Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
15.09.2021 12:00

To były aktywne Wakacje z MOSiR-em


To były aktywne Wakacje z MOSiR-em


Efektowny Skate Park Show, emocjonujące turnieje streetballa czy siatkówki plażowej, a także rzadko spotykany Aquathlon czy podjazd Góralem na Chrobrego - to tylko niektóre z wielu bezpłatnych imprez sportowych, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu podczas tegorocznych wakacji. Zobacz filmową relację.


Wakacje za nami, zatem jest to idealny moment na podsumowanie szeregu wydarzeń, które MOSiR w Elblągu przygotował dla mieszkańców. Od 27 czerwca do 31 sierpnia odbyło się ich łącznie kilkadziesiąt, skierowanych do dzieci i młodzieży, ale także dorosłych. Mnogość propozycji i dyscyplin, które one dotyczyły, sprawiała, że każda z zainteresowanych osób znalazła coś dla siebie.

Dla sympatyków jazdy na hulajnogach i deskorolkach odbył się niezwykły i niepowtarzalny Skate Park Show. Dwóch znakomitych skaterów pokazało swoje umiejętności w tej ekstremalnej dyscyplinie, jednocześnie udzielając porad jej młodym adeptom. To wszystko działo się w efektownej oprawie dźwiękowej i wizualnej.

Podczas trzech miejskich wycieczek rowerzyści wykręcili mnóstwo kilometrów, podziwiając piękno przyrody wokół Elbląga i odwiedzając ciekawe miejsca w Kadynach, Wielkim Wierznie i Suchaczu. Dla mniej doświadczonych odbyły się popołudniowe przejażdżki, głównie w granicach naszego miasta. 

Oprócz wycieczek fani kręcenia korbą wystartowali w drugiej edycji zawodów „Góralem na Chrobrego”. W wyścigu na szczyt tej góry wzięli udział także najmłodsi, a to była nowość, w porównaniu do poprzedniej takiej imprezy. Trasa była wymagająca jednak widok z wysoka  oraz atrakcyjne statuetki, rekompensował wysiłek, włożony w rywalizację.

W ofercie wakacji z MOSiR-em nie mogła także zabraknąć koszykówki ulicznej. Streetball ma się w Elblągu coraz lepiej, w efekcie turnieje w tej dyscyplinie cieszą się ogromnym zainteresowaniem graczy. Impreza w tej formule odbyła się na boisku wewnątrz Toru Kalbar. 

Na tym obiekcie imprezy były częstym gościem. Poza sobotami z tenisem ziemnym i zajęciami na rolkach i wrotkach dla dzieci, znalazły się także nietypowe zawody o wesołej nazwie Hulaj-nóżka. W poszczególnych kategoriach, na gładkiej powierzchni toru najmłodsi ścigali się na hulajnogach, rolkach i rowerkach biegowych. Ciekawym wydarzeniem był również festyn z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy.

Hulajnogi elektryczne, sprzęt wojskowy oraz gry i zabawy sportowe umilały czas odwiedzającym. Siatkówka miała swoje wysokie miejsce w czasie wakacji. Dwa turnieje plażówki, o Puchar Prezydenta Elbląga i Dyrektora MOSiR, przyciągnęły komplet 12 drużyn podczas każdych zawodów. Na dokładkę można było wziąć udział w rywalizacji siatkarskich trójek.

Warto przypomnieć, że wakacyjne atrakcje toczyły się również w wodzie. CRW Dolinka była areną lipcowych zawodów pływackich dla dzieci i młodzieży oraz ostatniej wakacyjnej imprezy czyli III edycji Aquathlonu, sportu łączącego pływanie i biegania. Oblegana była strefa gier i zabaw w Lodowisku Helena, gdzie do dyspozycji mieszkańców były stoły do tenisa, boisko do mini piłki nożnej, cymbergaje i wiele innych. W Bażantarni fani survivalu odkrywali jego tajemnice, a amatorzy biegania sprawdzali swoją orientację w terenie oraz regularnie trenowali z Team Karaś.

Gracze tenisa stołowego rywalizowali w dwóch turniejach. Natomiast na Starym Mieście jego zakamarki odkrywali uczestnicy Gry Miejskiej, idąc śladami Piekarczyka.Łącznie ze wszystkich atrakcji i wydarzeń sportowo-rekreacyjnych w ramach Wakacji z MOSiR-em skorzystało 18 731 osób. Dodatkowo, w tym samym czasie, komercyjnie z zajęć w ramach Aktywuj się z MOSiR-em oraz z CRW Dolinka skorzystało łącznie 56 708 osób. Dziękujemy za wspólne wakacje i zapraszamy na kolejne imprezy.


Tekst i fot. MOSiR


Artykuły powiązane

:

EPEC rusza z programem stażowym dla studentów. Do otrzymania 1000 zł miesięcznie
EPEC rusza z programem stażowym dla studentów. Do otrzymania 1000 zł miesięcznie
Blisko 300 mieszkań więcej na Zatorzu. Przy Malborskiej powstanie nowe osiedle
Blisko 300 mieszkań więcej na Zatorzu. Przy Malborskiej powstanie nowe osiedle (13)

Komentarze (1):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
15.09.2021, 22:59 Puzon: Normalnie majty zafajdane z samozadowolenia


Inne artykuły:

Deszczowy ogród w Parku Kajki i 5 innych projektów. Znamy wyniki Zielonego Budżetu
Deszczowy ogród w Parku Kajki i 5 innych projektów. Wyniki Zielonego Budżetu (7)
Elbląg: Zatrzymani pod zarzutem posiadania narkotyków
Elbląg: Zatrzymani pod zarzutem posiadania narkotyków (2)
Mickiewicza: Zderzenie trzech aut. 38-latka zignorowała znak "stop"?
Mickiewicza: Zderzenie trzech aut. 38-latka zignorowała znak "stop"? (9)
Większość uprawnionych złożyła wnioski o wypłatę 300+
Większość uprawnionych złożyła wnioski o wypłatę 300+ (2)
Tak źle nie było od maja. Wzrost zakażeń i zgonów. Coraz więcej osób w szpitalach
Tak źle nie było od maja. Wzrost zakażeń i zgonów.Coraz więcej osób w szpitalach (10)
Światowid od nowa
Światowid od nowa
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.