Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
20.07.2021 19:00

Krok bliżej przebudowy odcinka DK 22 i budowy obwodnicy Jegłownika


Krok bliżej przebudowy odcinka DK 22 i budowy obwodnicy Jegłownika


Ponad 5,5 mln zł będzie kosztował projekt przebudowy odcinka DK 22, na trasie Elbląg-Fiszewo, razem z budową obwodnicy Jegłownika. Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował dziś (20 lipca) o wyborze firmy, która wykona to zadanie. To przybliża nas do rozpoczęcia inwestycji wyczekiwanej od lat. 

 

 

Na pełnej zakrętów trasie Elbląg-Fiszewo często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Wiele osób poniosło na tej drodze śmierć. Nie dalej jak miesiąc temu doszło tam do kolizji trzech pojazdów, w wyniku której ranna została 29-letnia kobieta. Remont tego odcinka drogi krajowej 22 jest konieczny, podkreśla wielu kierowców. - Do kolizji, wypadków w tym miejscu dochodzi za często. Trudno uzasadnić to tylko nieostrożnością kierowców - przekonuje Czytelnik info.elblag.pl. Teraz, po raz kolejny, pojawiła się szansa, że w najbliższych latach, inwestycja zostanie zrealizowana.

 

 

Do przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej dotyczących rozbudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku Fiszewo-Jegłownik i Jegłownik-Elbląg stanęły cztery firmy. Otwarcie ofert odbyło się 30 kwietnia. Teraz poznaliśmy wybór najkorzystniejszej umowy.

 

16 lipca dokonaliśmy wyboru wykonawcy dokumentacji  projektowej trzech odcinków drogi krajowej nr 22: Fiszewo-Jegłownik, obwodnica Jegłownika i Jegłownik - Elbląg.  Jest to firma Europrojekt Gdańsk z ceną 5 573 043,90 zł. Do 26 lipca pozostali oferenci mają czas na złożenie ewentualnych odwołań. Po tej dacie, jeśli nie wpłyną odwołania, podpiszemy z wybranym wykonawcą umowę

 

- informuje Karol Głębocki, Główny Specjalista ds. Komunikacji GDDKiA Oddział w Olsztynie.

 

Przypomnijmy. To już kolejne podejście do tej inwestycji. W 2017 roku Ministerstwo Infrastruktury zatwierdziło plan rozbudowy DK22 z Elbląga do Fiszewa, który zakładał m.in. poszerzenie drogi i skorygowanie zakrętów. W 2019 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowej. Ten projekt został jednak odrzucony, bo zmianie uległy plany dotyczące przebudowy drogi. Teraz za ponad 5,5 mln zł ma powstać kolejny, który będzie obejmował dodatkowo budowę obwodnicy Jegłownika. 


 

W przypadku obwodnicy Jegłownika przedmiotem zamówienia  jest studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe (STEŚ). Dla pozostałych dwóch odcinków - wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych. Inwestycja będzie polegała na budowie drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o przekroju 2+1 (czyli naprzemiennie dwa pasy ruchu w jednym kierunku i jeden w przeciwnym). Droga na odcinkach Fiszewo-Jegłownik i Jegłownik-Elbląg na przeważającej długości będzie biegła wzdłuż korpusu istniejącej DK22, stanowiącego wał przeciwpowodziowy. W przypadku obwodnicy Jegłownika, na podstawie dokumentacji STEŚ, wybrany zostanie wariant przebiegu obwodnicy

 

- dodaje Karol Głębocki.

NJ

Artykuły powiązane

:

50-letni policjant zmarł tragicznie podczas urlopu w Kątach Rybackich
50-letni policjant zmarł tragicznie podczas urlopu w Kątach Rybackich (9)
Tour de Konstytucja w Elblągu. "Chcemy pokazać politykom, że jesteśmy dojrzałymi obywatelami"
Tour de Konstytucja. "Chcemy pokazać, że jesteśmy dojrzałymi obywatelami" (30)

Komentarze (16):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
20.07.2021, 22:38 lucyna: PiS obiecał dwa lata temu realizację stu obwodnic miast i miejscowości , także cierpliwie czekajmy.
21.07.2021, 05:42 Noll: Ble ble ble.
21.07.2021, 05:42 Noll: Ble ble ble.
21.07.2021, 07:10 widz: oj sądzę,że te 5,5 mln nie wystarczy....może zrobią tak jak ze strażnicą?za 5,5 mln robimy ile sią da ,a dokończymy jak będzie kasa.
21.07.2021, 07:39 -M: widzu, 5,5mln będzie kosztował sam projekt!
21.07.2021, 09:00 Gosc: Zamiast budować 4 pasmowki to robią jakieś g%%%o. PiS wyrzuca pieniądze w błoto!!!
21.07.2021, 10:22 Zbudujcie : Może czas by została wybudowana droga z czterema pasami. Po dwa pasy jazdy w jednym kierunku i ronda.
21.07.2021, 10:25 Do Gosc: To nie PiS buduje tylko olsztyn . Znając i obserwując to w olsztynie i w koło budują za miliony bez problemow a w Elblągu i okolicy a resztki. Lub byle było. Czy tego nie widzicie.
21.07.2021, 11:05 Ploterek: ~ Do Gosc A GDDKiA to skąd ma finansowanie? A no z rządu, a kto rządzi? A no pis. Naprawdę uważasz, że wszelkie inwestycje drogowe podejmowane są na szczeblach oddziałów?
21.07.2021, 11:08 Ploterek: ~ Zbudujcie Już o tym pisałem wcześniej. Cztery pasy, czyli droga ekspresowa była by najlepszym rozwiązaniem, ale to wiąże się z wykupem gruntów i nieruchomości po całej długości drogi, oraz budową obwodnicy Malborka, bo na "wejście" drogi S w miasto nie ma szans i miejsca. I to są już bardzo duże pieniądze, więc pomysł upada.
21.07.2021, 11:39 widz: do -M-czytaj ze zrozumieniem""projekt przebudowy DK22 razem z budowa obwodnicy jegłownika.chyba wyraźnie napisane?
21.07.2021, 11:53 żyrafa: redaktor niepoprawnie skonstruował zdanie.powinno być :projekt przebudowy odcinka DK22 i budowy obwodnicy Jegłownika.w obecnej formie rzeczywiście można odnieść wrażenie,że chodzi o wybudowanie obwodnicy.
21.07.2021, 12:39 Inspektor OkO: projekt za 5.5 miliona!!!!! kto go bedzie pisal??? Wit Stwosz ??? Na zlotym papierze gesim piorem chyba!!!! Ciekawe ile za robote krzykna pewnie z bilion cebulakow!!!!!
21.07.2021, 16:03 obserwator: zapewne projektanci będą z nadania partyjnego.te pieniądze będą się im poprostu należały.
21.07.2021, 16:08 zenon: ta droga ,czyli tzw berlinka / z Krolewca do Berlina miala być juz za pierwszego PiS -u robiona na roznych odcinkach woj pomorskiego i dalej z inicjatywa samorządów miast po trasie , ale ,jak pis w warszawie na nowogrodzkiej usłyszał , że to poprawa Berlinki to natychmiast zablokował inwestycje .
22.07.2021, 08:18 DTM: Tak ładnie się nią jeżdzi ,tylko że łamagi za kierownicą .Powinni ludzi edukować a oni jeszcze większe cioty z nich robią


Inne artykuły:

Wakacyjne bieganie na orientację
Wakacyjne bieganie na orientację
Odwiedzamy elbląskie ulice: Wigilijna (odc. 15)
Odwiedzamy elbląskie ulice: Wigilijna (odc. 15) (3)
Ministerstwo Finansów i KAS ostrzegają przed uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych
Ministerstwo Finansów i KAS ostrzegają przed uczestnictwem w nielegalnych grach (3)
Dzień św. Anny w dawnym Szpitalu św. Ducha we Fromborku
Dzień św. Anny w dawnym Szpitalu św. Ducha we Fromborku
Parking przy dawnej Tortudze tylko dla autokarów. Elblążanie jeszcze nie przywykli?
Parking przy dawnej Tortudze tylko dla autokarów. To się sprawdza? (21)
Szlakiem Parków Elbląskich – Park Modrzewia
Szlakiem Parków Elbląskich – Park Modrzewia (1)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.