Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
13.09.2021 13:00

Wiejska niebezpieczna dla pieszych? „Wielu mieszkańców Zawady zwraca uwagę na problem zbyt szybko jeżdżących samochodów”


Wiejska niebezpieczna dla pieszych? „Wielu mieszkańców Zawady zwraca uwagę na problem zbyt szybko jeżdżących samochodów”


Czy na ul. Wiejskiej pojawią się progi zwalniające? Takie rozwiązanie zaproponował Prezydentowi Elbląga radny PO Robert Turlej. - Wielu mieszkańców Zawady zwraca uwagę na problem zbyt szybko jeżdżących samochodów wzdłuż ulicy Wiejskiej – zaznaczył.
 
 
Jadące z dużą prędkością auta stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia osób przechodzących przez przejścia dla pieszych, zwłaszcza dzieci
 
 
– dodał Robert Turlej.
 
 
Radny przyznał, że nawierzchnia ulicy Wiejskiej jest w bardzo dobrym stanie. - To skłania niektórych kierowców do łamania przepisów – stwierdził. - W rejonie tym jest sporo dzieci przechodzących samemu przez ulice Wiejską udając się do parku lub szkoły.
 
Robert Turlej zwrócił się z prośbą do władz miasta o podjęcie interwencji w tej sprawie poprzez na przykład montaż wyspowych progów zwalniających.
 
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podkreśla, że na podstawie analizy zdarzeń drogowych w latach 2018-2020, na ulicy Wiejskiej odnotowano w tym okresie łącznie dwa wypadki oraz trzy kolizje. - W żadnym z tych zdarzeń nie uczestniczyli piesi. Zarówno do mnie jak i do Departamentu Zarządu Dróg nie wpłynęły żadne sygnały dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu w rejonie tej ulicy – zaznaczył Witold Wróblewski.
 
Departament Zarządu Dróg ma dokonać weryfikacji stanu bezpieczeństwa uczestników ruch na ulicy Wiejskiej i podjąć stosowne działania w celu poprawy ochrony pieszych uczestników ruchu.
 
 
Analizy w zakresie bezpieczeństwa wykonywane są cyklicznie oraz każdorazowo jeżeli istnieją sygnały o zagrożeniach bezpieczeństwa ruchu. W przypadkach, gdy występują potwierdzone, niebezpieczne sytuacje w pasach drogowych w Elblągu, Departament Zarządu Dróg na bieżąco weryfikuje stan bezpieczeństwa i jeżeli jest to konieczne wprowadza korekty do organizacji ruch
 
– dodał Prezydent Elbląga.
 
Jak Witold Wróblewski ocenia pomysł montażu „progów zwalniających” na ul. Wiejskiej? - Należy mieć na uwadze ich negatywne oddziaływanie. Należą do nich przede wszystkim zwiększenie hałasu oraz drgań, zwiększona emisja spalin, konieczność zwalniania pojazdów uprzywilejowanych, niszczący wpływ na konstrukcję jezdni oraz utrudnienia związane z odśnieżaniem takiej jezdni – wymieniał Prezydent Elbląga. - Uwzględniając te uwarunkowania wprowadzenie takich środków musi być poprzedzone dogłębną analizą, która potwierdzi realne zagrożenie bezpieczeństwa uczestników ruchu.
 
 
W przypadku, gdy na etapie obserwacji i weryfikacji stanu bezpieczeństwa na ul. Wiejskiej wyniknie konieczność wprowadzenia dodatkowych rozwiązań lub środków organizacji ruchu, takie działania zostaną podjęte
 
– zapewniał Witold Wróblewski.
KJ

Artykuły powiązane

:

Radna apeluje, aby EPEC zlikwidował 2 węzły na Zawadzie
Radna apeluje, aby EPEC zlikwidował 2 węzły na Zawadzie (17)
Elbląg do poprawki: Zawada (odc. 1)
Elbląg do poprawki: Zawada (odc. 1) (15)
Mieszkańcy powiedzieli „nie” termomodernizacji. Spółdzielnia zaakceptowała ich decyzję
Mieszkańcy powiedzieli „nie” termomodernizacji. Spółdzielnia to zaakceptowała (72)
Gdy zabraknie windy. "Czekam jak zbawienia końca tego remontu"
Gdy zabraknie windy. "Czekam jak zbawienia końca tego remontu" (12)

Komentarze (9):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
13.09.2021, 14:47 a: Może władze miasta powinny pomyśleć nad budową ośrodka doskonalenia techniki jazdy gdzie kierowcy mogliby wyszaleć się, a także podnieść swoje umiejętności? Taki ogólnodostępny obiekt przyczyniłby się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.
13.09.2021, 16:01 Wisła: przecież tam nie idzie szybko jeżdzić no chyba że dla kogoś 30 km/h jest szybko ja pidole to żółwie szybciej się poruszają niż ludzie .
13.09.2021, 16:25 poiuy: Szybko jeżdżą też na Odrodzenia, Szarych Szeregów, Podgórnej, Robotniczej, Obrońców Pokoju, Jana Pawła 2, Kwiatkowskiego itd itd. Proponuje wszędzie progi zamontować co 10m najlepiej, albo zakaz ruchu w godzinach 5-23 a później max 30 km/h
13.09.2021, 16:44 zkm: Panowie policjańci z elbląskiej drogówki - do roboty
13.09.2021, 19:48 Nowoczesny niepisowiec: Tak samo jak w Paryżu w Elblągu powinno być całodobowe ograniczenie prędkości do 30 km/h, ale w Pislandzie dalej będą panować mordercze prędkości.
13.09.2021, 23:43 Ef: Wiejska niczym Paryż ;DDDDD
14.09.2021, 07:48 MO: przed zainstalowaniem nowych spowalniaczy prędkości należy w 1 kolejności dokonać napraw tych już istniejących. Kto zajmuje się ich konserwacją i przeglądami ?
14.09.2021, 10:31 Stoicki Obserwator: Wiejska jest niebezpieczna dla pieszych, ale nie ze względu na samochody tylko patolkę i tyle. Przejdzcie się tam kiedyś pod wieczór.
15.09.2021, 14:14 Dorota: W rejonie tym jest sporo dzieci przechodzących samemu przez ulice Wiejską udając się do parku lub szkoły. Czytaj więcej na https://info.elblag.pl/20,66985,Wiejska-niebezpieczna-dla-pieszych-Wielu-mieszkancow-Zawady-zwraca-uwage-na-problem-zbyt-szybko-jezdzacych-samochodow.html#ixzz76XEr1M6M KTO WYMYŚLIŁ TAKI DZIWOLĄG SKŁADNIOWY? Wstyd...


Inne artykuły:

Elbląg: Pijany klient uszkodził taksówkę
Elbląg: Pijany klient uszkodził taksówkę (5)
Mlexer szuka następców Andrzeja Grubby
Mlexer szuka następców Andrzeja Grubby
Szczepienia w elbląskich szkołach. "Spośród wszystkich uczniów mamy 1 chętnego" 
Szczepienia w elbląskich szkołach. "Spośród wszystkich uczniów mamy 1 chętnego"  (13)
Przejazd rowerowy przez miasto i festyn na Kalbarze
Przejazd rowerowy przez miasto i festyn na Kalbarze (1)
Koronawirus: 269 zakażeń w kraju, 8 na Warmii i Mazurach
Koronawirus: 269 zakażeń w kraju, 8 na Warmii i Mazurach (3)
Dzień Otwarty CSE „Światowid” w Elblągu!
Dzień Otwarty CSE „Światowid” w Elblągu!
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.