Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
02.10.2020 14:45

Zapraszamy na Rowerową Setkę w Krainie Kanału Elbląskiego - ruszamy w niedzielę 8.00


Zapraszamy na Rowerową Setkę w Krainie Kanału Elbląskiego - ruszamy w niedzielę 8.00


Tradycją stało się, że jedna z edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych liczy 100 km. Nie inaczej będzie i w 2020 roku. ,,Magiczny’’ dystans 100 km pojawi się zatem po raz trzeci, a celem naszej niedzielnej jazdy będzie Kanał Elbląski.


Do udziału w tej niecodziennej inicjatywie zapraszamy rowerzystki i rowerzystów z doświadczeniem w pokonywaniu długich, całodziennych dystansów i dysponujących sprawnymi rowerami z działającymi przerzutkami. Tempo wycieczki będzie spokojne, w granicach 16-18 km/h. Dłuższy postój związany będzie z przerwą cateringową na bufecie w Małdytach (44 km trasy). Poza tym będą też krótkie postoje na jedzenie, picie, zakupy i robienie zdjęć. Informujemy, że w niedzielę (4 października) duże sklepy są zamknięte. Powrót do Elbląga planowany jest około godziny 18:00.


Przyjrzymy się czterem z pięciu pochylni Kanału Elbląskiego, na których statki ,,pływają” po trawie, przejedziemy się lokalnymi szlakami rowerowymi i zapoznamy się z mniej znanymi atrakcjami Krainy Kanału Elbląskiego. Na długiej trasie wycieczki będzie czekał na nas bufet kawowy w remizie w Jelonkach, bufet obiadowy w Restauracji pod Świerkami w Małdytach oraz słodycze w Rychlikach. Dla bezpieczeństwa i wygody uczestników na trasie będzie bus Biura Podróży Variustur, w którym będzie można – w razie konieczności – dokończyć wycieczkę lub odpocząć.


Wycieczka wystartuje z Elbląga. Przez Komorowo Żuławskie oraz Jelonki dotrze do pierwszej na trasie naszej jazdy pochylni Kanału Elbląskiego o nazwie Jelenie. Dalsza droga będzie prowadziła w bezpośredniej bliskości kanału przez pochylnie: Oleśnica, Kąty i Buczyniec. Następnie wjedziemy do Małdyt, gdzie osiągniemy prawie półmetek naszej wycieczki. Droga powrotna będzie prowadziła przez Jarnołtowo, Rychliki, Dzierzgonkę, Markusy i Raczki Elbląskie. Wycieczka zakończy się na placu pod katedrą św. Mikołaja.

 

Zobacz mapę – 102 km.


Orientacyjny plan godzinowy:
08:00 – Start z Elbląga 0 km
09:30 – Bufet Jelonki 19 km
10:00 – Wyjazd z Jelonek
11:00 – Buczyniec 29 km
12:00 – Bufet Małdyty 44 km
13:15 – Wyjazd z Małdyt
14:00 – Jarnołtowo 58 km
15:30 – Bufet Rychliki 72 km
16:00 – Wyjazd z Rychlik
18:00-18:15 – Elbląg 100 km


Trasa wycieczki prowadzi po drogach asfaltowych różnej jakości, drogach gruntowych na odcinku 5 km i 7 km odcinku dróg z płyt betonowych. Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę we właściwym rozmiarze, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki. Prosimy także o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK.


Liczba uczestników wycieczki jest ograniczona ze względów bezpieczeństwa i logistycznych do 60 osób. Zapisy (imię i nazwisko, wiek) wyłącznie osób pełnoletnich przyjmowane są na adres e-mail: marek.kamm@mosir.elblag.eu do wyczerpania puli 60 miejsc, o czym zostanie zamieszczona informacja na stronie internetowej MOSiR.

 W zgłoszeniu należy umieścić informację:


1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i wizerunku przez administratora danych - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, ul. Karowa 2, 82-300 Elbląg, dla potrzeb związanych z organizacją i promocją cyklu Miejskie Wycieczki Rowerowe.
2. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.
3. Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.


Udział w wycieczce jest bezpłatny. Każda osoba biorąca udział w wycieczce, która pokona cały dystans samodzielnie, otrzyma pamiątkowy certyfikat.


Stan zagrożenia epidemicznego sprawia, że nasza jazda musi się odbywać w podwyższonym reżimie sanitarnym. Zatem podczas wycieczki będziemy musieli zachować następujące zasady bezpieczeństwa: witamy się bezkontaktowo, typu „łokietek” lub „żółwik”, na postojach zachowujemy dystans 2 metrów, każdy zabiera własny płyn dezynfekcyjny, w peletonie jedziemy jeden za drugim (nie parami obok siebie), na ewentualność wejścia do pomieszczeń zamkniętych miejmy osłony ust i nosa.


Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Biuro Podróży Variustur i Urząd Gminy w Elblągu. Catering w Jelonkach sponsoruje Zbigniew Lichuszewski, wójt gminy Rychliki., natomiast fundatorem bufetu w Małdytach jest Jerzy Wcisła, senator Rzeczypospolitej Polskiej.


Zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz wizerunku przez administratora danych Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z siedzibą w Elblągu, ul. Karowa 1, dla potrzeb związanych z organizacją i promocją wydarzeń sportowych MOSiR.


Ruszamy w niedzielę, 4 października 2020 r. o godzinie 8:00 z ronda Kaliningrad. Zbiórka uczestników od 7:30.


Tekst i fot. MOSiR


Artykuły powiązane

:

Aktywnie na zajęciach Zumby
Aktywnie na zajęciach Zumby
Ruszają Biegi na Orientację
Ruszają Biegi na Orientację

Komentarze (5):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
29.09.2020, 10:33 Jeżyk: Super zdjęcie przedstawiające rowerzystów łamiących przepisy.
29.09.2020, 12:11 Ploterek: No i? Piecze du*a z zazdrości co?
29.09.2020, 12:16 No tak to jest.: To zdjęcie dotyczy drogi niepublicznej, gdzie co prawda od kilku lat obowiązują ogólne przepisy o ruchu drogowym, ale są one w zasadzie egzekwowane jedynie w przypadku wystąpienia kolizji lub innych wypadków drogowych. Podobne sytuacje obserwujemy na ulicach osiedlowych lub wewnętrznych. Stąd też mamy tam sytuacje, które normalnie są wykroczenie drogowym. W przypadku naszych osiedli dodatkowo obok naruszeń zasad kodeksu drogowego łamane są przepisy z prawa ochrony środowiska z racji parkowania pojazdu na trawnikach lub zanieczyszczenia olejami czy płynami pochodzącymi od niesprawnych technicznie samochodów.
29.09.2020, 12:35 śmiech: Ta kraina może ma nazwe Elbląga ale Elbląg nie ma nic do powiedzenia. A dleaczego nie ma ścieżki rowerowej od Elbląga w stronę jeziora Dróżno i dalej przy pochylniach.
29.09.2020, 14:31 Ploterek: ~ śmiech. Mało wiesz. Po co psuć krajobraz ścieżką rowerową przez wioski? Spokojnie da się dojechać normalną drogą, są szlaki, są trasy. Trzeba chcieć


Inne artykuły:

Ewakuowano Przedszkole nr 10 przy ul. Mącznej
Ewakuowano Przedszkole nr 10 przy ul. Mącznej (2)
Komunikat Szpitala Miejskiego: Nie ma mowy o likwidacji, a łączeniu oddziałów obu szpitali
Komunikat Szpitala: Nie ma mowy o likwidacji, a łączeniu oddziałów obu szpitali (16)
Elbląg do poprawki: Zawada (odc. 1)
Elbląg do poprawki: Zawada (odc. 1) (15)
UWAGA! Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla osób przyjeżdżajacych z Polski
UWAGA! Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla osób przyjeżdżajacych z Polski (2)
Koronawirus: Prawie 2300 zakażeń w kraju. Kolejne 4 zakażenia w Elblągu i 72 w regionie
Koronawirus: Prawie 2300 zakażeń w kraju. 4 zakażenia w Elblągu i 72 w regionie (8)
Działania profilaktyczne „Świeć Przykładem" w elbląskich szkołach podstawowych
Działania profilaktyczne „Świeć Przykładem" w elbląskich szkołach podstawowych
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.