Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
14.09.2021 14:00

Ruszył projekt „Bezpieczny El-Przedszkolak”


Ruszył projekt „Bezpieczny El-Przedszkolak”


Jak bezpiecznie zachowywać się na ulicy, w domu, czy lesie? Jak wezwać pomoc? Między innymi na te pytania odpowiedzi szukają najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, którzy biorą udział w projekcie „Bezpieczny El-Przedszkolak”.  Program realizowany jest już po raz siódmy w elbląskich przedszkolach publicznych w celu  promocji działań z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Realizowany jest w ramach programu „Bezpieczny Elbląg – współdziałanie i aktywizacja społeczna”.
 

Warunkiem wdrożenia projektu było nawiązanie współpracy ze służbami mundurowymi, które chętnie podjęły wyzwanie. Do wspólnych działań włączyły się jednostki Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia, Straży Miejskiej, Wojska oraz Nadleśnictwo. Współpraca konkretyzuje się w działaniach edukacyjnych przeprowadzonych bezpośrednio przez funkcjonariuszy w formie spotkań na terenie przedszkola, a także wizytach i wycieczkach do jednostek, czy Bażantarni.

Realizacja projektu, który jest nauką poprzez zabawę, ma się przyczynić w dużej mierze do przyswojenia przez dzieci bogatej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, kształtując

w nich odpowiednie postawy i prawidłowe nawyki oraz  zachęcać innych w swoim otoczeniu, zwłaszcza rodziców do podobnych działań.


Od 13 września do 15 października we wszystkich przedszkolach odbędą się tematyczne tygodnie pod patronatem każdej ze służb mundurowych. I tak kolejne tygodnie upłyną pod znakiem: pierwszy tydzień – czerwony i Straż Pożarna, drugi – zielony i Nadleśnictwo, kolejne to biały – Pogotowie, niebieski - Policja i Straż Miejska, oraz tydzień  moro - Wojsko.

Podsumowaniem wspólnych działań będzie Olimpiada Bezpiecznego El-Przedszkolaka która odbędzie się w drugiej połowie października w hali sportowej Zespołu Szkół i Placówek Sportowych. Przedszkolaki wraz z reprezentantami służb mundurowych będą rywalizować w wielu ciekawych konkurencjach sportowych oraz sprawdzających wiedzę z zakresu szeroko bezpieczeństwa.
 

Joanna Urbaniak
Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

 


Artykuły powiązane

:

Szczepienia w elbląskich szkołach. "Spośród wszystkich uczniów mamy 1 chętnego" 
Szczepienia w elbląskich szkołach. "Spośród wszystkich uczniów mamy 1 chętnego"  (13)
Wiejska niebezpieczna dla pieszych? „Wielu mieszkańców Zawady zwraca uwagę na problem zbyt szybko jeżdżących samochodów”
Wiejska niebezpieczna dla pieszych? (9)

Komentarze (0):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:


Inne artykuły:

Elbląscy ratownicy. Premier obiecał podwyżki, co na to dyrekcja szpitala?
Elbląscy ratownicy. Premier obiecał podwyżki, co na to dyrekcja szpitala? (14)
Blisko 300 mieszkań więcej na Zatorzu. Przy Malborskiej powstanie nowe osiedle
Blisko 300 mieszkań więcej na Zatorzu. Przy Malborskiej powstanie nowe osiedle (13)
EPEC rusza z programem stażowym dla studentów. Do otrzymania 1000 zł miesięcznie
EPEC rusza z programem stażowym dla studentów. Do otrzymania 1000 zł miesięcznie
Trwa budowa bloku operacyjnego Szpitala Miejskiego. Na jakim etapie są prace?
Trwa budowa bloku operacyjnego Szpitala Miejskiego. Na jakim etapie są prace? (5)
Multikino: Przedsprzedaż biletów na najnowszą część przygód agenta 007!
Multikino: Przedsprzedaż biletów na najnowszą część przygód agenta 007!
W Elblągu przybyło dziś 6 chorych na COVID-19. W Polsce 537
W Elblągu przybyło dziś 6 chorych na COVID-19. W Polsce 537 (3)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.