Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
15.09.2021 16:15

Policjanci z Elbląga w akcji z dronem na DK22 - zobacz film


Policjanci z Elbląga w akcji z dronem na DK22 - zobacz film


Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii, wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych czy zawracanie w miejscu gdzie są podwójne ciągłe linie – takie wykroczenia zostały zarejestrowane w okolicach Jegłownika na drodze k22. To właśnie tam dochodzi najczęściej do groźnych wypadków w tym czołowych zderzeń. Powodem jest m.in. wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych.


Wczoraj (14.09)  od rana nad drogą k22 latał policyjny dron pilotowany przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. To efekt wspólnych działań, w które były realizowane z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego elbląskiej komendy. Założenie: eliminowanie z ruchu kierujących łamiących przepisy dotyczące wyprzedzania. Na tej bowiem drodze dochodzi dość często do poważnych wypadków w tym czołowych zderzeń spowodowanych właśnie nieprawidłowym wyprzedzaniem.


Kierujący, którzy zostali nagrani przez kamerę z policyjnego drona chwilę później byli zatrzymywani przez stacjonarny patrol. Za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii zgodnie z policyjnym taryfikatorem kierujący karany jest 200 złotowym mandatem i 5 punktami karnymi. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych obwarowane jest ilością 10 punktów karnych. Policjanci zapowiadają kolejne, takie właśnie kontrole z użyciem drona na drodze k22.


nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
 

GALERIA ARTYKUŁU
Artykuły powiązane

:

To były aktywne Wakacje z MOSiR-em
To były aktywne Wakacje z MOSiR-em (1)
Większość uprawnionych złożyła wnioski o wypłatę 300+
Większość uprawnionych złożyła wnioski o wypłatę 300+ (2)

Komentarze (13):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
15.09.2021, 19:41 Violetta: Codziennie tak ich łapać. Super sprawa.
15.09.2021, 19:58 Kierowca: Weźcie się za robotę porządną. Skoro ktoś nie wyjeżdża na czołówkę a wyprzedza niedzielnego kierowcę na podwójnej to nie widzę w tym nic złego, oczywiście przy zachowaniu zdrowego rozsądku I wcześniejszym przeanalizowaniu odległości i upewnieniu się czy na pewno jest bezpiecznie. Takie łapanie na siłę i nagrywanie to typowe sku......syństwo.
15.09.2021, 20:16 jejejeje: Jakość , jakby było kręcone kaloszem na latawcu.
15.09.2021, 20:42 Upadły Harlej: Są sytuacje, że naprawdę trzeba zawalidrogę wyprzedzić lub np. maszynę rolniczą, bo inaczej tworzy sie gigantyczny korek, no ale milicja oczywiście tylko na to czeka żeby statystyki nabić.
15.09.2021, 22:15 Nowoczesny : Ograniczyć prędkość do 30km/h kak w nowoczesnym zachodzie!!! Nie jesteśmy gorsi.
16.09.2021, 07:57 Jasiu: Nie, no jasne przekraczać prędkość też można, wjechać na skrzyżowanie też można na czerwonym świetle - tylko skąd u nas tyle wypadków. Z jednej strony dobrze, że będą tak wysokie mandaty od grudnia za błachostki - może to nauczy właśnie takich kierowców, którym wszystko można - bo niedzielny kierowca, bo sobota, bo kupa.
16.09.2021, 08:24 Inspektor OkO: brawo !!! wieciej takich akcji. Na tym odcinku wariaci wyprzedaja przed i na przejsciach dla pieszych!!!! Zabierac prawa jazdy!!!
16.09.2021, 08:31 Kryspin: Dron na pokaz wypożyczony z Olsztyna by epizodycznie postraszyć elbląskich kierowców. Akcja jak z Misia.
16.09.2021, 08:39 Lukas: Mam propozycję dla tego geniusza Kierowcy co mu przepisy przeszkadzają. Zlikwidujmy wszelkie ograniczenia i niech sami kierowcy decydują o tym jak i kiedy wykonywać wszystkie manewry na drodze. Skoro wystarczy zdrowy rozsądek i pewność bezpieczeństwa. Tylko kto przy zdrowych zmysłach wyprzedza na podwójnej ciągłej umieszczanej najczęściej na zakrętach, wzniesieniach i skrzyżowaniach, gdzie widoczność jest ograniczona. Może czas, aby Kierowca przesiadł się na autobus, bo tym swoim zdroworozsądkowym kierowaniem ruchem drogowym stanowi realne zagrożenie dla innych użytkowników.
16.09.2021, 09:48 nareszcie: No, to im się harley odkażony nie wymknie.
16.09.2021, 14:04 ZOFIA: Kasować tych Piratów, Mają gdzieś przepisy,tylko BUTA.
16.09.2021, 15:03 czy z buta?: ~ZOFIA - oni mają BUTA?
16.09.2021, 15:06 podatnik: Czterech musi obsługiwać małego drona?


Inne artykuły:

Natalia Krystowska nową aktorką Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
Natalia Krystowska nową aktorką Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu (1)
Zmodernizowany „Światowid” oddany do użytku. Marszałek: Elbląg wchodzi w nową erę w kulturze
Zmodernizowany Światowid oddany do użytku."Elbląg wchodzi w nową erę w kulturze" (21)
Elbląg: Kradzież w sklepie. Pomóż ustalić tożsamość mężczyzny z monitoringu
Elbląg: Kradzież w sklepie. Pomóż ustalić tożsamość mężczyzny z monitoringu (14)
Mickiewicza: Zderzenie trzech aut. 38-latka zignorowała znak "stop"?
Mickiewicza: Zderzenie trzech aut. 38-latka zignorowała znak "stop"? (9)
Elbląg: Zatrzymani pod zarzutem posiadania narkotyków
Elbląg: Zatrzymani pod zarzutem posiadania narkotyków (2)
Deszczowy ogród w Parku Kajki i 5 innych projektów. Znamy wyniki Zielonego Budżetu
Deszczowy ogród w Parku Kajki i 5 innych projektów. Wyniki Zielonego Budżetu (7)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.