Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
18.08.2021 14:15

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej w Elblągu. Miasto odczuje skutki lex TVN?


Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej w Elblągu. Miasto odczuje skutki lex TVN?


Dla bezpieczeństwa Elbląga i całej Polski ważniejsze jest, żeby w Elblągu stacjonowało 5 żołnierzy amerykańskich niż cała dywizja Wojska Polskiego. Gwarancją naszego bezpieczeństwa jest silny sojusz ze Stanami Zjednoczonymi. O to powinniśmy zabiegać - mówił senator Sławomir Rybicki, odnosząc się do usunięcia 16. PDZ z Elbląga i aktualnych relacji polsko-amerykańskich. Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej spotkali się w Elblągu ze zwolennikami Platformy. 
 

Pod hasłem "Kierunek Przyszłość" trwa objazd parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej po Polsce. W tym tygodniu odwiedzają nasze województwo. Gościli już m.in. w Olsztynie, Ełku, Olecku czy Pasłęku. Wczoraj zawitali do Elbląga. Po południu w Ratuszu Staromiejskim posłowie: Małgorzata Chmiel, Zbigniew Konwiński, Maciej Lasek, Kazimierz Plocke oraz senatorowie Sławomir Rybicki i Jerzy Wcisła spotkali się ze zwolennikami Platformy. 
 

Podczas spotkania poruszono kilka aktualnych tematów, w tym ten dotyczący "lex TVN" czyli nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Jeden z uczestników spotkania zapytał o to, jaki będzie decyzja Senatu.

 

Ta ustawa z gruntu rzeczy jest zła i niekonstytucyjna. Ona w konsekwencji ograniczy konstytucyjne prawo każdego z nas do informacji obiektywnej, rzetelnej prawdziwej. Nie godząc się na wejście w życie tej haniebnej i ustawy w Senacie nie przewidujemy możliwości poparcia jej, czy nawet wprowadzania poprawek - poprawiać można coś, co się nadaje do poprawy. Ta ustawa nadaje się tylko do odrzucenia

 

- mówił senator Sławomir Rybicki.
 

Dlaczego wszyscy bronimy TVN? Nie dlatego, że kochamy TVN - przekonywał senator. - Tutaj chodzi o realną obronę polskich mediów. Walczymy o to, żeby w Polsce media miały szansę na funkcjonowanie bez cenzury, ograniczeń. Jeżeli uda się zawłaszczyć TVN to o ile łatwiej będzie zawłaszczać inne media, słabsze o mniejszym zasięgu, media internetowe czy drukowane. Lokalne media są różnej jakości, ale dodają polskiemu życiu publicznemu kolorytu, są ważnym elementem kontroli władzy, na każdym szczeblu. 

Parlamentarzyści podkreślali również, że lex TVN może negatywnie wpłynąć na relacje polsko-amerykańskie. 

 

Wiemy dobrze, że Amerykanie zareagują na to. Jakie mogą być konsekwencje? W Elblągu mamy dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód, ulokowane tu staraniem Bronisława Komorowskiego i poprzedniego rządu. Załóżmy, że z Polski wychodzi TVN, a Stany Zjednoczone w reakcji na to wyprowadzają z Polski swoje wojska. Dowództwo dywizji wychodzi z Elbląga, a dzieje się to w tym samym czasie kiedy bardzo mocno militaryzuje się Obwód Kaliningradzki. Od pewnego czasu nalegam na zwołanie posiedzenia, podczas którego rząd Polski przedstawi scenariusze i strategie związane z militaryzacją Obwodu Kaliningradzkiego. Generałowie tacy, jak Skrzypczak, mówią o tym, że to są zbrojenia ofensywne, a nie obronne i wcześniej czy później może wyjść z tego konflikt. My elblążanie będziemy na pierwszej linii tego konfliktu, to też może być konsekwencja decyzji, za którą stoi Jarosław Kaczyński

 

- podkreślał senator Jerzy Wcisła. 

 

NJ

Artykuły powiązane

:

„Za chwilę mieszkańcy będą pytali gdzie jest komunikacja miejska, pomoc społeczna, co z edukacją”
„Zaraz mieszkańcy będą pytali gdzie jest komunikacja miejska,pomoc społeczna" (49)
Finanse polityków ucierpiały w czasie pandemii? Przeglądamy oświadczenia majątkowe posłów
Finanse polityków. Przeglądamy oświadczenia majątkowe posłów okręgu elbląskiego (13)

Komentarze (25):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
18.08.2021, 14:37 Zniesmaczony: A czy Szanowni Państwo nie zauwazyli co to miasto odczuwa przez ostatnie lata? To chyba widać, słychać i czuć? Więc najpierw oceńcie te osiagnięcia ,które doprowadziły nasze kiedyś fajne miasto do obecnego stanu! Przypominam ze jako radni mieliście na to wielki wplyw! Potem dopiero zajmijcie się tym co robi PIS choć dla miasta w obecnym stanie psychicznym niewiele to zmieni i życzę więcej samokrytyki !
18.08.2021, 14:44 Liczysz ..licz na siebie . : " Dla bezpieczeństwa Elbląga i całej Polski ważniejsze jest, żeby w Elblągu stacjonowało 5 żołnierzy amerykańskich niż cała dywizja Wojska Polskiego " a może 5 niemieckich , rosyjskich ?? Senator z polskiej partii co obce wojsko w Elblągu chce ? Czy to jest normalne ??
18.08.2021, 14:55 Obraz przygnębiający : W Elblągu pozostali ci co dobrze sie usadowili na stołkach, reszta wyjechała i wciąż wyjezdza szukając miast rozwojowych i lepszej pracy i płacy! Zostali emeryci i renciści! I ci nie mają szans lub odwagi na zmiany i są skazani na wegetację w tym mieście i to efekt nie reformy PISu ......., na to zapracowali zupelnie inni! Teraz Pis rzuci tylko więcej kasy i nie ma juz szans ani potrzeby aby coś zmienic! Taki mamy klimat jak to mowią ! Za późno na Wasze pragnienia i sny o potędze! Szkoda tylko miasta i ludzi ! Nie zadbaliscie o zwyklych ludzi , o młodzież o nowe pokolenie bo kurczowo starość trzyma się wszystkiego co i gdzie może
18.08.2021, 15:18 Czytelnik : Powiem tak czy to PO czy PIS leczczcie się na nogi bo na rozum za późno obie partie zrobiły w Polsce istny bur......l.
18.08.2021, 15:41 Wojskowy : A to nie przypadkiem za waszych POwskich rządów i waszego prezydenta Bronisława zawijały się z Elbląga jednostki wojskowe a kilku więcej nie zdarzyliscie zlikwidować bo straciliście władze. Myślicie że w naszym mieście są same tępaki i nic nie pamiętają?? Sojusz z USA a sami pucowali się Putinowi bo to ich człowiek w Moskwie. Banda oszustów.
18.08.2021, 16:39 jęcząca biegunka : Najpierw miasto i mieszkańcy, a po pokazaniu sensownego planu dla miasta, możecie bredzić o Amerykanach. Odkrywacie Amerykę. kto przychodzi na takie spotkania by rozmawiać (słuchać) o tym , że "oni są źli". Nawet Kukiza nie upilnowaliście. czy ktoś zapytał o miasto, jego problemy, rozwój? Czy ktoś z zebranych poprosił kumpli "parlamentarzystów" aby wpłynęli na prezydenta by nie poniżał i ośmieszał urzędu? czy ktoś pytał co wyrabia Ela zamykając oddziały "Szpitala Wojewódzkiego"? Czy była mowa o kierowaniu znanych parlamentarzystom inwestorów do Elbląga? Czy powiedzieliście co zrobiliście dla miasta i jego mieszkańców przez lata poza gadaniem i bieganiem z ulotkami w kampanii? Wolał bym, nie jestem pisiorem, rozmowę z Lońkiem, bo on wie, że jak nie ma nic do powiedzenia, to milczy.
18.08.2021, 17:16 Elbląg - nic tu nie ma: Tak, tak silny sojusz z USA.... Właśnie Afgańczycy sie o tych sojuszach przekonali.
18.08.2021, 19:14 Przestancie CZAROWAC : To za rządów P O i PSL i SLD to wprowadzono wojsko z Elbląga. Co zaniki w pamięci. Dopiero a PiS pojawilo sie wojsko W Elblągu. Międzynarodowe . Przestańcie i won z Elbląga. Razem z tym ,,,,,,. Brak kulturalnych słów.
18.08.2021, 19:18 Nie DLA P O i PSL i SLD : PRZEZ wasze rządzenie Elbląg zmieniliscie w duża wieś. Dosyć gadania gdzie JEST kasa na port w Elblągu która to niby dał olsztun i P O i PSL i SLD co. HAŃBA.
18.08.2021, 19:20 Tłumy : Idownia to ,Większość to działacze z P O nie zwykli mieszkańcy .
18.08.2021, 20:15 zenon: Swietne jednolite wpisy dzialaczy PiS . udawadniajace ,że za cale zlo w elblagu odpowiada prezydent wroblewski i rzady PO .Jest tam część prawdy o niezrozumialych ograniczeniach jednostek w Elblagu i Braniewie . A dlaczego nie wspominają o pieciu kadencjach elblaskiego posla niemowy panu Krasulskim , ktory od 6 lat siedząc za prezesem , kiedy PiS może wszystko nie kiwnał palcem dla elblaga , nie zrobil nic dla swojego miasta , może odpowiecie po co był 5 razy wybierany do sejmu ?
18.08.2021, 20:25 Zosia: Słuchając takich głupot z ust senatora byłem i jestem za likwidacją Senatu. Senatorze dywizja Wojska Polskiego składa się z obywateli tego państwa i pozostanie tu aby go bronić, w przeciwieństwie do ciebie i twoich amerykańskich żołnierzy, którzy uciekniecie w razie W tak jak ma to obecnie miejsce w Afganistanie.
18.08.2021, 20:34 Zosia: Od kiedy TVN jest polską stacją? Co do sojuszników to mieliśmy ich w 1939 jeżeli senatorowie chodzili do szkoły i co pomogli nam?
18.08.2021, 20:52 Kat Na Idiotów: Kompromitacji końca nie widać? Tylko Elbląga żal!
18.08.2021, 21:20 8eidjdnd: Niby TVN to żydowska telewizja, ale Joszue Kalkstein, to znaczy Jarosław Kaczyński, wam nie przeszkadza
19.08.2021, 08:19 ~ 8eidjdnd: "Kalkstein, Kalkstein-Stoliński – Rodzimy ród Pruski który się wywodzi się z miejscowości Wapnik (Kalkstein), 20 kwietnia 1285 roku biskup warmiński nadaje braciom Janowi i Krystianowi prawa własności w miejscowości.".
19.08.2021, 09:59 Danka Zenka: _ zenon - skoro wymieniasz Lońka, to wymień wszystkich z Elą na czele. Słyszałeś ich kiedyś w sejmie? Jedynie w mieście biegają i bredzą o sprawach globalnych a nie miasta. Co któryś z nich zaproponował miastu, jakiego inwestora, finanse? Jak można ufać komuś kto z medyka stał się nosicielem kapsli na potrzeby archeologa śmietnikowego. Pokaż jeden ważny dla miasta wniosek o finansowanie, który spełnił wymogi formalne. kasę dostają gminy wiejskie, bo merytorycznie i formalnie poprawnie składają dokumenty. Premier przyjeżdża do stolarza a nie do prezydenta miasta i nawet nie chce go na tym spotkaniu. Wróblewski się dobrowolnie zgodził na funkcję obiecując , pod słowem honoru, obniżenie cen ciepła o 20%. Teraz szuka honoru w śmietnikach.
19.08.2021, 10:24 Wiktor: Panie krzykaczu senatorze Wcisła ,przestań pan wreszcie siać wrogą propagandę w Elblągu ,bo wszyscy zaczynają pana mieć po dziurki w nosie !!!!
19.08.2021, 10:41 Wyborca : TVN to szczujnia antypolska.
19.08.2021, 11:20 er ce: Przecie 16 DP wyprowadził pseudominister Antoni.
19.08.2021, 11:52 uiy22: Ale Po-wskie geby .Nie bo nie ,oni robili najlepiej teraz słuchaja tego co wrócił od makrelki .
19.08.2021, 12:53 homohomini: ~ Liczysz ..licz na siebie . Mówi Pan (Pani), że w sprawie bezpieczeństwa mam liczyć na siebie, a nie na NATO? W lutym wyciekło do mediów, jak długo polskie wojsko może prowadzić wojnę z Rosją. Wie Pan ile? PIĘĆ dni. Krócej niż we wrześniu 1939 roku.
19.08.2021, 13:25 Czytelniczka: Dosyć perfidnej obłudy PO
19.08.2021, 13:28 czytelniczka : Ta łobuzeria polityczna powinna być dawno zdelegalizowana, dosyć szkodzenia Polsce
19.08.2021, 20:28 Mariusz Lewandowski : No cóż - Platforma wyprowadziła obronę przeciwlotniczą a PiS pancerniaków. Wart Pac Pałaca jednym słowem . A co do reszty debaty to było ruszyć tyłki i przyjść a nie produkować się w komentarzach . Ktoś wam już kagańce na pyski pozakładał że nie stać was na powiedzenie tego co myślicie tym ludziom prosto w oczy ? Panu Senatorowi który bronił decyzji o relokacji OPL-otki przypominam tylko że wartość amerykańskiej tarczy zobaczyli już i Kurdowie i Afgańczycy a jego myślenie że albo to albo to jest chore. W Elblągu i okolicy powinna stacjonować 1/4 całej polskiej armii a drugie tyle na linii Ostróda - Augustów i to tylko po to żeby zatrzymać ewentualny atak z Kaliningradu na dzień może dwa. Kaliningrad to jedna z większych baz i ma siłę ognia większą niż całe Wojsko Polskie razem wzięte


Inne artykuły:

Zielony Budżet Elbląga 2021 – rozpoczynamy głosowanie
Zielony Budżet Elbląga 2021 – rozpoczynamy głosowanie
Gosia Andrzejewicz wystąpiła na Starówce: Uwielbiam tu wracać. Kocham Elbląg
Gosia Andrzejewicz wystąpiła na Starówce: Uwielbiam tu wracać. Kocham Elbląg (1)
Rodzinnie i na sportowo. Wystartuj w pikniku lekkoatletycznym
Rodzinnie i na sportowo. Wystartuj w pikniku lekkoatletycznym (1)
Zagraj w drugim wakacyjnym turnieju tenisa stołowego
Zagraj w drugim wakacyjnym turnieju tenisa stołowego
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 118)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 118)
Odwiedzamy elbląskie ulice: Tartaczna (odc. 43)
Odwiedzamy elbląskie ulice: Tartaczna (odc. 43) (4)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.