Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
13.10.2021 13:30

Galeria EL tematem dyplomów studentek ASP. "Zmierzyłyśmy się z wyjątkową przestrzenią" [zobacz zdjęcia]


Galeria EL tematem dyplomów studentek ASP. "Zmierzyłyśmy się z wyjątkową przestrzenią" [zobacz zdjęcia]


Galeria EL tym razem w podwójnej roli, jako miejsce prezentacji i inspiracja. Zabytkowe wnętrze i otoczenie instytucji było tematem dyplomów pięciu studentek gdańskiej ASP. Efekty ich pracy mogliśmy zobaczyć wczoraj, 12 października.

 

We wtorek w Centrum Sztuki Galerii EL odbyła się jednodniowa wystawa Dyplomów Licencjackich studentek Pracowni Podstaw Projektowania Architektury Wnętrz IV gdańskiej ASP: Julii Zubki, Oliwii Kapusty, Weroniki Mach, Julii Przyłuckiej i Kaliny Rutkowskiej. Tematem ich pracy była przestrzeń Galerii EL, zarówno jej wnętrze jak i teren przylegający do budynku wraz z pozostałościami dawnej zabudowy. 

Musiałyśmy zmierzyć się z przestrzenią, która ma już swój urok, jest wartością samą w sobie. Na początku były trudności, ale później była już sama radość, że to wyszło, że się udało, że powstał projekt, który bardzo dobrze się prezentuje

- mówi Oliwia Kapusta.

 

Dla studentek ASP praca nad projektami była okazją do poznania wyjątkowej przestrzeni elbląskiej galerii i zaproponowania swoich rozwiązań na jej wykorzystanie. 

Wcześniej nie znałyśmy Galerii EL. Wartością dodaną tych zajęć jest to, że mogłyśmy się tu pojawić. Pierwsze zetknięcie z tym miejscem było dużym wstrząsem. To przestrzeń, które ma silne oddziaływanie, są znamiona historyczne, a dodatkowo to miejsce ważne dla mieszkańców. To było ciekawe zadanie, jak zadziałać, żeby nie zranić ducha, który mocno wybrzmiewa w tych wnętrzach. To naprawdę świetne doświadczenie. Analizy, przemyślenia zajęły nam długie noce. Teraz inaczej już patrzymy na tę przestrzeń. Chyba każdy z nas zostawił tu również cząstkę siebie

- przekonuje Weronika Mach. 

 

Tylko jedna z prac dyplomowych była podpowiedzią, jak na nowo można zaprojektować wnętrze Galerii EL. Pozostałe dotyczyły jej otoczenia, łącznie z zachowanymi tam fragmentami zabytkowych murów. Studentki umieściły tam m.in. pracownie dla artystów. - Cztery osoby projektowały przestrzeń między pozostałościami murów. Miałyśmy dość duże pole manewru. Te prace są bardzo różne, aczkolwiek chyba wszystkie doszłyśmy do wniosku, że te mury są wartością, którą należy uszanować - dodaje Julia Zubka.
 

W pracowni skupiamy się na pracy nad realnymi projektami. W tym roku zajęliśmy się dość magiczną przestrzenią Galerii EL i jej otoczenia. Urodziłem się w Elblągu, tu mieszkam i częściowo pracuję. Te tereny dosyć dobrze znam, bardzo je lubię, będąc lokalnym patriotą, dobieram tematy, które są bliskie mojemu sercu

- podkreślił dr Tomasz Zmyślony z Pracowni  Podstaw Projektowania Architektury Wnętrz IV ASP w Gdańsku.
 

NJ

Galeria zdjęć: Galeria-El - przestrzeń uwolniona
Artykuły powiązane

:

Trwa rozbudowa teatru i przygotowania do premiery. Jakie zmiany przechodzi elbląska placówka kultury?
Trwa rozbudowa teatru. Jakie zmiany przechodzi elbląska placówka kultury? (3)
Emeryturę spędzi w muzeum. 4-tonowy młot po 64 latach wrócił do Elbląga
Emeryturę spędzi w muzeum. 4-tonowy młot po 64 latach wrócił do Elbląga (5)

Komentarze (0):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:


Inne artykuły:

Piknik na Placu Dworcowym w Światowy Dzień Żywności
Piknik na Placu Dworcowym w Światowy Dzień Żywności (3)
Grzybobranie z leśnikami
Grzybobranie z leśnikami
Trwa rozbudowa teatru i przygotowania do premiery. Jakie zmiany przechodzi elbląska placówka kultury?
Trwa rozbudowa teatru. Jakie zmiany przechodzi elbląska placówka kultury? (3)
Talent i praca receptą na sukces
Talent i praca receptą na sukces (2)
Teatr w Elblągu zaprasza na Wesele Wyspiańskiego
Teatr w Elblągu zaprasza na Wesele Wyspiańskiego (1)
Koronawirus: 20 zakażeń w Elblągu, ponad 100 w regionie
Koronawirus: 20 zakażeń w Elblągu, ponad 100 w regionie (9)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.