Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
14.09.2021 19:00

Blisko 300 mieszkań więcej na Zatorzu. Przy Malborskiej powstanie nowe osiedle


Blisko 300 mieszkań więcej na Zatorzu. Przy Malborskiej powstanie nowe osiedle


Gdański deweloper w ubiegłym roku kupił działkę przy ulicach: Mielczarskiego i Malborskiej za 5,4 mln zł. Co powstanie w tym miejscu.

 

Przypomnijmy. Miasto trzykrotnie wystawiało na sprzedaż cztery działki o łącznej powierzchni ponad 1,5 hektara, przy ul. Malborskiej i ul. Mielczarskiego. Udało się za trzecim razem. Nieruchomość, za 5,4 mln zł, kupiła firma Inpro z Gdańska. Deweloper chce wybudować w tym miejscu osiedle. Obecnie stara się o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia. Wniosek o jej wydanie trafił niedawno do Ratusza. To początek formalności, niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę. 

Wiadomo już jednak jakie plany mam deweloper. 

 

Planujemy budowę 3-etapowego, nowoczesnego osiedla liczącego około 290 lokali.  Aby nasz projekt w pełni współgrał z otoczeniem, inwestycja będzie charakteryzowała się nieogrodzonym, ogólnodostępnym, zielonym dziedzińcem. W ramach projektu przewidujemy różne udogodnienia, m.in. punkty handlowo-usługowe zlokalizowane w obszarze kompleksu. W planach mamy także realizację ogólnodostępnego parkingu na terenie miasta oraz rewitalizację terenu położonego wzdłuż rzeki. Rozpoczęcie prac budowlanych planujemy w przyszłym roku

-

mówi Robert Maraszek, wiceprezes Zarządu INPRO S.A.

 

Jak wynika z informacji uzyskanych z Urzędu Miejskiego w Elblągu, miałyby tam powstać cztery budynki różnych wysokości. biekty miałby od 5-6 do 11-12 kondygnacji. Cała inwestycja została podzielona na trzy etapy. Obiekty miałby od 5 do 11-12 kondygnacji. Docelowo powstanie tam ok. 290 mieszkań i 3 lokale usługowe. Łączna powierzchnia kondygnacji mieszkalnych będzie wynosiła 22 tys. m2.

 

W ramach planowanego przedsięwzięcia zostaną zapewnione miejsca garażowe i postojowe na potrzeby użytkowników osiedla. Przewiduje się łącznie do 300 miejsc parkingowych, z czego w większości będą to miejsca garażowe wewnętrzne. Dostępne powierzchnie na potrzeby parkowania pojazdów na terenie osiedla będą uzupełnione naziemnymi miejscami postojowymi zewnętrznymi. Garaże wewnętrzne wielostanowiskowe będą zlokalizowane na parterowych kondygnacjach każdego z budynków mieszkalnych oraz w budynku garażowym G4. Natomiast w przypadku zewnętrznych miejsc postojowych zajmą one powierzchnię terenu do 800 m2. Ogółem powierzchnia użytkowa garaży i miejsc postojowych dla całości kompleksu wyniesie do 1,3 ha

 

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 

NJ

Artykuły powiązane

:

Trwa budowa bloku operacyjnego Szpitala Miejskiego. Na jakim etapie są prace?
Trwa budowa bloku operacyjnego Szpitala Miejskiego. Na jakim etapie są prace? (5)
Inwestycja przy ul. Wapiennej pod znakiem zapytania? Wojewoda unieważnił uchwałę
Inwestycja przy ul. Wapiennej pod znakiem zapytania? Wojewoda unieważnił uchwałę (10)

Komentarze (13):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
14.09.2021, 19:38 Bożena L.: Już 2 lata stawiają na Zatorzu blok przy przedszkolu. Idzie marnie, Ciekawe ile lat będzie trwała budowa nowych 4 budynków o których mowa.
14.09.2021, 20:03 Ydhd: A co maja budowac kolo myjni na Rawskiej?
14.09.2021, 20:53 Upadły Harlej: zdecydowanie za mało miejsc parkingowych, powinno być ich co najmniej 500 przy tej ilości mieszkań.
14.09.2021, 21:43 Realista: Zapewne inwestor będzie reklamował, że markety w pobliżu tj. 1 biedronka i bliskość s7, na wyciągnięcie ręki (pieszo, albo rowerem)..
14.09.2021, 21:52 Ddd: Starszego zdjęcia lenie nie było?
14.09.2021, 22:21 Ten: Do Bożena L. budynki są oddawane w terminie jakim przewidział deweloper więc w czym problem? Nie ma opóźnień a to najważniejsze. Tak wysokich bloków nie stawia się w pół roku...
14.09.2021, 23:17 Roki: Dzielnica marzenie!
15.09.2021, 07:07 Dot.: trochę zieleni to trzeba zaraz zabetonować. a gdzie miejsca parkingowe?
15.09.2021, 08:12 Do roki: Guzik wiesz o Zatorzu jak widać. Najlepsze miejsce do mieszkania. Wszędzie blisko. Wszystko jest. Dużo zieleni
15.09.2021, 09:29 Do roki: Brak sklepow 1 biedronka na całe zatorze.
15.09.2021, 14:10 HvK: Kto by chciał na takim zadupiu mieszkac? Widze klape inwestycji. Jedna zaleta za 2 lata beda tam bardoz tnaie mieszkania.
15.09.2021, 15:50 Roki: Taaa. Ok, więc: Przy kościele fryzjer i lodziarnia z watą cukrową Trakt spacerowy 10 min do starówki 5 minut na dworzec max Obok giełda i w promieniu kilometra jakieś hmmm 4 biedronki skoro to jest najważniejsze Dużo by wymieniać
16.09.2021, 16:06 Hhffnjb: Prawda o mieszkaniu na Zatorzu jest ,a raczej będzie bardzo bolesna. Fabryka Lupus uruchomiła spalarnie w marcu odpadów z produkcji mebli. Nsjgorszy syf toksyczny z komina palących sie klejów, żywic itd. W lecie w upały smród niesamowity gryzacy i piekacy w gardło. Ale spełniają normy,rozporzadzenia. Ludzie którzy kupili mieszkania będą rwac wlosy z glowy. Spalarnia bez konsultacji spolecznych po cichu. Mowa o nowych osiedlach??? Wolne żarty. Do tego lotnisko..... Przedszkole obok toksycznej spalarni,będzie i telewizja. Przestrzegam rodziców przed oddawaniem swoich skarbów, bo bedzie rak i kupe innych chorób. Do tego wszystkiego ta patologia w barakach. Podziekujcie jeszcze raz wladzy tak destrukcyjnej i nieudolnej ,ta wladza to ewenement w skali kraju i nie mieszam tego z polityką. Brak slow.


Inne artykuły:

EPEC rusza z programem stażowym dla studentów. Do otrzymania 1000 zł miesięcznie
EPEC rusza z programem stażowym dla studentów. Do otrzymania 1000 zł miesięcznie
Światowid od nowa
Światowid od nowa
Tak źle nie było od maja. Wzrost zakażeń i zgonów. Coraz więcej osób w szpitalach
Tak źle nie było od maja. Wzrost zakażeń i zgonów.Coraz więcej osób w szpitalach (10)
Elbląscy ratownicy. Premier obiecał podwyżki, co na to dyrekcja szpitala?
Elbląscy ratownicy. Premier obiecał podwyżki, co na to dyrekcja szpitala? (14)
Ruszył projekt „Bezpieczny El-Przedszkolak”
Ruszył projekt „Bezpieczny El-Przedszkolak”
Trwa budowa bloku operacyjnego Szpitala Miejskiego. Na jakim etapie są prace?
Trwa budowa bloku operacyjnego Szpitala Miejskiego. Na jakim etapie są prace? (5)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.