Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
11.09.2021 16:30

XXVI Jesienne Targi Ogrodnicze w Starym Polu - zobacz zdjęcia


 XXVI Jesienne Targi  Ogrodnicze w Starym Polu - zobacz zdjęcia


Drzewa, krzewy, byliny, kwiaty, owoce i nasiona, to tylko część bogatej oferty XXVI Jesiennych Targów Ogrodniczych w Starym Polu, które rozpoczęły się w sobotę (11.09) i potrwają do niedzieli (12.09). Jak co roku pojawiło się na nich wielu sprzedawców, z różnych zakątków Polski oraz kupujących tłumnie przybywających z okolicznych miejscowości.


Ostatnie, jubileuszowe targi odbyły się jesienią 2019 roku. Tegoroczne to pierwsza pandemiczna edycja jesiennych targów w Starym Polu. Rozpoczęła się w sobotę o godzinie 9:00 i potrwa do niedzieli.  Jej organizatorem jest Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Oddział w Starym Polu, który zachęca do odwiedzania targów codziennie między 9:00 a 17:00.

 

Rokrocznie jestem tu wiosną i jesienią. Dzisiaj nabyłam dwie jabłonki kolumnowe, chciałabym kupić jeszcze gruszę azjatycką

 

– wyznała pani Irena. 

 


Ja jestem pierwszy raz i na razie nie wiem na co patrzeć. W tym roku kupiłam działkę i szukam na początek krzewów. Porzeczki, maliny, borówka, żurawina, pigwa – to jest na pierwszym planie, ale jest tu tyle dobrego, że coś czuję, że kupię więcej niż planowałam

 

– stwierdziła pani Maria.


Oprócz licznych stoisk z roślinami i nasionami, znaleźć można również te oferujące przetwory. Wśród nich znalazły się wyroby wędliniarskie z Podlasia, oscypki i szeroka gama wyrobów serowarskich z samych gór, a także miody, nalewki, chleby i inne wypieki.

 

Przyjechałem z Malborka, jak co roku. Tym razem planuję zakup drzewek owocowych, ale zacznę od śniadania, bo nie zdążyłem zjeść przed wyjazdem a wiem, że tu zawsze coś smacznego dostanę

 

– przyznał pan Jan.


Posiadacze ogrodów przydomowych czy działek ROD na pewno znajdą tu coś dla siebie - sadzonki drzew i krzewów oraz bylin, nasiona i cebulki kwiatów, ozdoby z wikliny i cementu, a nawet rośliny i ryby do stawów i oczek wodnych.


Dla rolników i hodowców przygotowano prezentację maszyn rolniczych, a także zwierząt. Wśród nich gołębie rasowe, zdecydowanie różniące się od tych spotykanych na miejskich parapetach. Będzie też wystawa królików i drobiu ozdobnego.


W sobotę odbędzie się VI Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Sztumskich oraz wystawa specjalistyczna i ocena koni. Będą również obchody Święta Mleka, podczas których, oprócz degustacji wyrobów, będzie można wziąć udział w konkursach i delektować się występami lokalnych zespołów  artystycznych.


Podczas drugiego dnia targów odbędzie się dalszy ciąg VI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Czempionatu Koni Sztumskich wraz z prezentacją i dekoracją nagrodzonych koni. Odbędzie się też konkurs Młodego Hodowcy, a wszystko oprawią zespoły artystyczne.


Targi to również część typowo handlowa, w której znaleźć można trzonki do siekier, wideł czy grabi, wyroby rękodzielnicze, odzież i wiele innych „Skarbów, a także liczne stoiska gastronomiczne i  „wesołe miasteczko dla najmłodszych”.

 

 

KS

Galeria zdjęć: XXVI Jesienne Targi Ogrodnicze w Starym Polu
Artykuły powiązane

:

Ćwiczymy razem! Narodowy Dzień Sportu w Elblągu
Ćwiczymy razem! Narodowy Dzień Sportu w Elblągu (3)
Jarmark, kiermasz książek, wspólne gotowanie... trudno będzie pożegnać Elbląskie Święto Chleba (zobacz zdjęcia)
Kiermasz książek, wspólne gotowanie... trudno będzie pożegnać Święto Chleba (8)

Komentarze (7):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
11.09.2021, 17:25 Anna: Byłam. Warto. Wspaniała, staranna organizacja. Jest smacznie, kolorowo i ciekawie. Kucyki przepiękne.;)
11.09.2021, 18:06 Ela: Byłam z rodziną bardzo nam się podobało super impreza bardzo dużo asortymentu pogoda dopisała różności wielkie brawa dla organizatorów brawa dla służb ochrony bardzo pomocni chłopaki z ochrony chyba z Elbląga ?? BRAWO BRAWO BRAWO Pan przy bramie z Agencji Ochrony bardzo kompetentny jak ktoś wie jaką to firma to proszę o komentarz
11.09.2021, 18:12 Darek: Super , ceny Ok, wanda śpiewała super. Organizacja na wysokim poziomie.
13.09.2021, 08:19 ale: Ela przestań kłamać, widać że reklamujesz karków z ochrony, wstydź się
13.09.2021, 09:08 Ela: Do ale Nie reklamuje żadnych karków z ochrony tylko pisze prawdę bo byłam widziałam ochrona na jak najwyżym poziomie a czy to karki czy nie karki ważne że czułam się bezpieczniej tak powinna wyglądać ochrona a nie dziadki po 70 lat Także Zastanów się najpierw cokolwiek napiszesz
13.09.2021, 09:38 e-Znajomy: Byłem kilka lat temu ostatni raz. Sprzedali mi pięć wierzb, miały być takie same - każda jest inna. Przestałm tam jeździć.
13.09.2021, 14:26 ale: Ela przestań, ty jesteś ochrona, stąd twoja laurka, hahaha


Inne artykuły:

"Pokazaliśmy, że nie damy się podzielić". Elblążanka o proteście służby zdrowia
"Pokazaliśmy, że nie damy się podzielić". Elblążanka o proteście służby zdrowia (26)
Concordia nie zwalnia tempa. Pewne zwycięstwo Słoników w Pasymiu [GOLE Z MECZU]
Concordia nie zwalnia tempa. Pewne zwycięstwo Słoników w Pasymiu [GOLE Z MECZU] (4)
Takie mecze zapadają na długo w pamięci kibiców. Olimpia pokonała GKS Bełchatów
Takie mecze zapadają na długo w pamięci kibiców. Olimpia pokonała GKS Bełchatów (3)
Elbląg: Odwiedziny w szpitalach. Zapytają cię o szczepienie?
Elbląg: Odwiedziny w szpitalach. Zapytają cię o szczepienie? (15)
Koronawirus: Ilość zakażeń podobna jak w dniu wczorajszym. Zmarło 8 osób
Koronawirus: Ilość zakażeń podobna jak w dniu wczorajszym. Zmarło 8 osób
Policjanci z Elbląga zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
Policjanci z Elbląga zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.