Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
06.06.2021 13:00

Idąc po przejściu dla pieszych nie możemy korzystać z telefonów i innych urządzeń elektronicznych!


Idąc po przejściu dla pieszych nie możemy korzystać z telefonów i innych urządzeń elektronicznych!


Dziś idąc po przejściu dla pieszych nie możemy korzystać ze smartfonów i innych urządzeń elektronicznych w sposób, który ogranicza możliwość obserwacji sytuacji na jezdni.


O tej regule Prawa o ruchu drogowym przypominają uczniowie klas policyjnych Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. W uzgodnieniu z Departamentem Zarządem Dróg Urzędu Miasta Elbląga oraz Policją uczniowie malowali piktogramy przekreślonych telefonów komórkowych na chodnikach, przed niektórymi przejściami dla pieszych. Te niecodzienne znaki pojawiły się na ul. Płk. Dąbka przy Targowisku Miejskim.
 


- W ten sposób chcemy przypominać pieszym o nowych przepisach obowiązujących podczas przechodzenia przez jezdnię

 

- mówi uczeń klasy policyjnej, zaangażowany w tą akcję.


kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
 


Artykuły powiązane

:

Koronawirus w Elblągu: 2 nowe zakażenia, 3 przypadki śmiertelne
Koronawirus w Elblągu: 2 nowe zakażenia, 3 przypadki śmiertelne
Elbląscy policjanci poszukują osób widocznych na zdjęciach
Elbląscy policjanci poszukują osób widocznych na zdjęciach (4)

Komentarze (9):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
06.06.2021, 15:12 Znając : Życie pokazuje że i tak chodzą z telefonem po przejściach i patrzę w telefonach. Tu trzeba policji po cywilu lub kamery i walić mandaty tumanom.
06.06.2021, 15:20 Ty pajacu wyżej : Pokaż mi ile wypadków zostało spowodowanych patrzeniem się w telefon na przejściu ty kretynie z komentarza wyżej, a właściwie to po co pytam, jestes starym dziadem, który nigdy nie znajdzie oficjalnej statystyki i zaraz po prostu powiesz coś stylu ZA KOMUNY ZA SP NIEBOSZCZKA STALINA TELEFONOW NIE BYLO I BYLO BEZPIECZNIEJ!
06.06.2021, 18:05 jan-49: przestancie pisac bzdury i klamac ustawodawca zapisal w ustawie zupelnie co innego i zostawil furtke dla idacych przez przejscie i rozmawiajacych przez telefon wystarczy ze w razie kontroli policyjnej rozmawiajacy przez telefon powie ze faktycznie rozmawial ale rozgladal sie na boki tak mowi nowe prawo w tej sprawie
06.06.2021, 20:10 ??: A nie lepiej od razu zakazac przechodzenia po przejsciu dla pieszych?
06.06.2021, 20:35 Jerzy Lebioda: Jak stwierdzc bez monitoringu ze potrącony pieszy patrzył w telefon. Ja miałem mnóstwo przypadków gdy musiałem mocno hamować bo pieszy gapił się w telefo a nie rozglądam przed wejściem na pasy. Przepis słuszny. Jaki problem jest z przerwaniem rozmowy na parę sekund lub napisaniem wiadomości po przejsicu. Ludzie są uzależnieni.
06.06.2021, 22:28 Arc: Sami sobie pajace z rządu zaprzeczają - najpierw robią z pieszych "święte krowy", a potem wymagają od nich myślenia - same absurdy, jak z covidem.
07.06.2021, 05:46 Eugen : @do jerzy lebioda - po ym że jego telefon (smartfon) znajduje się dużo dalej od niego. @do ty pajacu wyżej - jeżeli jest taka akcja to są statystyki. Gerberek nie zastygł?
07.06.2021, 10:38 Tomek: Aż wstyd że takie znaki malują w Pasłęku czy Elblągu i robią z tego wielką akcję. Ciekawe czy za 5lat też będą akcje malowania. W innych miastach jakoś nikt nie zwraca na to uwagi by malować takie znaki.
07.06.2021, 10:41 Monika: Tytuł komentarza jest błędny, bo przechodząc przez przejście można korzystać z telefonu tylko należy patrzeć na drogę a nie w telefon. Proszę redakcji o poprawę tytułu gdyż jest niezgodny z przepisami prawnymi !


Inne artykuły:

Pierwsza edycja zawodów Cross Country dla dzieci i dorosłych już niebawem
Pierwsza edycja zawodów Cross Country dla dzieci i dorosłych już niebawem (2)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 98)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 98) (7)
Dzień Dziecka od A do Zet. Najmłodsi świętowali na starówce [zobacz zdjęcia]
Dzień Dziecka od A do Zet. Najmłodsi świętowali na starówce [zobacz zdjęcia] (4)
Koronawirus: W Elblągu 1, w powiecie 2, w regionie 11 zakażeń
Koronawirus: W Elblągu 1, w powiecie 2, w regionie 11 zakażeń
Wyrok sądu dla kierowcy. Jechał zdecydowanie za szybko w terenie zabudowanym
Wyrok sądu dla kierowcy. Jechał zdecydowanie za szybko w terenie zabudowanym (4)
Rozczarowanie po meczu przy Agrykola. Sromotna porażka Olimpii ze Śląskiem
Rozczarowanie po meczu przy Agrykola. Sromotna porażka Olimpii ze Śląskiem (8)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.