Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
15.09.2021 09:00

Światowid od nowa


Światowid od nowa


Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zakończył największą w swojej historii inwestycję infrastrukturalną. Wszystko po to, aby widzowie, uczestnicy, odbiorcy oferty instytucji mogli w jeszcze większym stopniu uczestniczyć w życiu kulturalnym przygotowywanym przez Światowid.
 

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu od lat jest miejscem gdzie kultura jest zawsze najważniejsza. Nie jest to tylko placówka kultury w nowoczesnym pojęciu, ale też instytucja o charakterze edukacyjnym, medialnym i informacyjnym.
 

Przez te wszystkie lata, „Światowid” był organizatorem i kreatorem kulturalnego życia Elbląga, jak i całego województwa warmińsko-mazurskiego. Instytucja realizuje także wiele projektów czy wydarzeń o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. „Światowid” od lat przygotowuje m.in. Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup, jest odpowiedzialny za działalność Kina Światowid, Regionalnej Pracowni Digitalizacji, czy wreszcie działalność sekcyjną i warsztatową, a to tylko niektóre z przedsięwzięć wartych podkreślenia, bo jest ich przecież zdecydowanie więcej.
 

Po blisko 60 latach od otwarcia, budynek Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu doczekał się gruntownego remontu i modernizacji. Inwestycja przełoży się na rozszerzenie oferty kulturalnej, jej uatrakcyjnienie i na lepsze, skuteczniejsze dotarcie do potrzeb i oczekiwań naszych odbiorców.

 

Poprzez rozbudowę, przebudowę i remont „Światowida”, chcemy zwiększyć komfort uczestników naszych przedsięwzięć oraz zaprezentować ich zupełnie nową jakość. Doprecyzowujemy i rozwijamy naszą ofertę. Jestem przekonany, że nasze pomysły i koncepcje trafią na podatny grunt, dzięki czemu każdy miłośnik kultury znajdzie w „Światowidzie” coś dla siebie


- mówi Antoni Czyżyk dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu.

 

W sposób szczególny chciałbym podkreślić, że po modernizacji cały obiekt jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, jest wyposażony w windy, podjazdy, platformy dla wózków i odpowiednie oznakowanie. W budynku została zainstalowana klimatyzacja oraz wiele nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań jak np. panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła

 

– podkreśla Antoni Czyżyk.Cały obiekt Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu został rozbudowany o blisko 1900 metrów kwadratowych.
 

Przebudowa Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w dużej mierze dotyczyła także Kina Światowid. Dotychczas widzowie mogli korzystać z dwóch sal kinowych – dużej (na 323 miejsc) i kameralnej (111 miejsc). Po rozbudowie widzowie mają do dyspozycji także trzecią – liczącą 73 miejsc - jest to sala studyjna, w której odbywać się mogą prezentacje kina autorskiego, studyjnego, amatorskiego oraz spotkania, wykłady i zajęcia z twórcami i ekspertami kinematografii. Patronem sali będzie Stefan Mula, elbląski filmowiec, założyciel Amatorskiego Klubu Filmowego Jantar. Dopełnieniem tych działań jest utworzenie Centrum Sztuki Filmowej, które zajmuje się realizacją zadań z zakresu edukacji filmowej i medialnej.

 

Nowa sala kinowa jest w pełni przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo, ale także osób niewidomych i niedowidzących. Na sali odbywają się już regularne seanse filmowe, ruszy także cykl filmowy seansów z audiodeskrypcją. Jest to jedyna taka sala kinowa w północnej Polsce. Audiodeskrypcja oparta jest o system AudioMovie - innowacyjne w skali światowej rozwiązanie funkcjonujące dzięki aplikacji na urządzenia przenośne, umożliwiające udostępnianie w kinie audiodeskrypcji oraz audionapisów osobom z dysfunkcją wzroku oraz audionapisów osobom z ubytkiem słuchu lub z dysleksją. W chwili obecnej wszystkie te osoby ze względu na wrodzoną lub nabytą niepełnosprawność mają ograniczony dostęp do kultury, przez co są wykluczone z życia społecznego. Jako Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu wychodzimy temu naprzeciw.

 

Zmodernizowane zostały także pracownie artystyczne oraz powstały nowe powierzchnie do działań edukacyjnych, w których prowadzona już jest kompleksowa edukacja artystyczna i plastyczna dla wszystkich grup społecznych. Działania te koordynuje Centrum Aktywności Społecznej

 

– mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur zastępca dyrektora CSE „Światowid”.Ważną częścią działalności CSE „Światowid” jest również Regionalna Pracownia Digitalizacji na bazie i doświadczeniach której, powstało centrum edukacji regionalnej z nowocześnie wyposażoną salą multimedialną do organizacji stacjonarnych zajęć z ochrony dziedzictwa kulturowego.


 


Wartym podkreślenia jest fakt że „Światowid” od początku istnienia integruje i wspiera środowisko artystyczne. To właśnie z myślą o artystach i twórcach powstały nowe przestrzenie wystawiennicze

 

– dodaje Magdalena Czarnocka-Kaptur.

 

Poprzez Inkubator Przedsięwzięć Kulturalnych, wsparcie obejmie także możliwość podnoszenia kwalifikacji przez osoby związane z sektorem kultury lub planujące przebranżowienie.


 

Projekt pn.: „Rozbudowa, przebudowa i remont Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu”


 

Celem  ogólnym  projektu  jest  zwiększenie  efektywności  wykorzystania  potencjału kulturowego  w  osiąganiu korzyści społecznych  i  gospodarczych  w  wymiarze  krajowym,  regionalnym i lokalnym  poprzez  rozbudowę, przebudowę  i remont obiektu CSE Światowid.Projekt nr: POIS.08.01.00-00-1062/16

PROGRAM OPERACYJNY INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO 2014-2020
PRIORYTET: VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury
DZIAŁANIE: 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury
Beneficjent: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
Okres realizacji: 01.10.2015 – 31.07.2021
 

Koszt całkowity projektu: 25.832.316,23 zł

Dofinansowanie z Funduszy Europejskich: 12.590.732,37 zł
Wkład własny Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego: 11.045.486,11 zł
Wkład własny Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu: 2.196.097,75 zł
 

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
Pl. Kazimierza Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg
tel. 55 611 20 50 www.swiatowid.elblag.pl

 

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu


 Inne artykuły:

Tak źle nie było od maja. Wzrost zakażeń i zgonów. Coraz więcej osób w szpitalach
Tak źle nie było od maja. Wzrost zakażeń i zgonów.Coraz więcej osób w szpitalach (10)
Większość uprawnionych złożyła wnioski o wypłatę 300+
Większość uprawnionych złożyła wnioski o wypłatę 300+ (2)
To były aktywne Wakacje z MOSiR-em
To były aktywne Wakacje z MOSiR-em (1)
EPEC rusza z programem stażowym dla studentów. Do otrzymania 1000 zł miesięcznie
EPEC rusza z programem stażowym dla studentów. Do otrzymania 1000 zł miesięcznie
Blisko 300 mieszkań więcej na Zatorzu. Przy Malborskiej powstanie nowe osiedle
Blisko 300 mieszkań więcej na Zatorzu. Przy Malborskiej powstanie nowe osiedle (13)
Elbląscy ratownicy. Premier obiecał podwyżki, co na to dyrekcja szpitala?
Elbląscy ratownicy. Premier obiecał podwyżki, co na to dyrekcja szpitala? (14)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.