Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
13.09.2021 18:05

Jantar Elbląg Mistrzem Polski!


Jantar Elbląg Mistrzem Polski!


Trwa bardzo dobry sezon dla elbląskich tancerzy. Podczas wczorajszych (12 września) Mistrzostw Polski FTS Formacji Tanecznych, dwie nasze formacje wywalczyły tytuły Mistrzów Polski. Ponadto, dorosła formacja tańcząca w stylu standardowych otrzymała nominację na Mistrzostwa Świata!
 
Elbląski Klub Tańca Jantar do rywalizacji wystawił dwie formacje: do lat 15 w stylu standardowym i latynoamerykańskim oraz dorosłą w stylu standardowym.
 
Ich fantastyczne występy docenili jurorzy – przyznając im tytuły Mistrzów Polski.
 
- W tym roku obroniliśmy tytuł Mistrza Polski Formacji do lat 15 w stylu latin oraz zdobyliśmy tytuł Mistrza Polski Formacji do lat 15 w stylu standardowym – powiedział Mateusz Czyżyk, trener dziecięcej formacji. - Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi z faktu, że mamy tak zdolną i dobrze zapowiadającą się młodzież – dodał trener.
 
- Od jakiegoś czasu w Elbląskim Klubie Tańca Jantar nie funkcjonowała dorosła formacja taneczna. Dlatego tym bardziej cieszę się, że w bardzo dobrym stylu powróciliśmy na taneczne parkiety – mówi Piotr Czyżyk, trener dorosłej formacji Jantar Elbląg. – Mistrzostwo Polski to ogromny sukces naszych tancerzy… jestem jednak przekonany, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa – dodał trener.
 
Dorosła formacja została nominowana do udziału w Mistrzostwach Świata Formacji w stylu standardowym, które odbędą 4 grudnia w Braunschweig (Niemcy). Z kolei w stylu latynoamerykańskim w MŚ (planowane są na 18 grudnia w Bremie) zmierzy się formacja Costa Latina Warszawa Bielany, która okazała się najlepsza podczas elbląskich Mistrzostw Polski FTS Formacji Tanecznych. Wyprzedziła ona formację CMG Radom, która zdobyła wicemistrzostwo Polski.
 
Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych oceniane były przez czołówkę polskich sędziów, którzy podczas elbląskich zawodów pracowali wg systemu oceny – AJS (Absolute Judging System). Polega on na ocenie poszczególnych elementów, obszarów w jakich prezentują się formacje. Osobno ocenia się technikę, muzykalność, zespołowość i choreografię. Następnie punkty są sumowane co daje wynik końcowy. System ten jest dużo bardziej sprawiedliwy i miarodajny. Ważne, aby stworzyć sędziom odpowiednie warunki do jak najlepszej oceny formacji. Sędziowie występy formacji oceniają, będąc na trybunach. Pozwala im to na dokładne ocenienie rysunków tanecznych, poruszania się i synchronizacji par.
 
Podsumowanie:

Mistrz Polski FTS Formacji Tanecznych - Juniorzy FORMACJA Jantar 2 Elbląg, w stylu standardowym
Trenerzy Anna Czyżyk i Mateusz Czyżyk
Drużyna: Marceli Józefowicz, Patrycja Jankowska, Marcel Żmijewski, Michalina Ciechorska, Błażej Jezierski, Malwina Cybulska, Mariusz Zamiara, Maja Konarzewska, Bartosz Woliński, Amelia Saryk, Tomasz Sokół, Kornelia Wasiłyszyn, Filip Smolarek, Otylia Walińska, Michał Drażba, Julia Kawa, Krzysztof Wiśniewski, Oliwia Żybort
 
Mistrz Polski FTS Formacji Tanecznych - Juniorzy FORMACJA Jantar 2 Elbląg, w stylu latynoamerykańskim
Trenerzy Anna Czyżyk i Mateusz Czyżyk
Drużyna: Marceli Józefowicz, Patrycja Jankowska, Marcel Żmijewski, Michalina Ciechorska, Błażej Jezierski, Malwina Cybulska, Mariusz Zamiara, Maja Konarzewska, Bartosz Woliński, Amelia Saryk, Tomasz Sokół, Kornelia Wasiłyszyn, Konrad Śliwa, Hanna Buczek, Krzysztof Szostak, Laura Stefańczyk, Łukasz Sarnowski, Amelia Szewczyk
 
Mistrz Polski FTS Formacji Tanecznych - Dorośli + Młodzież FORMACJA Jantar 1 Elbląg, w stylu standardowym
Trenerzy Paulina Czyżyk, Piotr Czyżyk
Drużyna: Karol Ledwosiński, Karol Magalski, Krystian Dolegała, Michał Dreger, Paweł Szreder, Marcel Tworkowski, Nikodem Stańczewski, Bartosz Bloch, Nikola Knyszyńska ,Wiktoria Szymańska, Kinga Sokalska, Julia Fidut, Agnieszka Jankowska, Marianna Karman, Aniela Zagaja, Justyna Długołęcka, Katarzyna Obrębska, Zuzanna Daraszkiewicz
 
 
 
CSE Światowid
 

Artykuły powiązane

:

Elbląscy tancerze wywalczyli tytuł Wicemistrzów Polski FTS
Elbląscy tancerze wywalczyli tytuł Wicemistrzów Polski FTS (4)
12-letni Marceli odniósł kolejny sukces. Elblążanin wystąpił w programie "The Voice of Kids"
12-letni elblążanin Marceli wystąpił w programie "The Voice of Kids" (7)

Komentarze (2):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
13.09.2021, 21:54 Machupichcę: Polska mistrzem Polski !
14.09.2021, 10:56 lala: Powodzenia.


Inne artykuły:

Potrącenie pieszego na ul. Hetmańskiej. W rowerzystkę samochód uderzył na Marymonckiej
Potrącenie pieszego na ul. Hetmańskiej. Rowerzystka potrącona na Marymonckiej (3)
Parlamentarzyści i samorządowcy rozmawiali o przyszłości. „To znamienne,że dla naszego regionu nie mówimy jednym głosem”
„To znamienne, że dla naszego regionu nie mówimy jednym głosem” (22)
Nietrzeźwi kierowcy na elbląskich drogach. W weekend zatrzymano sześciu
Nietrzeźwi kierowcy na elbląskich drogach. W weekend zatrzymano sześciu
Szczepienia w elbląskich szkołach. "Spośród wszystkich uczniów mamy 1 chętnego" 
Szczepienia w elbląskich szkołach. "Spośród wszystkich uczniów mamy 1 chętnego"  (13)
Mlexer szuka następców Andrzeja Grubby
Mlexer szuka następców Andrzeja Grubby
Elbląg: Pijany klient uszkodził taksówkę
Elbląg: Pijany klient uszkodził taksówkę (5)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.