Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
15.09.2021 19:00

Zmodernizowany „Światowid” oddany do użytku. Marszałek: Elbląg wchodzi w nową erę w kulturze


Zmodernizowany „Światowid” oddany do użytku. Marszałek: Elbląg wchodzi w nową erę w kulturze


Rozbudowa i modernizacja Centrum Spotkań Europejskich Światowid trwała trzy lata. Dziś (15 września) odbyło się uroczyste oddanie obiektu do użytku.
 
Inwestycja rozpoczęła się w sierpniu 2018 roku. Wykonawcą była początkowo firma Przembud. W maju 2020 roku gdańska firma zeszła z placu budowy pozostawiając niedokończoną realizację. Prace nad inwestycją przejęła elbląska firma - Zakład Ogólnobudowlany Mirosława Markiewicza, która doprowadziła inwestycję do końca. 
 
Centrum Spotkań Europejskich Światowid zyskało blisko 1900 m2. Z obu stron budynku powstały dwie dobudówki. W Światowidzie powstały m. in. nowe pracownie, trzecia, studyjna sala kinowa, zmodernizowana została sala widowiskowo-sportowa.  Obiekt zmienił się także z zewnątrz.
 
Całkowity koszt projektu to ok. 26 mln zł (z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 12,6 mln zł, wkład własny samorządu województwa to 11 mln zł, a wkład własny Światowida - ponad 2 mln zł).
 
 
Elbląg wchodzi w nową erę w kulturze. Oddajemy do użytku zmodernizowany Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. Jest to największa inwestycja w historii tej marszałkowskiej instytucji. Powstał Inkubator Kultury, Centrum Aktywności Społecznej, pracownie artystyczne, sala edukacji multimedialnej, nowoczesne sale kinowe i wiele więcej. Kultura, pasja i talent - rozwój na wyciągnięcie ręki!
 
- podkreślił Marszałek Województwa Warmińsko-Mazrskiego Gustaw Marek Brzezin.
 
 
 
Mamy w Elblągu kolejną bardzo nowoczesną instytucję kultury, która służy mieszkańcom naszego miasta i regionu. Dziś miałem przyjemność uczestniczyć w uroczystym oddaniu do użytku zmodernizowanego Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Serdecznie gratuluję Panu Marszałkowi Gustawowi Markowi Brzezinowi i Panu Dyrektorowi Antoniemu Czyżykowi realizacji tak wspaniałego przedsięwzięcia
 
– zaznaczył Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

 

 

 

KJ

Galeria zdjęć: Otwarcie Światowida
Artykuły powiązane

:

Światowid od nowa
Światowid od nowa
Ciężki sprzęt budowlany wjechał na teren elbląskiego teatru - zobacz zdjęcia z prac i wizualizację
Ciężki sprzęt budowlany wjechał na teren elbląskiego teatru - zobacz zdjęcia (9)
Zakończyła się przebudowa Światowida. Centrum zyskało dodatkowych 1900 m2 powierzchni i nową elewację
Zakończyła się przebudowa Światowida. Na oficjalne otwarcie jeszcze poczekamy (9)
Wykonawca w końcu wybrany. Gdańska firma rozbuduje CSE Światowid
Wykonawca w końcu wybrany. Gdańska firma rozbuduje CSE Światowid (14)

Komentarze (21):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
15.09.2021, 19:47 100% elblążanin: Szkoda, że teatr nie został równolegle zmodernizowany.....
15.09.2021, 20:28 Głos Ludu: Renowacja w mojej opinii słaba i kosztowna - z różnych względów, wzrostu kosztów, słabego gospodarza miasta i tego obiektu. Generalnie reanimacja trupa architektonicznego. Wystarczy spojrzeć kto tam pracuje - duża część personelu po układach politycznych, więc nie ma co się dziwić. Cieszę się tylko, że aktorom i młodzieży tam ćwiczącej będzie trochę milej. A pan dyrektor to pewnie dożywotnio będzie pełnił tą funkcję :)
15.09.2021, 21:05 Machupichcę: Wow, jaki postęp poczyniła nasza Władza. Było przecinanie wstęgi przy muralu na baraku, później przy pojemniku na nakrętki, a teraz przyszedł czas na Dom Kulturwy.
15.09.2021, 22:13 Zakazaćwedkarstwa: Kocham przecinanie wstęg, po prostu ubóstwiam.
15.09.2021, 22:27 Scypion: Nie da się juz na to patrzeć!
15.09.2021, 22:33 Matka Łyslera : No i jest kolejny sukces, bo ja muszę odnieść sukces, gralem codziennie trenowalem uczylem się,..... -:) lubię te wstàżki
15.09.2021, 22:51 Jerzy Lebioda: Znowu banda malkontentow w komentarzach. Jak wy mozecie tak zyc wiecznie niezadowoleni?
15.09.2021, 22:58 Machupichcę: Jerzy Lebioda : a kto powiedział, że jesteśmy niezadowoleni ? Nie czytasz ze zrozumieniem. My jesteśmy bardzo zadowoleni z kolejnej błazenady.
16.09.2021, 07:07 li: Rodzina na swoim
16.09.2021, 07:39 Stańczyk: Czy ta nowa era w kulturze wpłynie na kulturę sprawowania władzy samorządowej? Sam sobie odpowiadam, oni są bardzo odlegli od tego słowa.
16.09.2021, 08:20 mieszkaniec: Witam i pytam gdzie są ci którzy dokończyli ten bajzel przepoceni zbrojarze brudni malarze, stolarze -nie ma dla nich miejsca wśród lanserów typu łysy baletmistrz przy ***s Antka ,słabo to wygląda ta instytucja NIC NIE ROBIENIA pełza dalej (czarna Mamba się przefarbowała dla niepoznaki ale te lisie oczy pozostały )-KASA WYWALONA W BŁOTO.
16.09.2021, 09:00 mis: Jaka nowa kultura w elblazkowie w niektorych remizach strazackich jest wieksza odnowienie budynku nic nie jak jest skostniala dyrekcja ale najwazniejsze przeciecie wstegi i fotki w mediach to sie liczy
16.09.2021, 09:30 pyttania: Skoro wróblewski tak mówi, to "prawda" . Tylko co on tam robi skoro instytucja jest wojewódzka a inwestycja też wojewódzka? Pewnie sprawdzał czy jakiś śmietnik można by tam uruchomić. Skoro zakończono przepłaconą inwestycję, to może teraz Antek powie co z obiecaną "Akademią" dla szkół i jak rozwiąże konflikt interesów - wystarczy potwierdzić lub zaprzeczyć, a to zajmie chwilę. Szkoda że nie było czerepaka, bo chyba też wnosi solidny wkład do jego level kultury. No ale widać popadł w niełaskę i dlatego w czasie wakacji "czytał" gdzie tylko się dało. Co do "instytucji" - nie ważne ile kosztuje lub ma pomieszczeń, ważne co robi dla społeczności i jaką ma frekwencję.
16.09.2021, 09:36 odkażeni?: Dobrze, że się lanserzy trzymali tej wstęgi, bo mogło być teatralnie przy wejściu do kina. podobno jest C-19 w wydychanym powietrzu - maski? Miejsko marszałkowskie wzory.
16.09.2021, 09:46 obrodziło: ~mieszkaniec - tych łysych przyd.u.p.a.sów w kulturze widać na fotach dostatek. Bez okularów, to miałem wrażenie że widzę łyse ..., członków partii przecinających. Twój wpis zrozumiałem wieloznacznie.
16.09.2021, 11:19 Do pyytania: Oj ślepy ty ślepy, za dużo mamrota oraz tvpis. Poszukaj, przyjrzyj się Czyzby wzrok oficera pogorszył się???
16.09.2021, 11:47 kąkol: Oj. Malkontenci ! W życiu nigdy im nic nie wyszło to biadolą . Nie powinni korzystać z CSE bo popadną w jeszcze większą frustrację . Im kultura do życia nie jest potrzebna . Flacha piwa ,faja w zęby , fotel i TVP szczujnia . I wieczne narzekanie . Winni ich stanu psychicznego są inni . Pożałowania godni kretyni . Jedno co zwróciło moją uwagę to to , że nie było pokropku . Pewnie teraz czarne sukienki chodzą po sądach tłumacząc się ze swych pedofilskich uczynków . Brawo . Brawo Samorząd Województwa , brawo dyr. CSE . Brawo, brawo , brawo !
16.09.2021, 12:27 MO: budynek odnowiony a w środku PRL
16.09.2021, 15:14 "tak, to ja": Satyra i krytyka jest skuteczna gdy dotyczy prawdy i jest celnie umieszczona. Tak jest np. w przypadku czerepaka - wyimaginowanego szui, karierowicza, stręczyciela politycznego i kolesiowskiego, zwykłego łajdaka pozyskującego kasę z różnych źródeł i wpływów, ... . W naszym mieście też musi taki być, bo ilekroć ktoś przytacza czerepaka, to jakiś miejscowy niesprawny intelektualnie woła: "to ja, zobacz jestem tam, to ja". Robi to szybko by go jakiś inny czerepak nie wyprzedził. No cóż, on nie rozumie że skandynawskie sagi nie dotyczą ludów Afryki. Taki to jego "level".
16.09.2021, 16:42 wirus: gdzie oni maja maseczki.
16.09.2021, 18:52 Do Kąkol: Rodzina wiecznego dyrektora ?:) ja za TVP nie jestem wolę TVN ale tez szczujnia…


Inne artykuły:

Przy ul. Tamka powstanie piętrowy parking? Miasto ogłosiło przetarg
Przy ul. Tamka powstanie piętrowy parking? Miasto ogłosiło przetarg (6)
Koronawirus: 2 nowe zakażenia w Elblągu, 20 na Warmii i Mazurach
Koronawirus: 2 nowe zakażenia w Elblągu, 20 na Warmii i Mazurach (2)
Kradli metalowe elementy, by sprzedać jako złom
Kradli metalowe elementy, by sprzedać jako złom (4)
Natalia Krystowska nową aktorką Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
Natalia Krystowska nową aktorką Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu (1)
Mickiewicza: Zderzenie trzech aut. 38-latka zignorowała znak "stop"?
Mickiewicza: Zderzenie trzech aut. 38-latka zignorowała znak "stop"? (9)
Elbląg: Zatrzymani pod zarzutem posiadania narkotyków
Elbląg: Zatrzymani pod zarzutem posiadania narkotyków (2)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.