Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
14.09.2021 16:00

Elbląscy ratownicy. Premier obiecał podwyżki, co na to dyrekcja szpitala?


Elbląscy ratownicy. Premier obiecał podwyżki, co na to dyrekcja szpitala?


Ratownicy medyczni z elbląskiego szpitala walczą o podwyżki i zmianę warunków pracy. Minęły dwa tygodnie od czasu, kiedy ponad 70 proc. załogi złożyło wymówienia. Jutro usłyszą nowe propozycje zatrudnienia?

Zostaliśmy zaproszeni do rozmów z dyrekcją. Mają się one odbyć w środę (15 września). Pan premier zapowiedział, że nasze wynagrodzenia zostaną podniesione, że zmienią się stawki za tzw. dobokaretkę (od 1.10.2021r. mają wzrosnąć ok. 1 tys. zł - przyp. red.). Pójdziemy więc jutro do naszego pracodawcy z zapytaniem, jak te regulacje miałyby przełożyć się na wysokość naszych pensji. Nie podobają się nam również nasze dotychczasowe umowy. Kolejne negocjacje pewnie będą dotyczyły ich kształtu

- mówi Jakub Omalecki, jeden z elbląskich ratowników.

Przypomnijmy. Od 1 września trwa ogólnopolski protest ratowników medycznych. Walczą oni o wzrost wynagrodzeń, a także poprawę warunków pracy. Ratownicy w wielu placówkach złożyli wypowiedzenia. Na taki ostateczny krok zdecydowała się również część załogi Działu Ratownictwa Medycznego w WSZ w Elblągu. Wymówienia złożyło tu 38 osób. Do końca września jeszcze pracują i zapewniają obsadę ambulansów. 1 października mija termin wypowiedzenia umów. Czasu na wynegocjowanie porozumienia jest coraz mniej.

Jesteśmy zdeterminowani. Postanowiliśmy również wykorzystać ogólnopolski klimat, fakt, że całe środowisko medyczne się skonsolidowało. O wiele raźniej jest nam walczyć o swoje prawa, gdy możemy połączyć siły z ratownikami z całej Polski

- dodaje Jakub Omalecki.

Ratownicy medyczni przyłączyli się również do Ogólnopolskiego Protestu Pracowników Ochrony Zdrowia. Rozpoczął się on 11 września, wielką manifestacją ulicami stolicy i nadal jest kontynuowany w "białym miasteczku 2.0" utworzonym przed kancelarią premiera. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Protestujący nadal nie doczekali się spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim, o co starają się od początku akcji. Dziś (14 września) do rozmów zaprosił ich minister zdrowia. Ich kolejna tura odbędzie się 16 września.

Do tematu jeszcze wrócimy.
 

NJ

Artykuły powiązane

:

Elbląg: Kilkudziesięciu ratowników złożyło wypowiedzenia. Karetki nie wyjadą na ulice?
Kilkudziesięciu ratowników złożyło wypowiedzenia. Karetki nie wyjadą na ulice? (28)
Policjanci zagrozili protestem. Udało im się wywalczyć podwyżki?
Policjanci zagrozili protestem. Udało im się wywalczyć podwyżki? (8)

Komentarze (14):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
14.09.2021, 16:43 olewactwo: Ela spotyka się z Syczem i nie ma czasu dla szpitala. Ciągle, w godzinach pracy, siedzi z chłopami.
14.09.2021, 18:26 Kryspin: Premier Mateuszek nie ma czasu na takie głupstwa jak spotkania. On obmyśla kolejne kłamstwa polskiego ładu, które jak mawia Kurski: "ciemny lud to kupi" - zostanie ograbiony, a uwierzy że PiS im coś dał.
14.09.2021, 19:54 Nie wierzcie im: PiS planuje was zniszczyć i skundlic, walczcie dalej, doprowadźcie do demontażu służby zdrowia, może to obudzi to głupie społeczeństwo
14.09.2021, 21:35 LS: Brawo ratownicy medyczni! Trzymam za Was i wszystkich pracowników i pracownic systemu ochrony zdrowia kciuki! Bez Was nie przeżyjemy
14.09.2021, 22:30 Dreptak: czy ktoś jeszcze wierzy we łgarstwa Morawieckiego??? to jedyny w historii premier skazany wielokrotnie prawomocnymi wyrokami za kłamstwa wyborcze - recydywista nami rządzi, a pisuarom to w żaden sposób nie przeszkadza...
14.09.2021, 23:21 Nowy ład : To teraz czas na urzędników bo obecne pieniądze to kompromitacja! Nic dziwnego ze większość ucieka, niedlugo nie będą mieli kogo mobingować , chyba ze siebie wzajemnie
15.09.2021, 06:26 skandal: dlaczego Gelert w szpitalu bierze co miesiąc ponad 27.000 zł? pytam za co????
15.09.2021, 08:40 skandal do kwadratu: a dlaczego Kurski zarabia ponad dwukrotnie więcej, skoro zarządzana przez niego firma (TVPis) generuje co roku miliardowe straty, o poziomie merytorycznym nie wspominając???
15.09.2021, 11:49 Mietek: Ja stary tokarz tez chce podwyżkę jak oni to i ja .
15.09.2021, 15:33 Pani: Powodzenia Ratownicy... ELKA WAM DU** WYPNIE BO ONA MA CZAS TYLKO I WYŁĄCZNIE NA TAJNE SCHADZKI Z WCISŁĄ ! Nie ma JEJ NIGDY W PRACY !!! KIM ONA JET,ŻE TAKIE SIANKO BIERZE A NIC NIE ROBI? ROBI OWSZEM POD SIEBIE
15.09.2021, 17:52 Bdkl: No ale mial pokazac te 300-400 godzin i co klamal?
16.09.2021, 14:48 Gość: No i czemu nie wracacie do tematu?? Czemu nie piszecie, że od października Pani Gelert zamierza do pacjentów wysyłać karetki z kierowcą i jednym ratownikiem, że będzie próbowała zastąpić ratowników studentami, że nie chce podnieść ratownikom nawet złotówkę, że jej obłuda sięga zenitu, bo w sejmie występuje z transparentem "medycy jesteśmy z wami" a w rzeczywistości ma ich w d....e.
16.09.2021, 21:48 Do gość: Gość a może zacznij się rozglądać już za praca ?? miałeś udowodnić te 300 a NAWET 400 godzin i co kłamałeś?
16.09.2021, 23:00 Gość: A jak mam Ci udowodnić, skoro nie pracuję w pogotowiu??? Ale wiem ile pracują! Policz sobie 12 dyżurów 24 godzinnych w jednym miejscu i przynajmniej 5 dyżurów 24 w innym. Mało???? Doba na dobę, bez możliwości regeneracji, bez wsparcia psychologicznego, bez możliwości dochodzenia swoich praw przed sądem pracy. Dojenie przez dyrektorów szpitali za 23 zł BRUTTO, świątek piątek i niedziela w robocie, bez dodatków za święta, za nocki. Zamień się z nimi na jeden dzień, pojedź najpierw do umierającego trzylatki, a zaraz później do naprutego w trzy dupy pijaka, który będzie cię wyzywał i pluł ci w twarz. Żeby dostać 10 dni wolnego, muszą w 20 dni wypracować to wszystko co by zrobili w 30. I nie od 8-15 tylko od 7.00-7.00. powtarzaj dalej za tymi złodziejami z rządu, że ratownicy powinni się przebranżowić, tylko nie zapomnij od 2 października dzwonić do Lidla, Wójcika, DRE, albo innych miejsc gdzie ich chciałbyś wiedzieć, jak twoja Matka, Żona, twoje dziecko lub ktokolwiek inny będą nie daj Boże umierać. Ewentualnie zadzwoń do lekarza rodzinnego po teleporadę, na pewno pomoże. Bo dziś ich gnoisz, poniżasz, ale jutro być może zabraknie ich żeby ratować Twoje życie.


Inne artykuły:

Blisko 300 mieszkań więcej na Zatorzu. Przy Malborskiej powstanie nowe osiedle
Blisko 300 mieszkań więcej na Zatorzu. Przy Malborskiej powstanie nowe osiedle (13)
EPEC rusza z programem stażowym dla studentów. Do otrzymania 1000 zł miesięcznie
EPEC rusza z programem stażowym dla studentów. Do otrzymania 1000 zł miesięcznie
Światowid od nowa
Światowid od nowa
Ruszył projekt „Bezpieczny El-Przedszkolak”
Ruszył projekt „Bezpieczny El-Przedszkolak”
Trwa budowa bloku operacyjnego Szpitala Miejskiego. Na jakim etapie są prace?
Trwa budowa bloku operacyjnego Szpitala Miejskiego. Na jakim etapie są prace? (5)
Multikino: Przedsprzedaż biletów na najnowszą część przygód agenta 007!
Multikino: Przedsprzedaż biletów na najnowszą część przygód agenta 007!
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.