Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
05.09.2021 19:00

Policjanci zagrozili protestem. Udało im się wywalczyć podwyżki?


Policjanci zagrozili protestem. Udało im się wywalczyć podwyżki?


Policjanci upomnieli się o kolejne podwyżki i program modernizacji służb mundurowych. Niespełnienie ich postulatów miało zakończyć się protestem. Czy związkowcom udało się dojść do porozumienia ze stroną rządową, czy też czeka nas powtórka z 2018 roku?


Program i podwyżki, albo powtórka z 2018 roku - zapowiedział NSZZ Policjantów. Przypomnijmy. Trzy lata w całej Polsce odbył się protest policjantów - w akcji brało udział również wielu funkcjonariuszy z Elbląga i powiatu elbląskiego. Zakończyło go podpisanie porozumienia. Teraz policjanci chcą realizacji ostatnich postulatów w nim zawartych. 

 

Brak wyraźnych deklaracji rządu w sprawie realizacji programu zagwarantowanego Porozumieniem sprzed 3 lat oraz rosnące wśród policjantów zniecierpliwienie spowodowały, że szef NSZZ Policjantów postawi Ministrowi ultimatum – albo od przyszłego roku ruszy Program wraz z podwyżkami dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, albo dojdzie do powtórki protestu z roku 2018. Z konsultacji przeprowadzonych wewnątrz NSZZ Policjantów wynika, że jeśli piątkowe spotkanie nie przyniesie jednoznacznej odpowiedzi w sprawie Programu Rozwoju, NSZZ Policjantów uzna to za naruszenie zapisów Porozumienia z dnia 8 listopada 2018 r. i w trybie pilnym podejmie decyzje uruchamiające akcję protestacyjną

 

- poinformowało Biuro Prasowe Zarządu Głównego NSZZ Policjantów

 

W piątek odbyło się spotkanie m.in. szefa policyjnych związkowców z kierownictwem MSWiA. Czy stronom udało się dojść do porozumienia?

 

Z tego co wiemy, będzie waloryzacja i regulacje finansowe dotyczące uposażeń. Rozmowy jeszcze trwają. Najważniejsze, że jest porozumienie. To idzie w dobrym kierunku. Im więcej szczegółów poznamy, tym będzie lepiej. Jeśli będą pieniądze na podwyżki i program na pewno się dogadamy

 

- mówi Sławomir Koniuszy, przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. warmińsko-mazurskiego.

 

Porozumienie ze stroną rządową, jak informują związki w oficjalnym komunikacie, oznacza, że od 1 stycznia 2022 r. płace funkcjonariuszy wzrosną o 4,4 proc., co – wraz z nagrodą roczną – daje wzrost przeciętnego miesięcznego uposażenia o 270 zł na etat. Dodatkowo przywrócony ma zostać w służbach podległych MSWiA fundusz nagród. Wiceminister Maciej Wąsik poinformował, że MSWiA kończy prace nad nową ustawą modernizacyjną na lata 2022-2025. Potwierdzono, że zgodnie z porozumieniem podpisanym 8 listopada 2018 r., w nowej ustawie znajdzie się część dotycząca zwiększenia funduszu uposażeń i wynagrodzeń. 

Kolejne spotkanie strony rządowej i związkowców odbędzie się 13 września.

NJ

Artykuły powiązane

:

Zwyciężczyni naszego konkursu w salonie New Look Strefa Piękna. Alicja Anuszek: Świetnie spędziłam tu czas
Zwyciężczyni naszego konkursu w salonie New Look. "Świetnie spędziłam tu czas"
Protest przeciw ustawie „lex TVN” w Elblągu. „ Społeczeństwo nie jest świadome tego, co się dzieje”
Protest przeciw ustawie „lex TVN” w Elblągu (50)

Komentarze (8):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
05.09.2021, 21:25 Kris: I słusznie bo państwo ma forsy jak lodu.Sami się tym chwalą.Więc Panowie policjanci do przodu.Tak trzymać
05.09.2021, 21:25 Jarek da...: Zwróćcie sie bezpośrednio do swefo przełożonego, Jarka z Kotem, Jarejk da, wszzystkim daje, hehe.
06.09.2021, 07:08 Druch Boróch: We łbach im się poprzewracało .W Policji sa dobre zarobki niech nie przesadzają.
06.09.2021, 08:11 Rambo 11: Witam--- za pałowanie obywateli ani złotówki macie dodatkowe pieniądze za wszystkie miesięcznice Smoleńskie,za nagonki na uchodżców ,robicie to z upodobaniem powinno was się wszystkich przebadać i nie mówcie że taki był rozkaz bo jak chodziło o ostatnie podwyżki to połowa policji była na zwolnieniu lekarskim.Ani grosza przez najbliższe 10-lat to będzie zapłata od obywateli za wykręcanie dłoni na strajkach(na Mc Donalda wam starczy bo tam was najczęściej widać)
06.09.2021, 08:55 Jez tax: Za ich prace hamstwo i brak kultury to i tak za dużo zarabiają elbląska policja to jak mafja się zachowuje
06.09.2021, 10:30 chaamy wy: Pisowska policja to milicja. Pałowanie kobiet ! Wstyd ! Ani grosza wam.
06.09.2021, 10:36 kali: Pare lat temu miałam szacunek do policji ale policja musiała na to długo pracowac. Teraz to co policja robi powoduje ze szacunku już nie mam. Policja powinna służyc OBYWATELOM nie partii ,bo to obywatel płaci podatki z ktorych jesteście opłacani .
06.09.2021, 10:51 znam z autopsji: Za poprzednich rzadów cięzko było dostac sie do policji. Musiałeś miec wykształcenie umiejetności przechodziłeś liczne testy w tym psychologiczne. Teraz biorą gażdego nawet łajno dlatego sa oni jacy są.


Inne artykuły:

Koronawirus. 1 nowe zakażenie w Elblągu, 3 w regionie. Rośnie liczba osób w szpitalach
Koronawirus: Rośnie liczba osób w szpitalach i podłączonych pod respiratory (2)
Dwa koncerty w jeden weekend - Steńczyk i Ńoko
Dwa koncerty w jeden weekend - Steńczyk i Ńoko
Alicja Anuszek: Dzięki wygranej w konkursie info.elblag.pl rocznicę ślubu świętowaliśmy w Amore Mio
"Dzięki wygranej w konkursie INFO rocznicę ślubu świętowaliśmy w Amore Mio" (1)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 122)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 122) (3)
Nauka pływania z MOSiR-em
Nauka pływania z MOSiR-em
Zwyciężczyni naszego konkursu tym razem na siłowni! "Ten trening mnie zmotywował"
Zwyciężczyni naszego konkursu tym razem na siłowni!"Ten trening mnie zmotywował"
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.