Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
18.09.2021 21:00

Ambicja to za mało. Mistrzynie z Lubina nie dały żadnych szans elblążankom


Ambicja to za mało. Mistrzynie z Lubina nie dały żadnych szans elblążankom


Start Elbląg w drugim w sezonie spotkaniu u siebie przegrał z MKS Zagłębiem Lubin 23:37 (9:21). Aktualne mistrzynie Polski okazały się zespołem z zupełnie innej półki, który dysponuje silniejszą kadrą i góruje nad elblążankami doświadczeniem na wysokim poziomie. Dla naszych dziewczyn była to okazja, aby zebrać bardzo dużo cennych wskazówek i wykorzystać w kolejnych pojedynkach.

 

Trudno porównywać obie ekipy. Start ma zupełnie inne cele w trwającej kampanii. Klub stawia na młode zawodniczki, które chce ogrywać w Superlidze, a rywalki budują kadrę nastawioną na zdobywanie trofeów i sukcesy w międzynarodowych rozgrywkach.

 

Jednak w takiej sytuacji EKS zagrał z dużą ambicją. Od początku natomiast przyjezdne systematycznie odskakiwały gospodyniom. Brylowała skrzydłowa Adrianna Górna, która celnie rzucała między słupki. Start musiał gonić rywalki, a Zagłębie z wyrachowaniem wykorzystywało mnóstwo niecelnych rzutów miejscowych. Po serii 5 bramek z rzędu, w 25 minucie było 6:16 dla MKS, a po chwili 7:19. O przebiegu tej części gry mówi fakt, że Zagłębie prowadziło 21:9.

 

W drugiej części najlepsza drużyna w kraju zagrała na trochę wolniejszych obrotach. Start w końcówce mógł skorzystać z fantastycznego dopingu kibiców i poprawić swoje bramkowe zdobycze na boisku. To jednak nie mogło wpłynąć na ogólny przebieg pojedynku. MKS wygrał w efektowny sposób, ale ten występ nie może deprymować elblążanek. One o punkty będą walczyć z innymi ekipami w tej lidze.

 

EKS Start Elbląg – MKS Zagłębie Lubin 23:37 (9:21)

 

EKS Start Elbląg: Pająk, Hypka, Żarnoch – Cygan 5, Wołoszyk 4, Kostuch 3, Peplińska 3, Dworniczuk 2, Kopańska 2, Szczepanik 2, Choromańska 1, Głębocka 1, Owczarek, Tarczyluk, Kozak

MKS Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz, Drzemicka – Górna 7, Jakubowska 7, Zawistowska 7, Drabik 6, Kochaniak-Sala 3, Matieli 3, Grzyb 2, Hartman 2, Galińska, Milojević, Miłek, Noga

 

M

Galeria zdjęć: EKS Start Elbląg - MKS Zagłębie Lubin
Artykuły powiązane

:

Zwycięstwo Startu na rozpoczęcie rozgrywek Superligi
Zwycięstwo Startu na rozpoczęcie rozgrywek Superligi
EKS Start: Prezentacja zespołu podczas Elbląskiego Święta Chleba. Zobacz zdjęcia
EKS Start: Prezentacja zespołu podczas Elbląskiego Święta Chleba. Zobacz zdjęcia (8)

Komentarze (4):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
18.09.2021, 21:47 kibic Startu: Pękł balon sztucznie napompowany przez rodziców tych dzieci, trenerów i pracowników klubu. Superliga Kobiet jest w rankingu na 13 miejscu w Europie (dla porównania Ekstraklasa piłki nożnej mężczyzn jest na 30 miejscu wśród lig europejskich) i nie jest tak słaba, żeby dzieci i handballowe komediantki mogły odegrać w tej lidze jakąkolwiek rolę. Zaklinanie rzeczywistości nic nie da, Start jest pewniakiem do spadku. By grać w Superlidze trzeba spełniać 2 warunki: finansowy (budżet na poziomie 1mln zł) i sportowy. Start drugiego warunku nie spełnia, odstaje od reszty zespołów i dlatego spadnie w tym sezonie do I ligi, co jest na rękę władzom miasta bo w I lidze wystarczy budżet 600 000 zł i w I lidze będą mogły grać juniorki z MKS Truso.
19.09.2021, 02:43 kkk: Trener się uczy zawodniczki się uczą i tym sposobem nasze miasto zniknie ze sportowej mapy kobiecej piłki ręcznej. Ale za to zarząd ma się dobrze nieprawdaż?
19.09.2021, 03:56 do kkk: Ale to nie wszystko. Pan Prezydent Duda też się uczy :(
19.09.2021, 10:20 marek23: Na pierwszym zdjęciu Ola Garncarczyk ( Jędrzejczyk ) ,która zakończyła karierę w piłce ręcznej .Olu dziękujemy za wieloletnią grę w Starcie ,Będziemy cię mile wspominać .Pozdrawiam


Inne artykuły:

Przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h
Przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h (1)
Nadal wysoka ilość dziennych zakażeń. Wzrasta ilość osób hospitalizowanych
Nadal wysoka ilość dziennych zakażeń. Wzrasta ilość osób hospitalizowanych (3)
Rusza kolejna edycja programu stypendialnego „Promocje”
Rusza kolejna edycja programu stypendialnego „Promocje”
Czwarta z rzędu wygrana Concordii. Słoniki pokonały na Krakusa Granicę [BRAMKA Z MECZU]
Czwarta z rzędu wygrana Concordii. Słoniki pokonały na Krakusa Granicę [GOL] (1)
Narodowy Dzień Sportu w Elblągu - dla wszystkich bez względu na wiek (zobacz zdjęcia)
Narodowy Dzień Sportu w Elblągu - dla wszystkich bez względu na wiek
Przez dziesiątki lat nie zrealizowano budowy archiwum miejskiego. Miasto sprzeda działkę przy Św. Ducha?
Przez dziesiątki lat nie zrealizowano budowy archiwum. Miasto sprzeda działkę? (11)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.