Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
18.01.2021 08:30

Radna apeluje, aby EPEC zlikwidował 2 węzły na Zawadzie


Radna apeluje, aby EPEC zlikwidował 2 węzły na Zawadzie


Na wniosek grupy mieszkańców osiedla Zawada radna PiS Halina Sałata zwróciła się z prośbą do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego o zlikwidowanie przez EPEC dwóch węzłów grupowych. Skąd taki pomysł?


Zdaniem radnej Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej powinno zlikwidowac węzeł SW-14 dotyczący ul. Wybickiego 1-18 i ul. Szarych Szeregów 33 oraz węzeł SW-15 dotyczący ul. Szarych Szeregów 1-11 i ul. Andersa 1-12.


Poza likwidacją węzłów radna prosiła o przeniesienie układów pomiarowo-rozliczeniowych CWU z węzłów SW-14 i SW-15 do lokalizowanych w budynkach mieszkaniowych węzłów indywidualnych.

 

Pozwoli to na zmianę sposobu sposobu fakturowania, spowoduje to przejrzystość rozliczeń i pozwoli uniknąć niejasności w rozliczeniach zarówno EPEC-owi, spółdzielni mieszkaniowej, jak i mieszkańcom

 

- stwierdziła Halina Sałata.


Zdaniem radnej jest istotna kwestia dla mieszkaców tych ulic. - Jest to ważne szczególnie ze względów społecznych. Zmiana ta pozwoli również na bieżącą analizę strat na sieci niskoparametrowej i ich przyczyn, a tym samym konieczności robót naprawczych do minimum - zaznaczyła Halina Sałata.

 

Na całym osiedlu Zawada tylko te dwa węzły nie zostały przeniesione do zlokalizowanych w budynkach mieszkalnych węzłów. Uprzejmie proszę Pana Prezydenta o pomoc i podjęcie przez spółkę miejską EPEC działań w tym zakresie

 

- dodała.


Jak Prezydent Elbląga zareagował na prośbę radnej? - Likwidacja wskazanych dwóch węzłów grupowych została ujęta w planie rozwoju Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej na lata 2021 - 2025 - zapewnia Witold Wróblewski.


Kiedy to nastąpi?

 

Realizacja przedmiotowych zadań przewidziana jest po pozyskaniu środków finansowych ze źródeł zewnętrznych. Według planu EPEC terminy realizacji to SW-14 przy ul. Wybickiego - wykonanie dokumentacji projektorwej - 2022 r., realizacja - 2023 r., a SW- 15 przy ul. Szarych Szeregów - wykonanie dokumentacji projektowej - 2023 r., realizacja - 2024 r.

 

- wymieniał Witold Wróblewski.

 

 

KJ

Galeria zdjęć: Węzły ciepłownicze Zawada
Artykuły powiązane

:

Trwa przywracanie ciepła i ciepłej wody w Elblągu
Trwa przywracanie ciepła i ciepłej wody w Elblągu (11)
Z ul.Legionów zniknęły rury. "Poprawia się nie tylko estetyka okolicy"
Z ul.Legionów zniknęły rury. "Poprawia się nie tylko estetyka okolicy" (4)

Komentarze (17):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
18.01.2021, 08:41 Grzejniczek : Alez Pani Radna chce Pani uderzać w imperium nie do ruszenia? Hahaha przeciez to niemozliwe
18.01.2021, 09:49 Rodzic: Ciekawe czy te mrozy zabija choć trochę kleszczy
18.01.2021, 10:06 Zima zła: Właśnie warunki atmosferyczne weryfikują system ciepłowniczy w Elblągu. Zamiast priorytetu ciepłej wody użytkowej mamy obecnie priorytet centralnego ogrzewania. Teoretyczna wydolność systemu niestety powoduje konieczność ograniczenia dostaw ciepłej wody o temp. 50 stopni i zmian nastaw na 45 co spowoduje jej brak na wielu obiektach oraz konieczność zużycia przez mieszkańców większych wartości m3 na układach pomiarowych. Jest to niewątpliwie efekt podpisania umowy przez wizjonerów z EPEC z Energa Kogeneracja. Współczuje mieszkańcom sam mam na szczęście gaz.
18.01.2021, 10:29 wituś to wituś: Wituś jesteś wielki! Na tobie można nastawiać zegarki. jesteś tak pewny i przewidywalny w swoim bełkociku urzędowym jak niejaki Wałęsa w czasie gry w totka. poczułem się jak w latach komuny czytając wpis w książce życzeń i zażaleń u fryzjera - język i argumentacja identyczne, "przedmiotowe".
18.01.2021, 10:29 Ploterek: Mróz, nawet -20, NIE ZABIJA kleszczy oraz komarów.... To tak gwoli wyjaśnienia tych ludowych opowieści, jak to mróz "wymrozi całe to robactwo"
18.01.2021, 10:32 nieolsztyniak: Można ? Można "za sprawą marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina i jego współpracownikom, dzięki którym udało się zorganizować unijną dotację w wysokości 131 mln zł. Dzięki temu możliwy będzie remont hali Uranii, w której rozgrywają swoje mecze siatkarze i szczypiorniści, i w której odbywają się różnego rodzaju wystawy. Łączy koszt remontu pochłonie 190 mln zł. Będzie w nim partycypować miasto Olsztyn. Prace ruszą za kilka miesięcy i potrwają do jesieni 2023 r.
18.01.2021, 10:36 Nad Jarem: Zlikwidować tą brzydką Zawadę.
18.01.2021, 10:50 szofer: budynki ocieplone mają montowane podzielniki ciepła
18.01.2021, 11:05 Lato fajowe.: Zima zła - przestań fanzolić, bo te twoje popisy na temat wiedzy ciepłowniczej, publikowane na wszystkich forach, zostaw na święty nigdy. Po co straszyć ludzi i wmawiać im coraz to nowe zagrożenia. Wystarczy nam obecna pandemia, która jak się okazuje likwiduje nam normalne życie, a mimo to ludzkość mówi, że jej nie ma. A nasi mieszkańcy ciepłą wodą się nie przejmują, a ogrzewanie przykręcają. Więc jak widać zimna się nie boją, stąd nie strasz, nie strasz bo się zes....
18.01.2021, 11:38 Do ploterek: @ploterek - naukowcy piszą że - 10 stopni i 60 dni zabija kleszcze a im zimniej to okres czasu krótszy. No i oczywiście że są gatunki kleszczy które żyją w Skandynawia lub na Syberii. Ale ja mam cicha nadzieję że te parę dni wymrozi choć trochę kleszczy tych najsłabszych
18.01.2021, 12:01 Arc: Z tymi kleszczami to fakt. Niech w końcu wróblewski zrobi opryski itp. bo na wiosne znów nas kleszcze zaleja. Juz nawet tuz obok klatki były w zeszłym roku i mamy coraz wieksza pandemię ALE BORELIOZY ODKLESZCZOWEJ - a to choroba podstepna, trudna do zdiagnozowania i wyniszczajaca organizm na wiele lat! Ps. Zima zła - masz racje, u nas też zauwazyliśmy, ze temperatura ciepłej wody spadła, ale jakoś cena w czynszu za podgrzanie wody nie spadła! Przez to do kapieli itp. idzie wiecej ciepłej wody, a wiec wiecej płacimy! Sugerujesz, ze oni robia to zgodnie z jakas umowa? Przeciez to zwykły przekret i złodziejstwo, kto sie na to zgodził? a moze nikt sie nie zgadzał i obnizaja temp. wody całkowicie bezprawnie? Wróblewski wez sie za kleszcze i obnizanie temperatury wody!!!
18.01.2021, 12:18 kiki: EPEC jako pośrednik ma pieniądze "uciułane" od mieszkańców tylko na swoje wydatki? To zakrawa na kpinę że "ratuszowy" mówi że EPEC coś tam zrobi jak otrzyma pieniądze ze źródeł zewnętrznych, czy tak ma działać spółka miejska?
18.01.2021, 13:35 sami swoi: ~Ąrc - zadajesz retoryczne pytania. Wiadomo kto patronuje Epec i czyi znajomi i znajomi znajomych tam "pracują". co do kleszczy - mróz na nich nie wpłynie, bo na Łączności jest zawsze +12 na koncie.
18.01.2021, 13:53 Mieszkańcy : Dlaczego radna nie zajmuje się problemem że największa dzielnica w Elblągu nie ma linii tramwajowej jadacej przez ul. odrodzenia. A wystarczy połączyć ul. Mazurska i l. Odrodzenie i mamy idealne połączenie .
18.01.2021, 15:16 Wertex: Nie wiem o co chodzi radnej ale skoro twierdzi, że tylko te 2 węzły ciepłownicze zostały i likwidacja ich jest przede wszystkim istotna dla mieszkańców, to pytanie dlaczego jak były wcześniej likwidowane takie same węzły ciepłownicze, to mieszkańcy nie zanotowali kompletnie żadnego z tego tytułu zysku? Ani w czynszu nie płacili mniej ani cieplej nie mieli - kompletnie nic. Pytanie więc o co tu tak na prawdę chodzi? aha i szofer - podzielniki ciepła to jedna wielka ściema, jeśli wmówili Ci, że mając podzielnik ciepła będziesz płacił tylko tyle ile sam zużyjesz ciepła, to juz po pierwszym rachunku się przekonasz, że Cię okłamywali (jesli będziesz miał dostatecznie dużo samozaparcia aby rozkminić wszystkie pozycje z tego rachunku).
18.01.2021, 16:49 moja ocena: Dlaczego radni dotychczas nie zarządali ujawnienia umowy EPEC /Energa. Wawryn chce ujawnić a EPEC nie. Ta umowa to porażka dla miasta ?
18.01.2021, 17:06 Do prezydemt: Miało byc taniej o 20% tak podobno mówiono przed wyborami, niech mieszkańcy płacą podobno cateringi i obsługa z Gdańska , biuro prawne z Gdańska , prezes z Gdańska, jeden dyrektor z Gdańska, drugi dyrektor z Gdańska , księgowa podobno z Olsztyna Pracownicy administracji z Gdańska dziwne rzeczy w elblagu panuje bezrobocie Itp. i mamy jako mieszkańcy opłacać pensje gdańszczanom ????


Inne artykuły:

Od prezydenta na aukcję WOŚP
Od prezydenta na aukcję WOŚP (20)
Koronawirus: 11 nowych przypadków zakażenia w Elblągu, 108 na Warmii i Mazurach
Koronawirus: 11 nowych przypadków zakażenia w Elblągu, 108 na Warmii i Mazurach (2)
Informacja o saldzie i rozliczeniu wpłat za 2020 rok już dostępna
Informacja o saldzie i rozliczeniu wpłat za 2020 rok już dostępna
Liczba odwiedzających Centra Handlowe spada. Jak sytuacja wygląda w CH Ogrody?
Liczba odwiedzających Centra Handlowe spada. Jak sytuacja wygląda w CH Ogrody? (8)
Ukończyli pętlę taktyczną - dziś złożyli uroczystą przysięgę.
Ukończyli pętlę taktyczną - dziś złożyli uroczystą przysięgę. (5)
Koronawirus: Duży spadak zakażeń w Elblągu i regionie. Dwa zgony w powiecie
Koronawirus: Duży spadak zakażeń w Elblągu i regionie. Dwa zgony w powiecie (2)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.