Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
30.10.2021 21:00

„Tereny przeznaczone szczególnie dla małych i średnich inwestorów powoli nam się kończą”


„Tereny przeznaczone szczególnie dla małych i średnich inwestorów powoli nam się kończą”


- Interesują mnie przede wszystkim inwestorzy, którzy są spoza miasta. Czy zostali w jakiś sposób skuszeni naszą miejską ofertą? Czy mamy się czym pochwalić? – pytał radny PiS Piotr Opaczewski podczas czwartkowego (28.10.) posiedzenia Komisji Polityki.
 
Robert Rajkiewicz z Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki podkreślił, że ten rok był specyficzny. - Nie ma co ukrywać, że pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele przedsiębiorców, z którymi rozmawialiśmy przełożyło swoje decyzje bądź się wycofali. To nie dotyczy samego Elbląga, ale także innych regionów w Polsce – mówił.
 
 
W chwili obecnej rozmawiamy z jednym dużym przedsiębiorcą. Jest to firma notowana na giełdzie warszawskiej dotycząca terenów inwestycyjnych. Jeżeli udałoby się to sfinalizować to byłby znaczący sukces
 
– opowiadał Robert Rajkiewicz.
 
 
Radny PiS dopytywał, czy inni inwestorzy spoza naszego miasta są zainteresowani Elblągiem. - Są. Cały czas jesteśmy w kontakcie z inwestorami, z którymi wcześniej rozmawialiśmy – zaznaczył Robert Rajkiewicz. - Mamy jednego inwestora, który zamroził swoją inwestycję na 180 mln zł – dodał pracownik Departamentu Promocji Kultury i Turystyki.
 
 
Są zapytania o tereny, ale nie ma co okrywać, powoli one nam się kończą. Szczególnie te tereny przeznaczone dla małych i średnich inwestorów. Tereny, które pozostały to tereny, które wymagają środków ze strony Miasta, aby je dostosować
 
– przyznał Robert Rajkiewicz.
 
To stanowi nie lada problem. - Inwestor z Elbląga łatwiej rozumie pewne rzeczy. Natomiast inwestor spoza Elbląga jest przyzwyczajony, że przychodzi na teren, na którym już następnego dnia może inwestować – stwierdził pracownik Departamentu Promocji Kultury i Turystyki. - Czyli teren musi być przystosowany, wyrównany, uzbrojony w podstawowe media, drogi.
 
Jak poinformował Robert Rajkiewicz, oferta Miasta została powiększona o tereny przy Rzece Elbląg. - Myślę, że tu będzie fajny odzew, bo już są zapytania w odniesieniu do Przekop – dodał.
 
 
KJ

Artykuły powiązane

:

Ranking samorządowych wydatków inwestycyjnych. Jak wypada Elbląg?
Ranking samorządowych wydatków inwestycyjnych. Jak wypada Elbląg? (5)
Przekop Mierzei Wiślanej: Montaż pierwszej bramy do „serca” inwestycji (film)
Przekop Mierzei Wiślanej: Montaż pierwszej bramy do „serca” inwestycji (film) (5)

Komentarze (15):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
30.10.2021, 21:14 Upadły Harlej: "To stanowi nie lada problem. - Inwestor z Elbląga łatwiej rozumie pewne rzeczy. Natomiast inwestor spoza Elbląga jest przyzwyczajony, że przychodzi na teren, na którym już następnego dnia może inwestować " - a co przez 40 lat robili Słonina z Wróblewskim żeby takie tereny przygotować? Masa kasy UE została zmarnowana, a teraz nadal spora kasa z masowej wyprzedaży działek patodeweloperom jest przeżerana. Tylko mi nie mówcie o jakiejś śmiesznej Modrzewinie, gdzie pracuje mniej osób niż w Castoramie, którą powstała wyłącznie dzięki nowej S7.
30.10.2021, 21:24 hd: W chwili obecnej rozmawiamy z jednym dużym przedsiębiorcą. Jest to firma notowana na giełdzie warszawskiej dotycząca terenów inwestycyjnych. Jak poinformował Robert Rajkiewicz, oferta Miasta została powiększona o tereny przy Rzece Elbląg. - Myślę, że tu będzie fajny odzew, bo już są zapytania w odniesieniu do Przekop – dodał. Co to za bełkot, poszczepienny?
30.10.2021, 21:40 anatol: A radny PiS Piotr Opaczewski to niech lepiej poprosi swojego kolegę z partii , elblaskiego posła Leonarda Krasulskiego ,czlonka od kilku miesięcy Rady Doradczej przy Premierze o wsparcie w szukaniu inwestorow dla Elblaga . Obecne mozliwosci naszego posła są nieporównywalnie wieksze od urzędników elblaskiego Ratusza . Czekamy na efekt .
30.10.2021, 23:08 taak: W Mińsku są już ich wielkie tłumy.
30.10.2021, 23:10 Jp: Juz niedojda pisowska szczuc zaczyna ? Najpierw sklucaja nas z wszystkimi a teraz inwestorow sie pyta .Lepiej zapytaj tego z sekty co dla Elblaga zrobil
31.10.2021, 06:44 Donald : Do JP ty zapytaj swojego DT co zrobił dla Polski jsk był szefem w UE albo sam wymień kilka rzeczy które on zrobił???
31.10.2021, 08:54 kjm: Jak ten departament / od wszystkiego i od niczego /"szuka" inwestorów to i efekty mizerne, czy jest to więc normalne?
31.10.2021, 09:27 $$$$$$$: POWOLI to nie sukces.
31.10.2021, 11:14 czas ucieka: Zastanawia nas jedno dleczego PIS pozwala by kolej nadzalewowa upadła.Dlaczego inwestorzy mają problem bo nie ma podłączonych mediów na terenach pustych ,wolnych.Jeśli jest tak to należy wymienić wszystkich w UM ratuszu.BO nie nadają sie.Pensje za coś biorą.
31.10.2021, 12:31 Sluszna racja: I naszą cierpliwość do tych z U M ratusza też i mamy ich dość.
31.10.2021, 13:05 Co by tu jeszcze sprzedać?: ...by zdążyć, nim kadencja minie. Duma Wróbel na swym oopliku.
31.10.2021, 15:10 zofia: Ktoś tu wspomniał o naszym posle Leonardzie Krasulskim , który jest w Sejmie piątą kadencję i zawsze widzimy go w TV siedzącego w ławach sejmowych bezpośrednio za premierem Kaczyńskim . . Byłabym wdzięczna za podanie info o inicjatywach posla Krasulskiego zrealizowanych dla Elbląga przez 18 lat pracy w Sejmie
31.10.2021, 20:23 ddsadsadsa: czyt.: "trzeba zburzyć więcej zabytkowych budynków" na przetargi pod developera
01.11.2021, 10:45 BASTA!: z powodu nieudolności pozbywają się wspaniałego terenu inwestycyjnego, jakim jest Terkawka. I jeszcze wymyślili, że przeszkadza ona lotnisku. Kiedyś stosunki z kaliningradem będą normalne, i teren na wagę złota. Całe 1 Maja jest z lokalami "do wynajęcia". Ja optuję, abyśmy to Elbląg wynajęli wyborczo 40-50 latkom, nawet z zewnątrz, aby pozbyć się tych tłusto-posiwiałych brygadzistów.
02.11.2021, 08:51 Realista: "Są zapytania o tereny, ale nie ma co okrywać, powoli one nam się kończą. " I gdzie sa teraz ci hurraoptymistyczni, ktorzy tak klaskali jak na modrzewinie stawiali firemki zatrudniajace 5 osob, łacznie z cieciem, sprzataczką i kierownikem? Miejsce sie skonczylo i zamiast poszukac inwestora, ktory zatrudni 200 osob, powstaly male karzełki zatrudniajace po kilka osób.


Inne artykuły:

Przypominamy - komunikacja i organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych
Przypominamy - komunikacja i organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych (4)
Ponad 7 tysięcy nowych zakażeń. Wzrasta liczba osób pod respiratorami
Ponad 7 tysięcy nowych zakażeń. Wzrasta liczba osób pod respiratorami (4)
W sztafecie świętuj Niepodległość
W sztafecie świętuj Niepodległość
Concordia pokonała Motor i odzyskała fotel lidera forBET IV ligi [GOLE Z MECZU]
Concordia pokonała Motor i odzyskała fotel lidera forBET IV ligi [GOLE Z MECZU] (1)
SERIA PRZERWANA. OLIMPIA PRZEGRYWA W CHORZOWIE PO GOLU Z RZUTU KARNEGO
SERIA PRZERWANA. OLIMPIA PRZEGRYWA W CHORZOWIE PO GOLU Z RZUTU KARNEGO (4)
Elbląska formacja przed startem na Mistrzostwa Świata
Elbląska formacja przed startem na Mistrzostwa Świata (6)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.