
- jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.


Przypominamy, że rower to również pojazd tylko nie silnikowy. Mandat karny za powyższe wykroczenie wynosi 100zł.
 

Na chodniku przy ul. 12 Lutego od dłuższego czasu znajdują się płytki na których namalowane są znaki B-9 czyli Zakaz wjazdu rowerów - Oznacza zakaz ruchu rowerów na jezdni i poboczu.
 

Za powyższe wykroczenie mandat karny wynosi również 100zł
 

Nie możemy tylko zrozumieć, czy na prawdę to aż tak ogromny problem przejechać na drugą stronę ulicy, gdzie znajduje się piękna ścieżka rowerowa a chodnik jest na tyle szeroki, że piesi oraz rowerzyści mogą swobodnie poruszać się bez stwarzania zagrożenia dla siebie nawzajem?
 

Straż Miejska w Elblągu
 


Artykuły powiązane

:

90-latek nie pamiętał, gdzie mieszka. Pomogła mu urzędniczka i partol straży miejskiej
90-latek nie pamiętał, gdzie mieszka. Pomogła mu urzędniczka i partol straży
Straż Miejska w Elblągu "sprząta" miasto z wraków
Straż Miejska w Elblągu "sprząta" miasto z wraków

Komentarze (31):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
28.09.2020, 13:02 Mały: Karać ile wlezie. Większość jeżdżących na rowerach robi co chce. Maja w dup...przepisy i zakazy!!!!!!!
28.09.2020, 13:04 ++++: Bardzo dobrze karać za taką jazdę. Wreszcie Straż ma u mnie ++
28.09.2020, 13:12 Super: Zdzierac z baranów mandaty. Jak zapłaci raz drugi rura zmięknie. Takie kontrole non stop.
28.09.2020, 13:14 Caly Elbląg : Strażników jest dosyć by zdyscyplinowac rowerzystów . A nie pcha sie rowerem po chodniku i zebrach. Mandaty i zmadrzeja .
28.09.2020, 13:30 koobeer : Ja bym zlikwidował parking dla samochodów . W tym miejscu zrobiłbym ścieżkę rowerową i po problemie . Wcześniej chodnik był szeroki . Piesi i rowerzyści się mieścili . Jedziesz po ulicy rowerem to trąbią , Przecież wszyscy jesteśmy na równych prawach jako użytkownicy na drodze . Wniosek jest prosty rowerzyście wlepiać mandat , a mistrzom parkowania na chodnikach i w niedozwolonych miejscach zabierać prawo jazdy na trzy miesiące . To będzie równość względem prawa .
28.09.2020, 13:56 Podpis: Bardzo dobrze, sprawdzać, kontrolować. Parking który tam powstał był dobrym krokiem, społeczeństwo wzbogaciło się i przeważnie większość mieszkańców ma swoj samochod, trzeba rozwiązywać ten problem, gdzie ludzie mają parkować ? . Natomiast jeżeli rowerzyści chcą jezdzić po drodzej publicznej i być pełno prawnymi uczestnikami ruchu, bardzo proszę po wykupie obowiązkowej polisy i po przejściu odpowiednich badań jednośladu, które miało by na celu sprawdzić min. oświetlenie roweru. Takie przepisy powinny zostać wprowadzone bo w obecnej sytuacji większość (nie mówię o wszystkich) rowerzystów czuje się na drodze bez karna i myśli, że przepisy ich nie dotyczą, łamiąc przy tym notorycznie wszelkie zasady.
28.09.2020, 14:07 ads: Gdy rowerzysta wyjedzie od strony 2 ogólniaka to ma dwa wyjscia - albo jechac po chodniku, albo ulicą. Wiekszosc dla bezpieczenstwa wybiera chodnik. Druga sprawa, ze jadac z dzieckiem rowerzysta ma prawo jechac po chodniku.
28.09.2020, 14:31 Rowerzysta: A mi łażą po drodze dla rowerów przy hali Elzam. I co ? Wszyscy są w porządku? Bądźcie konsekwentni i tam też postawcie Strażników.
28.09.2020, 14:47 Rowerzystka: Komuś najwidoczniej to bardzo przeszkadza. Najlepiej wlepiać mandaty, zamiast ulepszać drogi i zachęcać ludność do przesiadki na rower. Spójrzcie na Holandię. Tam jakoś piesi i rowerzyści żyją w świetnej symbiozie ;) Notabene, obecnie mamy jak mamy, więc planuję sobie przejazdy i jeśli trafi się chodnik, to pieszy jest traktowany przeze mnie po królewsku :)
28.09.2020, 14:50 Beląg: Właśnie, nikt nie jest w porządku, ani rowerzysta, ani pieszy, a tym bardziej kierowca. Idiota zaprojektował to miejsce, a reszta teraz się denerwuje zbierając owoce jego pracy.
28.09.2020, 15:38 ERG: Tak ku przestrodze w sytuacjach wątpliwych! Przypominam że SM nie ma prawa do zatrzymywania pojazdów w ruchu (a takim jest również rower jak czytamy jw.) za wyjątkiem miejsc wyłączonych z ruchu (a takim jest chodnik na 12Lutego) i jazdy pod prąd ulicą jednokierunkową.
28.09.2020, 15:43 piesi: A mi na Chrobrego łażą całe rodziny z wózkami i jeszcze do tego psy po drodze rowerowej i zdziwieni, że jedzie rower i jeszcze do tego się plują
28.09.2020, 15:53 utu: Przy alei Tysiąclecia jest droga rowerowa i chodnik. Oddziela je trawnik z rosnącymi na nim krzakami. Rowerzyści ciągle jeżdżą po rozwalonym chodniku, gdzie za krzakami mają wyremontowaną drogę dla rowerów. Czy to są ludzie bez mózgu czy po prostu myślenie sprawia im ból.
28.09.2020, 16:35 Qmiela: A kiedy straż weźmie się za smrodzacych na przystankach autobusowych?
28.09.2020, 16:35 Egipt: Jakiś baran zrobił chodnik na śmieszną szerokość a teraz jest problem. Takich problemów w elblazkowie jest milion proponuję milion strażników miejskich niech tak stają.
28.09.2020, 17:38 MACIE co chcielisci: Były wybory trzeba było wybierać ludzi myślących, gdzie wasze mozgi wyborcy.
28.09.2020, 17:50 ob: Chyba poprawnie powinno być napisane "naprawdę" a nie na prawdę.
28.09.2020, 18:06 Zennon.: Jako rowerzysta jestem za bezlitosnym karaniem wszystkich d*bili jeżdżących po chodnikach i przeganiających pieszych. Chodnik jest dla pieszego i koniec. Musisz jechać chodnikiem? To co najwyżej prędkością pieszych i z pełnym ustępowaniem pierwszeństwa wszystkim. Przez takich id*otów pedalarzy normalni rowerzyści mają później problemy, bo kierowcy z daleka widząc rowerzystę zakładają że to imb*cyl. A niektórzy rowerzyści naprawdę starają się jeździć poprawnie i chcieliby być postrzegani przez innych (szczególnie kierowców) za pełnoprawnych uczestników ruchu, z którymi można bezpiecznie i bezproblemowo dzielić miejsce na drodze. Pozdrawiam i bardzo proszę o rozsądek.
28.09.2020, 20:19 Anty: Yes! Yes! Yes! Oby więcej takich akcji. Wreszcie ktoś się wziął za tę nację. A dzisiaj znów, po raz n-ty widziałem ten sam przypadek. Samochód z naprzeciwka zatrzymuje się przed przejściem, a na moim pasie jechał dwa auta przede mną rowerzysta. Zgadnijcie, "gdzie" miał pieszego i czy też się zatrzymał. Oto ich kultura na drodze. Wymagają, żeby ich nosić na rękach, a sami maja innych gdzieś. Tak samo jak jadą ulicą - zamiast z czysto zwyklej kultury jechać w szeregu to jadą koło siebie "bo mogom". Absolutnie mają gdzieś, że za nimi jedzie sznur samochodów i ani myślą, żeby ułatwić im wyprzedzenie.. Egoistyczna nacja w przyciemnianych okularkach i pajacowatym stroju.
28.09.2020, 20:39 Zennon.: do ~Anty - tak między nami, to zgodnie z przepisami, nie masz obowiązku zatrzymania się, gdy przed pasami zatrzymuje się pojazd jadący z przeciwka. W takim przypadku musisz się zatrzymać jedynie wtedy, gdy pieszy już wszedł na jezdnię, a Twoja dalsza jazda zmusiłaby go do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku. Gdy pieszy stoi przed pasami lub wszedł, ale jest daleko i Twój przejazd mu nie przeszkodzi, to możesz śmiało jechać. Oczywiście możesz się zatrzymać (i to nawet jest wskazane), ale nie musisz (przy zachowaniu w/w zasad).
28.09.2020, 22:44 jdsj: Stworzyli bubel drogowy, i teraz winę mają ponosić rowerzyści.
28.09.2020, 23:22 tak-tak: Generalna zasada brzmi: rowerem po chodniku jeździć nie wolno (artykuł 26 Prawa o Ruchu Drogowym). Od tej zasady istnieją jednak trzy wyjątki. Rowerzysta może jechać po chodniku gdy: jedzie z dzieckiem do lat dziesięciu lub podczas złej pogody (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła) lub są spełnione jednocześnie trzy warunki: chodnik ma co najmniej dwa metry szerokości, ruch na jezdni jest dozwolony z prędkością ponad 50 km/h (w terenie zabudowanym), brakuje oddzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla nich przeznaczonego.
29.09.2020, 06:26 Mzdogg: 1. A czy nie możecie zrozumieć, że takie czekanie na światłach (teatralna- 12 lutego) zeby przejść na lewą stronę ulicy, a zaraz potem czekanie na kolejnym duzym skrzyżowaniu tj. Grobla i 12 lutego (tylko po to by wrócić na poprzedni tor jazdy) to jest strata kilku dobrych minut. 2. Po drugie na jednej ścieżce rowerowej w obie strony będzie na tyle tłoczno, że przy wymijaniu i tak będziemy wjeżdżać na chodnik dla pieszych. 3. Po trzecie można by w normalnym mieście wygospodarować miejsce na jezdni dla pasa rowerowego, chociaż w tą jedną stronę gdzie jest zakaz. Warto dodać, apropos pkt. 2, że teraz jezdzą tez pojazdy elektryczne które dla bezpieczeństwa i siłą logiki jeżdżą sciezką rowerową a ta dalej jest tam jedna. Powinno byc tam ograniczenie do 10kmh dla rowerów i voila. Hulajnogą elektryczną mogę się tam rozpędzić do 40kmh i bedzie to bardziej niebezpieczne niż rower jadący 10kmh. Jeździłem tam cale życie rowerem i nigdy nikogo nie potrąciłem, nikt nie miał problemu. Elbląg umiera, mlodzi ludzie stąd uciekają. Uważam, że wasz pomysł karania ludzi w tamtym miejscu jest tak samo żałosny jak propagowanie przez bodajże info Elbląg robienia zdjęć rowerzystom. BRAWO!
29.09.2020, 08:11 dzz: no w końcu, bo tam barany jeżdzą co chwile po tym chodniku
29.09.2020, 08:48 Lutek: Chamstwo rowerzystów (są oczywiście wyjątki) jest bezmierne !
29.09.2020, 09:16 literka: Rowery im przeszkadzają, ale hulajnogi to już nie! A co z wypożyczalnią skuterów? ***iarze bez prawa jazdy zapieprzają ulicami 40 km/h i nic nie możecie im zrobić. Kodeks drogowy dziurawy jak sito, ale najłatwiej wręczać mandaty rowerzystom! Drogówka od siedmiu boleści...
29.09.2020, 11:48 Mieszkaniec 12go lutego : Widzę ze mamy tu bardzo zróżnicowane podejście do tematu . Karanie mandatem może i nauczy co których ludzi, ale co ma powiedzieć osoba która mieszka tam od lat i żeby nie dostać mandatu najlepiej jak by prowadziła rower przez cały chodnik . Nie jest chyba problemem jechać Wolniej i omijać pieszych . Nie raz zdażyło mi się ze pieszy idzie po drodze dla rowerów ale nie obrzucam go błotem, czy wyzywam, po prostu wymijam i nawet nie używam dzwonka . Każdy ma prawo do korzystania z drogi . Ja wole jechać chodnikiem nawet jak nie jest oznakowany przede wszystkim dla mojego bezpieczeństwa jak i kierowco i gdy widzę pieszego uwzględniam to i omijam go szerokim łukiem
29.09.2020, 11:52 Mieszkaniec 12go lutego : Widzę ze mamy tu bardzo zróżnicowane podejście do tematu . Karanie mandatem może i nauczy co których ludzi, ale co ma powiedzieć osoba która mieszka tam od lat i żeby nie dostać mandatu najlepiej jak by prowadziła rower przez cały chodnik . Nie jest chyba problemem jechać Wolniej i omijać pieszych . Nie raz zdażyło mi się ze pieszy idzie po drodze dla rowerów ale nie obrzucam go błotem, czy wyzywam, po prostu wymijam i nawet nie używam dzwonka . Każdy ma prawo do korzystania z drogi . Ja wole jechać chodnikiem nawet jak nie jest oznakowany przede wszystkim dla mojego bezpieczeństwa jak i kierowco i gdy widzę pieszego uwzględniam to i omijam go szerokim łukiem
02.10.2020, 19:54 Zdegustowana: Chcę zwrócić uwagę, że w tym tekście należało napisać „ naprawdę” a nie „ na prawdę”.
03.10.2020, 12:07 Jp: A nie powinien kary dostać ten psedo projektant dureń bez wyobraźni ktory przeprojektował ulice i ten co płacił za taki bubel i zapomiał zrobić osobna ścieżkę dla rowerów z dwóch stron ulicy.Najlepiej zrobić budel i postawić strażnika z mandatami ,przecierz to nawet nie komuna ale średniowiecze.
03.10.2020, 13:52 e-g: A co z kolarzami, którzy zamiast scieżkami rowerowymi jezdzą po ulicy


Inne artykuły:

W miniony weekend policjanci interweniowali 169 razy
W miniony weekend policjanci interweniowali 169 razy
Zmarł Józef Zając
Zmarł Józef Zając (2)
Jechał sportowym BMW i nie zatrzymał się do kontroli. Myślał, że uniknie odpowiedzialności!
Jechał sportowym BMW i nie zatrzymał się do kontroli. Liczył na pobłażliwość (4)
Elbląg wraca na mapę cyklu Garmin MTB Series! Rzeszutek po raz drugi triumfuje!
Elbląg wraca na mapę cyklu Garmin MTB Series! Rzeszutek po raz drugi triumfuje!
Koronawirus na Warmii i Mazurach: Ponad 1,5 tysiąca chorych, dzisiejszy bilans to 15 nowych przypadków zakażenia
Koronawirus na Warmii i Mazurach. 15 nowych przypadków zakażenia (4)
Telefoniczny dyżur ekspertów ZUS w Olsztynie. Temat - zasilłek opiekuńczy i emerytury
Telefoniczny dyżur ekspertów ZUS w Olsztynie. Temat - zasilłek opiekuńczy i emer (3)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.