Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
11.09.2021 19:00

"Pokazaliśmy, że nie damy się podzielić". Elblążanka o proteście służby zdrowia


"Pokazaliśmy, że nie damy się podzielić". Elblążanka o proteście służby zdrowia


- Nikt z władz do nas nie wyszedł. Nie pierwszy raz jesteśmy traktowani w ten sposób. Tym razem nie ustąpimy, dziś pokazaliśmy, że jako medycy mamy wspólny interes i nie damy się podzielić. Walczymy o wspólne dobro, nasze i pacjentów - mówi Halina Nowik, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Elblągu. W stolicy odbyła się wielka manifestacja służy zdrowia. Wzięła w niej udział również grupa pielęgniarek i pielęgniarzy z Elbląga.
 

W sobotę (11 września) w Warszawie odbył się Ogólnopolski Protest Pracowników Ochrony Zdrowia. Tysiące rezydentów, pielęgniarek, ratowników i innych pracowników służby zdrowia wyruszyło w południe z placu Krasińskich przed kancelarię premiera - bezpośredni dostęp do KPRM był odgrodzony policyjnymi barierkami. W manifestacji uczestniczyli przedstawiciele środowiska medycznego z całego kraju, również kilkudziesięcioosobowa grupa z Elbląga. 

 

Byliśmy tam razem, przedstawiciele wszystkich grup medycznych. Widać było, że nie damy się podzielić, że mamy wspólne interesy i wspólnie walczymy o poprawę bezpieczeństwa pacjentów i nas, pracowników służby zdrowia. Nie zamierzamy z tego rezygnować

 

- mówi  Halina Nowik, uczestniczka manifestacji.
 

Akcja trwała kilka godzin. Na tym jednak protest się nie kończy. Obecnie przed kancelarią premiera powstaje białe miasteczko służby zdrowia. 

 

Białe miasteczko 2.0. rusza od jutra. Przez kolejny tydzień będziemy upominać się o swoje

 

- dodaje przewodnicząca OIPiP w Elblągu. 

 

Wśród postulatów, które w piątek, 10 września opublikował ogólnopolski komitet protestacyjno-strajkowy jest m.in. natychmiastowa zmiana ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia, realny wzrost wyceny świadczeń medycznych, ryczałtów o 20 proc. oraz dobokareki o 30 proc. od 1 października. Protestujący domagają się również zatrudnienie dodatkowych pracowników obsługi administracji i personelu pomocniczego oraz wprowadzenia urlopów zdrowotnych po 15 latach pracy zawodowej. 


 


 


 

NJ

Artykuły powiązane

:

Elbląskie pielęgniarki jadą do stolicy. W sobotę wielki protest pracowników ochrony zdrowia
Elbląskie pielęgniarki jadą do stolicy. W sobotę protest służby zdrowia (21)
Elbląg: Kilkudziesięciu ratowników złożyło wypowiedzenia. Karetki nie wyjadą na ulice?
Kilkudziesięciu ratowników złożyło wypowiedzenia. Karetki nie wyjadą na ulice? (28)

Komentarze (26):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
11.09.2021, 19:02 wyborca: Brawo kobiety. Komuna nie zdołała podzielić Polaków a zrobił to pis.Precz z neokomuną.
11.09.2021, 20:11 Polak: Protestują POpaprancy. W służbie zdrowia nigdy tak dobrze nie było jak za PIS
11.09.2021, 20:44 Czytelnik66 : Popieram wasz protest, rządzący zapominają kto na nich głosował.
11.09.2021, 21:40 Piotrex: 70% pielęgniarek z którymi miałem do czynienia to leniwe bezwartościowe krowy. Idźcie do diabła
11.09.2021, 21:40 Dreptak: @Wolak - rzeczywiście ZUS zaciera ręce - nigdy tyle osób nie umierało, czyste oszczędności na rentach; o tysiącach zlikwidowanych przed pisuarów łóżek szpitalnych już nie wspomnę...
11.09.2021, 21:48 Chyba sobie jaja robia: Dobre, dobre -dobro pacjentów Hahahaahahahahahaha
11.09.2021, 21:56 Pacjent: Masakra oni protestują śpią po kątach w szpitalach widzicie same tłuste dupy i mają że?? Zapraszam do biedronki na kasę zawsze można zmienić pracę i branże Byłem pacjentem i widziałem jak się opiekują tylko romansują z lekarzami na oddziale żarcie za darmo nocleg za darmo i narzekają pielęgniarki to zdradliwe żony tylko romanse na oddziale a pużniej rozwody oczywiście są wyjątki Jak tak żle to do biedronki lub innego marketu ewentualnie do sprzątania miasta
11.09.2021, 22:05 Pit: Biedna pielęgniarki, tak płaczą a to że większość z nich przekracza drugi próg podatkowy to jakoś się nie chwalą
12.09.2021, 00:20 Brawo TVP: Wystarczy spojrzeć na komentarze Polaka i Pacjenta by zobaczyć co TVP robi z umysłem. Według tego pierwszego, opieka zdrowotna znajduje się w fantastycznej sytuacji - Polak nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że każdy lekarz myśli o wyjeździe. Już Józefina Hrynkiewicz powiedziała ,,niech jadą"" - to pojechali. Potem Joanna Lisowska, pokazująca środkowy palec po przyklepaniu zmarnotrawienia 2 mld złotych rocznie przez TVP, atakowała Niemcy, mówiąc, że kraj ten powinien odesłać polskich lekarzy do pracy w Polsce. Natomiast Pacjent jest kompletnie odklejony od rzeczywistości. Jeżeli każda pielęgniarka pójdzie na kasę, to kto będzie pracował w szpitalach? Ukraińcy z lewymi dyplomami? Jeżeli każda nauczycielka pójdzie do sprzątania miasta, kto będzie uczył dzieci? 0 myślenia perspektywicznego
12.09.2021, 05:24 Dzieci buthaprenu: I nie zmienia się nic dalej trzeba żyć!!! nic nic .....
12.09.2021, 06:18 Fgggg: W Polsce to najwięksi krzykacze to nauczyciele ,górnicy i pielęgniarki. Najlepiej zarabiacie nie mówcie głupot. Pracujecie 12 godzin z tego byście chciały 10 godzin spać a 2 godziny pracować. Dodatkowo możecie sobie dorobić w innym szpitalu. Waszą kartą przetargową jest człowiek wstyd. Jak tak mało zarabiacie to ujawnicie ile zarabiacie.
12.09.2021, 06:19 Ffff: Halo a siostra mi mówiła że dostała podwyżkę a jest pielęgniarką ze dwa miesiące temu ,hmmm ktoś tu kłamie tylko kto????
12.09.2021, 09:00 Jest źle : Opieka zdrowotna najlepsza byla w Prlu, ani za Po,ani tym bardziej Pis bardziej zniszczyc tego nie mogli, lekarze owszem żyją super, widac po furach i domach ale z prywaty, pielegniarki oraz personel nizszy ma przechlapane ,a w stosunku do pacjenta znieczulica totalna i brak etyki ! Pacjent jest rzeczą nie czlowiekiem
12.09.2021, 09:10 Bida z nedzą : Niestety na tle bezmyslnego rozdawnictwa pieniędzy kazda z grup spolecznych pracujacych ciezko i uczciwie ma fatalnie! Dlatego ludzie będą uciekac w ciążę, bo to teraz najlepszy interes, choć te dzieci nic z tego mieć nie będą!
12.09.2021, 09:28 ~ Dreptak: https://www.youtube.com/watch?v=LbCvWxrIeZw, likwidował Arłukowicz i posłuchaj co proponuje grodzki.
12.09.2021, 10:04 Marta: W żadnym kraju pielęgniarki oraz inne zawody medyczne nie robią takich szopek. Podwyżki dostają co roku po tzw ocenie pracownika tak jak i inne zawody. Podwyżka jest w wysokości inflacji. Tylko w pl co chwilę wyciągają łapy po więcej i więcej. Pielęgniarki nauczycie się empatii bo tego wam brakuje. Moi rodzice chorowali i leżeli ma wewnętrznym . To co się tam naogladalam do dzisiaj budzi niedowierzanie. Nie chciałabym tam nigdy trafić. Wasza bezczelność nie zna granic. Wygodnickie babska. Jak wam mało to możecie iść do innej pracy.
12.09.2021, 10:32 Wdzięczna pacjentka : Niestety gdyby w medykach bylo więcej ludzkich i etycznych odruchów to byloby więcej sympatii dla nich, Niestety będąc na pogotowiu ostatnio 4 godziny czekając l na diagnoze i lekarza dowiedzialam się że chirurg łaskawie poświęca mi swoj cenny czas powinnam być mu za to wdzieczną ! Chyba powinnam przeprosić ze przerwalam mu sen i zawracalam dup...
12.09.2021, 12:47 Mirosław,: Komuna się skończyła i nie ma nakazu pracy w służbie zdrowia.
12.09.2021, 14:12 100% elblążanin: Każdy z nas był, jest lub będzie pacjentem , oni walczą również o lepsze warunki dla pacjentów !!!! Szacunek dla Was za ciężką pracę !!! Kto zazdrości, "jak mają tak dobrze" zapraszamy do zawodów medycznych.....
12.09.2021, 18:21 Staszek: Jak wygra PO, zapewne większość z Was będzie musiała zapomnieć o podwyżkach. Marszałek Grodzi zapowiedział, że 90% Szpitali będzie zlikwidowanych.
12.09.2021, 18:24 Polakniefarbowany: Staszek -nie łzyj ty pisowska q...
12.09.2021, 18:29 wyborca: Jak sie zmienia rzady to rozliczymy złodziei ktorzy biora po 50 tysiecy miesiecznie za jeszcze nie powstały port lotniczy w Baranowie a służba zdrowia w agonii.
12.09.2021, 18:54 hd: Gdzie szmaty? Chcecie nas pozabijać?
12.09.2021, 21:04 jan: Niedobrze się robi czytając niektóre komentarze wiocha, prostactwo, brak orientacji. Popularne jest mówienie o Polaku "bomiś"- bo mi się należy. Zapraszam Państwa do pracy do zmiany pieluch, do dźwigania 120 kg dziadka o 2 w nocy, do pracy w nocy,święta po 12 godzin. Polak za 380 zł składki NFZ albo jak niektóre grupy 30 zł na kwartał chciałby leki, badania, profilaktykę, szpital, endoprotezy, rozruszniki itd. A do Anglii i jak to mówią Ci którzy wrócili na wszystko paracetamol.
12.09.2021, 22:55 Polka: Byłam w Anglii,tam pielęgniarki cały czas sa do dyspozycji pacjenta.Nie do pomyślenia spanie w nocy,zaniedbanie pacjenta itd. Lekarze na oddzialach w ramach pogotowia przyjmują bez problemu. Pielęgniarki i lekarze odpowiadają prawnie za popełnione błędy,bez dyskusji. Porównując koszty życia lekarze i pielęgniarki w Polsce maja bardzo wysokie zarobki,aha w UK pracujesz dla NHS lub prywatnie. Nie ma opcji,ze tu i tu. Jedynie jestem za ratownikami medycznymi.
13.09.2021, 15:34 Bezstronny: Polka chyba byłaś w Anglii we śnie ! Wszyscy wracający mówią o tragicznej opiece ! Na wszystko APAP ! Wyjeżdżający wywożą fury leków a zwłaszcza antybiotyków. A skoro wróciłaś to pewnie się leczyć.


Inne artykuły:

Concordia nie zwalnia tempa. Pewne zwycięstwo Słoników w Pasymiu [GOLE Z MECZU]
Concordia nie zwalnia tempa. Pewne zwycięstwo Słoników w Pasymiu [GOLE Z MECZU] (4)
Takie mecze zapadają na długo w pamięci kibiców. Olimpia pokonała GKS Bełchatów
Takie mecze zapadają na długo w pamięci kibiców. Olimpia pokonała GKS Bełchatów (3)
Weekendowy lekki spadek zakażeń. Rośnie ilość osób w szpitalach
Weekendowy lekki spadek zakażeń. Rośnie ilość osób w szpitalach
 XXVI Jesienne Targi  Ogrodnicze w Starym Polu - zobacz zdjęcia
XXVI Jesienne Targi Ogrodnicze w Starym Polu - zobacz zdjęcia (7)
Elbląg: Odwiedziny w szpitalach. Zapytają cię o szczepienie?
Elbląg: Odwiedziny w szpitalach. Zapytają cię o szczepienie? (15)
Koronawirus: Ilość zakażeń podobna jak w dniu wczorajszym. Zmarło 8 osób
Koronawirus: Ilość zakażeń podobna jak w dniu wczorajszym. Zmarło 8 osób
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.