Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
12.10.2021 13:00

Radny dopytuje o ul. Nowogródzką i Tornopolską. „Po obfitych deszczach zapadła się nawierzchnia”


Radny dopytuje o ul. Nowogródzką i Tornopolską. „Po obfitych deszczach zapadła się nawierzchnia”


- Ulica Nowogródzka jest jedną z nowszych ulic Elbląga i co prawda jest widoczna na mapach, ale w ujęciu technicznym jest to tylko kilkusetmetrowy dojazd na budowę ułożony z betonowych płyt, oczywiście bez chodnika – stwierdził radny KO Cezary Balbuza.
 
Radny zwrócił uwagę na to, że budowa tej ulicy została już zakończona i zlokalizowane są przy niej trzy osiedla budynków wielorodzinnych. - Trzy mini osiedla liczą łącznie 13 budynków mieszkaniowych – zaznaczył.
 
 
Są też trzy osiedla domków w zabudowie bliźniaczej oraz osiedle domków jednorodzinnych, łącznie to co najmniej kilkadziesiąt adresów. Przy ul. Nowogródzkiej zlokalizowane jest także przedszkole, do którego zwożone są samochodami dzieci z innych rejonów miasta
 
– opowiada Cezary Balbuza.
 
Zdaniem radnego ruch samochodowy na ulicy Nowogródzkiej jest duży. - Nietrudno sobie wyobrazić jaki ruch generuje kilkaset samochodów zlokalizowanych w rejonie ulicy Nowogródzkiej – podkreślił Cezary Balbuza. - Szczególnie w godzinach porannych, gdzie dodatkowym zagrożeniem na wąskiej drodze jest ruch pieszych prowadzących dzieci do przedszkola.
 
 
Nadmienię, że w ostatnich tygodniach po obfitych deszczach zapadła się nawierzchnia sąsiadującej z Nowogródzką ulicy Tarnopolskiej uniemożliwiając przejazd
 
– dodał Cezary Balbuza.
 
Radny zwrócił się do Prezydenta Elbląga z pytaniami w jakim terminie wykonana zostanie docelowa struktura ul. Nowogródzkiej oraz naprawa zapadniętej nawierzchni ulicy Tarnopolskiej.

Jak nasi czytelnicy oceniają stan ul. Nowogródzkiej i Tornopolskiej?
 
KJ

Artykuły powiązane

:

Nowe skrzyżowanie w centrum Elbląga? Droga połączy ul. Zw. Jaszczurczego i Al. Grunwaldzką
Nowe skrzyżowanie połączy ul. Związku Jaszczurczego i Al. Grunwaldzką (21)
Rusza budowa I etapu ul. Wschodniej
Rusza budowa I etapu ul. Wschodniej (6)

Komentarze (20):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
12.10.2021, 13:12 Lokalny: Efekty stawiania osiedli na bagnie. Pan Mytych byl pierwszym, ktory sie o tym przekonal.
12.10.2021, 13:17 Zniesmaczony wolny strzelec.: Jeszcze gorsza jest nawierzchnia na ulicach Stanisławowskiej, Druskiennickiej, Lidzkiej, Orszańskiej, a już ulicą Bitwy Warszawskiej 1921 nie mozna nawet przejść "suchą" nogą. To skandal, bo teraz remontowane są te w miarę dobre jak Bitwy pod Lenino czy Marksa i Engelsa.
12.10.2021, 13:40 Molo: Dobrze jest, nie narzekajcie, jest super. Nie jeździć po tych ulicach i będzie git.
12.10.2021, 13:49 kjm: Panie radny, pan podobno jesteś przewodniczącym ds gospodarczych w RM, zatem masz pan bliski kontakt z prezydentem / tworzycie też koalicję / więc nie pytaj włodarza poprzez media tylko działaj. Elblążanie płacą Ci pieniądze nie za zasiadanie w Radzie, tylko za pracę i jej efekty. A te pytania i gadanie nie przystoją radnemu co mówi o sobie jako "najbardziej pracowity radny" ...?
12.10.2021, 14:06 sD: Ale moment, niech miasto sie dogada, ze bedzie nadzorowac inwestycje i pokryje np projekt, ale calosciowo za inwestycje niech placa mieszkancy tych osiedli.
12.10.2021, 14:10 aktywista obrzeżny: Cezary prze wbrew linii koalicjanta twierdzącego, że wszystko w mieście kwitnie. Rondo Tarnopol, ulica Tarnopolska. A psia mać! Idźcie na całość i nazwijcie coś wreszcie imionami herojow narodowych - "pana szuchewycza" i bandery ! to że Tarnopolska się zapada , to skandal międzynarodowy i partnerzy "stamtąd" mogą się pogniewać. "Rada miasta" powinna natychmiast uchwalić położenie poprawnej nawierzchni godnej partnera i "pana szuchewycza". Cezary - do roboty. Nie zapomnij Czarek opowiedzieć jak krzywdzili cię trzecią dawką w tłumie czekającego pospólstwa.
12.10.2021, 14:15 Zainteresowana : Ul. Nowogrodzka jest w fatalnym stanie, konieczna jest budowa nowej ulicy, chodnika którego tam nie ma
12.10.2021, 14:20 se ne wrati: ~Zniesmaczony... - pewnie jesteś strzelec ale siczowy. Bitwy Warszawskiej w tym roku nie było, były za to bitwy tam skąd ród swój wywodzisz. Wybaczam ze względu na wiek i zniesmaczenie, ale chociaż na starość wracają wspomnienia o stepie szerokim. A do tego co jest przeciw Marksowi i Engelsowi - to protoplaści pisistów, więc wybierz jakieś inne, współczesne, nazwiska zamiast nielubianych. jeden neomarks twierdzi, że jego brat bliźniak złamał polską konstytucję i sprzedał suwerenność podpisując Traktat Lizboński. godny patron zapadającej się ulicy?
12.10.2021, 15:15 Dzielnica WINNICE: Ulice GARNIZONOWA, JASNA, FLORIANA, ARTYLERYJSKA czekają od 30-40 lat na asfalt i chodniki a póki co dojazd po płytach i trylince mają od pokoleń. Garnizonowa wygrała Budżet Obywatelski na asfalt i oświetlenie a miasto co zrobiło. .. nowe płyty położyli i wyrównali zapadnięte. Czemu radny Cezary pisze kolejny raz tylko o ulicy przy której mieszka a inne ulice ma gdzieś? Budżet obywatelski jest czemu wniosku nie złożył od lat?
12.10.2021, 17:59 Czytelnik66: Czy radny ma interes w działaniu czy to ciężarówki zniszczyły drogę ?
12.10.2021, 18:16 Upadły Harlej: Stary cwaniak Balbuza podobno sam mieszka przy tej ulicy, wiec to prywata w najczystszej psotaci. dlaczego mamy finansować budowe drogi dla takich nowobogackich nosaczy? droge powinni wybudowac patodeweloperzy lub sami mieszkancy w ramach zrzutki lub kredytu. To nie jest zadna przelotowa ulica zeby mial sie na to skladac elblaski podatnik z innych czesci miasta.
12.10.2021, 18:48 Niecierpliwa: Ruch na Nowogródzkiej jest duży ,chodnika nie ma przedszkole blisko drogi mieszkańcy mają problem z poruszaniem płyty chodnikowe ledwo się trzymają Mówiono nam ,że będzie droga będzie chodnik od dawna czekamy.Wierzę, że się doczekamy
12.10.2021, 20:01 Ddek: Ul Suwalska od dziesięcioleci kocie łby. Wstyd,a ten pieprzy o asfalcie na nowym osiedlu. Są pilniejsze potrzeby drogowe niż asfalt na osiedlu bogaczy. Tym bardziej że płyty drogowe są praktycznie nowo położone.
12.10.2021, 20:47 zgadza się : radny pilnuje swojej d.... bo mieszka przy Nowogródzkiej - i chce się wykazać przed mieszkańcami - a szczególnie ze swojego bloku. Tam mieszka z nim jakiś peniacz i pewnie go naciska. A ulica jest podrzędna ułożona z płyt i git. Tam trwają wieczne budowy i stale jeździ ciężki sprzęt, ale wykonanie nowej ulicy może poczekać na lepsze czasy. A jak sprzeda mieszkanie i wybuduje sobie dom w Przezmarku to zechce od Starosty aby mu wybudował drogę klasy S do Elbląga bo mu ciężko dojechac przez GG? Trochę powagi radny - i zobaczyć nie tylko swój interes.
12.10.2021, 21:41 Krzysiek: Problemem nie są wody opadowe tylko cieki wodne, od tego trzeba zacząć przed naprawą drogi.
13.10.2021, 09:10 ft: Panie radny czy zajmuje się Pan tylko ulicami? a zapomniał Pan o boisku dla szkoły 23, przecież to Pan obiecał i co - cisza, proszę się wykazać, że coś Pan robi
13.10.2021, 09:12 ft: Dzieci z tej szkoły czekają ponad 20 lat więc co to są 3 lata i już raban, a przeciwko budowie boiska głosował Pan na "NIE"
13.10.2021, 10:54 zgrywus: Ciężki jest jednak w naszym grajdole los radnego który chce coś zrobić dla mieszkańców;) Facet pisze, że mieszka przy tej ulicy kilkuset ludzi, że ta droga to tylko ułożone na ziemi betonowe płyty, a hejterzy swoje;) Nieśmiało zwrócę uwagę hejterom, że radny wspomina, że przy tej ulicy jest 7 osiedli mieszkaniowych, a nie kilka domków jednorodzinnych jak np. na Suwalskiej czy innych wspomnianych przez hejterów uliczkach! Na koniec pytanie do hejterów, gdzie wasi radni z waszych okręgów, co zrobili dla was?;)
13.10.2021, 12:20 Gin: Kpina!!!!!!!!!!!! Na ul okólnik to marzenie taka droga, której nie można się doczekać od lat. Na ul. Dąbrowskiego płytówka z lat 70 i jakoś radny nie dopytuję o tą drogę. Pomijam, że w mieście są drogi wymagające szybkiej naprawy. Na ul. Łęczyckiej leży żwir, na Starym Mieście, które powinno być wizytówką ul. Bulwary to dramat. takich miejsc jest dużo, a Ci cała kasę pompują od 4 lat w Krasny Las i okolice. Bez jaj!!!!!!!!!!!!!!!
14.10.2021, 08:59 OxY: Ciekawy jestem czy któraś z osób na nie, chociaż raz przejechała się ul. Nowogródzką, po opadach mijając się z innymi samochodami.


Inne artykuły:

Groźny wypadek na S7 z udziałem dwóch aut ciężarowych
Groźny wypadek na S7 z udziałem dwóch aut ciężarowych (3)
Dlaczego od tygodnia kaloryfery w Szpitalu Miejskim przy Żeromskiego są zimne?
Dlaczego od tygodnia kaloryfery w Szpitalu Miejskim przy Żeromskiego są zimne? (4)
Elbląg: Poszukujemy tego mężczyzny
Elbląg: Poszukujemy tego mężczyzny (1)
Luigi i Agnes Pagano wystąpili w Amore Mio. "Panuje tu zawsze miła, wręcz rodzinna atmosfera"
Luigi i Agnes Pagano wystąpili w Amore Mio."Panuje tu zawsze rodzinna atmosfera"
Koronawirus: Zmarł mieszkaniec powiatu elbląskiego
Koronawirus: Zmarł mieszkaniec powiatu elbląskiego (3)
Naucz się jeździć na łyżwach
Naucz się jeździć na łyżwach (2)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.