Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
19.11.2021 16:00

Elbląg: Rewitalizacji Wyspy Spichrzów z Polskiego Ładu. Wyremontowany zostanie nabrzeże


Elbląg: Rewitalizacji Wyspy Spichrzów z Polskiego Ładu. Wyremontowany zostanie nabrzeże


Rewitalizacja fragmentu Wyspy Spichrzów będzie jedną z najdroższych elbląskich inwestycji, które ruszą w przyszłym roku. Ma kosztować 30 mln zł. Większość tej kwoty miasto dostanie z programu Polski Ład. 

 

Ponad 30 mln zł mają kosztować prace na Wyspie Spichrzów. Zadanie ma zostać zrealizowane etapami, do 2023 roku - w projekcie budżetu Elbląga na przyszły rok przeznaczono na ten cel 15 mln zł. Większość pieniędzy pochodzi z dofinansowania, które Miasto uzyskało z programu Polski Ład. 

Rewitalizacja Wyspy Spichrzów jest jedynym z trzech wniosków złożonych do Rządowego Funduszu Polski Ład, który otrzymał dofinansowanie. Chodzi o kwotę 27 mln zł, pozostałe 3 mln zł to będzie wkład własny samorządu

- mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydent Elbląga. 

 

Inwestycja na Wyspie Spichrzów związana jest z planowaną w tym miejscu budową nowoczesnego biurowca z Programu Fabryka. Rewitalizacji poddany zostanie fragment znajdujący się między Pubem Specjal a mostem kardynała Stefana Wyszyńskiego. 
 

Chodzi odcinek długości ok. 1 kilometra. W ramach inwestycji wyremontowane i zmodernizowane zostaną tereny przybrzeżne oraz samo nabrzeże, pojawią się tam m.in. urządzenia cumownicze

- dodaje Joanna Urbaniak. 

 

Przypomnijmy, Elbląg jest jednym z kilku polskich miast, zakwalifikowanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu do programu Fabryka. Dzięki temu przy ul. Warszawskiej, na Wyspie Spichrzów, ma powstać biurowiec. Będzie to obiekt składający się z siedmiu połączonych ze sobą brył o łącznej powierzchni ok. 10 tys. mkw., z czego 6 tys. to będą wysokiej klasy biura, ale także powierzchnie przeznaczone pod działalność hoteli oraz przestrzenie handlowo – usługowe. Jego budowa ma kosztować ok. 90 mln zł. W maju tego roku Mariusz Domeradzki prezes Operator ARP mówił, że inwestycja może ruszyć na przełomie 2021 i 2022 roku. Wcześniej jednak musi zostać wyłoniony wykonawca. Nadal czekamy na ogłoszenie przetargu w tej sprawie. 

NJ

Artykuły powiązane

:

Elbląg: Rząd nie dołoży od rewitalizacji kąpieliska. Miasto ma plan awaryjny?
Elbląg: Rząd nie dołoży od rewitalizacji kąpieliska. Miasto ma plan awaryjny? (25)
„To kolejna uciążliwość, która została zlikwidowana”. Przebudowa Fromborskiej zakończona
Kolejna uciążliwość zlikwidowana. Przebudowa Fromborskiej zakończona (12)

Komentarze (9):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
19.11.2021, 16:20 widz: polska język ,trudna język
19.11.2021, 17:36 ja: Z Polskiego Ładu ? A może z podatków a nie Polskiego ładu !
19.11.2021, 18:24 o czymś coś: Niczego się z tego oświadczenia UM nie dowiedziałem poza tym, że to co zachwalano jako realizację w ramach budowy "wieżowca" zostało wyłączone jako oddzielne zadanie. Jaki jest tego cel i wymiar nadal nie wiem. Dowiaduję się też po podawanych kwotach, że koszt tego biurowca przyspiesza. O biurowcu mówi się od 4 lat, a dzisiaj, 19 listopada, nie ma wykonawcy który ma rozpocząć budowę "już". Coś lub ktoś tu galopuje znowu bez uzdy , byle dalej i wierzgając. Konkretna informacja a nie opowieści do poduszki z forsą. 30 mln na nabrzeże, to będzie Piękno Północy więc powiedzcie co tam będzie, czy Dolinka bis albo Wschodnia w lesie"
20.11.2021, 09:10 ZAKANALAK: Na Basen Pisory już nie dali,
20.11.2021, 09:11 BODZIO: Przydało by się na prawą stronę + Bulwary,
20.11.2021, 09:58 No tak: Taki może będzie podział kady Elbląg resztki 27mln zl. A olsztyn 500 mln zł. Wy K.
20.11.2021, 13:04 ...: Ktoś wcześniej zapytał w związku z przeznaczeniem 30 baniek na nabrzeże - co tu będzie ? Hah , otóż to , ale zdaje sie , że to kolejna po nowej ratuszowej wizji basenu - zagadka . Tam projekt za wiele set baniek poszedł do kosza , nowa wizja po wielokroć droższa , ale co i jak ? cisza . Inwestycje i sprzedaże co tam popadnie , przyśpieszają . Kadencja chyli się ku końcowi , a po nas to choćby potop ?
21.11.2021, 07:16 Zawodzian: Na Zawodziu przydałaby się apteka, przychodnia. Mam nadzieję że ktoś pomyśli o tym w końcu. Co do komunikacji. Jest owszem 14 ale ktoś zepsuł rozkład i połączenie jest beznadziejne. Dzielnica jest dosłownie odcięta od miasta. Trzeba sporo przejść by gdzieś dojechać. Dla uczniów też kiepsko, nie dojedziesz szybko do szkoły, trzeba dużo wcześniej wyjść, przesiadki itd.. Dobrze że będą tu coś budować. Mam nadzieję że to nie wszystko. Dodatkowo prxt samej szkole mają budować mieszkania (teren już posprzątany) więc jeśli ktoś myśli o nowym mieszkaniu, blisko Starówki, przy Szkole, przedszkolu) to będzie miał fajna okazję zakupu. Tylko ta komunikacja kiepska dla nieletnich i starszych.
21.11.2021, 08:52 Grzegorz: Witam wszystko jest ok .Bulwar wizytowka miasta, parking dla autobusów z turystami przy Turtudze.Czy nie mozna by bylo chociaż trawe ściąć,wybrac te zielsko miedzy kafelkami i postawić ławki.Wygląd byłby chociaż dla oka turystów i mieszkańców bardziej przyjazny.Wstyd dla włodarzy miasta że nie mogą wywrzeć presji na włascicielu Tortugi.


Inne artykuły:

Zdarza się, że ofiarom wypadków pomagają strażacy. Problem braku karetek zostanie rozwiązany?
W Elblągu brakuje karetek? Zdarza się, że ofiarom wypadków pomagają strażacy (9)
Żołnierze WOT zabezpieczali przejazd wojskowej kolumny
Żołnierze WOT zabezpieczali przejazd wojskowej kolumny (8)
SEZON 2021/22 – CZĘŚĆ DRUGA. OLIMPIA w sobotę podejmuje KKS 1925 Kalisz
SEZON 2021/22 – CZĘŚĆ DRUGA. OLIMPIA w sobotę podejmuje KKS 1925 Kalisz
Umowa na odnowę Pomnika Odrodzenia podpisana
Umowa na odnowę Pomnika Odrodzenia podpisana (13)
Multikino rozpoczęło przedsprzedaż biletów na „Dziewczyny z Dubaju®”!
Multikino rozpoczęło przedsprzedaż biletów na „Dziewczyny z Dubaju®”! (2)
Uwaga! Silny wiatr może spowodować przerwy w dostawie prądu
Uwaga! Silny wiatr może spowodować przerwy w dostawie prądu
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.