Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
11.08.2021 18:45

W Elblągu brakuje lekarzy? Neurologia zamknięta, problemy mogą być również z interną


W Elblągu brakuje lekarzy? Neurologia zamknięta, problemy mogą być również z interną


Od ponad miesiąca Oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu jest zamknięty. Pacjenci muszą szukać pomocy w Olsztynie lub Gdańsku. Jest szansa, że od września neurologia powróci do Elbląga. Problemem zaczyna jednak być również interna.

 


O tym, że w Polsce brakuje lekarzy, mówi się od dawna. Sytuacja staje się jednak coraz dramatyczniejsza. Odczuli to również elblążanie.  W lipcu Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, po tym gdy część specjalistów odeszła na emeryturę, tymczasowo oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym. - Potrzebujemy 10 - 12 lekarzy, abyśmy spokojnie mogli powiedzieć, że zapewniamy opiekę wszystkim pacjentom tego oddziału. Tylko do obsadzenia samych dyżurów potrzeba minimum 7 lekarzy. Oprócz tego musimy mieć co najmniej 3 specjalistów do normalnej, stacjonarnej pracy w systemie dziennym. W ostatnim czasie 4 osoby przeszły na emeryturę, a kolejne 2 przejdą niebawem. W tej chwili mamy więc góra 4 etaty. To za mało. Aktualnie poszukujemy tych specjalistów, gdzie tylko to możliwe. Mamy nadzieję, że to przejściowe trudności - tłumaczyła wtedy Elżbieta Gelert, dyrektorka WSZ w Elblągu.
 

Zawieszenie oddziału ma być tymczasowe i potrwać do końca sierpnia. Czy od września szpital przy ul. Królewieckiej zacznie przyjmować pacjentów z problemami neurologicznymi? Placówce nie udało się jeszcze skompletować pełnego zespołu, ale jest na to szansa. 

 

W tej chwili udało nam się pozyskać kilku lekarzy. Myślę, że będzie jakaś możliwość funkcjonowania oddziału neurologicznego od września

 

- mówi Elżbieta Gelert. 
 

Z podobnymi problemami zmagają się również inne szpitale w województwie warmińsko-mazurskim. Tymczasowo nieczynny był oddział chorób wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Iławie. Do września zawieszono również oddział chorób wewnętrznych, w szpitalu w Kętrzynie. Kłopoty tych szpitali wpływają również na sytuację w Elblągu. 

 

W tej chwili problem zaczyna się z interną. Taka sytuacja jest zresztą w całym województwie. Tyle dookoła jest pozamykanych oddziałów chorób wewnętrznych, że nasi lekarze też już nie wytrzymują. Skąd problem? To najrzadziej wybierana specjalizacja. Na razie dajemy sobie radę. Zobaczymy co będzie dalej

 

- dodaje dyrektorka WSZ w Elblągu. 

NJ

Artykuły powiązane

:

Kontrola zwolnień lekarskich także w czasie pandemii
Kontrola zwolnień lekarskich także w czasie pandemii (6)
Elbląg: Oddział neurologiczny zawiesza funkcjonowanie. Pacjenci po pomoc będą musieli jechać do Gdańska
Elbląg: Brakuje lekarzy. Oddział neurologiczny zawiesza funkcjonowanie (38)

Komentarze (24):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
11.08.2021, 19:06 Kryspin: Nie dziwię się lekarzom że emigrują lub szukają innego źródła dochodów, skoro w kraju dostają jedynie oklaski, a politycy 60% podwyżki. O leczenie moi drodzy elblążanie proście rząd, posłów i tłuste koty z PiS oraz prezydenta RP - oni mają zapłacone
11.08.2021, 19:12 chora: Te tłuste koty lecza sie w klinikach MSWiA.Krasulski ty nierobie gdzie jesteś !!! Po co cie Elblążanie wybrali!!!!!!
11.08.2021, 19:37 Gelertowa ,wypad !: Tylko szybka reakcja pielęgniarek z reumatologii i lekarza dyżurnego, uratowała życie mojej mamie , która z rozległym udarem szybko została przetransportowana do szpitala w Morągu , bo w Elblągu kasie pani w kaczkach z PO, potrafiła zamknąć oddział neurologiczny z braku personelu i pieniędzy na funky oddziału. Bank , ja Ci tego nie daruję. !!!
11.08.2021, 20:03 zkm: dyrektor szpitala siedzi sobie w warszawie i wszystko ma gdzieś
11.08.2021, 20:06 widzisz Ela: Jeśli dyrektor szpitala zaangażowany politycznie powiada "zobaczymy co będzie dalej" to powinien go natychmiast odwiedzić prokurator, a nadzór powinien takiego dyrektora natychmiast wysłać na zbity ry... . Folwark pokazuje swoje oblicze i śmierć.
11.08.2021, 20:18 Ppkk : Gelertowa wez sie do roboty
11.08.2021, 20:26 lucyna: skoro w zawsze takim super wojewodzkim jest coraz gorzej to proponowałabym ,by pani Gellert nie chwytala dwoch srok za ogon tylko albo dyrektorowanie , albo poslowanie . Ostatnio żadne nie wychodzi jej najlepiej ,więc pierw niech odstąpi mandat poselski następnemu z listy PO , a potem na spokojnie rozważy ewentualność emerytury i przekazanie steru szpitala godnemu nastepcy.
11.08.2021, 20:33 red: do chora - Te tłuste koty lecza sie w klinikach MSWiA.Krasulski ty nierobie gdzie jesteś !!! Po co cie Elblążanie wybrali!!!!!! popieram w 100 % , - posla niemowę z elbląga ogladamy już piątą kadencje w Sejmie . Zero przydatności dla naszego miasta , a przecież co 4 lata zawsze wybierany , ma chłop branie u wyborców. Gdyby tylko zechciał to ci brakujacy lekarze już by byli na neurologi , ale co go to obchodzi przecież ,jak cos to wali bez kolejki na Szaserów w Warszawie .
11.08.2021, 20:52 pacjent 45: Mam pytania do Pani dyrektor szpitala.. Dlaczego dobrzy lekarze odchodzą albo są odwoływani np. z funkcji z/c ordynatora czy kierownika przychodni ? Dlaczego nie zadbała Pani wcześniej o pozyskanie lekarzy wiedząc już kilka lat wcześniej ,że odejdą na emeryturę ? Dlaczego niektóre rodziny muszą zawozić swoich bliskich własnym transportem do innych szpitali na neurologię ? zapewniała Pani ,że szpital zabezpiecza transport...Dlaczego ludzie się boją Pani szpitala i stracili zaufanie ? Czy zależy Pani wyłącznie na punktach zbieranych przez oddziały ? Być może gdyby personel medyczny miał wsparcie i szacunek od przełożonego byłoby inaczej...
11.08.2021, 21:40 jaPolak: No i odbija nam się polityka PO z Tuskiem na czele.
11.08.2021, 21:57 Wkurw: Japolak a co ma Tusk do tego?6 lat rzadzi ta ...... a ty jeszcze o Tusku?!!!
11.08.2021, 22:19 poinformowana: a może to skutek fatalnych decyzji kadrowych?
11.08.2021, 22:53 zdegustowany: to nie ma w Elblągu Neurologów?? A prywatnie jak bym chciał to się nie da???
11.08.2021, 23:16 Taka prawda : W Elblągu brakuje wszystkiego!!
11.08.2021, 23:20 Czas ustąpić : W pewnym juz wieku nalezy juz po prostu odejść na emeryturę! Nie ma ludzi niezastąpionych ! Czas z godnoscią wiedzieć kiedy zejść ze sceny dla zdrowia, wieku i zwyklej przyzwoitosci i czas na ludzi młodszych! Taka naturalna kolej rzeczy
12.08.2021, 10:17 Dreptak: jak to mówiła pewna pisuadessa? - niech wyjeżdżają!!!; no to wyjechali;
12.08.2021, 10:31 oko: Gelert już nie ma pomysłów na rozwój szpitala. Niezbędna jest wymiana dyrekcji w całości ! Marszałek woj. to kolega partyjny więc nie oczekujmy jakichkolwiek zmian na lepsze.
12.08.2021, 11:00 partyjniactwo: ~Oko - a czy kiedykolwiek miała jakiś pomysł na szpital , poza parkingiem rodzinnym? Ktoś proponuje młodego na dyrektora. Z Elbląga? Jeden z PO na pewno się rzuci, bo już stoi z Wróblewskim przy śmietnikach. Efekt nie jest trudny do przewidzenia - układy, kolesiostwo, partyjniactwo zastąpią inicjatywę , postęp, dostępność. Wszystko, w tym szpital, gdy istnieje "by tylko być" , to zanika. Gdyby atmosfera pracy czyniona przez dyrekcję była tylko zachęcająca, to specjaliści z Olsztyna czy Gdańska chcieli by w Elblągu zarabiać pomagając ludziom, ale nie chcą się kopać z koniem.
12.08.2021, 11:24 tvpisinfo: ~ partyjniac ~Oko - a czy kiedykolwiek miała jakiś pomysł na szpital , poza parkingiem rodzinnym? ------ To co napisałeś o parkingu to akurat dzieło WILKA z pis.Wbij sobie w główke i nie pisz głupot.
12.08.2021, 11:51 taka prawda: taka Gelert bierze ponad 27 tysięcy pensji i wielkie g robi, pytam za co ona bierze tyle kasy i się nie wstydzi, ogólnie to i Wróblewski i Gelertowa powinni odpowiadać przed prokuratorem!
12.08.2021, 13:29 janek: W *** bo studia medyczne trwają 6 lat jełopie a zawalono wszystko 15-18 lat temu, tzw reformy specjalizacji
12.08.2021, 14:55 odwołac: Widzimy jak rządzi dyrektor w szpitalu z PO.Pozdychamy przez nich.
12.08.2021, 21:14 precz ze złodziejami: ODWOŁAC --jak pozdychamy to tylko przez pis !!!!!Jeszcze oczek nie otworzyłeś czy w tvpis nie mówia jak kradną ?
16.08.2021, 16:56 Mi: A co z zamkniętymi oddziałami interny w Morągu, Pasłęku i szpitalu wojskowym? I przepełnionymi innymi oddziałami? Ktoś tu milczy?


Inne artykuły:

Antyszczepionkowcy uderzają w punkty szczepień. W Elblągu chroni je policja?
Antyszczepionkowcy uderzają w punkty szczepień. W Elblągu chroni je policja? (10)
Kolejny wzrost zakażeń na COVID-19 w Polsce. Dziś odnotowano 223 nowe przypadki
Kolejny wzrost zakażeń na COVID-19 w Polsce. Dziś odnotowano 223 nowe przypadki (5)
Odwiedzamy elbląskie ulice: Cypriana Kamila Norwida (odc. 37)
Odwiedzamy elbląskie ulice: Cypriana Kamila Norwida (odc. 37)
Pomogła znalezionym na drodze szczeniakom i ich matce. "Z całego serca dziękujemy"
Pomogła znalezionym na drodze psiakom. "Z całego serca dziękujemy" (6)
Posłanka Lewicy Monika Falej: W Elblągu zaszczepionych jest 54 proc. osób. To bardzo mało
Posłanka Lewicy Monika Falej: W Elblągu zaszczepionych jest 54 proc. osób (12)
Szarpali się z pracownikiem ochrony, bo chcieli ukraść whisky
Szarpali się z pracownikiem ochrony, bo chcieli ukraść whisky (7)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.