Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
10.11.2021 16:30

Zobacz, co działo się w Elblągu (materiał filmowy)


Zobacz, co działo się w Elblągu (materiał filmowy)


Trwają prace nad budżetem miasta na przyszły rok. O tym, na jakim są etapie oraz jak Polski Ład wpłynął na jego tworzenie opowiedział nam Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Włodarz Elbląga mówił także o zakończonej budowie kolejnej ścieżki rowerowej, wsparciu policji przez elbląski samorząd oraz o elbląskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
 
Jak zaznaczył Prezydent Elbląga nasze miasto na Polskim Ładzie straci ponad 43 mln. - Dla samorządu to potężna kwota i potężny problem dla mieszkańców, bo nie zrealizujemy wielu zadań, których oczekują elblążanie – mówił.
 
Z ponad półrocznym wyprzedzeniem zakończyła się budowa nowej drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Kościuszki, a także na odcinkach Górnośląskiej i Agrykola. - Zakończyliśmy dużą inwestycję, która na pewno zostanie przyjęta przez rowerzystów z dużym zadowoleniem. W sumie powstało 2,5 km nowej ścieżki rowerowej – podkreślił Witold Wróblewski.
 
Elbląski samorząd po raz kolejny wsparł policję. Tym razem w postaci nowego samochodu hybrydowego (toyota corollla) oraz alkomatu. - W corocznym budżecie zawsze staramy się wspierać również nasze służby mundurowe. Miasto dołożyło z budżetu 50 tys. zł do nowego radiowozu. Natomiast ponad 17 tys. zł kosztował nowy  alkomat. Urządzenie będzie służyć do czynności procesowych, ponieważ wydruki z niego mogą być przedstawiane w sądzie jako dowód – zaznaczył Witold Wróblewski.
 
Elbląskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się już dziś. 10 listopada, o godz. 18.00, w Hali Sportowo-Widowiskowej mieszkańcy odbędzie się koncert „Elbląg dla Niepodległej”. Natomiast 11 listopada, o godz. 11.00 rozpocznie się Mszą Świętą za Ojczyznę w Katedrze św. Mikołaja. Ok. godz. 12.15 uroczyście odsłonięty zostanie Pomnik Twórców Niepodległości, a o godz. 13.30 po raz siódmy wystartuje Bieg Niepodległości. O tej samej porze (godz. 13.30), na placu katedralnym odbędzie się festyn dla mieszkańców.
 
- Chcę zaprosić wszystkich mieszkańców na te obchody. Sportowo, kulturalnie, duchowo, można w tym święcie uczestniczyć. To jedno z najważniejszych świąt dla każdego Polaka – mówił Witold Wróblewski.
 
 
KJ

Artykuły powiązane

:

Policja otrzymała nowy radiowóz i alkomat. Prezydent: Zawsze staramy się wspierać nasze służby mundurowe
Policja otrzymała nowy radiowóz i alkomat (8)
Kościuszki: Powstało ponad 2,5 km nowej drogi dla rowerów
Kościuszki: Powstało ponad 2,5 km nowej drogi dla rowerów (10)
Zobacz, co działo się podczas czwartkowej sesji RM (materiał filmowy)
Zobacz, co działo się podczas czwartkowej sesji RM (materiał filmowy) (5)
Zobacz, co działo się w Elblągu (materiał filmowy)
Zobacz, co działo się w Elblągu (materiał filmowy) (11)

Komentarze (11):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
10.11.2021, 18:09 Volo: Przecież tu nic się nie dzieje.
10.11.2021, 18:12 Colo: Nie zrealizujecie wielu zadań...a co wy realizujecie? Skąd wiecie czego oczekują mieszkańcy, skoro ich już nie przyjmujecie w UM ?
10.11.2021, 19:52 muskuły: Jak on pięknie mówi. To wielkie sukcesy 130 tysięcznego miasta. Czy te widzące oczy mogą kłamać? Chyba nie, ale naśladując idola "chcę wierzyć, że nie". Podkreślam "chcę". Brak na wszystko, ale na fanaberie milfetki to setki tysięcy daje od ręki. Drogi ten interes jest.
10.11.2021, 21:28 było wiadome: Elbląg traci 43 mln ,jak dzieli olsztyn to resztki dostaniemy.Małe pipidówki na mazurach do stają wiecej.O czym tu mowa . chyba o tym że kiwają nas Elblążan cay czas. Ciekawe ile dostanie olsztyn ?????pół miliarda czy prawie.
11.11.2021, 07:18 Polka: Zalosne!. Wszystkie dzialki i nieruchomosci sprzedaje. Co z uzyskana kasa? Przezarta?
11.11.2021, 10:20 Józek: Co za przyjemna uśmiechnięta buźka,widać że to bardzo dobry i miły,przesympatyczny człowiek,który robi wszystko,abyśmy my,elblążanie,byli szczęśliwi.Tak trzymać Panie prezydęcie,kochamy Pana,wszyscy bez wyjątku.Za dwa lata ma Pan mój głos.
11.11.2021, 10:21 Hipokryt !: czy chociaż raz podejmie temat nędzy rankingów- najbiedniejsze miasto, końcówka w inwestycjach. I najważniejsze to radiowóz dla policji. To chyba gmina wiejska
11.11.2021, 15:39 żal patrzeć: Z okazji Święta Niepodległości powiem szczerze - żal mi faceta. On ma same kłopoty i gna ciągle pod górę. Jest lepszy w propagandzie od Morawieckiego. Ukradli mu 43 mln, ale to tylko 24 mln. Zamiast zarządzać licho administuje, zamiast pracować ciągle siedzi w mediach. Powie kilka słów i ledwo dyszy. Może jakieś sanatorium? Ratujmy chłopa i miasto.
11.11.2021, 19:19 Lenie: Otwórzcie wreszcie ten U M ratusz dla petentów. Dziwne sklepy czynne,przychodnie i inne urzedy A wy się obijacie. Jeśli tak to połowę pensji na wypłatę.
11.11.2021, 19:21 Masakra : Proszę spojrzeć na Pana ala prezydenta. Chyba potrzebuje sam pomocy, a on sam wie z czym się zmaga. Brak słów. Potrzeba jest nowego rządzenia i współpracy z innymi organizacjiami. A obecnie to jest porażka.
25.11.2021, 13:58 gumi: komuniikacja do bani


Inne artykuły:

Gosia Andrzejewicz: Jeszcze w tym roku publiczność będzie miała okazję zobaczyć mnie na antenie Polsatu
Andrzejewicz: Publiczność będzie miała okazję zobaczyć mnie na antenie Polsatu (2)
Dziś Narodowe Święto Niepodległości
Dziś Narodowe Święto Niepodległości
Bądź ostrożny - Czad - cichy zabójca!
Bądź ostrożny - Czad - cichy zabójca! (1)
Policjanci poszukują zaginionego 17-latka  
Policjanci poszukują zaginionego 17-latka  
Pomyślnie przeszli kwalifikacje i założyli mundur. Rusza już nabór na przyszły rok
Pomyślnie przeszli kwalifikacje i założyli mundur. Rusza już nabór (3)
Ukradli zabytkowy ciągnik lanz bulldog
Ukradli zabytkowy ciągnik lanz bulldog
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.