Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
26.05.2022 08:00

Dziś szczególna okazja, by pokazać, jak bardzo kochamy nasze mamy!


Dziś szczególna okazja, by pokazać, jak bardzo kochamy nasze mamy!


Dzisiaj w Polsce obchodzony jest Dzień Matki, dzień bardzo szczególny, dlatego z tej okazji redakcja info.elblag.pl pragnie złożyć wszystkim mamom najserdeczniejsze życzenia.

Dzień Matki jest to święto obchodzone corocznie w Polsce 26 maja jako wyraz szacunku wobec matek. W tym dniu są one zwykle obdarowywane kwiatami, laurkami i różnego rodzaju upominkami - przez własne dzieci, rzadziej inne osoby. To święto ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za opiekę.

Początki święta sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. Kultem otaczano wtedy matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. Zwyczaj powrócił w siedemnastowiecznej Anglii pod nazwą niedziela u matki i początkowo oznaczał wizytę w katedrze. Dzień, w którym obchodzono to święto, był wolny od pracy. Do tradycji należało składanie matce podarunków, głównie kwiatów i słodyczy, w zamian za otrzymane błogosławieństwo. Zwyczaj przetrwał do ok. XIX w.

Ponownie zaczęto go obchodzić po zakończeniu II wojny światowej. Inaczej historia tego święta przedstawia się w USA. W 1858 amerykańska nauczycielka Ann Maria Reeves Jarvis ogłosiła Dni Matczynej Pracy, zaś od 1872 Dzień Matek dla Pokoju promowała Julia Ward Howe. Ann Marie Jarvis, córce Ann Jarvis, w 1905 udało się ustanowić Dzień Matki. Z czasem zwyczaj ten rozpowszechnił się na niemal wszystkie stany, zaś w 1914 Kongres USA uznał przypadający na drugą niedzielę maja Dzień Matki za święto narodowe. W Polsce Dzień Matki obchodzono po raz pierwszy 1914 roku w Krakowie.

Choć kochamy swoje mamy 365 dni w roku, to właśnie 26 maja mamy szczególną okazję, by pokazać im, jak wiele dla nas znaczą!


Komentarze (1):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
26.05.2021, 12:01 Kiedy wyniki konkursu tlenoterapii?: .


Inne artykuły:

Zmiany w kontroli autobusów wycieczkowych
Zmiany w kontroli autobusów wycieczkowych (1)
Na kandydata której partii zagłosujesz w wyborach do Sejmu? Weź udział w naszej ankiecie
Na kandydata której partii zagłosujesz w wyborach do Sejmu? Trwa nasza ankieta (57)
Santorini Tawerna Grecka jest otwarta! Czynny jest też ogródek!
Santorini Tawerna Grecka jest otwarta! Czynny jest też ogródek!
Elblążanka najlepszą zawodniczką na Mistrzostwach Polski. Beata Bandurska: Sport rządzi się swoimi prawami
Elblążanka najlepszą zawodniczką na Mistrzostwach Polski (17)
Multimedialna wystawa i VR
Multimedialna wystawa i VR
Akcja krwiodawstwa "Na ratunek z Żubrem". Elblążanie podzielili się najcenniejszym darem
Akcja "Na ratunek z Żubrem". Elblążanie podzielili się najcenniejszym darem (2)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.