Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
02.10.2020 19:00

Elbląg do poprawki: Zawada (odc. 1)


Elbląg do poprawki: Zawada (odc. 1)


- Elbląg to jedno z najpiękniejszych miast w regionie. Mamy jedyną w swoim rodzaju Bażantarnię, prężnie odbudowywaną Starówkę i... sporo nowo powstających osiedli, więc jest potencjał. Jednak, aby zachęcić ludzi do mieszkania w Elblągu, a turystów do odwiedzania miasta warto byłoby dopracować kilka rzeczy. Mamy takie miejsca, które oszpecają Elbląg i warto byłoby się na nich skupić - apeluje nasz czytelnik, który zainspirował nas do stworzenia nowego cyklu:  "Elbląg do poprawki".
 
 
Czy są miejsca w naszym mieście, które wymagałyby zmian? Co należałoby poprawić, by nasze miasto było jeszcze piękniejsze? Będziemy odwiedzać różne dzielnice naszego miasta pytając ich mieszkańców, co by u siebie poprawili. Jako pierwszą dzielnicę odwiedziliśmy Zawadę.
 
Mieszkańcy tej części naszego miasta głównie zwracali uwagę na chodniki.
 
- Już kilka miejsc odnowili i to kompleksowo, że mamy nowy chodnik, śmietniki i ławki. Ale Zawada jest duża i jeszcze jest sporo takich miejsc, którymi trzeba się zająć, bo idzie sobie nogi połamać
 
- stwierdził p. Andrzej.
 
 
- Przydałoby się więcej parkingów. Jak te bloki budowali, to był jeden samochód na klatkę, a teraz jest jeden, jak nie więcej, na mieszkanie. To gdzie ludzie mają parkować te samochody? Parkują, gdzie popadnie
 
- mówił p. Edward.
 
 
- Ciężko nie zauważyć budynku Szkoły Podstawowej. Jest ogromny, i cały okropnie wygląda. Z każdej strony się sypie
 
- przyznała p. Ania.
 
Chętnie odwiedzanym miejscem na Zawadzie jest Park Modrzewie. - Dobrze by było, gdyby ktoś zrobił porządek z tymi alejkami - zauważyła p. Alicja. - Poza tym wejście do parku od strony Kościoła warto byłoby poprawić.
 
Czy są jeszcze jakieś miejsca do poprawki na Zawadzie? Zachęcamy do przesyłania informacji (mile widziane też zdjęcia) na adres redakcja@info.elblag.pl (w tytule należy wpisać "Elbląg do poprawki").
 
O wszystkie wskazane przez mieszkańców miejsca zapytamy biuro prasowe Urzędu Miejskiego. Sprawdzimy, czy i kiedy planowana jest ich odnowa lub poprawa.
 

 

KJ

Galeria zdjęć: Elbląg do poprawki - Zawada
Artykuły powiązane

:

Jak akcja "Zostaje w domu" wygląda na Zawadzie?
Jak akcja "Zostaje w domu" wygląda na Zawadzie? (12)
Mieszkańcy powiedzieli „nie” termomodernizacji. Spółdzielnia zaakceptowała ich decyzję
Mieszkańcy powiedzieli „nie” termomodernizacji. Spółdzielnia to zaakceptowała (72)
Gdy zabraknie windy. "Czekam jak zbawienia końca tego remontu"
Gdy zabraknie windy. "Czekam jak zbawienia końca tego remontu" (12)
Co na temat Zawady sądzą mieszkańcy tej dzielnicy?
Co na temat Zawady sądzą mieszkańcy tej dzielnicy? (21)

Komentarze (15):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
02.10.2020, 19:38 Eugen : Das is meine Straße
02.10.2020, 19:43 ...: a gdzie wieża Schichau
02.10.2020, 20:03 Brawa dla um rm prezydentów od x kadencji: Syf i kanał najlepsza promocja.
02.10.2020, 20:17 Wyjście awaryjne 2.: Zawada jest niszczona przez jej mieszkańców. Nikt nie przejmuje się otoczeniem, samochody parkują na trawnikach i innych miejscach utrudniających poruszanie się, lokatorzy nie tylko, że nie przestrzegają segregacji śmieci, ale nie dbają o ich odpowiednie wyrzucanie, zastawiają śmietniki starymi meblami, pozostałościami po remontach mieszkań, nawet zużytym sprzętem AGD lub elektronicznym. Właściciele psów uważają, że tereny wokół bloku to wybieg dla ich zwierząt, a klatka schodowa i winda to nic innego jak najodpowiedniejsze miejsce wyzbycia się drobnych śmieci i super miejsce na palarnię tytoniu. A te balkony dekorowane suszącą się bielizną, oraz okropnie wyglądającą zabudową to już masakra. No i efekt tego okropnego spadku po rządach komunistów, którzy wyeliminowali u nas analfabetyzm. Teraz każdy chce się wykazać tym osiągnięciem i pisemnie wyraża swoje emocje licznymi acz mało oryginalnymi tekstami umieszczanymi na ścianach, zewnętrznej elewacji bloku, a nawet na drzwiach wejściowych do klatki oraz w windzie. Ale wymaga się od innych, aby coś poprawili, a najwięcej krzyczą właściciele pojazdów, bo nie mają parkingu pod swoim budynkiem.
02.10.2020, 20:36 zawsze można lepiej: Zawada, to całkiem porządne osiedle. Pokazane chodniki były tworzone na wyrost i nie są używane, a nawet jeśli to są naszymi chodnikami i dużo lepszymi od miejskich. Widok szkoły świadczy o UM , a i tak jest lepszy od tego Nad Jarem. Parkingi? Są miejsca pod wiatą - parkuj i płać skoro stać cię na "wóz", bo atutem Zawady jest zieleń którą chcesz zabetonować pod ten "wóz". Mieszkam tutaj od początku i to jest mój dobry dom. Park Modrzewie jest Miasta i wystarczy w nim to co jest, bo i tak nie wytrzymuje styku z cywilizowanym ludem. W ostatnich latach Zawada dorosła do miana osiedla dla ludzi, nawet tych co nie powinni tu mieszkać ze względu na stepowe geny. Szczebiot dzieci na placach zabaw jest lepszy od jakiejkolwiek muzyki. No i windy w budynkach.
02.10.2020, 20:47 I jak gadać z głupim: A jak to wytłumaczyć mieszkańcom bloku Kasprzaka 1-6, który wygląda jak zapleśniały slams, a oni nie życzą sobie remontu. Płacą za ciepło dwa razy więcej niż inny identyczny blok po termomodernizacji, ale im się podoba mieszkać w takiej ruderze i płacić wysoki czynsz,
02.10.2020, 21:12 totem: Świetny pomysł na cykl artykułów! Ale po obejrzeniu zdjęcia zapytajmy: czyj to teren? Każdy chwast. odrapana elewacja, dziura w asfalcie ma swojego właściciela. Czy proboszcz posprzątał swój teren? Czy właściciele sklepów na Nalazków widzą jak ich biznes wygląda od zaplecza? Kiedy miasto rozbierze pekin na Kasprzaka? Dlaczego szkoła Nr 9 wygląda jak scenografia do horroru? Niech się wypowiedzą gospodarze! Albo niech się nie wypowiadają, tyko wezmą grabie i miotłę i zrobią porządek wokół własnego obejścia
03.10.2020, 07:52 Głos referendum : Przede wszystkim w Elblągu do poprawki jest prezydent i wierchuszka z UM A do kładnie do wymiany.
03.10.2020, 11:57 Pieszo: Czas najwyższy by urzędnicy z ratusza pieszo przeszli do lo ulicach MIASTA porobili zdjecia ulic i chodników i remonty. Wystawa fotografii wygra pierwsze miejsce.
03.10.2020, 12:39 mieszkanka: a chodnik na daszynskiego
03.10.2020, 14:06 O tak: Elblag był piękny a gdy dorwali się do władzy nieudacznicy mamy co mamy.
03.10.2020, 18:04 er ce: Pamiętam jak na początku Zawada była zielona. Teraz nikt oto niedba, Inaczej niż Sielanka. Teraz jest na odwrót.Drzewa ,krzewy się usuwa nowych nasadzeń brak.
04.10.2020, 13:08 szofer: osiedle fajne ale kierowcy skracają sobie drogę i bardzo często jeżdżą po chodnikach , prezes Zakrzewa ma to gdzieś i zwala wszystko na straż miejską i policję , zamiast zainstalować odpowiednie blokady
05.10.2020, 10:03 dwa byty: To jest odwracanie uwagi od problemów miasta zależnych od UM. Informacja pod tytułem "Zawada" kojarzy się ze spółdzielnią "Zakrzewo" a przecież to co pokazano to jest miasto a nie SM która z trudem (klasa, pochodzenie mieszkańców) ale sobie radzi z problemami i obszary należące do SM mają się dobrze (zniszczenia i dewastacje, to zasługa tych którzy nie mają świadomości, że zapłacą w czynszu za swoje pochodzenie. Niestety, solidarnie za wandali i niedostosowanych zapłacą wszyscy mieszkańcy budynku, SM. Iwona, ta Iwona, powinna wrócić do egzekucji odszkodowań i nie zapłaconego czynszu od sprawców a nie jak jest teraz. Na Zawadzie, w tym w SM Zakrzewo, nie jest źle (poza wysokim czynszem). A miasto niech zajmie się swoją działką na Zawadzie - dzielnicy.
05.10.2020, 12:37 do~ I jak gadać z głupim: Zanim zaczniesz obrażać mieszkańców Kasprzaka 1-6 zobacz jak wyglądają klatki schodowe i piwnice "pięknie" wyremontowanych bloków, które tylko na zewnątrz, i tylko te świeżo zrobione, mają "ładną" fasadę. To, że znaleźli się ludzie, którzy nie chcą 15 lat płacić kredytu za coś, co zanim go spłacą przestanie wyglądać , świadczy tylko o ich inteligencji. Rozsądnie podeszli do tematu i chcą wyremontować budynek, w którym mieszkają sukcesywnie ze środków, które co miesiąc płacą na ten cel do Spółdzielni. Może "afera", którą "ktoś" rozdmuchuje ma odwrócić uwagę od złego zarządzania tymi pieniędzmi?


Inne artykuły:

Ćwiczenia z możliwym wykorzystaniem syren alarmowych
Ćwiczenia z możliwym wykorzystaniem syren alarmowych (7)
Koronawirus: Kolejny rekord zakażeń w kraju. W Elblągu 8 zakażonych, w  powiecie 2, w województwie 76
Koronawirus: Kolejny rekord zakażeń w kraju. W Elblągu 8 zakażonych w powiecie 2 (3)
Przyznano już jeden milion bonów turystycznych na kwotę około 856 mln zł
Przyznano już jeden milion bonów turystycznych na kwotę około 856 mln zł (2)
Komunikat Szpitala Miejskiego: Nie ma mowy o likwidacji, a łączeniu oddziałów obu szpitali
Komunikat Szpitala: Nie ma mowy o likwidacji, a łączeniu oddziałów obu szpitali (16)
Ewakuowano Przedszkole nr 10 przy ul. Mącznej
Ewakuowano Przedszkole nr 10 przy ul. Mącznej (2)
Zapraszamy na Rowerową Setkę w Krainie Kanału Elbląskiego - ruszamy w niedzielę 8.00
Zapraszamy na Rowerową Setkę w Krainie Kanału Elbląskiego - niedziela 8.00 (5)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.