Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
28.05.2021 19:00

Elblążanom się spodoba? Wiemy, jak będzie wyglądał biurowiec na Wyspie Spichrzów


Elblążanom się spodoba? Wiemy, jak będzie wyglądał biurowiec na Wyspie Spichrzów


Budowa nowoczesnego biurowca na Wyspie Spichrzów może ruszyć już na przełomie 2021 i 2022 roku. Dziś, 28 maja, poznaliśmy projekt inwestycji. - Przeszłość tego miejsca zainspirowała nas do zaprojektowania obiektu, który będzie się wpisywał w historyczne założenia zabudowy Wyspy Spichrzów - mówiła Małgorzata Golenko z pracowni architektonicznej PAS Projekt.  Czy to się udało?

 

Dwa lata temu Elbląg został wytypowany do realizacji Programu Fabryka Agencji Rozwoju Przemysłu, którego efektem ma być budowa nowoczesnego biurowca na Wyspie Spichrzów. Teraz inwestycja nabiera coraz realniejszych kształtów. Dziś (28 maja) podczas konferencji prasowej dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądał obiekt, który powstanie nad rzeką Elbląg. Projekt opracowywany przez pracownię PAS Projekt zakłada powstanie budynku składającego się z siedmiu połączonych ze sobą brył o łącznej powierzchni ok. 10 tys. m2. Na parterze znajdzie się miejsce na usługi m.in. sklepy, restauracje, trzy piętra zajmą przestrzenie biurowe, a na ostatnich kondygnacjach powstanie hotel. Inwestycja będzie realizowana zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi. Budowa biurowca ma kosztować ok. 90 mln zł. 

Przeszłość tego miejsca zainspirowała nas do stworzenia obiektu, który wpisuje się w historyczne założenia zabudowy, która była na Wyspie Spichrzów. Po pierwsze poprzez to, że będzie się on składał z siedmiu segmentów, które inspirowane były zabudową historyczną. Będą miały spadziste dachy, zwrócone w kierunku rzeki. Chcieliśmy, aby obiekt nawiązywał do historii tego miejsca, ale równie ważne były parametry użytkowania, które mają wpływ na to, czy będzie on przyjazny dla użytkowników

- wyjaśnia Małgorzata Golenko.

 

Biurowiec będzie posiadał parking podziemny na około 130 miejsc. - Mimo skomplikowanych warunków gruntowych, które niewątpliwie wpłyną na to, że parking podziemny podroży inwestycję, chcieliśmy uniknąć skomasowania miejsc parkingowych na terenie przylegającym do obiektu i udostępnić go użytkownikom - dodaje projektantka. 

 

Projekt już znamy. Kiedy rozpocznie się budowa? - W tej chwili jesteśmy na etapie pozyskiwania pełnego finansowania inwestycji. Do końca trzeciego kwartału tego roku planujemy uzyskać pozwolenie na budowę. Samą budowę zamierzamy rozpocząć na przełomie 2021 i 2022 roku - poinformował Mariusz Domeradzki, prezes Operator ARP sp. z o.o.

 

Przypomnijmy. Budowa nowoczesnego biurowca realizowana przez ARP, przy współpracy z Miastem, ma pobudzić potencjał gospodarczy Elbląga, przyciągnąć do naszego miasta firmy z zewnątrz i pomóc w rozwinięciu skrzydeł tym lokalnym.

Jestem przekonany, że dzięki realizacji tego projektu miasto i jego mieszkańcy zyskają bardzo atrakcyjną przestrzeń, która może stać się wizytówką Elbląga. Nie bez znaczenia jest też impuls gospodarczy, który będą niosły za sobą nowoczesne powierzchnie biurowe odpowiadające potrzebom nawet najbardziej wymagających najemców

- dodaje Mariusz Domeradzki.

 

- Mam nadzieję, że dzięki miejscom pracy, które powstaną w nowoczesnym biurowcu na Wyspie Spichrzów, Elbląg stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do życia – szczególnie dla osób młodych. Co do samej lokalizacji to przestrzeń Wyspy Spichrzów wymaga rewitalizacji oraz szeroko pojętego przystosowania do współczesnych potrzeb. Inwestycja Porta Mare, której propozycja architektoniczna zawiera kod identyfikujący ją z dawną zabudową spichlerzową i tworzy wokół bardzo atrakcyjną, publiczną przestrzeń nadwodną jest pierwszym krokiem w tym kierunku – podkreśla Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

  

NJ

Artykuły powiązane

:

Stare przedszkole za chwilę zniknie z ul. Mielczarskiego. Budowa nowego ruszy w czerwcu
Stare przedszkole zniknie z ul. Mielczarskiego. Budowa nowego ruszy w czerwcu (7)
Kiedy na Wyspie Spichrzów rozpocznie się budowa nowoczesnego biurowca "Fabryka"?
Kiedy na Wyspie Spichrzów rozpocznie się budowa nowoczesnego biurowca "Fabryka"? (14)
Prace na budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną - zobacz film i zdjęcia
Prace na budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną - film i zdjęcia (6)
Na Wyspie Spichrzów powstanie nowoczesny biurowiec. Program „Fabryka" w Elblągu
Na Wyspie Spichrzów powstanie nowoczesny biurowiec (19)

Komentarze (26):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
28.05.2021, 19:01 człowiek : budować
28.05.2021, 19:02 Jurek z Fałata : Budować I jeszcze raz budować.
28.05.2021, 19:08 po co: I komu to potrzebne? Urzędasom z UM? W całej PL te molochy stoją puste bo się corpo zorientowały ze taniej im wychodzi pracownik on-line. Tu jak zawsze. Nie ma żadnych firm to po co komu biurowce?
28.05.2021, 19:53 zkm: a kto zrobi nadbrzeże ?
28.05.2021, 20:50 adx: do po co: zdejmij elbonski dres i znajdż sobie jakie hobby
28.05.2021, 20:57 Maro : Super budować nareszcie coś fajnego😊
28.05.2021, 21:29 fajnie: Jeśli będzie wyglądała zabudowa tak jak pokazano, to jestem "za", nawet jeżeli będzie stał pusty. Tylko jak będzie pasował tamten brzeg rzeki do tego z napisem Elbląg w krzakach i na dziurawym chodniku. Wituś zostaw śmietnik i weź łopatę i grabie.
28.05.2021, 23:15 papa: Bardzo fajny projekt, ciekawe czy zostanie zrealizowany?
29.05.2021, 00:39 obserwator elblaga: Przeciez to widac ze to przekret jest Radze przyjrzecsie sprawie poki nie jest za pozno
29.05.2021, 04:15 Skok: A nie lepiej za tą kasę kupić sobie lepszego Harleya ?
29.05.2021, 04:38 Do_pomorskiego: Wielkie zapowiedzi, lecz oby nie skończyło się, jak zawsze "minimalizmem Wróblewskiego". Zamiast 4 pięter ostatecznie zrobią 2,a zamiast 7 dumnie górujących "spichlerzy"zbudują 2 - 3. Ciekawe czy chociaż tym razem władze miasta zadbają o realizację inwestycji zgodną z pierwotnymi założeniami czy, jak zwykle machną ręką - "Co my możemy poradzić?". Poza tym to buduje agencja rządowa, tak samo, jak nową remizę, więc Wróbel do spółki z Nowakiem będą mogli w razie co bezradnie rozłożyć ręce - "To nie my decydowaliśmy tylko Agencją Rozwoju Przemysłu". Wszak to nie władze Elbląga rządzą i decydują o zagospodarowaniu przestrzennym naszego miasta tylko Warszawa prawda? :) Niestety, ale po latach minimalizmu typu mini-tramwaje czy busiki nie ma co się nastawiać pozytywnie. Kiedy referendum?
29.05.2021, 07:52 Mieszkaniec: Przepięknie!!!! Kamienice, port, przystań, lodki, zycie, ludzie, knajpy, hotel!!!!
29.05.2021, 09:07 widz: nie można być ze wszystkim na "nie".prezydent wykonuje rozpaczliwe ruchy,próbuje stwarzać pozory,że coś robi ,a wy nie dajecie mu szansy.
29.05.2021, 10:29 ZAKANALAK: Pisiory by chcieli żeby Obajtek Kurnik pobudował, Super budować czekałem tyle lat.
29.05.2021, 11:17 Kondek: Nasuwa się jeden wniosek !!! JAK SIĘ CHCE TO MOŻNA, pogodzić historię i wygląd do danego terenu.
29.05.2021, 12:11 ZA: Budowac szybko i najlepiej cała tamta stronę tak zabudowac az do końca.
29.05.2021, 12:11 pioan: Bardzo słaby projekt, wydaje się zrobiony na kolanie. Jest wystarczająco dość bogata ikonografia, wiadomo jak wyglądały, jaki miały kształt i podziały historyczne spichlerze na Wyspie Spichrzów. Ale architekci (tak w ogóle - to z czyjego wyboru - ta a nie inna pracownia?) nie nawiązali, wbrew temu, co tu wmawiają publicznie, do historycznej zabudowy kompletnie! To co tu się przedstawia to jakiś zlepek pseudostylu modernistycznego, nie jest to żadna retrowersja, to - NIE WIADOMO CO. To, że w Gdańsku spaprano kompletnie Wyspę Spichrzów - nie musi oznaczać, że Elbląg ma czekać taki sam los. Co na to np. Wojewódzki Konserwator Zabytków?
29.05.2021, 14:57 facet z koniczynką: Jeszcze wtedy, gdy powstawał ten pomysł, Wróblewski współpracował z rządem. Teraz, po zaleceniach czerepaka i centrali psl, została mu tylko zabawa przy śmietniku na złość wszystkim nie z psl..
29.05.2021, 15:46 Zapomniano : No i w przyszłości też powinien być wybudowany budynek biurowy przekop i port morski w Elblągu. Przecież w przyszłym roku otwarcie przekopu. Czekamy na biurowiec ten że zdjęć.
29.05.2021, 16:39 RUDY TEN Z GDAŃSKA: Witek do zwolnienia,na aut
29.05.2021, 18:52 Katarzyna: Czy ten portal może pisać informacje godne uwagę np gdzie konkretnie na wyspie spichrzów ma powstać biurowiec i najważniejsze CZY MIASTO PRZEZNACZY PIENIĄDZE NA PRYWATNA INWESTYCJE DEWELOPERA ?! Proszę o odp redaktora chyba ze te info nie są znane -.-
30.05.2021, 12:48 elblązanin: co to jest za syf!!!!!!!!!!!!!!!!!!ludzie !!do czego to podobne ma być jak było a nie jakieś nowoczesne ***o.Po co tu komu biurowce? i hotele jak tu psy ***mi szczekająSZOK PORAŻKA .PL
30.05.2021, 19:28 lucyna: Wszystko ok , tylko czekamy na realizację , ale jednego tematu nie rozumiem , na parterze uslugi , gastronomia , sklepy, na piętrach I , II ,III - biura , a wyżej hotel . Tylko ,że na wizualizacji wyrażnie widać ,że na wysokosci IV piętra nie ma już połączenia między sąsiadującymi siedmioma budynkami . Czyli na mój babski rozum może być to siedem hoteli na ostatnich piętrach każdego budynku ,a nie jeden obiekt hotelowy . Mógłby ktoś to wyjaśnić .
30.05.2021, 19:34 anatol: elblązanin - a jaką Ty proponujesz zabudowę na Wyspie Spichrzów ? Już wiemy czego nie chcesz . Może Twoje propozycje będą tak ciekawe ,jak Twoje wpisy i wystawimy Twoją kandydaturę do Rady Miejskiej . Krytyka , tak ,ale konstruktywna .
14.06.2021, 11:33 ADAM40: ZERO PORÓWNANIA Z TYM PRZEDWOJENNYM, STRASZNA BUDOWLA CO ZA DRAMAT. JAK MOZNA COŚ TAKIEGO ZROBIĆ. NIE PODOBA NAM SIE WCALE. OKROPNE TANDECIARSTWO, BEZ NAWIĄZANIA Z PIEKNA HISTORIĄ.
14.06.2021, 11:37 XXX: ZWYKŁY NAJGORSZY ARCHITEKT DOSTAJE SZAŁU JAK TO WIDZI. ZERO NAWIĄZANIA DO TEGO CO BYŁO. SZOK


Inne artykuły:

Koronawirus w Elblągu. Zmarły 3 osoby, stwierdzono 3 nowe przypadki zakażenia
Koronawirus w Elblągu. Zmarły 3 osoby, stwierdzono 3 nowe przypadki zakażenia
Ogłoszenie dot. Powiatowej Komisji Lekarskiej nr 2 w Elblągu
Ogłoszenie dot. Powiatowej Komisji Lekarskiej nr 2 w Elblągu
Specjalna nagroda dla funkcjonariusza aresztu śledczego w Elblągu
Specjalna nagroda dla funkcjonariusza aresztu śledczego w Elblągu (3)
Paintball Elbląg i info.elblag.pl zapraszają do wspólnej zabawy! Z okazji Dnia Dziecka organizujemy konkurs
Paintball Elbląg i info.elblag.pl zapraszają do wspólnej zabawy!
Prorektor PWSZ: "Liczba rezygnacji była znacznie większa". Wraz z normalnością wrócą również studenci?
Wraz z normalnością wrócą również studenci? Na razie ruszyła rekrutacja (6)
Elblążanie licznie przybyli na wernisaż Bogdana Kilińskiego – zobacz zdjęcia
Elblążanie licznie przybyli na wernisaż Bogdana Kilińskiego – zobacz zdjęcia (4)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.